Хайде на театър - 9

  • 86 863
  • 999
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 188
Обожавам да ходя на хубав театър. Обожавам и Малкович, почти всички филми съм му гледала... Уви няма как да си позволя билет от 300 - 400 лв. Опитах се да си закупя билет от 100 лв - беше невъзможно. Това събитие обаче отключи в мен и други въпроси. Например, колко прекрасни български артисти имаме, и как на държавата не и дреме за тях... Виждала съм ги след спектакли - толкова вълнуващи под прожекторите, а като излязат - угрижени, замръзнали, със работни дрехи - хора уж като всички нас, а мигове преди това са те омагьосали... Идело ми е да ги прегърна и стопля.  Нашите актьори с малки изключения са бедни, и отрудени. Не работят на добри условия и въпреки това го правят... А младите актьори, в независимите спекткали - възхищава ме тяхната битка да си заслужат място пред публиката. Обожавам Малкович, но днес след фиаското ми за билет -  разбрах, че с радост ще си дам стоте левчета за 5 качествени наши си представления, за да разберат нашите си добри актьори, че не са сами, че не са нещо по - ниско и малко дори и от Малкович. Не ви ги споделям тези неща от някакви измислени патриотарски чувства, просто размисли Simple Smile

# 481
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Отдавна се канех, днес гледах Разделям двойки по домовете в младежкия театър. Свежо, забавно и разтоварващо. Препоръчвам!
Търся някакво сходно представление за подарък на двойка. Нещо да препоръчате?

# 482
  • София
  • Мнения: 9 959
Камерната зала преди година или малко повече я поремонтираха малко.
ПР екипът ще си раздаде бонуси за "отлично" свършената работа.
а скърцащите седалки стоят ли още, питам понеже съм си казал, че няма да стъпя там, докато не ги подменят, понеже последният път някаква жена от персонала ми суфлираше да не вдигам шум...Grin

# 483
  • В страната на бурите
  • Мнения: 963
Аз пък взех 2 билета за Малкович - по 80 лв., но са за втори балкон, първи ред. Изобщо не знам как се вижда оттам. Купих ги през Eventim вчера към 12 и 20, явно някой ги е отказал, защото преди това нямаше... Обаче си говорихме с мъжа ми, че за 200-400-800 лв. е по-добре  да си купим билети за няколко родни постановки...

# 484
  • София
  • Мнения: 6 724
Браво, ето кой ще ни разкаже. Hug
Иначе съм абсолютно съгласна - за такава сума и аз по-скоро бих гледала родните актьори и постановки, или пък бих се разходила извън България, дали за тази постановка, дали за друга, поне ще го съчетая с още нещо. Едни от най-смислено похарчените ни пари в Лондон бяха за мюзикъл - всички бяхме очаровани, бих отишла до Лондон дори само за това, ако има евтин полет, за една нощувка само.

# 485
  • софия
  • Мнения: 25 815
Да ви кажа вчера след безброй кликове и в двата сайта, само веднъж ми излязоха 2 билета *100 лв. (това ми беше психологическата граница, после леко я надхвърлих) на първи балкон, втори ред отстрани (в сайта на Ивентим, бяха цикламен цвят). Единия път ги прибавих в кошницата, но когато стигнах до плащане даде грешка. Имам чувството, че тези билети изобщо не ги пуснаха. За сайта на Народния съм сигурна.
Вече, освен концертен туризъм, излиза по-приятно да правиш и театрален такъв.

Последна редакция: чт, 26 яну 2023, 14:23 от zvаnchе

# 486
  • Мнения: 9 413
Билетите в Гърция за Малкович са били евтини,защото постановката е дофинансирана от фондации,мецената и т.н. У нас – не...

# 487
  • софия
  • Мнения: 25 815
А в Народния имаме високо платен ПР екип, който би трябвало да си заслужава заплатите, а не да продава билети все едно продавачката от показния на ул. Раковски продава банани преди Нова година.

# 488
  • Мнения: 9 413
Няма как ПР-а на Театъра да убеди Митко Пайнера или Домусчиев да даде пари за Малкович...

# 489
  • Мнения: X
Няма как ПР-а на Театъра да убеди Митко Пайнера или Домусчиев да даде пари за Малкович...

Toва не е необходимо... Simple Smile Народният театър има достатъчно спонсори и партньори, към които може да се обърне - упоменати са в сайта им, например. Вместо това, огромните хонорари за Малкович и не-малкия му екип ще бъдат платени от бюджета на театъра, а ПР-отделът ще си раздаде поредните премии, под формата на ДМС. По тази причина вчера нямаше възможност за закупуване на билети от по-ниски ценови категории. За да се генерира по-висок оборот. И не забравяйте, че театърът получава и субсидия за продадено място в залата.
Питам се друго - дали някой от закупилите билети са чели анотацията на пиесата? Simple Smile

# 490
  • София
  • Мнения: 6 724
Добър въпрос. Laughing
Ще има неприятни изненади.

# 491
  • софия
  • Мнения: 25 815
Важно е, че ще се тагнат за първи и вероятно последен път от Народния, ще си покажат скъпите дрехи и бижута. Може и с езика да не са много на ти, ама не е важно.
Има радиотеатър.

Мнение за цената на билетите, с което съм напълно съгласна.

Последна редакция: чт, 26 яну 2023, 17:57 от zvаnchе

# 492
  • Мнения: 31 382
Хайде сега. Който е готов да даде над 200 лв., защото евтини билети нямаше, е чел със сигурност. Хората си излизаха и се радваха на билетите, които държаха в ръце, когато вече на касите нямаше цени под 250 лв. И никой не се отказа назад от над 30-те човека, които чакаха. Дали са чели?

# 493
  • Мнения: X
Хайде сега. Който е готов да даде над 200 лв., защото евтини билети нямаше, е чел със сигурност. Хората си излизаха и се радваха на билетите, които държаха в ръце, когато вече на касите нямаше цени под 250 лв. И никой не се отказа назад от над 30-те човека, които чакаха. Дали са чели?
Не е задължително да са чели... Радостта на сдобилите се с билети няма пряка връзка с това, а с т.нар. "психология на масите" и маркетинговите "трикове" на ПР-отдела им. Класически маркетингов подход беше приложен. Госпожа Кръстева вероятно е много доволна от себе си, вероятно от нея са доволни и преките й началници.
zvanche, хубава статия! И аз подкрепям мнението в нея.
Любопитно ми е кои познати лица ще са сред зрителите на най-обсъжданото театрално събитие на годината, подозирам 2-3 партийни централи и разклоненията им...

# 494
  • Мнения: 3 788
Последното мнение ме подсеща за лисицата и киселото грозде 🙃

Нека коментираме постановки, а не цени на билети.

"Бившата мис на малкия град" - чудесна постановка, страхотна игра, тъжна работа

Nordost - разбиваща емоционално.

Общи условия

Активация на акаунт