Хайде на театър - 9

  • 85 818
  • 999
  •   1
Отговори
# 975
  • София
  • Мнения: 9 927
Топлоцентрала, зала 2 - има ли места или който пръв завари? Скоро гледали ли сте нещо интересно в 199?
Пп. В кои зали (театри), обикновено актьорите ползват микрофони, за да го взема предвид при избора на места? (При липса на предни или средни места, се отказвам). Moже би това е една от причините театър Възраждане да го посещавам най-много.

Последна редакция: сб, 20 май 2023, 21:19 от Starrydream

# 976
  • Мнения: 10 628
199 - Театър, любов моя. Чува се добре и на по-заден ред.

Вчера видях, че микрофони има в камерна зала на Младежкия театър. Гледах "Камъни в джобовете". Постановката е хубава, но можеха да се постараят още малко за сценографията. Двама актьори играят много образи и докато схвана кога кой образ е, се поизнервих. И не само аз.

# 977
  • софия
  • Мнения: 25 478
"Неведение". Албена Ставрева напълно заслужава номинацията си за Аскеер. Неусетно със смях през сълзи изживяваш живота на Гичка Кукуто. Аха да се засмееш и ти се доплаква.

# 978
  • Мнения: 32
Здравейте мили дами! Имам 2 билета за постановката “Ало, ало” в театър Възраждане на 26.05, но ми предстои пътуване и няма да мога да отида. Ако някой има желание, нека ми пише на лично 🙂

# 979
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Здравейте, дами! Потърсих назад, но не видях отзиви за " Аз и ти, преди ние"?
Моля да споделите, ако имате впечатления Flowers Tulip

# 980
  • Мнения: 188
Ако някой е гледал "Шахнаме: Сказание за Зал", ще съм благодарна за мнение.
Гледала съм го още докато се играеше в Театър Азарян. Красиво, екзотично, но за мен някак беше равно през цялото време. Нямаше развитие в самите артисти докато се превъплащаваха в героите си. То е нещо като иранска притча / приказка. Но от всяко положение няма да си загубите времето. Има стойност спектакъла, не е някаква простотия. Лична оценка 6 / 10
Относно въпроса с микрофоните на  Starrydream - тоя работа с микрофоните, които все повече и повече явно са на мода в българския театър, не ми допада много. Някак прикрива липса на добра артикулация на актьорите. Пък и и мен ме отстранява доста от действието, особено ако става въпрос за психологическа пиеса. Добрите актьори се чуват дорикогато шепнат на голяма сцена. Те имат техника и достигат до теб. Някой по - горе спомена Театър, любов моя в 199. Тук вече всички знаят, колко ми е присърце този спектакъл. Ами - пример за актриси, които знаят как да работят и с глас и с емоции на високо ниво. И без микрофони. Разбирам да се ползват микрофони , ако се играе на стадион или огромен площад, но на голяма сцена, а още повече на малка? Не е ок. Губи се част от магията.

# 981
  • София
  • Мнения: 6 688
Абсолютно съгласна, в повечето случаи залите имат добра акустика и би трябвало и без микрофон да се чува, наистина отнемат от магията.

# 982
  • Мнения: 218
Вчера беше премиерата на Кулата в театър 199. Ако някой е гледал моля за отзиви.🙏

# 983
  • Мнения: 2
Кои постановки в театър Възраждане ви харесаха най-много.

# 984
  • Мнения: 211
Кои постановки в театър Възраждане ви харесаха най-много.

Най - много ми хареса "Квартет за двама". След това "Лабиринт" и "Зимна приказка" накрая.
Всъщност само на тези постановки съм била. Ще следя и другите коментари, за да набележа и други.

# 985
  • София
  • Мнения: 6 688
Госпожица Юлия е моят фаворит във Възраждане. Зимна приказка също много ми хареса.

# 986
  • Мнения: 32
12-те гневни много ми хареса Simple Smile

# 987
  • Мнения: 10 628
Последната тайна на Фреди Меркюри и Госпожица Юлия (не е лека постановка).

# 988
  • Мнения: 2 465
В театър "Възраждане" препоръчвам "Ало ало!". "Госпожица Юлия" беше най-ужасното нещо, което някога съм гледала. То не бяха крясъци, не бе чудо.

# 989
  • София
  • Мнения: 888
От "Влюбеният Шекспир" и "Зимна приказка" коя е по-подходяща за 16г и 11г момичета?

Общи условия

Активация на акаунт