Отговори
# 810
  • Мнения: 353
Колкото и да ви ги хвалят други мами или пък бебчето да му е удобно и да заспива, кенгурото е възможно най-лошоя избор за бебеносене. Ако имате фейсбук погледнете групата бебе в слинг. Търсете ергономична раница. Краката на бебето трябва да са в позиция М с високо вдигнати коленца и дълбока седалка , а гръбчето извито като С. Напред не се носи, защото се превъзбуждат децата и отново защото позицията е неергономична. Има някои модели,които са рекламирани като подходящи за напред, но основно е за реклама. Може само ако е за набързо. Носих първото дете над година и предпочитах раничката пред количката,защото доста се предвижвах с градския транспорт.

# 811
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 864
Шу, наистина му висят крачетата много на детето. А трябва според препоръките да е с коленца високо към гърдите ти и на ниво на таза, не под него за правилна жабешка позиция.
Прикачвам скрийншоти пт препоръките на Фурлакис за бебеносенето, а и на линка на Деси има чудесни визуализации:



По никакъв начин не искам да съм груба, но от сегашните ни действия зависи бъдещето качество на живот на детето. И понеже познавам не 1 и 2 възрастни с изхабени ябълки и операции на таза ми е много съвестно по тази тема и затова ппдходих и страхливо с бебеносенето и не съм го пробвала още.

# 812
  • Мнения: 1 415
Добро утро мами.  И аз се включвам в темата за слинга и раниците, защото съм ходила на консултации и чела много и ще си го позволя.

Shu това кенгуру, никак, ама никак не е ергономично. За съжаление има ортопеди и със стари знания. Щом му висят крачетата, значи не е ергономично, каквото и да пише на етикета или производителя. Позата трябва да е жабче, както застава всяко новородено като го вземеш в теб, със свити крака, вирнато дупе и в буквата М. В момента позата му е "прани гащи" с извинение. Както веднъж ми каза консултантката въпреки лошата поза, детето е спокойно, защото е долепено и му мирише на мама, но това не означава че позата е правилна. Повярвай ми и теб ще те боли кръст от него после, защото не ергономично и за майката.
Освен крачетата, обикновено кенгурата са и с твърда кора на гръбчето и насилствено изправят гръбнака на бебето. Всяко бебе до 3 месечна възраст, пак като го вземеш в теб се свива на пашкулче.

Аз съм писала по-назад какви видове слингове имам, ако на някой му се търси, сега пак ще спомена - от слинготеката ми дадоха за безплатно ползване муселинов, идеален за лятото. На 7ми трябва да го връщам и не знам какво ще правя без него.
Купих си хибриден caboo lite втора ръка - и с него е супер, но чакам да се разхлади. Ако са сложени правилно, не трябва да има неудобство нито за майката, нито за бебето. Слагала съм я по два пъти на ден за по 2-3 часа, с тези колики често опиром до него. Всичко правя, готвя, простирам, единствения минус е, че не мога да спя 😅 и навън излизаме, ето вчера се оказа, че имало профилактика на тока и цял ден бяхме без ток. Еми малкото в слинга и айде на площадката с каката, голяма атракция съм с него по улиците винаги.

А иначе от голямата имам раница Tula Free to Grow, също много добра покупка, пак 2ра ръка. Не се разделям с нея за нищо на света и тя ми беше верен помощник с първото дете. Когато някой ме пита за топ 3 бебешки покупки, тя винаги присъства. И по магазини, еко пътеки, море съм ходила с нея, навсякъде. Определено си има предимства.

И на мен ми се е случвало да споделя нещо и никой да не отговаря. Приемам, че просто няма какво да се каже по темата, по-добре отколкото празни приказки. Аз за коликите на малката тука надух главата на всички, какъв шок изживявам сравнение с първото 😂😂😂
(teddy върнах се назад да видя - и ватимин Д сме коментирали и активните гимнастики, от теб тръгва даже, не знам защо си решила, че никой не ти отговаря.

Активни гимнастики вече станаха 3 броя, ще видим коя ще си хареса, другите разпределя в бабите да има и там занимания.

И нещо мило да споделя - на малкото му подариха плюшена пееща звездичка, каквато имаше каката като бебе. И точно вчера и обяснявам че и тя е имала такава и по една случайност ме накара да издърпам един кашон с бебешки играчки от нейния гардероб. И точно там - нейната звездичка 🌟 не че я помни, ама голяма радост, светнаха ѝ очите, че и тя си има сега.
Малко има ревниви моменти вече, дано да не са за дълго.

Снимка със слинга

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 09:13 от deska90

# 813
  • Мнения: 322
Здравейте, кажете нещо ефикасно за хемороиди. След раждането се сдобих с един мисля че (никога преди това не съм имала и не съм сигурна). В началото имаше болка, парене, дразнене, всички екстри. В понеделник бях при АГ на преглед - каза, че външно няма нищо и най-вероятно е вътрешен. Изписа ми Детралекс. Нямам никакви оплаквания, освен, че при забърсване има бледо розово течение (кръв). Какво да взема за лечение, че наблизо няма подходящ лекар, пък и време няма 😁 Благодаря Simple Smile

# 814
  • София
  • Мнения: 3 727
Здравейте, кажете нещо ефикасно за хемороиди. След раждането се сдобих с един мисля че (никога преди това не съм имала и не съм сигурна). В началото имаше болка, парене, дразнене, всички екстри. В понеделник бях при АГ на преглед - каза, че външно няма нищо и най-вероятно е вътрешен. Изписа ми Детралекс. Нямам никакви оплаквания, освен, че при забърсване има бледо розово течение (кръв). Какво да взема за лечение, че наблизо няма подходящ лекар, пък и време няма 😁 Благодаря Simple Smile
ООооф говори ми... това е драмата на моя живот последните два месеца. Иде ми да се гръмна.. имай предвид, че щом нищо не се вижда може и да е фисура като при мен. (цепване) Ходих на проктолог дори и ми каза, че не може да ми изпише нищо да пия заради кърменето. Лечението ми беше Цикатридина свещички сутрин и вечер, 2-3 пъти мазане с крем Долопрокт и едни хомеопатични - Фиброзим. Признавам с хапчетата не бях много редовна, но другото изпълнявах и минаха за няколко дни. Еми от вчера пак същото нещоо.. утре тръгваме на море и няма да му се нарадвам заради тия тъпи истории. И най-важното е никакво бърсане, само миеш с хладка, препоръчително студена вода.
По темата с носенето, вчера ходих до магазина с раницата и малката се е свила като жабче, гърба на С и една баба вика лелее как си го свила това дете, изправи му гръбчето. Ама аз не се обяснявам с баби, как да ги убедиш, че не с прави и само се усмихнах, ОБАЧЕ приятелката и баба на поне 70 години и каза -ооо така трябва, как ще го изправя, нали така си е било в корема на мама, така трябва да си седи. Та, ме зарадва приятно. Simple Smile

# 815
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 864
За дупетата - детралекс и цикатридина супозитории облекчава много и проблемът минава бързо, може и киснене в смрадлика, но ако е фисура (раничка) без проктолог няма да мине.
Аз и в предни теми съм писала, горещо препоръчвам Юнион клиник на бул. Цар Борис III, др Милка Пенева и др Делян Денев. Големи проблеми ми оправиха (абсцес тръгнал от фисурка, после стана фистула) преди 3г и дискомфорта от подобен преглед (в смисъл на срам) не струва нищо пред иблекчението от тия проблеми. Дълги години имах хемороиди и дискомфорт, тях си ги лекувах с детралекс, движение и хранене с повече фибри, но времето дето мина в болка и сърбежи няма да си го върна никога, много скапва качеството на живот. Затова специалист, навременно решаване на проблема и шапка на тояга Simple Smile

# 816
  • Мнения: 1 415
При първата бременност старшата сестра ми изписа лекарства съвместими с кърмене - новарикс хемо, хран добавка, която съдържа колаген тип 3 и укрепва стените на ануса. Мазило - хемо про.
Но аз бях с външна фисура тогава, не знам как ще е с вътрешни. Сега по някакво чудо, болките от хемороидите ми се разминаха, ама и аз трябва да отида на преглед.

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 12:10 от deska90

# 817
  • Мнения: 417
Ще взема и аз да отида вече. В началото след раждането си мислех, че е вътрешен хемороид (никога съм нямала и го свързвах с болката). След 2-3 седмици някъде болката спря, но от няколко дни пак се започна. Ужас! Сега обаче си мисля, че не е хемороид. Ама докато не ида на лекар сама няма как да разбера какво е.
Деси, подариха ми и на мен дървена активна гимнастика, обаче не съм я отваряла още. Нещо ме е страх май. 😀 Слагам я на другата активна гимнастика, но засега тя се радва само на въртележката на леглото, която  е с ужасен звук за мен, но пък детето така се кефи. 😀 Някой беше питал за килимче. Аз взех на екоплей, точно заради същите “условия”. Да се почиства и да се прибира и разнася лесно. За сега ми изглежда много хубаво, но още не в използвано, така че тепърва ще става ясно дали си е заслужавало.

