С какво ви дразнят свекървите? - 138

  • 33 272
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
rose_33, не, наистина не знаеш какво искаш. Та ти дори с откровените мнения тук не можеш да се справиш... Ако те тормозеше лицемерие, нямаше да искаш да си "показва истинските чувства" публично. Щом намесиш публични сцени, това вече не е само до отношенията между вас двете, а ти активно търсиш драма-бутона.

Много ми е спокойно така, нека се сърди, иначе си е в добри взаимоотношения със сина си. Win- win situation.
От както се уверих, че отношенията на мъжа ми и майка му не се влияят от отношенията ми с нея, много ми е леко на сърце. Все се притеснявах да не стъпя накриво с нея, че да не тровя отношенията син-майка, но след една-две ситуации се видя че хем тя не е такава да си го излива на него, хем той дори на майка си не оставя да го занимава "с глупости", отношенията ми със свека страшно леки станаха. Имаме ли търкания - наши са си, добре ли ни е - пак за нас си е Hands Plus1 Wink

# 31
  • Мнения: 1 750
rose_33 не задълбавай в минали неща, не си заслужава, щом насаме си сваля маската направи го и ти, нека е наясно.
И моята го е пожелавала това с "да си намери хубаво момиче" по скайп, пред гости,
мъжът ми направо отговори, че вече го е намерил, гостите и те.
При нас е като във вица за свекървата и снахата на нивата, а дъщерята на море...
Не ми пука особено, още месец са тук, следващото виждане може да е след години.
По темата- в момента ме дразни с дребни битови неща, но изобщо не си го слагам, има и малко лицемерие, нормално.
С нея се разбираме много, но когато сме всички на едно място е нормално да се подразним от нещо.

# 32
  • Мнения: 919
Много ми е спокойно така, нека се сърди, иначе си е в добри взаимоотношения със сина си. Win- win situation.
От както се уверих, че отношенията на мъжа ми и майка му не се влияят от отношенията ми с нея, много ми е леко на сърце. Все се притеснявах да не стъпя накриво с нея, че да не тровя отношенията син-майка, но след една-две ситуации се видя че хем тя не е такава да си го излива на него, хем той дори на майка си не оставя да го занимава "с глупости", отношенията ми със свека страшно леки станаха. Имаме ли търкания - наши са си, добре ли ни е - пак за нас си е Hands Plus1 Wink
[/quote]

При нас драмата е друга ,че аз като стъпя накриво според нейните разбирания, не ми казва на мен,а почва да товари сина си. Казах й, че като има драма да се чуем, видим, обсъдим, какво го поставя него между чука и наковалнята, отговора й беше: "Разбира се ,че ще му споделя, син ми е".  Та, така. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 856
rose_33 не задълбавай в минали неща, не си заслужава, щом насаме си сваля маската направи го и ти, нека е наясно.
И моята го е пожелавала това с "да си намери хубаво момиче" по скайп, пред гости,
мъжът ми направо отговори, че вече го е намерил, гостите и те.
При нас е като във вица за свекървата и снахата на нивата, а дъщерята на море...
Не ми пука особено, още месец са тук, следващото виждане може да е след години.
По темата- в момента ме дразни с дребни битови неща, но изобщо не си го слагам, има и малко лицемерие, нормално.
С нея се разбираме много, но когато сме всички на едно място е нормално да се подразним от нещо.
Така е, но искаха да дам конкретни примери и затова споделих неща, които ми е казала и е направила преди време. Аз нямам никаква маска пред хората за разлика от нея и съм й казала в очите какво мисля, както и да не ми се бърка, защото животът си е мой и аз решавам къде, с кого и как да го живея. Тя тогава откачи. Жалко, че синът й не беше там да я види. Важното е, че аз видях истинското й лице.
Като цяло изобщо не се притеснявам да казвам на хората това, което мисля, но както виждаме и тук, повечето хора не са така. Може би зависи и от характера на човек, от зодията ако щеш. Не може всички да мислим еднакво. Аз съм си такава и не ме интересува дали и кой ще ме харесва или не, след като му кажа това, което мисля по дадена тема без да се държа грубо или да обиждам естествено, а по културен начин.

# 34
  • София
  • Мнения: 19 234
А мъжа, като има право да споделя каквото си иска с майка си, жена му ще държи него отговорен за това, че свекървата ѝ вдига ненужни скандали, за лично решение, което е взела. Пък нека продължава да си мисли, че има право да сподели всичко
Бях забравила, че обичаш такива очевадни примери. Разбира се, че ще навра еди-къде си някого, който се обади лично да ми иска сметка. Но това, че съм споделила нещо, си е мое право, като и на ММ. Семейството все пак не е ДАНС, та информация да не излиза извън него. В случая свекървата е за бой, но може синът да е искал да се оплаче, знам ли...
 Интересно за какво се говори с родители, след като голяма част от темите са с гриф "поверително", защото и съпругът има участие. Да обсъждаме времето ли?
Сега очаквам да твърдиш, че жените рядко обсъждат съпрузите си с родителите си.

# 35
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Обичайно се обсъждат децата. Когато с родител обсъждаш партньора си, за мен си остава клюкарене, а не споделяне. По смисъл двете се различават много, даже са противоположни. Може да обсъдиш как на теб ти се е отразило някакво решение на другия, но да обсъждаш самото решение, НЕ Е споделяне.
И да, лично аз не обсъждам с майка ми мъжа ми. Никога не съм го правила, няма тепърва да започна. С никого не съм го обсъждала. Сама съм преценила да се събера с него, по мои критерии и по мое решение. Никога, никой не се е бъркал в него, нито преди да се съберем, нито след това. Винаги е било само м/у нас двамата

# 36
  • София
  • Мнения: 19 234
Е, да, те съпрузите си стоят същите като в деня на сватбата, не се променят грам

# 37
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Те и да се променят, тази промяна продължава да касае само тях двамата. Родител на някого от тях и да се набърка, каква ще е ползата? Намесата си е намеса, никога не води до нищо добро, нито до разрешаване на изникнал проблем. Напротив, би направило проблема и конфликта по-остър.
Е, сега, ако някой е изневерил примерно е съвсем нормално да се оплачеш колко ти е неприятно на теб самия от този факт. Но ако даваш отчет на майка си всяка стъпка на другия и за всяко лично негово решение, като например къде да работи, какво да учи и т.н., което не касае самия теб, то тогава не е споделяне и не може да си мислиш, че може да го коментираш с всеки. Няма как по-ясно да ти обясня разликата. За теб е едно и също, за мен не е и по принцип не е

# 38
  • Мнения: 375

Като цяло изобщо не се притеснявам да казвам на хората това, което мисля, но както виждаме и тук, повечето хора не са така. Може би зависи и от характера на човек, от зодията ако щеш. Не може всички да мислим еднакво. Аз съм си такава и не ме интересува дали и кой ще ме харесва или не, след като му кажа това, което мисля по дадена тема без да се държа грубо или да обиждам естествено, а по културен начин.
[/quote]

Не зависи от зодията, а от възпитанието.
Кажи ми, моля те, как ще кажеш на някой, без да го обидиш, че не го харесваш?
С хората, които аз не харесвам, не общувам, ако е наложително, защото са роднини или колеги, съм свела общуването до минимум.

# 39
  • Мнения: 856

Като цяло изобщо не се притеснявам да казвам на хората това, което мисля, но както виждаме и тук, повечето хора не са така. Може би зависи и от характера на човек, от зодията ако щеш. Не може всички да мислим еднакво. Аз съм си такава и не ме интересува дали и кой ще ме харесва или не, след като му кажа това, което мисля по дадена тема без да се държа грубо или да обиждам естествено, а по културен начин.

Не зависи от зодията, а от възпитанието.
Кажи ми, моля те, как ще кажеш на някой, без да го обидиш, че не го харесваш?
С хората, които аз не харесвам, не общувам, ако е наложително, защото са роднини или колеги, съм свела общуването до минимум.
[/quote]
Според мен това дали един човек е искрен или не, не се свежда до възпитанието, а по-скоро до характера, който зависи и от зодията, ако човек вярва в тези неща.
Имах предвид, че ще кажа на някого това, което мисля по културен начин, без да използвам обидни думи, а това как той ще приеме нещата, които ще чуе (дали ще се обиди или не), е отделен въпрос..

# 40
  • Мнения: 958
Значи ти можеш да кажеш "културно" на свекърва си, че не я харесваш.
Но ако тя не ти отговори е лицемер, а ако ти отговори е груба!
Егати двойния стандарт...

# 41
  • Мнения: 856
Значи ти можеш да кажеш "културно" на свекърва си, че не я харесваш.
Но ако тя не ти отговори е лицемер, а ако ти отговори е груба!
Егати двойния стандарт...
Ако и тя ми каже, че не ме харесва по културен начин без да намесва бивши и евентуални бъдещи приятелки, няма абсолютно никакъв проблем за мен.

# 42
  • Мнения: X
Нямам идея как да кажа на някого културно, че даже не е помирисвал култура и възпитание.

# 43
  • Мнения: 9 355
Нямам идея как да кажа на някого културно, че даже не е помирисвал култура и възпитание.
Никак.
rose_33,
Това, че се е наложило да отмените сватбата заради свекървата е лошо, но отношението й на чуждия празник е нормално. Идва, казва ти "Добър ден" и толкова. Това е учтиво, не лицемерно. После всеки в къщата си и толкова.

# 44
  • Мнения: 21 435
От какъв зор трябва да казваш на някого, че не го харесваш, или пък да искаш той да ти казва, не разбирам...

Здравей и здрасти и толкоз. Важното е, че синът и те харесва, а от нея се иска точно да не го показва, нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт