Професионални серии за коса - тема 156

  • 49 807
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 152
Абсолютно съм съгласна с blondie_anna за подстригването и редуването на протеин и хидратация. Бих добавила и филъри, съживиха ми косата, говоря за корейски такива - на Lador и FarmStay, може за проба да се вземе по 1-2,3 и нещо е бройката. Не мога да си позная косата след тях - плътна, прибрана, с блясък и форма. Косата ми също е тънка и чуплива, слаба, боядисвам я. Много е важен шампоана, трябва да е много нежен. Аз, тъй като съм със суха коса, използвам ш на 2 - 3 миенета веднъж. Мога да препоръчам някои продукти на Davines - моето откритие на сезона. Косата ми се преобрази с тях. За финиш - бялото шише на Davines, с UV защита - никакво отежнява не, невероятен блясък,мекота и жилавост,  косата става някак си пидредена, дори поизбелелите ми краища  преди боядисване, придобиха друг нюанс( почваща да рижавее коса, 8/9 ниво)
За боя  - Lanza, косата ми се роди с нея.
Това ли е бялото шише на Davines с UV защита?

# 706
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз ги взех от златна рибка, в малките опаковки от по 100 мл.

https://www.zlatnaribka.com/lalga/sealight-za-vazstanovyavane-na-fina-kosa

Бих посъветвала при бъдещо боядисване да помолите фризьорът да ви слага олаплекс с боята (не знам кога и как точно се добавя), мисля, че има и други предпазващи и подхранващи продукти при боядисване, и ако може и някаква терапия след самата боя.

Може ли линк към шампоана за хидратация и обем на L’alga и на филърите на Lador

# 707
  • Марс
  • Мнения: 616
Косата в последните 10 см изглежда не изгорена, а направо стопена. Подстрижка, ама при друг фризьор. И не се изхвърляй с продукти, това не е изтощено, а опърлено.

# 708
  • Мнения: 245
Деската, това е, но го купих на друга цена - 39 лева е в този сайт.
.https://devafashion-shop.com/marki/davines/davines-su-slantzeza … -milk-135-ml.html

Последна редакция: вт, 13 сеп 2022, 08:05 от m1ma

# 709
  • София
  • Мнения: 1 746
Здравейте момичета, имам нужда от Вашата помощ. До скоро не се бях замисляла в какъв лош вид е косата ми- останала е половината от нея. Накъсана, ужасно изтощена и рядка, няма обем и се заплита ужасно. До сега почти не съм ползвала качествена козметика, освен маска и шампоан за нормална коса на Макадамия. С тънък косъм съм, но поне преди косата ми беше доста по-гъста. Започнах да правя веднъж седмично маска с бадемово, кокосово масло и жълтък
 Поръчала съм си ампули против косопад на Виши и шампоан против косопад на Дюкре. Пия от седмица цинк и биотин на българска фирма. Изчетох цялата последна тема, но не ми стана ясно от какво имам нужда..хидратация или подхранване...явно и от двете.Косата ми е леко чуплива, но ако не сложа пяна стои като метла. Не ползвам преса, само сешоар. Имам сух скалп и сух пърхут.Естествения ми цвят е тъмно кестеняв.Косата е на кичури, като корените са боядисани с безамонячна боя, а дължините само се матират.След балсам или маска слагам в краищата на косата серум с кокосово и арганово масло на Avon.Прилагам снимка и горещо моля за съвет!. Благодаря!

По-рано нямах време да пиша в детайли.
1. Според мен това не са никакви кичури а цялостно изсветляване и то недостатъчно успешно защото косата е оранжева, което говори че меланинът не е изтеглен в достатъчна степен
2. Не виждам косата въобще да е матирана защото пак кзвам че я виждам оранжева.
3. Според мен е по малко защото част от долните кичури са се скъсали

Като спешни мерки вземете веднага:
1. Прекратяване на кичури, опити за изветляване и посещения при въпросната фризьорка
2. Sos терапия за коса
За начало си вземете една хидратираща и една протеинова серия. За протеинова препоръчвам като бюджетен и добър вариант тази комбинация
- шампоан Kerastase therapiste (вижте в гугъл къде излиза най евтин, може би нотино) + тази маска за по-бюджетен вариант - https://www.notino.bg/kallos/kjmn-maska-s-keratin/  слагайте по много и стойте повече от описаното.
За хидратираща вземете joico moisture recovery шампоан на много добра цена в момента в нотино и маската на марокан с кафявата капачка (хидратираща се води) ако трябва дори малка опаковка.
След това се снабдете незабавно с новият крем 10 в 1 на олиосета (златба рибка) или нектар термик на керастасе от нотино и едно малко олио - коприната на чи или лилавата роза на o’right (вече го препоръчах на едно момиче и ми даде мн добра обратна връзка) за по бюджетен вариант.
Редувайте измиванията - два пъти терапист с онази маска и един път joico.
И ако можете вземете една ампула лореал про лонгър (xpertbeauty.bg) и я ползвахте на два пъти след протеиновата серия.
И забравете за шампоани без сулфати

