Страх ме е че не мога да се оправя сама с бебчо !

  • 5 725
  • 165
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 18 488
Синът с близнаци, на 4.5 месеца ходиха за кратко в Гърция, все с тях са си ,трудно , но не  е невъзможно. Нямат помощ.

# 136
  • Мнения: 2 718
Аз също не разбрах как точно първите дни, месеци сте го хвърлили други хора да се оправят с него/нея?! Та тогава майката има толкова силен инстинкт, хормони, че в главата й е само бебето, а не кафета и сепарета. В смисъл, ако сега не поемете отговорността, кога?!

# 137
  • Мнения: 18 295
Ако аз съм бабата и 20-годишната ми дъщеря е бременна, ще я насърча да ражда не за друго, ами защото един аборт може да я повреди и после като поиска, да не може да има деца.
Не значи, че поемам ангажимент аз да го отгледам.
Помня, че когато дъщеря ми беше малка и говореше още съвсем малко и неясно, нито баща й, нито баба й, нито дядо й не можеха да й разберат какво иска и я питаха по сто пъти - ама това ли, ама онова ли, какво има, какво искаш? А аз само като измъца нещо и вече знаех точно какво има предвид. Grinning Също я усещах бързо кога й е топло, студено, гладна, жадна, уморена, и взимах мерки.
За малко дете е важно да е с мама, като поотрасне и почне поне да си казва какво иска, и за помощниците става по-лесно.

# 138
  • Мнения: 3 250
Т.е да си прецака целия живот, за да не се повреди?
Точно по тази причина съществуваше "Дом майка и дете". От такива, които да не се повредят.
Не мисля, че в днешно време някоя се е повредила. Все пак има медицина, а не разни баби.

# 139
  • Мнения: 1 722
Като си спомня аз каква бях на 20... същата като авторката- купони, кафета. С тая разлика, че учих. Имах сериозна връзка от няколко години и тогавашното ми гадже много искаше да си имаме бебе. Само като ми го спомена настръхнах и му отказах категорично. Това беше и една от причините да се разделим, защото намери друга, която му е навита да я заплоди. Та след това известно време се засичахме в един супермаркет. Той нарамил памперси, навел глава и нещастен, а аз с приятели, подготвящи се за купон. Всяко нещо с времето си.

# 140
  • Мнения: X
Абортите в днешно време са много по-лесни, достъпни и безопасни. Майките и бабите ни просто не го знаят. Методите са различни от едно време.

Аборт се прави за 15-20 мин. Никой не те гледа накриво, нито нищо. Никой не разбира за случилото се. Можеш да се върнеш на работа още следващия ден. Това с повреждането е от едно време, когато аборти са се правили с кюретаж. Не казвам, че няма рискове, но не е нещо, което не се случва. Случва се и то много често, жените после си раждат и толкова.

На 20 години трябва да си наясно, че бебетата не просто ядат и спят. На мен не ми се гледаше бебе на 20. Живеех студентски живот, до 25 не можех да изляза от кръчмите. Работех, учех, излизах всяка вечер и не можех да поема отговорност за нищо, освен да харча пари по излизания. Период, минава. Сега е друго.

# 141
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Майка ѝ вместо да се притеснява, че след аборт може да има усложнения, да беше говорила с дъщеря си за полова култура, предпазване и т.н. Живеем в 21 век, кондомите ги продават ни в бакалията. Освен от бебета, пазят и от болести. Има и хапчета, има хапчета ако си направил беля, които се пият до 24 часа... Абе, който иска, може да се пази. Щото бебето не кукла, като се наиграеш, да захвърлиш. И яде, и сере, и реве...

# 142
  • Мнения: 6 764
Хареса ми това, че на 20 трябва да знаеш, че бебетата не само ядат и спят. Ама повечето така са забили нос в телефоните, че от захаросани снимчици наистина си мислят, че бебето е едно пухкаво сладурче, което само гука и се смее. Сакън да не споменеш, че има и по-трудни моменти и те дамгосват, че се оплакваш и представяш майчинството като каторга. А то всъщност трудностите са си една нормална част от ежедневивто с бебе, минават и заминават.
За абортите... тъпичко да се гледа на аборта като контрацепция. Има много варианти да не се стига до такъв.

# 143
  • София
  • Мнения: 13 009
И пак с това  - аз като съм имала дете на...
Като не съм живяла аз, що пък туй тука да иска да живее... От къде на къде пък.
Спокойно дишайте, още една младост си замина с мръсни памперси. Не сте само вие.

Животът не си отива с децата, но въпросът не е за авторката, а за бебето. Това дете има майка, която не се грижи за него. За детето ми е на мен мъка, не за авторката или за майка й, които така са си постлали. Просто и ясно. Който иска да "живее" и да мята салфетки, стиска кълки.
Нормалните хора не живеят точно по кръчмите.
Ако някое мое дете се държи като авторката, щяхме доста на висок тон да си поговорим.

# 144
  • Мнения: 18 295
Абортите са напълно безопасни, а репродуктивните проблеми се увеличават. Не знам, не знам...

# 145
  • Мнения: X
Да родиш бебе, което не искаш е по-страшно, Лоре!

# 146
  • Мнения: 18 295
Ако по принцип е решила да няма деца, е едно.
Но ако се надява някой ден да има... по-хубаво да комбинира два предпазни метода за по-голяма сигурност, отколкото такива манипулации.
Хубаво де, аз съм от старите, тъй си разсъждавам. Новите поколения знаете по-добре. No Mouth

# 147
  • Мнения: X
Не твърдя, че абортът трябва да се използва вместо контрацепция. Не знам на колко си. Аз съм на 29. Повечето ми приятелки са правили аборт. Нормални момичета, не са нито необразовани, нито пропаднали, нито ненормални.

# 148
  • Мнения: 3 250
Не твърдя, че абортът трябва да се използва вместо контрацепция. Не знам на колко си. Аз съм на 29. Повечето ми приятелки са правили аборт. Нормални момичета, не са нито необразовани, нито пропаднали, нито ненормални.
Абортите са напълно безопасни, а репродуктивните проблеми се увеличават. Не знам, не знам...
Смяташ, че жените с репродуктивни проблеми са правили аборти?
Знаеш ли циганките по колко аборта и чавета имат?

# 149
  • София
  • Мнения: 13 009
Репродуктивните проблеми нямат общо с абортите. Единици са тези с проблеми, заради аборт. Преобладаващият брой с проблеми никога не са правили аборт. Има достатъчно информация и статистика по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт