Хайде на театър - 9

  • 87 074
  • 999
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 1 879
В работни дни е от 9.30 до 19.30...в почивни от 11.30 до 19. 30...
Направи ми впечатление, че касиерката не ползва почивката от 16 до 16.15 ...
Но каза, че до осем часа има много време и все ще трябва да излезе за малко...  Simple Smile

# 931
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 715
Резервирах билети за "Комедия тенори" с Блатечки и Врачански. Някакви отзиви?

# 932
  • Мнения: 4 543
"Бащата" е страхотно представление! Владо Пенев играе невероятно! Да, тежко е, не е разтоварващо, но определено си заслужава! Не се отказвайте!

# 933
  • Мнения: 389
Вчера към 16 ч. имаше по 10 човека и на двете каси...ама бавно ставаше ...към 40 минути почаках...Не може с карта да платиш всички билети за различни постановки...трябва всяка постановка поотделно и това бави...Отделно хората на място се чудят, доуточняват, звънят...
Иначе другата седмица си чакам " Боклук"...от касата на 199 ме увериха, че Светлана Янчева ще играе...  Hands Pray

Да, тя игра вече на 17-и април. Изключителен дух има тази жена, след четиримесечно отсъствие игра невероятно. Здрава да е!:praying_hands:

# 934
  • София
  • Мнения: 1 020
Интересуваме цената от 10 лева на билетите в Народния театър за всички места в залата ли са?
Аз се спрях за Бащата на 09.06.2023 г. и Народът на Вазов - 17.06.2023 г.
Ако останат до утре билети за тези постановки, днес няма да успея да отида.

# 935
  • софия
  • Мнения: 25 943
Да, за всички места. В сайта може да се види колко и къде има билети.

# 936
  • София
  • Мнения: 1 020
Да, за всички места. В сайта може да се види колко и къде има билети.
Благодаря.
Гледам аз сайта, гледам и се моля да останат читави места за утре.
Някой не беше сигурен дали да отиде на Бащата, мога да му взема билетите, ако реши да не ходи.

# 937
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Здравейте,
Интересуват ме мнения за "За любовта..." по текстове на Яна Борисова с участието на Цветана Манева, Вергов, Петър Андонов, Дарин Ангелов. Ще бъде в паралелната програма на фестивала "Варненско лято"

Това е компилация от откъси и диалози. Гледах го в бар с приятелки на по питие. За такъв тип излизане е хубаво.

Хъшове ми хареса много, режисурата за мен е изключителна. Само да отбележа, че първата част е над 2 часа без почивка.

Снощи гледах Горката Франция. Не мога да си кривя душата, смях се доста, въпреки че хуморът е на ръба на вулгарното. Актьорите импровизираха до степен да удължат поне с половин час и дори на моменти сами се подканяха да се върнат към текста. Темата е хомосексуализма и честно казано пиесата лично за мен я представя малко обидно за съответната част от обществото. Чудя се дали излизат обидени от нея. На мен, без да имам близки хомосексуални двойки, ми беше леко неудобно на моменти. А да се има предвид, че съм фен на Рики Джервез и неговите иронични шеги с всякакви прослойки, но той много тънко успява да се движи точно по ръба, без да го премине.

Последна редакция: чт, 04 май 2023, 19:59 от NBM

# 938
  • Мнения: 9 490
Резервирах билети за "Комедия тенори" с Блатечки и Врачански. Някакви отзиви?

На нас много ни хареса, посмяхме се доста.
Врачански е страхотен!

# 939
  • Мнения: 2 514
Вчера почаках около час и малко, за да си купя билети. По едно време се появи Гърбов, извини се културно, че ни прережда и си взе 2 билета, предварително запазени. Постановката беше Великденско вино.Явно има доста интерес към тази постановка.

# 940
  • София
  • Мнения: 646
И моят скромен принос към мненията за "Великденско вино" - един Великан на сцената е Владо Пенев, като ме хвана за гърлото от първата минута, та чак през нощта ме пусна като че ли...Аз бях и на първия ред в средата, имах чувството, че не дишам и не мигам, толкова много исках да погълна всяка секунда, всяка реплика, всеки жест или мимика...Изобщо от началото на годината съм се заредила максимално с много добри постановки, а за мен театърът е най-великото изкуство!

# 941
  • София
  • Мнения: 6 742
Вчера почаках около час и малко, за да си купя билети. По едно време се появи Гърбов, извини се културно, че ни прережда и си взе 2 билета, предварително запазени. Постановката беше Великденско вино.Явно има доста интерес към тази постановка.
Беше вчера на постановката Гърбов, да. Също и Рашко Младенов. Не съм сигурна дали и Морфов не беше, на първия ред точно пред Гърбов, странно познат човек беше, но може би не той.

А Владо Пенев прави наистина запомняща се роля, хваща те за гърлото, заслужен Икар /и колкото и да харесвам Бойко Кръстанов, особено в Дишай, мисля, че Аскеерът също ще е за Владо Пенев/.

# 942
  • София
  • Мнения: 12 584
И аз сега чакам пред Народния театър. Има си опашка. Дано успея да взема билети за "Народът на Вазов". Много ми се гледа.

# 943
  • София
  • Мнения: 3 127
Да ви похваля "Разходка с Гогол" - прекрасен спектакъл, много сме впечатлени! Прежалих скъпите билети (40 лева за камерна сцена, вдигнати от 25 лева в началото на сезона), защото си струваше. Персонажи от различни произведения на Гогол се "срещат" на Невския проспект ("Петербургски повести"). В сценичната адаптация са включени фрагменти от "Нос", "Портрет", "Шинел", "Дневникът на един луд". Възприема се като органично цяло, с много добре намерена динамика и ритъм. Катя Петрова е много оригинален режисьор, внася доста елементи от кукления в драматичния театър. Актьорите са чудесни, всички играят "на макс". Особено ме порази превъплъщението на Радина Кърджилова като Акакий Акакиевич Башмачкин - беше изключителна! Също и Александър Тонев като Попришчин ("Дневникът на един луд") - остави ме без дъх, изключително въздействащо, майсторско изпълнение! Костюми, музика (участват и двама музиканти на живо), сценография -  всичко е изпипано, такъв театър наистина не може да се види всеки ден.

Малко снимки от сайта:

Скрит текст:




# 944
  • Мнения: 444
Аз днес сутринта ходих за билети, преди мен имаше 5 човека, но чаках 40 минути. Забавянето идва от там, че част от хората в момента, в който застанат на касата и почват да избират постановка, ден, места. Леко изнервящо е!Много по лесно е ако онлайн видиш, в кой ден какво ще се играе и съответно какви свободни места има за тогава. И много по-бързо ще върви опашката.

Общи условия

Активация на акаунт