Връзка с разведен мъж с пораснали деца

  • 7 875
  • 314
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, това, може би е единственото място, на което хората обсъждат реални проблеми...
Моят проблем е следния:
Събрах се да живея с мъж, който е разведен от няколко години. Той има дъщеря на 27г..  Тя си има дом, а от около година живее с приятеля си ...но... От както се събрахме с баща й тя се държи недобре с мен. Първоначално ме игнорираше, но след забележка от баща й се прави на приятелски настроена. Най-неприятното е, че ежедневно влиза у дома в наше отсъствие, уж да си вземела храна за в работата, взема различни неща без да пита, без да уведоми и без разрешение. Понякога си мислех, че имам нещо в хладилника и започвам да готвя нещо и разбирам, че някой продукт е изнесен... Мисля, че имам достатъчно храна за вечеря и се оказва че тя я е взела "за на работа"... Имам усещането, че ми се рови не само в шкафовете, но и в душата...
Когато повдигнах темата и казах, че ми е неприятно това, партньора ми ми каза "Свиквай. Тя е моя дъщеря и ще си идва у нас когато пожелае. "Обясних, че нямам против да идва, но не е редно да идва в наше отсъствие и да пипа нещата ни без да се обади или да каже...Каза, че той не можел да й забрани да идва и щяла да си взема каквото иска. Обясних, че аз съм външен човек и е редно да имам лично пространство, но отново не срещнах разбиране. Дадох време за размисъл и си изнесох дрехите в моя дом. Сега не знам какво да правя... Помагайте...

# 1
  • Мнения: 19 848
Живей си живота, как какво да правиш?
Ти не си се събрала да живееш с "дете" на 27, а с мъжа. А той си живее, както му изнася, не с теб. Простата логика – не ти е там мястото.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 560
Много е неприятно и невъзпитано това ровене, НО... Жилището, в което сте се били събрали, на кого е?

# 3
  • Мнения: 31 669
Неприятна работа.
А тази е невъзпитана и нагла. И то на 27 годинки и идва да рови в чужди неща. Гадост.
Ми щом "мъжът" ти толерира и не зачита факта, че ти не си ок с това, си помисли има ли смисъл.
И не, не си външен човек. Защото би трябвало щом живееш там да имаш права и да се прояви уважение. Но реално не го получаваш.
Хубаво си направила като си се изнесла.
Топката е в неговото поле.
Ако иска да си в живота му, ще ограничи набезите на невъзпитната си дъщеря.
Ако пък не, не е твоя човек и не съжалявай.

# 4
  • Мнения: 25 600
Покани мъжа да живее в твоя дом. Ако откаже, значи толкова държи на теб...
Иначе не пречи да продължите да се срещате за секс и компания, но всеки да си знае къщата и хладилника. Няма смисъл да го караш да избира между дъщеря си и теб.

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 352
Щом този мъж не ти прави нужното пространство в живота си, за да се чувстваш значима, мисля, че отговорът е ясен...

# 6
  • Мнения: 5 228
Явно жилището е на мъжа, затова дъщеря му влиза и излиза когато си поиска, чувства се у дома си. Авторката обаче също би трябвало да се чувства така, след като вече живеят заедно. И отговорността за това е на мъжа. Предполагам, че жената не се е нанесла неканена.

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо не правиш, а приключваш. Там само проблеми ще имаш. Мъжът няма да си загърби дъщерята и ясно го е казал. Търси си някой друг. Кръвта вода не става.

Последна редакция: нд, 17 юли 2022, 11:28 от Andariel

# 8
  • Мнения: 7 261
Бих изнесла не само дрехите, а и себе си. Ако той те обича ще те помоли да се върнеш, тогава ще си поставил твърдо условията. Ако не го направи значи не е бил твоя човек и няма за какво да съжаляваш.

# 9
  • Мнения: 1 247
Боже, баси цирка. Идва да рови в твоя хладилник за храна за работа! Тя от тях не излиза ли кто тръгва към тази работа, за да си вземе от там нещо?

Тоя е куку, онази същата. Разбираш ясно защо е разведен на стари години.

Търси друг - мъже колкото искаш, някои дори знаят да поставят граници на децата си, особено на порасналите такива.

Мисля си нейният приятел, милият, как ли живее... обади му се и го спаси - хем може да си го хванеш за бой той.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 560
Явно жилището е на мъжа, затова дъщеря му влиза и излиза когато си поиска, чувства се у дома си. Авторката обаче също би трябвало да се чувства така, след като вече живеят заедно. И отговорността за това е на мъжа. Предполагам, че жената не се е нанесла неканена.
Дъщерята може да е родена и израсла в това жилище, и затова да се чувства като у дома си. А може и да не е така. Мъжът е в пълното си право да определя правилата в собствения си дом. А може и да е под наем. Авторката, обаче, пусна мухата и изчезна без да отговори на нито един въпрос, което ме кара леко да се съмнявам.

Ако темата е истинска, авторката е най-добре да направи това, което Как' Сийка предложи: да покани мъжа в собственото си жилище, където тя определя правилата, там дъщерята няма да бърка когато си поиска.

# 11
  • Мнения: 5 228
Поведението на дъщерята за мен не е приемливо, но познавам такива семейства. Порасналите деца идват без предупреждение, когато решат. Не съм чула родителите да възразяват, явно нямат проблем с това.

# 12
  • Мнения: 9 697
Не виждам светлина в тоя тунел. Ако на 27г се държи по този начин вероятността да се подобрят нещата е нищожна. По-вероятно е да стане по-зле.
Как се държи другото ''дете''?

# 13
  • София
  • Мнения: 12 646
Този човек не е на твоя страна, няма място за теб в живота му и не те уважава. Иска да те ползва за каквото му харесва, но ти и твоите нужди не го интересувате. Добре си направила, че си си събрала багажа, най-добре и не поглеждай повече назад.

# 14
  • Мнения: 14 843
Обикновени пъзливи селяндури. Наговорили са се да те изгонят и са успели. Блокираш ги и ги забравяш.

Общи условия

Активация на акаунт