В момента чета ... 78

  • 37 369
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 691
Маринина отдавна е в полезрението ми, но не знам кога ще стигна до нея.
Има ли последователност в романите ѝ?

Иначе като дете бях докопала от библиотеката на нашите "Записки на следователя" (Лев Шейнин).
Мисля, че от тази книга се влюбих в жанра. Още си спомням един от случаите за заклани  хора (над 20 човека ) от избягали затворници... В някакви сибирски тундри беше се случило. И града си спомням - Барнаул.
Бррр...

# 46
  • Мнения: 3 509
Сетих се да добавя нещо за Алис Фини - нейният съпруг е писател, тя му става де факто колега, когато се престрашава да пише след дългогодишен опит като журналист, редактор и продуцент във водещи медии.

Е, ами името му остава известно само в благодарностите, защото нейният успех е помитащ. Или поне аз не знам кой е той.
Отделно ми е много симпатично как в романите на Фини - главните герои са все мъже писатели. Тънък намек и ако съм на мястото на господин Фини - или както там му е фамилията - ще съм нащрек.

# 47
  • Мнения: 5 920
Зная нещичко за Маринина. И това, че е била добър криминалист и познава материята отблизо и в детайли. Но това не я прави автоматично добър писател. Писах, че стилът ѝ не ми харесва.
А кои криминалета харесвам-Юрт и Русенфелд, Несбьо, Адлер-Улсен, Стиг Ларшон. Като гледам, съм изредила само скандинавци.

# 48
  • Мнения: 10 167
В ученически години четях Агата Кристи, Конан Дойл, Морис Льоблан, Гастон Льору.
Сега след като четох Ларшон трудно може да ме впечатли криминална история. А при психотрилърите- само Жером Лубри успя наистина да ме изненада - досега поне.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 291
На почивка съм и чета една стара книга Жените на гениите. Много хубави биографии за половинките на Моцарт, Гьоте, Вагнер, Айнщайн и още двама (не съм стигнала до тях).

Ослушвам се за нещо ново и интересно.

# 50
  • Мнения: 12
Маринина отдавна е в полезрението ми, но не знам кога ще стигна до нея.
Има ли последователност в романите ѝ?
Тя има един голям цикъл - за Настя Каменская, който е хубаво да се чете последователно, защото личният живот на героинята търпи развитие. Въпреки че всеки роман е за отделен случай и може да се чете и самостоятелно. Има няколко книги, издадени в по 2-3 части ("Цената на въпроса", "Горчива игра", "Обратна сила", "Прекъснати нишки"), които също трябва да се четат последователно. Останалите и цикли (за кварталния Дорошин, "Престъпления на правилния живот") са от по няколко книги и могат да се четат в произволен ред. Има и няколко (мисля, седем) самостоятелни романа.

Сетих се да добавя нещо за Алис Фини - нейният съпруг е писател, тя му става де факто колега, когато се престрашава да пише след дългогодишен опит като журналист, редактор и продуцент във водещи медии.
Дай линк към нещо нейно?

Последна редакция: чт, 07 юли 2022, 18:03 от Долорес Глуховски

# 51
  • София
  • Мнения: 22 948
Приключих със "Секс по спешност и други отчаяни мерки" на Мариан Кийс. За разлика от другите и романи, тук не ми допадна заглавието, можеше нещо по-подходящо да се измисли. От всички нейни книги, които съм чела, тази определено най-много се доближава до чиклит. Тя винаги вкарва и някакви по-сериозни теми, писала е за болести, загуба на близки хора, тук темата е за абортите. Като за плажа е супер- 3.5/5 и давам.
Продължавам с Глина, предвид противоречивите коментари ми е много интересно дали ще ми хареса. 😃
Искам да питам нещо за "Понякога лъжа". Както писах, миналата седмица прочетох КМХ и въпреки че по-скоро ми хареса, не съм убедена, че стилът на авторката е моят. Когато чета художествената литература обичам да има повече диалози и пряка реч, което в КМХ почти липсва и в "Понякога лъжа" ли е така?

# 52
  • Мнения: 36 489
На почивка съм и чета една стара книга Жените на гениите. Много хубави биографии за половинките на Моцарт, Гьоте, Вагнер, Айнщайн и още двама (не съм стигнала до тях).

Ослушвам се за нещо ново и интересно.
И Гръцкото съкровище е за София Шлиман - мислех, че ще е фокусирана само върху Хайнрих, защото не бях търсила много информация предварително.

# 53
  • Мнения: 3 509
sea.sea,
Отново е по-оскъден диалогът, може би е повече отколкото в КМХ, но се сещам за друга нова кримка (много в стил на писане ала Агата Кристи), в която пък е основно пряка реч - Най-тъмната вечер на Ан Клийвс

# 54
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Сетих се да добавя нещо за Алис Фини - нейният съпруг е писател, тя му става де факто колега, когато се престрашава да пише след дългогодишен опит като журналист, редактор и продуцент във водещи медии.

Е, ами името му остава известно само в благодарностите, защото нейният успех е помитащ. Или поне аз не знам кой е той.
Отделно ми е много симпатично как в романите на Фини - главните герои са все мъже писатели. Тънък намек и ако съм на мястото на господин Фини - или както там му е фамилията - ще съм нащрек.
беше ли ти харесала Камък, ножица, хартия, че сякаш нямам спомен какво сме коментирали?

sea.sea, и в Понякога лъжа според мен е така.

# 55
  • Мнения: 3 998
Благодарности за новата тема 🌷🌷🌷

Приключих с "Хипи" П. Коелю.
Много разтоварващо ми дойде. Точно от това имах нужда след последните четива. Научих нови неща за хипи движението и не само,като например защо турците са все с мустаци 👨 .
Ето една снимка от хипи периода на Паулу Коелю.
Скрит текст:

Между временно прочетох Сделката на живота ти Бакман. Никак не е лоша но не успя да ме хване за гърлото,както Всяка сутрин пътят към дома става все по-дълъг.

# 56
  • Мнения: 3 509
Лолита,
Да, харесах я КНХ.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Благодаря за новата тема!
Продължавам да чета "Глина", но нямам много време и я влача от няколко седмици.

# 58
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Coco, сподели защо турците са все с мустаци, любопитно ми стана? 😂

# 59
  • Мнения: 3 998
Coco, сподели защо турците са все с мустаци, любопитно ми стана? 😂
Слагам в спойлер, снимах направо да не го пиша дословно😊
Скрит текст:
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт