Завист или друго...?

  • 5 902
  • 178
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Май искаш да командваш нещата, да го играеш голямата съблазнителка, а тя да ти стане нещо като приятелка. Така, както описваш нещата, тя има сериозни основания да не те харесва и да не иска мъжът й да се събира в една компания с теб. Почесваш си самолюбието как тя ти завижда, споделя ти, ама му е само жена, а ти си владетелката на сърцето му.

Това пък въобще. С виждане три пъти годишно не знам каква владетелка на сърцето му ще съм. Grinning

За мен е важно да има взаимно уважение, не държа да ми е първа приятелка. Тя е жена му и аз по презумпция съм я приела, него го познавам откакто ходех права под масата. За мен той си е приятел, както аз за него. Това, че сме имали нещо еднократно преди 10+ години не значи нищо. Аз съм сериозно обвързана от много отдавна, тя го знае, познава мм, с него винаги ходим там двамата.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Може сто хиляди основания защо не е така да има. Обаче на мен усещането ми по описанието, което даваш е това - харесва ти, сякаш усещаш някаква власт над него и дори в някаква степен ти харесва да е пред свидетел, и то този свидетел да е жена му. Ах, аз нищо не искам от него, каквото било - било! А в същото време е приятно усещането, че имате обща случка.  Wink

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Не виждам завист. Жената просто не те харесва, може и да ревнува. Това е.
За съжаление той е по- близък с нея, т.к. са семейство и лека- полека отношенията ви ще замрат. Аз не бих настоявала повече.

# 18
  • Мнения: 29 339
Както почти всички казват, това си е чиста ревност. Вероятно му прави проблем вкъщи и той затова не иска да се виждате, както преди....

Завистта е съвсем друго нещо.
Има страшно много завистливи хора. Аз лично не мога да си го обясня... Винаги съм се радвала на чуждите постижения и/или придобивки. Опитвам се да държа подобни индивиди далеч от себе си и с комуникация на санитарния минимум.

Други такива нетърпими са ми вечно мрънкащите и оплакващи се.....за какво ли не. Ако му кажеш "Днес времето е хубаво!" (примерно), ще ти изнесе 10 минути тирада ...."какво му е хубавото, я каква жега ще настане, пък мухи, комари има...." и т.н., и т.н.,

# 19
  • Мнения: 14 843
Може да не те харесва,може да ревнува. Аз залагам на ревност. Играх подобен филм, само 'срокът' на приятелството беше доста по-кратък. Отначало уж имахме приказка с жената - тогава тя беше ученичка, аз студентка - но не сме били първи приятелки. Трябва да си призная, че не ми се виждаше подходяща за този мъж (разказвала съм - дива провинциална чалгарка с див софийски блекметълист). В един момент тази превъртя и ми изнесе тирада какво съм си въобразявала, като съм студентка, животът не бил в шестиците, искала съм да ù взема мъжа. Обясних ù някои неща, сред които, че не ми е първа приятелка, че я смятам за доста проста и тъпа селяндурка, че не знам какво Х е намерил в нея, след което я блокирах, защото продължаваше да дрънка. Приятелството с Х беше дотам.
Ако помня добре (може да не е добре), Х повече не ме потърси след този разговор...или да ме е потърсил веднъж и толкоз. При теб обаче той има желание за контакт, тъй че бих поддържала контакти с приятелчето, доколкото мога, а женицата ще я игнорирам, пак доколкото мога.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 18:46 от Нарцùса

# 20
  • Мнения: X
Просто е нещо от миналото, за което никой от нас не говори и не показва,  че изобщо се е случило. Виждаме се рядко, поради факта, че живеем доста далече и ние ходим 1 път в годината на почивка там.

Мерилин, няма как аз да съм по-близка с него. Не се чуваме ежедневно, не си пишем всеки ден. Вижданията са рядкост. Жената му роди дете, женени са, аз няма как да съм по-близка от жена му.

Семействата ни са близки, бащите ни - супер добри приятели. Случвало се е сестрата на момчето да идва по работа в София, спали са в нас не веднъж, техните също. За такива отношения става дума. Не бих искала нездрава близост.

Особено ако тя те приема за по-хубава от нея, а вие с пича имате отношения тип - дай да се гушнем чисто приятелски като се видите.

Това тук да, сигурно така ме приема. Но чак сега като ми казвате всички, че е ревност, а не завист, чак сега се замислям.

Вики, то е ясно, че жена му е най-блиька. Едно е приятелство, друго е семейство. Не виждам просто нищо толквоа страшно като се съберем в 1 град да пием по 1 или да излезем на вечеря.

Соул, случвало се е тя да е на работа през уикенда. Тогава сме си излизали с него и мм съвесем нормално.

# 21
  • Мнения: 1 522
Просто е нещо от миналото, за което никой от нас не говори и не показва,  че изобщо се е случило.

Извинявай, това май не го разбрах. Смисъл вие с тоя пич сте имали отношения различни от само приятелство? Ако е така, направо се учудвам, че жена му изобщо му дава дори да те вижда. Бях останал с впечатление, че сте само приятели от приятелски семейства.

# 22
  • Мнения: X
Просто е нещо от миналото, за което никой от нас не говори и не показва,  че изобщо се е случило.

Извинявай, това май не го разбрах. Смисъл вие с тоя пич сте имали отношения различни от само приятелство? Ако е така, направо се учудвам, че жена му изобщо му дава дори да те вижда. Бях останал с впечатление, че сте само приятели от приятелски семейства.

Приятели сме от приятелски семейства. Но веднъж се напихме и стигнахме по-далече. След това всичко си продължи постаро му. Не сме имали чувства и тн, а пиянска вечер. В този етап и двамата бяхме свободни. Не е било изневяра. Това се случи веднъж и никой не знае. Не вярвам да й е казал, че преди сто години е имал нещо с мен.

# 23
  • Мнения: 29 339
Соул, случвало се е тя да е на работа през уикенда. Тогава сме си излизали с него и мм съвесем нормално.

Е, това е значи......

Като сте имали нещо, какво от това. Едва ли той е споделял на жена си..... Ако случайно е намекнал и/или пък тя подозира, със сигурност е ревност.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
А може и да има издайнически знаци, най вече в погледите. Интересно, че мъжът на авторката не се е усетил.

# 25
  • Мнения: 12 770
Насила хубост не става. Не я кефиш и това е. Няма смисъл да настояваш да се виждате, след като става измъчена работа.

Разбира се, че ревнува, но и просто да не те харесва, и даже ако ти завижда (не че има за какво, според описанието) - нищо няма да постигнеш с търпение и упоритост. Само влошаваш нещата за твоя познат.

# 26
  • Мнения: 2 495
Kaкво ние мислим, няма голямо значение, по простата причина, че пак няма да се знае какво става. За това, когато имаш възможност, го попитай лично.

# 27
  • Мнения: 6 131
И за мен е ревност, по скоро в началото я е прикривала повече или не е можела да се налага. Има ги тези неща при такива приятелски отношения. Нищо не можеш да направиш, по добре се отдръпни малко, по може да се успокоят нещата след време, от колкото да тръгнеш на конфронтация.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 241
Как преценихте, че е завист, а не ревност или досада? Като човек от морето мога да кажа, че е много досадно всеки, който дойде на почивка, да иска да ходите по ресторанти и разходки, а на теб ежедневието да ти е работно.

# 29
  • Мнения: 813
Не знам защо точно завист беше нарочена за повода за влошаване на отношенията ви. Имате различен начин на живот в двата края на България, собствени семейства. Съвсем нормално е да се чувате три пъти в годината. Това че вашите родители за издържали изпитанията на времето и са си задържали приятелството, не задължава и вас да го правите. Колкото и на всеки параграф да твърдиш, че семействата ви са близки, не сте роднини. Живота вече е толкова забързан, времето не стига дори за хората, с които си в един град.

Ако толкова погрешно разчиташ ситуации и в реалния живот, мога да си представя защо жена му те избягва. Не прочетох да имаш достоен за завист живот, но пък се прокрадваше подценяване на “провинциалистите”. Но след всяко кълвене, повтаряше, че сте близки, сякаш да ни убедиш колко си добронамерена. Усетила е фалша ти и те избягва просто. Ако те ревнуваше нямаше да позволява и насаме да се виждате.

Имаш си семейство вече. Някакъв приятел,  с който сте се упражнявали на младини как да правите секс, не е идеалният семеен приятел.

Общи условия

Активация на акаунт