Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 3 727
Да, има такива колички с напълно легнало положение. Моята също е такава лятната, но за сега си кротува в зимния кош и не мисля да го сменям. Баш зимата ще ни се падне летния кош в студа ама здраве да е..
Теди не знам кого визираш, но ти гарантирам, че нямам нищо лично в тази тема. По-често пишещите знаем повече неща една за друга и повече може да се включваме предполагам. И аз понякога си пиша постове да си излея душата и никой не ми ги отразява, но знам че се чете. И аз не давам реакция всеки път, така че определено не е лично..

# 796
  • Мнения: 2 297
то и на мен ми се е случвало да споделя нещо, което даже намирам за важно, и никой да не ме отрази, защото друга тема е по-интересна. Като цвло смятам, че всички в темата са супер добронамерени Simple Smile

# 797
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 885
Аз нещо не разбрах защо е тази реакция, честно. Не мисля че има неотговорен въпрос от някого.

Иначе аз примерно се изказвам по теми където знам, че съм се информирала достатъчно или пък съм чула нещо дето може да е полезно на някой друг. По други където нямам какво да кажа не смятам че е уместен спам. Примерно за слинговете нямам никакъв опит и никаква смелост да връзвам и да пробвам да връзвам, планирах направо раница след 3-4 месец. Една приятелка сега ме навива да ни даде техните (за майката и таткото), които са като тениска дето обличаш, а итпред кръстосано виси плата за бебето. Марката е K’tan, от чужбина са поръчвани мисля.

# 798
  • Мнения: 2 478
Сигурно на всички ни се е случвало да споделим по нещо, но не винаги се отразява от другите коментиращи. Затова си мисля, че не трябва да го приемаме лично.
И преди съм писала, че се чувствам добре като си излея тук преживяванията и емоциите, които са ми се насъбрали през деня и дори да не ме четат всички, знам че "не съм сама". Споделяме си тревогите и радостите и се чувствам уютно тук.

Маги, със сигурност ще се оглеждам за нещо бюджетно, за да не си седи и той като раницата в гардероба накрая. Дано поне на малкият господин му хареса, че с големия беше зор. Ще разуча кое е най-подходящо, че вече съм забравила. На мен ми трябва, защото си мисля, че ще ми бъде по-удобно да ходя да взимам баткото от градина или до магазина, а не да се тътря с количката. Пък и както казваш да свърша нещичко и аз в къщи, ако е възможно и разбира се и бебето да поспива, което ще е супер. Ама айде първо да видя дали ще взема.

АА, този слинг, който споменаваш май се води хибриден - между слинг и раница и могат да се носят по-малки бебета. Има слингове, които не трябва да се връзват, а са с халки.
И на мен ми изглежда много сложно връзването, но може би не е така.

# 799
  • Мнения: X
Момичета, само изглежда сложен за слагане слинга. След няколко пъти вързване ще му хванете цаката. И аз се притеснявах, но видях, че няма причина за това. Вече няколко пъти си излизам навън и се разхождам. Няма как да "изпуснете" бебето.

# 800
  • Мнения: 2 297
да, наистина, подкрепям с две ръце, ако има някой, който да ви покаже, възползвайте се, но аз се научих от клипче на Олга Дукат, и просто трябва да се съблюдава дупето да е като жабче, кръстосаният слинг отпред го придържа, вратлето и гръбчето да са стабилни. Единственото трудно е докато нацелиш в началото колко стегнат да го връзваш хем да не е като в менгеме, хем да дава стабилна опора.

А иначе и аз много обичам да се включвам с акъл, когато си мисля че го имам по някоя тема 😂 знайка-многознайка. И още повече обичам като открия нещо да споделя ако евентуално някой може да има полза, както и ми давате ценни идеи и вие, за което съм благодарна!

Аз честно казано, със смигване ще отбележа, че все пак при толкова сравнително анонимни хора с различни темпераменти и преживявания, не е чудно че често се изрвждат последователно мнения, в които всяка си споделя нейното нещо, и другите не я отразяват много откъм реакция, ама пък човек има нужда да си сподели, и понякога пък се оказва че някой има много сходно преживяване и така става приказката между някои членове и ти олеква че не си сам на тоя свят (малко съм сантиментална тия дни) 😁

п.п. примерно с лаватера и Деси два дена си говорихме на всеослушание за изкуствени зърна, ама какво да се прави, неволята събира хората 😂 а и аз колко ви мърморих на глас за мойто вманиачено кърмене 😁

# 801
  • Мнения: 1 206
Аз също купих слинг. Не е труден за връзване,хваща му се цаката бързо. Въпроса е, че докато го развържа,детето е заспало.
От няколко дни съм с от този тип кенгуру. Етърва ми ми го даде,племенницата буквално живееше в него. Регулира се според месеците  И позицията към майката също.Много по-удобно е от слинг, сваля се буквално за секунди.

# 802
  • Мнения: X
Оф да, първите пъти докъде наглася нещата, бебо единия път ми вися до гащите едва ли не, другия път до сливиците. Grinning

Впрочем, одеве забелязах, че юначето ми е с къса юздичка на горната устна. Не съм сигурна доколко това е повод за притеснение, но си се притесних. Може би заради това се изнервя като суче без протектора. Дали ще се отрази на предните зъбки също го мисля. Тук за съжаление няма кой да обърне внимание на това.

# 803
  • Мнения: 1 261
Я да се намеся аз с въпрос - тежи ли ви със слинговете и раниците? Аз съм с хроничен плексит,който в момента се обажда от постоянното беберазнасяне из нас, но опредлено имам нужда от нещо тип слинг/ хибридна раница,  асансьорът ни е ужасно тесен  и стар и скърца, едвам вкарвам количката и сама ми е много трудно , вратата тежи, та определено ми трябва нещо за бебеносене.


Някой беше питал за килимче, на мен като истинска баба, все ми е студено, скоро на пода няма да го сложа детето, но диванът ни е голям и сравнително твърд, така че отгоре ще го опна. Гледам нещо подобно- https://www.baby.bg/product/bebeshko-kilimche-za-igra-s-aktivnos … i-taf-toys-koala/ .

Днес му сложихме въртележката на tiny love  с три грозновати черно-бели животни Grinning, не съм сигурна интересна ли му е или го е страх от нея, но я гледа много изпитателно и отново пълна стачка на tummy time,  в банята като го мием на мивката главата му е яко вдигната и се катери по ръката на баща си,сложим го на повивалника и рев и мъка подпира се на лакти и се надига, ама хич не се радва .

# 804
  • Мнения: 2 297
на мен ми тежи, честно казано, но ако е правилно вързан тежестта е добре разпределена и няма болка.

Shu34, без да искам да те притеснявам раничките тип кенгуру доколкото знам е добре да се ползват след 3,5 -4ти месец, бебето задължително обърнато към теб. Дотогава подходящ е само слингът или хибридната носилка. Маркетингов трик е да се твърди че кенгуруто може да се ползва от 0 плюс.

Лаватера, понеже доста неща четох и питах, в крайна сметка на нашето момченце му клипнаха долната юздичка - горната не се пипа и има пренебрежимо отношение към кърменето. Късата горна юздичка може дс се познае по това че бебето си обръща устничката навътре като суче.
Обикновено обаче къса горна върви в комбинация с къса долна юздичка и тя е която може да създава проблеми, дори да не е много изразена (разделяйки езика отпред като сърчице). За юздичките има много хубава статия на Хедра, но тя малко предобря манджата. Но наистина протекторите компенсират в известен смисъл късите юздички, защото бебето си служи с вакуума освен със самото сукане, важно е и да се съблюдава правилна позиция на бебчето. Горната юздичка не се пипа според Унг специалистите, с които разговарях, може да има отношение към разстоянието между зъбките и подредбата им, но като цяло не я мисли засега. Юздичките в известен смисъл търпят и промени, защото тъканта им е еластична. Ако някой има нужда от повече инфо за кпрекция ня долна юздичка да каже, че си е малко хард докато се ориентираш кое как.

Последна редакция: чт, 01 сеп 2022, 22:34 от magi g

# 805
  • Мнения: X
Благодаря Маги за разясненията. Подействаха ми успокоително. Попаднах и аз на статията на Хедра, понеже веднага започнах да чета наред. Ще се свържа с консултант по кърмене да проверят долната юздичка. Уж я провериха в болницата, но пък често пропускат по - леките случаи.

Мексикана, тежи си честно казано. Моето момче си е и тежичко, де, над 5кг. Аз съм с протрузии и ме заболява кръста след първия час носене.
И ние сме с играчките на тайни лов, ама цветните. И нашият убавец ги гледаше с недоверие, но напоследък сякаш затопли чувствата към тях. Grinning

И последно от мен, че днес прекалих с писането. Сутринта се оплаках, че не спи. Е, днес точно ми е спал чудесно и най - важното - не върху мен!! Започнах да го повивам. В началото мрънка, но после се успокоява. Заедно с това му давах и бибата, както и включвах кафяв звук (мм се занимава с музика и препоръча такъв, щото бил по - щадящ към слуха, отколкото белия). Та в тази комбинация моето момче успя да си заспи сам няколко пъти днес, един от които в кошарата. Забелязах също, че ако му вися стои буден. Затова излизах от стаята и го следях на бейбифона - до 5 мин отлиташе при Сънчо.

