Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 9

  • 35 201
  • 787
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 310
Аз успях

# 511
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
И при мен е активен, но не знам дали тази декларация трябва да я принтирам и подпишем, преди да се качи.
Предполагам, че искат.
Ще ми отнеме малко време и следобед ще опитам да кача.

# 512
  • София
  • Мнения: 1 566
Те са паралелка фотография, рисуването не им се води специален предмет.
Сградата е хубава, кабинетите ремонтирани.
Моята се интересува повече от графичен дизайн и там рисуването е важно, но видях пък положителен отзив в темата за неелитните у-ща. Явно са различни учители. Ще го мислим след резултатите.
Дали може да помогнеш с практически въпрос - утре девойката трябва да се яви в кабинет 10006? Това дали отговаря на някакъв етаж и номер на зала/ателие? Лесно ли се паркира около училището?

И в по-генерален план въпрос към всички знаещи Simple Smile - Дали ще разберем колко деца се явяват на ПС по ИИ? Някаква статистика за успеваемостта публикува ли се? Интересно ми е дали работите им се оценяват на място от учителите в съответното училище. Дали пак е от двама оценители формирана оценката. Могат ли да се видят после ?

# 513
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Знам само, че работите могат да се видят в определени дни, които са посочени на сайта на съответното училище.
Броят на тазгодишните кандидати ще стане ясен, когато обявят списъци за разпределение на децата по смени за рисуване.
Като знам колко е голям набора, очаквам и много голяма бройка кандидатстващи тази година.
Хубавото е, че ще бъдат горе-долу едни и същи в почти всички училища, особено тези към МК.
Местата към МК са ясни - 90 в НГПИ
                                                  52 в НУИИ
                                                  104 в НПГПФ
246 деца ще намерят място само в тях.
Местата в останалите към МОН също не са малко, това ме кара да мисля, че доста деца ще имат възможност да реализират мечтите си.
Не че не ми свито, но гледам да не показвам пред детето...

# 514
  • София
  • Мнения: 1 566
Знам само, че работите могат да се видят в определени дни, които са посочени на сайта на съответното училище.
Броят на тазгодишните кандидати ще стане ясен, когато обявят списъци за разпределение на децата по смени за рисуване.
Да, това важи за явяването към МК. Аз се чудех за изпита утре към МОН. Там май освен личния резултат на детето друго няма да видим...Брой явяващи се, статистика..
Furia, alina_si, извинете ме четох ви и в другата тема и тук и обърках кое къде съм видяла... Но важното е информация да има Simple Smile
Дали някой има вече обратна връзка от НГПИ приемат ли като бележка тази служебна, която им раздадоха за явяване на НВО?

# 515
  • София
  • Мнения: 1 124
Паркирането е лесно, почти винаги има места в района. Не зная къде е кабинет 10006,  но на матурите са ги водили квестори до залите.

Последна редакция: пн, 19 юни 2023, 14:34 от Furia

# 516
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Jiema, спокойно можеш да звъннеш в НГПИ и да питаш. Много са готини всички там, няма да ви се скарат Simple Smile

# 517
  • Варна
  • Мнения: 2 274
Успех и от мен утре на децата, които ще се явяват на изпита на МОН. Дъщеря ми също ще се яви, във Варна той се провежда в Хуманитарната гимназия. Предполагам, че има и други, които ще са утре там.
В събота имаше ден на отворените врати в НУИ Варна, дъщеря ми ходи заедно с приятелка, развеждали са ги, отговаряли са на въпросите им. Дъщеря ми е доволна и чака с нетърпение вече изпита и там.

# 518
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Подадох документите в Приложното.
Сега остава да чакаме за вх. номер. Дано бързо да отговарят.

Късмет и вдъхновение желая на всички, които се явяват утре на изпит! Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 519
  • Мнения: 8 997
Те са паралелка фотография, рисуването не им се води специален предмет.
Сградата е хубава, кабинетите ремонтирани.
Моята се интересува повече от графичен дизайн и там рисуването е важно, но видях пък положителен отзив в темата за неелитните у-ща. Явно са различни учители. Ще го мислим след резултатите.
Дали може да помогнеш с практически въпрос - утре девойката трябва да се яви в кабинет 10006? Това дали отговаря на някакъв етаж и номер на зала/ателие? Лесно ли се паркира около училището?

И в по-генерален план въпрос към всички знаещи Simple Smile - Дали ще разберем колко деца се явяват на ПС по ИИ? Някаква статистика за успеваемостта публикува ли се? Интересно ми е дали работите им се оценяват на място от учителите в съответното училище. Дали пак е от двама оценители формирана оценката. Могат ли да се видят после ?
Рисуването си е важно, ако питаш мен, ама аз съм пристрастна.
Отпред по улицата се паркира и по средата на улицата също е паркинг, няма проблем с паркирането.
За кабинета, ще питам дъщеря ми, когато си дойде, че сега е на плуване и не ми отговаря.

П.П. Каза, че според нея е до салона, но не е сигурна, но със сигурност утре ще има хора, които ще ги упътят.

Последна редакция: пн, 19 юни 2023, 19:09 от alina_si

# 520
  • Мнения: 52
И ние днес подадохме в НУИИ 183ти номер. Ако някой подава следващите дни, може ли да пише кой номер е? Любопитно ми е колко ли деца ще са с този бейбибум 2009 г. 🤔

# 521
  • София
  • Мнения: 1 566
Furia, alina_si,  благодаря! Предполагам и аз, че ще ги насочват.
Успех на всички деца утре. Да са спокойни и да покажат най-доброто от себе си! Flowers Four Leaf Clover

# 522
  • София
  • Мнения: 659
Минавам да пожелая успех на децата, които ще се явяват на изпита утре. Да бъдат уверени в себе си и способностите си и ще се справят.

Цитат на: Jiema link=topic=1464179.msg46591520#msg46591520 date=1687165086
......  И в по-генерален план въпрос към всички знаещи Simple Smile - Дали ще разберем колко деца се явяват на ПС по ИИ? Някаква статистика за успеваемостта публикува ли се? Интересно ми е дали работите им се оценяват на място от учителите в съответното училище. Дали пак е от двама оценители формирана оценката. Могат ли да се видят после ?
Миналата година синът ми беше разпределен за изпит в Райнов и после като ходихме да се записва отново там,  казаха че техните преподаватели са оценявали изпитните работи.
 Относно статистиката - би трябвало от МОН да има такава.

Последна редакция: пн, 19 юни 2023, 23:16 от veroniki

# 523
  • Мнения: 627
Вдъхновение и успех на децата на днешния изпит! Flowers Four Leaf Clover
За точния брой, не знам дали го има някъде, но миналата година дворът беше пълен с деца и изпращачи. И това, умножено по 5 или 6, колкото бяха училищата, провеждащи такъв изпит (за София). Но има и много, които се явяват "ей така", защото явно някои смятат, че колко му е да отидеш и да нарисуваш нещо - в тази връзка може да имате весели случки наоколо Blush , миналата година имаше. Относно намиравето на зали - в НСУ "София" беше много добра организацията по настаняването на децата в залите - отвън прочитаха първо номера на дадена зала, след това имената на всички деца, разпределени в нея, събираха ги на такива групички и вътре са ги поемали и завеждали. Имаше и деца, които дойдоха в последния момент, но преди началото на изпита, обаче бяха пропуснали повикването за техните зали - допуснаха ги, и вече вътре поединично са ги насочили. Може би е имало и стрелки и указания вътре.
Аз също мисля, че където се явява детето, там му се преглежда работата и се оценява, но не знам дали съм го чела някъде, или така си го представям като най-логично.

# 524
  • Мнения: 16
Знае ли се вече на каква тема рисуват?

Общи условия

Активация на акаунт