Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 6

  • 70 700
  • 796
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 3 560
Има и друга гледна точка - фирмата, в която работя, е работодател по програмата за дуално обучение. Тази година ще изкараме и последните ученици и с голяма вероятност ще я прекратим. Колегите, които отговарят за обучението опитаха, но мотивацията на учениците за нови знания и умения е около кота 0. От 6ма ученици един е много добър, един горе-долу става, останалите горе долу трябва да ги пазим от самите тях...

# 361
  • Мнения: 6
Здравейте,
моля някой да сподели актуална информация за 33ЕГ и 21СУ.

# 362
  • Мнения: 370
Здравейте,
моля някой да сподели актуална информация за 33ЕГ и 21СУ.
За съжаление ,от събраната до тук информация, стигнах до извода ,че не са добър вариант. Прочетох доста негативни мнения.

# 363
  • Мнения: 6
Аз също четох, каквото успях да намеря по темата, но повечето коментари са стари. Ясно е, че са компромисен вариант, но очаквам да се наложи да избирам между подобни училища. Ще се радвам ако някой се включи с нова информация.

# 364
  • Мнения: 87
Здравейте,
моля някой да сподели актуална информация за 33ЕГ и 21СУ.
Единственото, което мога да кажа е, че от тази година в 33то по БЕЛ би трябвало да преподава г-жа Албена Ашминова, която преподаваше на моето дете до 7ми клас и без никакви допълнителни работи, без никакви уроци детето постигна отлични резултати на матурата, ако в 4ти клас имаше притеснително сериозни пропуски. На целия клас резултатите бяха впечатляващи. И деца, и родители трябва да са много благодарни, ако имат досег с тази жена и като преподавател, и като човек.

# 365
  • Мнения: 6
Здравейте,
моля някой да сподели актуална информация за 33ЕГ и 21СУ.
Единственото, което мога да кажа е, че от тази година в 33то по БЕЛ би трябвало да преподава г-жа Албена Ашминова, която преподаваше на моето дете до 7ми клас и без никакви допълнителни работи, без никакви уроци детето постигна отлични резултати на матурата, ако в 4ти клас имаше притеснително сериозни пропуски. На целия клас резултатите бяха впечатляващи. И деца, и родители трябва да са много благодарни, ако имат досег с тази жена и като преподавател, и като човек.
Привет и благодаря за отговора.
Г-жа Ашминова се мести от 137 СУ в 33 ЕГ тази готина така ли?

# 366
  • Мнения: 87
Обърнете, моля ви,  внимание на "би трябвало".  Според децата от тази година преподава в 33то СУ, последните три години не е преподавала в 137мо СУ и ако отново се е върнала там, то децата не са разбрали правилно къде се мести. А на мен не ми беше удобно да любопитствам около професионалния път на учителите. Simple Smile

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 11:52 от bubanka

# 367
  • София
  • Мнения: 5 247
С приятелка говорих и тя смята, че в гимназията във всички училища децата имат шкафчета, в които могат да си държат гуменки, боички, учебници. Така ли е наистина?
Също колко литра раница е най- подходящо да купя за 8 клас и нагоре?

# 368
  • София
  • Мнения: 2 446
Единственото, което синът ми държи в шкафче в училище, е чифт гуменки.
Раница ползва обикновена, не винаги носи учебниците.

# 369
  • European Union
  • Мнения: 1 379
Шкафчета има в училищата до 7 клас. В повечето гимназии няма.

Учебниците по език много тежат. Иначе в 8 клас раниците са по-леки от тези в седми. Няма учебни тетрадки, няма десетки помагала...

# 370
  • Мнения: 9 662
Ох, при нас има учебни тетрадки, но поне не разнася 50 сборника

# 371
  • Мнения: 22 766
Не във всяко има.

# 372
  • Мнения: 207
В някои училища учат на таблети, така че може да не се наложи да се купува раница, ако попаднете в такова.

# 373
  • Мнения: 9 662
22 литра е раницата 8 клас, проверих, носи си и храна понякога.

# 374
  • София
  • Мнения: 358
ЗДравейте,
Имам едно питане относно процедурата по записване след първо класиране.
Ако ученикът е приет на първо класиране по пето желание примерно, подава заявление в училището, в което е приет и участва във второ класиране. Ако на второ класиране не се качи по-нагоре,  тогава следва да се запише в училището, в което е приет на първо класиране (тоест пето желание).
Правилно тълкувам нали?

Общи условия

Активация на акаунт