Дългото чакане след трансфер-тема 99

  • 42 425
  • 747
  •   1
Отговори
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Нека лятото да донесе на всяка една от вас чертички две!После тупкащи сърца и накрая здравички деца Heartpulse

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:

Какво се случва след трансфер на трети ден?

Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.

Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 6: Имплантацията продължава.

Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност


Какво се случва след трансфер на пети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.

Линк към старата тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1436571

# 1
  • Мнения: 351
Момичета, ето ме отново. Днес цял ден събирам смелост да ви пиша. Съжалявам, кактусче и сивона. Пращам ви много кураж и ви прегръщам. Поплачете си и събирайте нови сили.
Аз както бях отписала опита, така се оказах с ЧХГ 503. Реших в крайна сметка да ви го споделя в новата темичка и да се надяваме да е на късмет за повече момичета!
Нямам никакви усещания, нито болезнени гърди, нито никакъв симптом. Шийката четох, че се качва нагоре, телесната температура че се покачва. Нито шийката ми е поместена, нито телесната температура променена. Абе, с 2 думи, ако не е теста, хич нямаше да разбера. Изобщо не мога още да се зарадвам и буквално съм в шок. Желая успех на всички ни от сърце! ❤️🥰

# 2
  • Мнения: 666
Smiley88, цопвам в новата тема веднага след теб и се надявам  да прилепя нещичко. Честито и благодаря за куража! Heart

# 3
  • Мнения: 474
Smiley88, отпусни се и се радвай ♡♡♡ Успех до финал ♡♡♡

# 4
  • Мнения: 2 399
Smiley88, благодаря ти и честито! Лека бременност с най-сладкия финал! 🍀

# 5
  • Мнения: 144
Smiley88 , честито и до щастлив финал! Лека бременност и дано ни повлечеш всички! 🍀🍀🍀

# 6
  • Мнения: 351
Благодаря ви за куража, мили момичета! Желая ви съвсем скоро от същото! ❤️ За нас това беше трети трансфер и чакаме PGD на 2 замразени ембриончета.
Сложихме PBMC и ембриончето беше тръгнало да се излюпва. Пиша ви всичко това, защото аз се скъсах да чета из нета.
Лейди, чакам твоя резултат с нетърпение!

# 7
  • Мнения: 150
Smiley88, тихичко честито и до успешен гушлив финал. Дано си ни повлекла крак за всички нетърпеливо чакащи. Heart

# 8
  • Мнения: 148
Записвам се и аз в новата тема! В очакване съм на трети трансфер , който ще е с последните ни две тридневни и дано е последен!
Имам правена хистероскопия с надраскване в края на октомври, но поради ковид и не добри хормони все отлагахме трансфера. Според вас дали ще има някакъв ефект след толкова време? Правил ли е някой трансфер след хистероскопия след толкова време?

# 9
  • Мнения: 2 399
Записвам се и аз в новата тема! В очакване съм на трети трансфер , който ще е с последните ни две тридневни и дано е последен!
Имам правена хистероскопия с надраскване в края на октомври, но поради ковид и не добри хормони все отлагахме трансфера. Според вас дали ще има някакъв ефект след толкова време? Правил ли е някой трансфер след хистероскопия след толкова време?
Ефектът от надраскването е около 3 месеца. Стискам ти палци и пожелавам успех!

# 10
  • Мнения: 148
Благодаря! Значи да не очаквам това да помогне , не че съм мислила, че ще има ефект след толкова време, но какво да се прави. Предните два трансфера бяха с  петдневни и отрицателни резултати, пък сега ще видим дали ще имаме късмет. Много се вълнувам! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 78
Здравейте. Предстои ми зет трансфер на 2 петдневни снежинки. Започнахме подготовка за трансфера с естрофем. Днес ми е 15 - ти ден от цикъла, но лигавицата е 8мм. Прогестерона е 0,12.
Доктора каза да продължа с естрофема и ми изиса 4 вагинални глобули за 4 дни.
В понеделник отново съм на преглед.
Въпроса ми е на кой ден от цикъла най-късно може да се направи трансфера на5 дневни ? Притеснявам се,защото в понеделник е 19-ти ден от цикъла,а трябва да слагаме и лепило РВСМ.

# 12
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Лигавица 8 е перфекта.Аз 4 пъти забременях дори с по-тънка.При мен нищо не помогна за удебеляването и.А на последният трансфер,от който е синът ни.докторът даже не поиска да ми каже колко е.Каза само,че ще е успешен още преди самият трансфер и аз му се доверих.Просто неговите вяра и ентусиазъм се предадоха и на мен.

# 13
  • Мнения: 78
Лигавица 8 е перфекта.Аз 4 пъти забременях дори с по-тънка.При мен нищо не помогна за удебеляването и.А на последният трансфер,от който е синът ни.докторът даже не поиска да ми каже колко е.Каза само,че ще е успешен още преди самият трансфер и аз му се доверих.Просто неговите вяра и ентусиазъм се предадоха и на мен.

Благодаря ви.

# 14
  • Мнения: 415
Cold Sweat Пълна катастрофа - днес на първи ден от стимулацията само 1 антрален фоликул. Аз съм на лимитиран протокол. Мислите ли, че има шанс да тръгнат още фоликули Disappointed Relieved

Общи условия

Активация на акаунт