Професионални серии за коса - тема 156

  • 49 796
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 91
Момичета, приискало ми се е някакво олио за коса като последна стъпка, което да оставя косата мека и блестяща, но и да е със силен аромат, който се задържа дълго. Харесвам като усещане блондинското олио на Керастаз, но някак ароматът не е толкова мой.

Това олио ми беше препоръчано в тази тема: https://www.zlatnaribka.com/oright/olio-za-kosa-oright/olio-za-k … e-rose-oil-100-ml

Ухае невероятно, омекотява и придава блясък на косата.
Първоначално си помислих, че ще мирише така както продуктите с българска роза(по принцип този аромат не ми харесва), защото това си представям като аромат като прочета роза, но в случая не е така.

# 691
  • Мнения: leet
Момичета, приискало ми се е някакво олио за коса като последна стъпка, което да оставя косата мека и блестяща, но и да е със силен аромат, който се задържа дълго. Харесвам като усещане блондинското олио на Керастаз, но някак ароматът не е толкова мой.

Това олио ми беше препоръчано в тази тема: https://www.zlatnaribka.com/oright/olio-za-kosa-oright/olio-za-k … e-rose-oil-100-ml

Ухае невероятно, омекотява и придава блясък на косата.
Първоначално си помислих, че ще мирише така както продуктите с българска роза(по принцип този аромат не ми харесва), защото това си представям като аромат като прочета роза, но в случая не е така.
Да и аз го заглеждам заради групата. Можете ли да опишете аромата? Изобщо ли не напомня роза? Хич не харесвам и аз типичния аромат на роза? Ако сте взели голяма опаковка, бихте ли се разделили с 10тина мл? Имам какво да предложа в замяна. За олиото на Лалга също се чудя.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Това олио винаги съм го асоциирала с Пурпурната орхидея на Том Форд и не не мирише на парфюма,но аромата му е много хубав. И да има роза тя не е на гюл Grinning.

# 693
  • Мнения: 91
Момичета, приискало ми се е някакво олио за коса като последна стъпка, което да оставя косата мека и блестяща, но и да е със силен аромат, който се задържа дълго. Харесвам като усещане блондинското олио на Керастаз, но някак ароматът не е толкова мой.

Това олио ми беше препоръчано в тази тема: https://www.zlatnaribka.com/oright/olio-za-kosa-oright/olio-za-k … e-rose-oil-100-ml

Ухае невероятно, омекотява и придава блясък на косата.
Първоначално си помислих, че ще мирише така както продуктите с българска роза(по принцип този аромат не ми харесва), защото това си представям като аромат като прочета роза, но в случая не е така.
Да и аз го заглеждам заради групата. Можете ли да опишете аромата? Изобщо ли не напомня роза? Хич не харесвам и аз типичния аромат на роза? Ако сте взели голяма опаковка, бихте ли се разделили с 10тина мл? Имам какво да предложа в замяна. За олиото на Лалга също се чудя.

Не знам дали си въобразявам, но е сходен с аромата на Kerastase Chroma Absolu спреят за топлинна защита. Първо бях използвала спрея и на другия ден си сложих от маслото за пръв път и много ми напомни на този аромат.
Не мирише точно на розовите аромати с които сме свикнали, много по-приятен е аромата на олиото.
Взех си 10мл за проба. Вземете си малката разфасовка, за да го пробвате. Според мен няма да съжалявате.

# 694
  • София
  • Мнения: 158
Олиото на Л'Алга ,според мен Не си заслужава парите изобщо.  Още по-малко за това, което търсите като ефект.

# 695
  • София
  • Мнения: 5 728
На O’right имах олиото Purple rose и аромата ми харесваше,но по ми допадна аромата с Камелия и за това от него си взех голямата разфасовка.

# 696
  • Мнения: 4 246
Аз обожавам олиото на Марокън за тънка коса, Лалга и Наши арган! ❤️

# 697
  • Мнения: 383
Знае ли някой защо на шампоана на Filip Kinsgley за неутрализиране на жълти отенъци пише да се ползва минимум 2 седмици след боя или изрусяване? Дали защото е силен и натоварва косата или просто няма да има ефект преди това? Взех си го и сега се зачетох, но аз горе-долу на 2-3 седмици се боядисвам ще е невъзможно почти да спазвам тази препоръка..... За този говоря: PURE BLONDE BOOSTER SHAMPOO
Шампоан за интензивно неутрализиране на топли нюанси 250 м

# 698
  • Мнения: 6
Здравейте момичета, имам нужда от Вашата помощ. До скоро не се бях замисляла в какъв лош вид е косата ми- останала е половината от нея. Накъсана, ужасно изтощена и рядка, няма обем и се заплита ужасно. До сега почти не съм ползвала качествена козметика, освен маска и шампоан за нормална коса на Макадамия. С тънък косъм съм, но поне преди косата ми беше доста по-гъста. Започнах да правя веднъж седмично маска с бадемово, кокосово масло и жълтък
 Поръчала съм си ампули против косопад на Виши и шампоан против косопад на Дюкре. Пия от седмица цинк и биотин на българска фирма. Изчетох цялата последна тема, но не ми стана ясно от какво имам нужда..хидратация или подхранване...явно и от двете.Косата ми е леко чуплива, но ако не сложа пяна стои като метла. Не ползвам преса, само сешоар. Имам сух скалп и сух пърхут.Естествения ми цвят е тъмно кестеняв.Косата е на кичури, като корените са боядисани с безамонячна боя, а дължините само се матират.След балсам или маска слагам в краищата на косата серум с кокосово и арганово масло на Avon.Прилагам снимка и горещо моля за съвет!. Благодаря!

Последна редакция: пн, 12 сеп 2022, 17:09 от Kapulleti

# 699
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Kapulleti, аз бих дала съвет за подстригване като първа стъпка. Като грижа не смея да препоръчвам, но мога да споделя от какво аз съм доволна.


С тънка коса съм (много тънка), руси кичури. Редувам бонд рипейр серията на алтерна с различни серии, основно за обем. Миналата седмица си взех шампоанът и маската на L’alga за хидратация и обем, и първото ми впечатление е, че са страхотни - “лигава” и лъскава правят косата, обемът от сушенето се задържа и косата стои супер и през деня.

Според мен едно редуване на протеин и хидратация ще ти е нужно, плюс задължително термозащита ако се ползва сешоар/преса и някакво олио за финиш.

# 700
  • Мнения: 6
blondie_anna, благодаря! Тези дни записвам час за подстрижка:)

# 701
  • Мнения: 245
Абсолютно съм съгласна с blondie_anna за подстригването и редуването на протеин и хидратация. Бих добавила и филъри, съживиха ми косата, говоря за корейски такива - на Lador и FarmStay, може за проба да се вземе по 1-2,3 и нещо е бройката. Не мога да си позная косата след тях - плътна, прибрана, с блясък и форма. Косата ми също е тънка и чуплива, слаба, боядисвам я. Много е важен шампоана, трябва да е много нежен. Аз, тъй като съм със суха коса, използвам ш на 2 - 3 миенета веднъж. Мога да препоръчам някои продукти на Davines - моето откритие на сезона. Косата ми се преобрази с тях. За финиш - бялото шише на Davines, с UV защита - никакво отежнява не, невероятен блясък,мекота и жилавост,  косата става някак си пидредена, дори поизбелелите ми краища  преди боядисване, придобиха друг нюанс( почваща да рижавее коса, 8/9 ниво)
За боя  - Lanza, косата ми се роди с нея.

# 702
  • Мнения: 414
Ох Нотино пак имат -20% 🙈

# 703
  • София
  • Мнения: 1 746
blondie_anna, благодаря! Тези дни записвам час за подстрижка:)

Не знам кой е правил кичурите но за мен тази коса е изгорена.
Ако продължавате да поддържате кичурите при същата фризьорка косата няма да се оправи.

# 704
  • Мнения: 6
Може ли линк към шампоана за хидратация и обем на L’alga и на филърите на Lador

Последна редакция: пн, 12 сеп 2022, 20:36 от Kapulleti

Общи условия

Активация на акаунт