# 818
  • Асеновград
  • Мнения: 1 389
Ние от вчера сме със слинга, само веднъж го сложих но е много удобен и на двамата много ни харесва. Ergobaby Aura е моя.

# 819
  • Мнения: 111
И ние взехме слинг на Ергобейби , но проблемът е че като го сложа иска да суче понеже главичката му е на нивото на гърдите ми.Като пък е хапнал токущо повръща от натиска понеже съм и с по-голям бюст.Ще видим дано влезе в употреба за напред.
А това ми помогна за хемороидите на мен

# 820
  • Мнения: 787
И аз съм с Ергобейби Аура, но еластичният е много лош вариант за лято, изобщо нося я само като е по-хладно като днес, ама навън, защото вкъщи е все още 27 градуса. Лично мен не ме заболява кръст или гръб, ама започва да ми тежи. Grinning
На мен ми подариха кенгуру, директно го сложих в кашона за качване на тавана, няма нищо ергономично в него на Chipolino Hippy. Реално има нещо като платка, но не се регулира. Загледала съм се в раниците за носене на Ергобейби и Тула, само се чудя дали не втора ръка, защото са доста скъпи. Най-вероятно ще си направя консултация и ще си наема раничка за проба.

# 821
  • Мнения: 1 415
Пенелопе, по принцип бебчета трябва да е на по-високо от гърдите, на една целувка разстояние. Големия бюст звучи като проблем, да 😁

Проктогливенол пък ми го препоръчваше АГ.

И днес тук е хладно и тръгнахме със слинга, че се запътихме към библиотеката, а там няма асансьор. Да, ама затворено, заради профилактиките 🙄 Та една баба ме изяде за босите крачета на бебка, а аз толкова да се радвам, че е хладно и не се потя като прасе.

В европейския сайт на Tula (има и щатски) понякога пускат много хубави намаления, от сорта на 50-60 процента за определени модели. Не само на черен петък и Коледа, ами дни на кърменето, на бебеносенето и т.н. Може и там да дебнете, че напоследък втора ръка ги продават като за нови.

# 822
  • Мнения: 1 204
Благодаря на всички ви за отговорите! От днес - само в слинга.

Виждам,че на снимките сте ги вързали почти по еднакъв начин. Дайте някаква снимка стъпка по стъпка,защото за жалост,бяхме на море,когато купих нашия и в кутията нямаше книжка. Беше изпаднала. Аз ще прикача видео...как се връзваме ние,но е тегаво да се стегне около врата. А със сигурност има и по-лесен начин! Вашите изглеждат доста добре.
И слинга слагам в линк. Дълъг е 5,2 м.

https://youtu.be/zY7hPgVw-48
https://www.hippoland.net/kikka-boo-sling-isla-mint-31108010037

Редактирам се: Намерих снимка от морето с нашия слинг!

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 15:56 от Shu34

# 823
  • Мнения: 2 291
Аз в крайна сметка поръчах килим-пъзел от Пакостник ( само 1 кв метър засега, после може да поръчам и още) и чудесно служи за целта, която го взех:



Shu34 аз гледах видеото на Олга Дукат в ютуб как се връзва слинг

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 17:19 от magi g

# 824
  • София
  • Мнения: 3 727
Аз по темата със слинговете не мога да се изкажа. Иначе да, на консултацията с проктолога не изпитах никакъв дискомфорт, толкова бързо беше всичко.. Детралекса за жалост не е ок с кърменето, за сега ще си карам на моите неща и след морето може пак да ида при него. Момичета стискайте палци да не ни вали на морето, че като гледам времето ще е цяло чудо ако имаме слънце. Ама каквото такова - късмет! Оправих катуна с багажа, сега довършвам палачинките за утре за изпът и сутринта в 5 тръгваме към Кулата. Обзела ни е голяма еуфория всички, само Алис се наяде и си легна в 9 както винаги Grinning

Общи условия

Активация на акаунт