# 806
  • Мнения: 1 206
на мен ми тежи, честно казано, но ако е правилно вързан тежестта е добре разпределена и няма болка.

Shu34, без да искам да те притеснявам раничките тип кенгуру доколкото знам е добре да се ползват след 3,5 -4ти месец, бебето задължително обърнато към теб. Дотогава подходящ е само слингът или хибридната носилка. Маркетингов трик е да се твърди че кенгуруто може да се ползва от 0 плюс.

Лаватера, понеже доста неща четох и питах, в крайна сметка на нашето момченце му клипнаха долната юздичка - горната не се пипа и има пренебрежимо отношение към кърменето. Късата горна юздичка може дс се познае по това че бебето си обръща устничката навътре като суче.
Обикновено обаче къса горна върви в комбинация с къса долна юздичка и тя е която може да създава проблеми, дори да не е много изразена (разделяйки езика отпред като сърчице). За юздичките има много хубава статия на Хедра, но тя малко предобря манджата. Но наистина протекторите компенсират в известен смисъл късите юздички, защото бебето си служи с вакуума освен със самото сукане, важно е и да се съблюдава правилна позиция на бебчето. Горната юздичка не се пипа според Унг специалистите, с които разговарях, може да има отношение към разстоянието между зъбките и подредбата им, но като цяло не я мисли засега. Юздичките в известен смисъл търпят и промени, защото тъканта им е еластична. Ако някой има нужда от повече инфо за кпрекция ня долна юздичка да каже, че си е малко хард докато се ориентираш кое как.

Аз бях на същото мнение. Запознах се много добре с BabyBjorn обаче,попитах и 2бр. педиатри с голям опит.
Те са на мнение,че това е нещо,което няма как да навреди,особено щом се води ергономично.
Племенницата ми е на 7 години. Точно с това кенгуру-раница я мъкнеше майка и от първата седмица,понеже нямаше кой да гледа детето, докато пазарува,готви и т.н.
Вярно,цифра е в сравнение с други подобни,но определено има защо. А аз,естествено, съм доволна,че намазах покрай малката,че сега и Самуил да е доволен.

# 807
  • Мнения: 2 297
важно е само да се съблюдава позата да е като жабче, а не да седи с прави висящи крачета  - затова е важно и да е обърнато към теб - ако може така да се регулира раницата е супер Simple Smile

Последна редакция: чт, 01 сеп 2022, 23:21 от magi g

# 808
  • Мнения: 1 206


Даже ръцете му държа вътре,като в слинг. Абе много е удобна,дано е и толкова полезна! Заспива веднага почти...и не ми тежи,разпределението на тежестта е супер. Моят младеж отдавна е над 5кг...

# 809
  • София
  • Мнения: 3 727
На снимката не е ергономично ама хич, на рекламата също. Аз не обичам да коментирам вече направени покупки, но тая раница не ергономична, не трябва да си специалист, че да го видиш. Изобщо не искам да те засегна, всеки си решава какво да спазва за детето си. Това е малко като темата за столчетата за кола, едни инвестират в сигурност, други в комфорт, трети ги носят на ръце докато пътуват. Няма да изпадам в обянсения, само ще напиша на какво условие трябва да отговаря всеки слинг/раница/кенгуру и т.н , че да е ок за детето и да е ергономично. https://ergobaby.co.uk/blog/checking-babys-position-in-an-ergobaby-carrier/ ползвам този сайт, не щото моята раница е Ергобейби, а защото тук знам ,че е обяснено защо не е хубаво в другите позиции. Simple Smile
П.с Трябва като си наведеш свободно главата надолу да можеш да го целунеш по челото. Това е ориентира за височина на детето.
По темата с теглото, аз съм висока и слаба, носила съм Калин до към 10 кг. и не ми тежеше. Целта на подложката при ергономичната раница е точно да пази кръста и да "обира" натиска към вашия кръст. Именно за това трябва да се иде на място и да се пробват различни носилки. Като се има предвид, че изобщо не са евтини (200-450 лв) аз отидох на място и си пробвах директно с бебето. Тула ми тежеше, единствено Ергобейби пасна на моята форма.. най-грозните са като модел, но свикнах.

Общи условия

Активация на акаунт