# 710
  • Мнения: 663
Момичета,а Ланза на коя държава е продукт? Питам защото тук в Норвегия например кератиновата маска струва 40-50лв зависи от града, шампоана по малко а в златна рибка гледам 100 лв е кератиновата маска,шампоана 80

# 711
  • Мнения: 666
Момичета, тези дни мисля да пусна (ако няма друг желаещ) нова тема. Кои марки и теми искате на обсъдим? На мен ми се иска да поговорим за марките с насоченост към грижа за скалпа - Napura, Mediceuticals и Philip Kingsley. Също така какви четки и електроуреди използваме. Може би и бюджетни попадения, без значение дали са от дрогерията или просто поддържат ниска цена в професионалния клас.

# 712
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
Влизам да изкажа благодарност на всички, които споделиха за ефекта на крема на олиосета.
Отлагах поръчката докато не се понасъбраха мнения в темата.
И аз се присъединявам към положителни коментари.Косата ми е копринено мека след него,без стърчащи косъмчета.Наистина е крем чудо Simple Smile .
Ефекта ми е аналогичен с един по скъп продукт на марокан : https://www.amazon.com/Moroccanoil-Blow-Dry-Concentrate-Smooth-F … Q#customerReviews
 ,който също много харесвам.

Също така да споделя,че съм приятно изненадана от боята на фамавита, нямам сухота след нея,косопад и притенсненията ми бяха напълно излишни.Цвета се поотми и в момента имам мечтания от мен цвят.
Следващия път обаче ще смеся 6.1(няма да е 6.11) с 6.12 .
Ще експериментирам Simple Smile

# 713
  • Мнения: 152
Деската, това е, но го купих на друга цена - 39 лева е в този сайт.
.https://devafashion-shop.com/marki/davines/davines-su-slantzeza … -milk-135-ml.html
Линка не се отваря

# 714
  • Мнения: 383

И забравете за шампоани без сулфати

Ще споделите ли какъв е проблема на шампоаните без сулфати?

# 715
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 766
Това ли е кремът на Олиосета: https://www.zlatnaribka.com/olioseta-oro-del-marocco/multifunkts … iracle-leave-in/?

# 716
  • София
  • Мнения: 1 746

И забравете за шампоани без сулфати

Ще споделите ли какъв е проблема на шампоаните без сулфати?

Да, за изгорена суха изрусена коса са крайно неподходящи тъй като се пенят по трудно което изисква допълнително търкане по мократа крехка коса и нямат китосващ ефект

# 717
  • Мнения: 4 246
За тази коса съм с две ръце за шампоан и маска Керастаз Терапист. Много добре ще й подействат. Аз също минах през подобно нещо и използвах тях, като постепенно и подстригвах.

# 718
  • Мнения: 449
Бих добавила и филъри, съживиха ми косата, говоря за корейски такива - на Lador и FarmStay, може за проба да се вземе по 1-2,3 и нещо е бройката. Не мога да си позная косата след тях - плътна, прибрана, с блясък и форма. Косата ми също е тънка и чуплива, слаба, боядисвам я. Много е важен шампоана, трябва да е много нежен. Аз, тъй като съм със суха коса, използвам ш на 2 - 3 миенета веднъж. Мога да препоръчам някои продукти на Davines - моето откритие на сезона. Косата ми се преобрази с тях. За финиш - бялото шише на Davines, с UV защита - никакво отежнява не, невероятен блясък,мекота и жилавост,  косата става някак си пидредена, дори поизбелелите ми краища  преди боядисване, придобиха друг нюанс( почваща да рижавее коса, 8/9 ниво)
Здравейте, можете ли да ми сложите линк към филърите за коса на Lador и Farmstay и от кои други продукти на Давинес освен млякото сте доволни? Благодаря ви предварително 💐

# 719
  • Мнения: 6
Скрит текст:
Здравейте момичета, имам нужда от Вашата помощ. До скоро не се бях замисляла в какъв лош вид е косата ми- останала е половината от нея. Накъсана, ужасно изтощена и рядка, няма обем и се заплита ужасно. До сега почти не съм ползвала качествена козметика, освен маска и шампоан за нормална коса на Макадамия. С тънък косъм съм, но поне преди косата ми беше доста по-гъста. Започнах да правя веднъж седмично маска с бадемово, кокосово масло и жълтък
 Поръчала съм си ампули против косопад на Виши и шампоан против косопад на Дюкре. Пия от седмица цинк и биотин на българска фирма. Изчетох цялата последна тема, но не ми стана ясно от какво имам нужда..хидратация или подхранване...явно и от двете.Косата ми е леко чуплива, но ако не сложа пяна стои като метла. Не ползвам преса, само сешоар. Имам сух скалп и сух пърхут.Естествения ми цвят е тъмно кестеняв.Косата е на кичури, като корените са боядисани с безамонячна боя, а дължините само се матират.След балсам или маска слагам в краищата на косата серум с кокосово и арганово масло на Avon.Прилагам снимка и горещо моля за съвет!. Благодаря!

По-рано нямах време да пиша в детайли.
1. Според мен това не са никакви кичури а цялостно изсветляване и то недостатъчно успешно защото косата е оранжева, което говори че меланинът не е изтеглен в достатъчна степен
2. Не виждам косата въобще да е матирана защото пак кзвам че я виждам оранжева.
3. Според мен е по малко защото част от долните кичури са се скъсали

Като спешни мерки вземете веднага:
1. Прекратяване на кичури, опити за изветляване и посещения при въпросната фризьорка
2. Sos терапия за коса
За начало си вземете една хидратираща и една протеинова серия. За протеинова препоръчвам като бюджетен и добър вариант тази комбинация
- шампоан Kerastase therapiste (вижте в гугъл къде излиза най евтин, може би нотино) + тази маска за по-бюджетен вариант - https://www.notino.bg/kallos/kjmn-maska-s-keratin/  слагайте по много и стойте повече от описаното.
За хидратираща вземете joico moisture recovery шампоан на много добра цена в момента в нотино и маската на марокан с кафявата капачка (хидратираща се води) ако трябва дори малка опаковка.
След това се снабдете незабавно с новият крем 10 в 1 на олиосета (златба рибка) или нектар термик на керастасе от нотино и едно малко олио - коприната на чи или лилавата роза на o’right (вече го препоръчах на едно момиче и ми даде мн добра обратна връзка) за по бюджетен вариант.
Редувайте измиванията - два пъти терапист с онази маска и един път joico.
И ако можете вземете една ампула лореал про лонгър (xpertbeauty.bg) и я ползвахте на два пъти след протеиновата серия.
И забравете за шампоани без сулфати
Здравейте момичета, имам нужда от Вашата помощ. До скоро не се бях замисляла в какъв лош вид е косата ми- останала е половината от нея. Накъсана, ужасно изтощена и рядка, няма обем и се заплита ужасно. До сега почти не съм ползвала качествена козметика, освен маска и шампоан за нормална коса на Макадамия. С тънък косъм съм, но поне преди косата ми беше доста по-гъста. Започнах да правя веднъж седмично маска с бадемово, кокосово масло и жълтък
 Поръчала съм си ампули против косопад на Виши и шампоан против косопад на Дюкре. Пия от седмица цинк и биотин на българска фирма. Изчетох цялата последна тема, но не ми стана ясно от какво имам нужда..хидратация или подхранване...явно и от двете.Косата ми е леко чуплива, но ако не сложа пяна стои като метла. Не ползвам преса, само сешоар. Имам сух скалп и сух пърхут.Естествения ми цвят е тъмно кестеняв.Косата е на кичури, като корените са боядисани с безамонячна боя, а дължините само се матират.След балсам или маска слагам в краищата на косата серум с кокосово и арганово масло на Avon.Прилагам снимка и горещо моля за съвет!. Благодаря!

По-рано нямах време да пиша в детайли.
1. Според мен това не са никакви кичури а цялостно изсветляване и то недостатъчно успешно защото косата е оранжева, което говори че меланинът не е изтеглен в достатъчна степен
2. Не виждам косата въобще да е матирана защото пак кзвам че я виждам оранжева.
3. Според мен е по малко защото част от долните кичури са се скъсали

Като спешни мерки вземете веднага:
1. Прекратяване на кичури, опити за изветляване и посещения при въпросната фризьорка
2. Sos терапия за коса
За начало си вземете една хидратираща и една протеинова серия. За протеинова препоръчвам като бюджетен и добър вариант тази комбинация
- шампоан Kerastase therapiste (вижте в гугъл къде излиза най евтин, може би нотино) + тази маска за по-бюджетен вариант - https://www.notino.bg/kallos/kjmn-maska-s-keratin/  слагайте по много и стойте повече от описаното.
За хидратираща вземете joico moisture recovery шампоан на много добра цена в момента в нотино и маската на марокан с кафявата капачка (хидратираща се води) ако трябва дори малка опаковка.
След това се снабдете незабавно с новият крем 10 в 1 на олиосета (златба рибка) или нектар термик на керастасе от нотино и едно малко олио - коприната на чи или лилавата роза на o’right (вече го препоръчах на едно момиче и ми даде мн добра обратна връзка) за по бюджетен вариант.
Редувайте измиванията - два пъти терапист с онази маска и един път joico.
И ако можете вземете една ампула лореал про лонгър (xpertbeauty.bg) и я ползвахте на два пъти след протеиновата серия.
И забравете за шампоани без сулфати
Много благодаря за препоръките ! Да разбирам, че на едно измиване се ползва само протеин или само хидратиращи продукти? Не се смесват?

Последна редакция: вт, 13 сеп 2022, 17:29 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт