Завист или друго...?

  • 5 904
  • 178
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, от известно време ми се върти в главата темата за завистта и реших да пусна тема тук.

Старая се да не обръщам внимание и да не споделям много с хора, които не харесвам/не си пасваме и не сме близки. Създала съм си читав кръг от познанства и не бих казала, че завист има там.

Темата е по-конкретно за едно приятелско семейство - родителите ни са приятели, съответно и ние децата им сме. Като казвам деца, аз съм почти на 30, техните деца са на моите години, имаме си приказка. Живеем в различни градове доста далече едни от други. Аз съм от София, те от малък курортен град. Съответно се виждаме доста рядко, веднъж-два пъти годишно, като ние сме тези, които ходим по-често на почивка там. Разбира се, ако те идват към София по някаква работа, винаги им обръщаме внимание и помагаме с каквото можем.

Бащите ни много се уважават и са истински приятели.
Съответно и аз съм си била близка с децата на семейството - повече с едното момче. Едно време много излизахме, аз карах летата в техния град и не спирахме с дискотеки, барове, купони, пиянски истории. Разбира се, това беше преди време и сега сме семейни. Проблемът е, че жена му май хич не ме харесва.

Аз много уважавам моя приятел, цялото му семейство, прекрасни хора са. Винаги сме имали чисти и добри взаимоотношения, нищо, че не се виждаме често, поддържахме контакт. В последните години обаче нещо сякаш се счупи. Винаги се старая да се обаждам като ходя, да ги каня на кафе, вечеря и тн, но всичко е много трудно.
Той излиза с нас, когато жена му е на работа и тогава всичко си е постаро му. Но ако тя е там, сякаш се дърпа, седим половин час на кафе и айде да си ходят. Всякакви мои покани за разходка, кафе, ресторант (каквото се сетите) биват отклонени с абсурдни оправдания.

Всичко това на мен ми е странно, защото първо, че винаги съм ги имала за близки и второ, семействата ни наистина са изключително близки хора, израснали сме заедно.

Имам чувство, че жена му има някаква завист, която е неоправдана. Те знаят много неща за нас, поради факта, че семействата ни се знаят повече от 30 г. Мислят, че с брат ми сме някакви глезени деца, защото едно време баща ми имаше повече финансови възможности. Той работеше много, но ние глезени не сме били. Работя хубава работа, за която сама се преборих с много труд.  А сякаш в техните очи всичко съм получила на готово, защото баща ми беше работлив и умен, предприемчив човек. В техните очи сякаш в София по цял ден се чудим какво да правим, а едни големи заплати ни падат от небето.

Та с две думи: искам да си поддържам контакт със семейството на тези приятели, много сме били близки и вярвам, че са читави хора. Проблемът е в тая пуста завист от страната на жената на моя приятел. Наистина е непознато това чувство за мен, защото аз не умея да завиждам. Уважавам хора, които са постигнали нещо, заради труда и усилията, радвам се за чуждото щастие.

Вие как процедирате с такива хора?

Темата е по-скоро за разсъждение и искам да видя какво мисли форума.

# 1
  • Мнения: 107
Според мен отношението на жена му е по-скоро ревност, отколкото завист.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 142
И аз мисля, че става дума за ревност от една страна и вероятно не те чувства близка, понеже не те познава и изпитва досада от общуването ми.
Завист на тема местоживеене и детство не би ми хрумнало да подозирам.

# 3
  • Мнения: X
Те вече са заедно около 5 г., така че не се познаваме от скоро с нея. Имали сме време да се опознаем, когато още бяха гаджета сме излизали по-често. Откакто се ожениха, сякаш му сложи примка. Имам предвид по отношение на нас, няма как да знам за другите.
Аз имам приятел от преди те да са заедно, винаги ходим с него и тя е наясно, че съм обвързна.

За ревност не ми е хрумвало, честно. Общо взето с него си имахме една история, за която никой друг не знае. Не вярвам да й е казал. Било е много отдавна преди да бъдем обвързани и беше веднъж-два пъти. Не мисля, че дори подозира.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
В случая наистина прилича повече на ревност, отколкото на завист.
Колкото до завистта - човещинка, винаги ще я има, всеки е в някаква степен и в някакви моменти завистлив. Завистта е желанието да имаш това, което има друг, смятайки, че ти заслужаваш обекта на завистта.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 142
Щом сте имали отношения, възможно е да е споделил. Има хора, които си споделят всичко. Затова да не те харесва.
А може като цяло да не обича да се събират с други хора и да са си двамата. Или да общуват с определени хора, с които са свикнали и имат редовни контакти.
Аз самата не обичам да си излизам от рутината в общуването.
Не бих се бутала да запазя подобни отношения.

# 6
  • Мнения: 1 522
Можеш да задържиш в живота си само хора, които искат да бъдат задържани. Покани жената на екскурзия само ти и тя, за да я опознаеш по-добре. Няма как с това общуване с нея по-допирателната да станат нещата. Може тя просто да е бурсук - има такива хора - просто не обичат да общуват много много.

А може просто да ви чувства делечни и да не сте нейните хора. Де да знам.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
А може и просто да не те харесва. Аз завист в описаното не виждам.

# 8
  • Мнения: X
Честно казано не мисля, че ѝ е споделил, за да не си докара излишни проблеми.

Иначе затова пуснах темата, за да видя какво мислят непознати и различни хора и всяко мнение ми е ценно, за да видя другата страна на медала.

Аз съм доста комуникативна, умея да водя разговор, ако се видим, получават ни се нещата. Нито разговорът куца, нито има някаква изолация. Дори ми е споделяла неща, оплаквала ми се е от свекърва си, разказвала ми е разни семейни неща.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 490
Ревност, бейби, ревност. Вярвай ми, имала съм няколко такива случаи. И нищо да не й е разказвал, тя си има филмите в главата.

# 10
  • Мнения: 1 522
Особено ако тя те приема за по-хубава от нея, а вие с пича имате отношения тип - дай да се гушнем чисто приятелски като се видите.

# 11
  • Мнения: 588
Според мен е ревност, но не от тези в романтичен контекст, а по-скоро сякаш мисли, че искаш да си по-близка с него отколкото тя е. Иначе не си го слагай на сърцето. Направила си каквото си могла, за да запазиш приятелството ви, насила хубост не става. Може би и той се притеснява от реакцията й и за това не напира за сближаване.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Май искаш да командваш нещата, да го играеш голямата съблазнителка, а тя да ти стане нещо като приятелка. Така, както описваш нещата, тя има сериозни основания да не те харесва и да не иска мъжът й да се събира в една компания с теб. Почесваш си самолюбието как тя ти завижда, споделя ти, ама му е само жена, а ти си владетелката на сърцето му.

# 13
  • Мнения: 1 299
И според мен е по-скоро ревност или просто не си допадате като характери. Не бих се мъчила едностранно да поддържам подобни отношения.

# 14
  • Мнения: 18 499
Според мен просто не те харесва, може би не сте сходен тип характери, така че да имате някаква основа, на която да станете близки.
Щом държиш на този контакт - просто се виждайте в стария формат, без жена му.

# 15
  • Мнения: X
Май искаш да командваш нещата, да го играеш голямата съблазнителка, а тя да ти стане нещо като приятелка. Така, както описваш нещата, тя има сериозни основания да не те харесва и да не иска мъжът й да се събира в една компания с теб. Почесваш си самолюбието как тя ти завижда, споделя ти, ама му е само жена, а ти си владетелката на сърцето му.

Това пък въобще. С виждане три пъти годишно не знам каква владетелка на сърцето му ще съм. Grinning

За мен е важно да има взаимно уважение, не държа да ми е първа приятелка. Тя е жена му и аз по презумпция съм я приела, него го познавам откакто ходех права под масата. За мен той си е приятел, както аз за него. Това, че сме имали нещо еднократно преди 10+ години не значи нищо. Аз съм сериозно обвързана от много отдавна, тя го знае, познава мм, с него винаги ходим там двамата.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Може сто хиляди основания защо не е така да има. Обаче на мен усещането ми по описанието, което даваш е това - харесва ти, сякаш усещаш някаква власт над него и дори в някаква степен ти харесва да е пред свидетел, и то този свидетел да е жена му. Ах, аз нищо не искам от него, каквото било - било! А в същото време е приятно усещането, че имате обща случка.  Wink

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Не виждам завист. Жената просто не те харесва, може и да ревнува. Това е.
За съжаление той е по- близък с нея, т.к. са семейство и лека- полека отношенията ви ще замрат. Аз не бих настоявала повече.

# 18
  • Мнения: 29 341
Както почти всички казват, това си е чиста ревност. Вероятно му прави проблем вкъщи и той затова не иска да се виждате, както преди....

Завистта е съвсем друго нещо.
Има страшно много завистливи хора. Аз лично не мога да си го обясня... Винаги съм се радвала на чуждите постижения и/или придобивки. Опитвам се да държа подобни индивиди далеч от себе си и с комуникация на санитарния минимум.

Други такива нетърпими са ми вечно мрънкащите и оплакващи се.....за какво ли не. Ако му кажеш "Днес времето е хубаво!" (примерно), ще ти изнесе 10 минути тирада ...."какво му е хубавото, я каква жега ще настане, пък мухи, комари има...." и т.н., и т.н.,

# 19
  • Мнения: 14 844
Може да не те харесва,може да ревнува. Аз залагам на ревност. Играх подобен филм, само 'срокът' на приятелството беше доста по-кратък. Отначало уж имахме приказка с жената - тогава тя беше ученичка, аз студентка - но не сме били първи приятелки. Трябва да си призная, че не ми се виждаше подходяща за този мъж (разказвала съм - дива провинциална чалгарка с див софийски блекметълист). В един момент тази превъртя и ми изнесе тирада какво съм си въобразявала, като съм студентка, животът не бил в шестиците, искала съм да ù взема мъжа. Обясних ù някои неща, сред които, че не ми е първа приятелка, че я смятам за доста проста и тъпа селяндурка, че не знам какво Х е намерил в нея, след което я блокирах, защото продължаваше да дрънка. Приятелството с Х беше дотам.
Ако помня добре (може да не е добре), Х повече не ме потърси след този разговор...или да ме е потърсил веднъж и толкоз. При теб обаче той има желание за контакт, тъй че бих поддържала контакти с приятелчето, доколкото мога, а женицата ще я игнорирам, пак доколкото мога.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 18:46 от Нарцùса

# 20
  • Мнения: X
Просто е нещо от миналото, за което никой от нас не говори и не показва,  че изобщо се е случило. Виждаме се рядко, поради факта, че живеем доста далече и ние ходим 1 път в годината на почивка там.

Мерилин, няма как аз да съм по-близка с него. Не се чуваме ежедневно, не си пишем всеки ден. Вижданията са рядкост. Жената му роди дете, женени са, аз няма как да съм по-близка от жена му.

Семействата ни са близки, бащите ни - супер добри приятели. Случвало се е сестрата на момчето да идва по работа в София, спали са в нас не веднъж, техните също. За такива отношения става дума. Не бих искала нездрава близост.

Особено ако тя те приема за по-хубава от нея, а вие с пича имате отношения тип - дай да се гушнем чисто приятелски като се видите.

Това тук да, сигурно така ме приема. Но чак сега като ми казвате всички, че е ревност, а не завист, чак сега се замислям.

Вики, то е ясно, че жена му е най-блиька. Едно е приятелство, друго е семейство. Не виждам просто нищо толквоа страшно като се съберем в 1 град да пием по 1 или да излезем на вечеря.

Соул, случвало се е тя да е на работа през уикенда. Тогава сме си излизали с него и мм съвесем нормално.

# 21
  • Мнения: 1 522
Просто е нещо от миналото, за което никой от нас не говори и не показва,  че изобщо се е случило.

Извинявай, това май не го разбрах. Смисъл вие с тоя пич сте имали отношения различни от само приятелство? Ако е така, направо се учудвам, че жена му изобщо му дава дори да те вижда. Бях останал с впечатление, че сте само приятели от приятелски семейства.

# 22
  • Мнения: X
Просто е нещо от миналото, за което никой от нас не говори и не показва,  че изобщо се е случило.

Извинявай, това май не го разбрах. Смисъл вие с тоя пич сте имали отношения различни от само приятелство? Ако е така, направо се учудвам, че жена му изобщо му дава дори да те вижда. Бях останал с впечатление, че сте само приятели от приятелски семейства.

Приятели сме от приятелски семейства. Но веднъж се напихме и стигнахме по-далече. След това всичко си продължи постаро му. Не сме имали чувства и тн, а пиянска вечер. В този етап и двамата бяхме свободни. Не е било изневяра. Това се случи веднъж и никой не знае. Не вярвам да й е казал, че преди сто години е имал нещо с мен.

# 23
  • Мнения: 29 341
Соул, случвало се е тя да е на работа през уикенда. Тогава сме си излизали с него и мм съвесем нормално.

Е, това е значи......

Като сте имали нещо, какво от това. Едва ли той е споделял на жена си..... Ако случайно е намекнал и/или пък тя подозира, със сигурност е ревност.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
А може и да има издайнически знаци, най вече в погледите. Интересно, че мъжът на авторката не се е усетил.

# 25
  • Мнения: 12 770
Насила хубост не става. Не я кефиш и това е. Няма смисъл да настояваш да се виждате, след като става измъчена работа.

Разбира се, че ревнува, но и просто да не те харесва, и даже ако ти завижда (не че има за какво, според описанието) - нищо няма да постигнеш с търпение и упоритост. Само влошаваш нещата за твоя познат.

# 26
  • Мнения: 2 495
Kaкво ние мислим, няма голямо значение, по простата причина, че пак няма да се знае какво става. За това, когато имаш възможност, го попитай лично.

# 27
  • Мнения: 6 131
И за мен е ревност, по скоро в началото я е прикривала повече или не е можела да се налага. Има ги тези неща при такива приятелски отношения. Нищо не можеш да направиш, по добре се отдръпни малко, по може да се успокоят нещата след време, от колкото да тръгнеш на конфронтация.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 241
Как преценихте, че е завист, а не ревност или досада? Като човек от морето мога да кажа, че е много досадно всеки, който дойде на почивка, да иска да ходите по ресторанти и разходки, а на теб ежедневието да ти е работно.

# 29
  • Мнения: 813
Не знам защо точно завист беше нарочена за повода за влошаване на отношенията ви. Имате различен начин на живот в двата края на България, собствени семейства. Съвсем нормално е да се чувате три пъти в годината. Това че вашите родители за издържали изпитанията на времето и са си задържали приятелството, не задължава и вас да го правите. Колкото и на всеки параграф да твърдиш, че семействата ви са близки, не сте роднини. Живота вече е толкова забързан, времето не стига дори за хората, с които си в един град.

Ако толкова погрешно разчиташ ситуации и в реалния живот, мога да си представя защо жена му те избягва. Не прочетох да имаш достоен за завист живот, но пък се прокрадваше подценяване на “провинциалистите”. Но след всяко кълвене, повтаряше, че сте близки, сякаш да ни убедиш колко си добронамерена. Усетила е фалша ти и те избягва просто. Ако те ревнуваше нямаше да позволява и насаме да се виждате.

Имаш си семейство вече. Някакъв приятел,  с който сте се упражнявали на младини как да правите секс, не е идеалният семеен приятел.

# 30
  • Мнения: 1 522
Аз лично всичко съм споделил с жена си - нямам причина да крия и така се чувства добре. Ако й е споделил, според мен ако насилваш комуникацията - ще стане обратния ефект. А ако не й е споделил - пак ще стане обратния ефект, ако насилваш комуникацията. Като цяло няма как насила да се насили комуникацията. Единственият вариант е да си отворена, да ги каниш - но ако тя не иска, няма да стане.

Другият вариант е пък да направите една среща на всички ви за изясняване на отношенията. Но май в това ще стане по-зле. А ти на твоя мъж казала ли си? Защото ако не си и сега много драпаш да си поддържате отношенията, ако след време разбере - може да си имаш проблеми. А никоя тайна не остава неразкрита - в това съм се убедил. Всеки си мисли, че може да скрие тайните, но никога не става.

А имам един друг въпрос - защо аджеба на теб ти е пък толкова важна тази приятелска връзка, която се случва 3 пъти годишно, че чак пускаш тема във форума. Ще изкажа едно предположение, което няма да ти хареса - подсъзнателно, дори сама да не си признаваш, ти този пич не го възприемаш само като приятел и затова не искаш да късаш тази връзка.

# 31
  • Мнения: X
Аз също не виждам завист в тези отношения. По-скоро, ревност. Но всъщност, защо изобщо искаш да комуникираш с жената, а не се виждате с приятеля ти в стария формат? Ако я доведе на срещата ви, ок. Ако не я доведе, какво от това?

# 32
  • Мнения: X
Момичета, няма нужда от нападки.
Крисана, ако те дойдат в моя град и не се обадят, за мен ще е странно, наистина. Също толкова странно ще бъде да не се обадя и аз, когато съм в техния. Напълно съм наясно, че хората са на работа и си имат ангажименти. Но за 1 седмица 1 кафе или ресторант не мисля, че е особено голямо натоварване. В същото време се вижда във фб разни тагове, не е като да си седят вкъщи всяка вечер.

handsoftime, не съм си описала подробно живота, защото не искам да го споделям във форума. Много хора са завиждали на баща ми, защото е бил успешен човек. Успя да постигне много, а отстрани винаги са цъкали с език и са мърморели, защото завист е имало. Много хора мислеха, че съм се родила със златна лъжичка в устата. Няма да обяснявам какво и как е постигнал баща ми, защото не искам да е публично достояние. Но да кажем, че баща ми ни подсигуряваше доста добър стандарт.

ЕДИТ:
Уиш, то аз нищо против нямам. Както писах, имало е случаи да е заета уикенда с работа - виждали сме се абсолютно безпроблемно с него. Просто той я води винаги. Аз каня да се видим всички, той както иска да идва. Но истината е, че винаги тя е с нас, освен случката с работата през уикенда.

# 33
  • Мнения: 2 052
Общо взето с него си имахме една история, за която никой друг не знае. Не вярвам да й е казал. Било е много отдавна преди да бъдем обвързани и беше веднъж-два пъти. Не мисля, че дори подозира.

Е колко да не подозира, то вече цял форум разбра Simple Smile (майтап, не се заяждам)
Според мен и е казал, че сте имали еднократни преживявания, понеже за него това не е нещо от особено значение и се е почувствал комфортно да сподели. И това се е обърнало срещу него, сега на общите ви срещи е в небрано лозе и се чувства под наблюдение в общуването и реакциите си.
Само едно не разбирам - те се държат в рамките на любезното, но на дистанция - кое не ти достига в така поставените рамки? Няма династични приятелства, вие сте отделни хора и имате право сами да определите степента си на близост, отделно от отношенията на предишните поколения.

# 34
  • Мнения: 18 499
Wink Крисана ще я разбере само човек от морето. И е права.

Шерилин, според мен си твърде изискваща към тази жена. Ти искаш да се виждате, да се уважавате, да не знам още какво. Обаче тя не иска и няма как да стане на твоето. Ако успееш да проявиш гъвкавост - ок, ако не - контрата остава у теб, на нея не ѝ дреме.

# 35
  • Мнения: 1 551
Не виждам просто нищо толквоа страшно като се съберем в 1 град да пием по 1 или да излезем на вечеря.
Тя обаче се чувства застрашена и има своите си човешки притеснения. Освен малко повече внимание и деликатност в отношенията ви, друго едва ли може да направите.

# 36
  • София
  • Мнения: 35 098
Шерлин, хората израстваме, поемаме различни пътища, сменяваме фокус.
С две думи - не сме същите и е естествено да не бъдем.

Пусни го това познанство да си върви, разменяйте любезности по празници и толкоз.

Отказват ти срещи, стига настоява.

# 37
  • Мнения: X


А имам един друг въпрос - защо аджеба на теб ти е пък толкова важна тази приятелска връзка, която се случва 3 пъти годишно, че чак пускаш тема във форума. Ще изкажа едно предположение, което няма да ти хареса - подсъзнателно, дори сама да не си признаваш, ти този пич не го възприемаш само като приятел и затова не искаш да късаш тази връзка.

Защото ми предстои пак да ходя. Възприемам го като приятел и толкова. Виждам се и с техните, имало е много случаи, в които отивам и бащите ни си пращат разни неща или просто ни канят на гости в тях.

# 38
  • Мнения: 813
Какво общо имат успехите на баща ти с твоя живот, че да ти завиждат? Логично е да завиждат на него.
А това, че само защото си от София кара всеки извън София да мрази живота си е толкова назадничаво и неактуално.
Дори това, че задълбаваш в темата, за да си докажеш, че е завист, още повече ме озадачава. Не само аз, нито един човек във форума не потвърди тезата ти.

Понякога хората просто не си допадат. Понякога няма никаква причина. Друг път и да я има, тя няма значение. Аз ти завиждам, че явно си човек без никакви проблеми и за да има за какво да мисли, си ги създава сам.

# 39
  • Мнения: 1 522


А имам един друг въпрос - защо аджеба на теб ти е пък толкова важна тази приятелска връзка, която се случва 3 пъти годишно, че чак пускаш тема във форума. Ще изкажа едно предположение, което няма да ти хареса - подсъзнателно, дори сама да не си признаваш, ти този пич не го възприемаш само като приятел и затова не искаш да късаш тази връзка.

Защото ми предстои пак да ходя. Възприемам го като приятел и толкова. Виждам се и с техните, имало е много случаи, в които отивам и бащите ни си пращат разни неща или просто ни канят на гости в тях.

Ами дръж се като тях. Ако те не искат да общувате, общувай с баща си, ако неговият баща дойде общувай и с него. Ти у тях ли ходиш? Ако е у тях - очаквай тя да те заговори - тя е домакина. Ако те идват у вас - ами бъди вежлива и толкова. Аз не знам какво точно виждаш в ситуацията, което смяташ, че трябва да се промени. Тя накриво ли те гледа. Засича ли те с реплики - ако те засича с реплики - влезни и директно и я питай какъв е проблема. Ако не те засича - не й говори, а говори общо към всички.

# 40
  • Мнения: 2 052
Отиди там, където те канят - у родителите. Надявам се осъзнаваш, че това уважително отношение е насочено реално към родителите ти, а вие сте прокси.

# 41
  • Мнения: 584
Това направо се замислих да не сме ние Sweat Smile
Има си мъжа ми приятели, с които (особено момичето) ми е мега скучно, тя е досадна, многословна, нямаме ниикакви общи теми, мъжа и пък обича да се хвали.
Те са си приятели от детинство:))) и винаги когато може си измислям нещо да се видят сами.
Ако е веднъж-дваж годишно 100% може да се уговорите да се виждате само с него.
Аз тъкмо минах 30 и нямам време, енергия, нито желание да се виждам със скучни хора. През това време мога да работя, да се видя с приятелка, да спя, да чета книга... Времето ми е безценно и направо ме е яд да го губя така
Виждам се в лицето на момичето, което си тръгват след 30мин Sweat Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 2 566
Само първия пост прочетох - изобщо не ми бие на завист, а по-скоро не те харесва като характер. Не може всички да те харесват и да си допадате. Най-вероятно не ѝ приятно да си общувате, а с мъжа ѝ имате много общи спомени, които няма как да изтриете и премахнете, затова просто се е примирила. От друга страна, той типично по мъжки, за да не си докарва беля на главата, се вижда с теб/ вас за по 30 минути, докато нея я няма. Така и с теб се е видял, и жена си не е подразнил.

# 43
  • Мнения: 29 341
Просто не го приемай лично.
Хората се променят, приоритетите им също.
На мен лично не би ми било супер приятно да трябва да се срещам с някой/я приател/ка на ММ. Особено ако живея в курортен град и цяло лято се нижат разни близки и познати.

Все пак мисля, че в случая е ревност. Преглътваш го и продължаваш.... Ако иска да се виждате, виждате се, ако ли не - не!

Не се обаждам на никой, когато ходим някъде и имаме познати там, поради простата причина, че хората си имат живот и няма нужда да се съобразяват и с нас. (Е, ако сме се уговорили предварително, това е друго нещо.....)

# 44
  • Мнения: X
Отиди там, където те канят - у родителите. Надявам се осъзнаваш, че това уважително отношение е насочено реално към родителите ти, а вие сте прокси.

Да, разбира се. Както моите канят техните и тях и тн.

Футболеро, тя не се държи нелюбезно никога. Винаги е любезна, ако се видим се държи мило, не ме гледа злобно и не ме засича с реплики. Дори разговорите ни се получават, няма неловко мълчание или нещо подобно.

Хендсоф тайм, няма да ти отговарям, защото не искам да превръщаш темата ми в София/провинция. Не е там случката.

Вондито, вижда се с нас с мм за малко, ако е с нея. Като нея я няма се виждаме абсолютно спокойно.

# 45
  • Мнения: 6 131
Шерилин, дори да не и е казал за едната ви история, тия неща вие жените ги долавяте със 6-то чувство. Моята се досети без да съм и казвал нищо, а и без реално да сме имали нищо с тази моя приятелка, а след толкова години без контакти с нея още проявява ревност. Може и твоя приятел да се е разплямпал, тогава вече съвсем ясно защо се държи така. Не насилвай нещата, дръж се нормално, обаждай се като ходиш там, пък каквото дойде.

# 46
  • София
  • Мнения: 35 098
Ох, аз се изтощих - баща ми, баща му, детинство, жена му, мъжа ми, покани, виждания, буркани по пощата.

Децата ви следва ли да са си приятели?

# 47
  • Мнения: 1 522
Ами явно тогава си се излъгала в чувството си, че ти завижда. Може би просто търсиш проблем, който не съществува. По-добре не го търси да не изкочи верно такъв и да си развалите отношенията.

# 48
  • Мнения: 25 609
Просто е нещо от миналото, за което никой от нас не говори и не показва,  че изобщо се е случило.

Така си мислиш. Тези неща се усещат на подсъзнателно ниво – жестове, мимики, езикът на тялото...
Аз например мога само след няколко минути в напълно непозната компания да кажа кой към кого какви чувства изпитва (и позитивни, и негативни) и кой с кого най-вероятно е имал нещо по-интимно. Познай пък ако става въпрос за мъжа ми и негови стари познати.

Но дори и да е съвсем дебелокожа и да не се е усетила, че между вас е имало нещо, това не пречи сега да се опасява, че може да има.
А може просто да не те харесва. Случва се и при най-читавите хора – просто някакво неприемане от пръв поглед.
Оттук нататък вече топката е в твоето поле. Какво искаш ти – да насилваш старото приятелство с риск да стъжниш живота на приятелчето или да се отдръпнеш тактично и да ги оставиш на мира.
Твоето его срещу спокойствието в семейството на приятеля.
Изборът е твой.

# 49
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Винаги се удивлявам, когато хората провиждат завист като причина за това, че са избягвани.
Чудесна самооценка - избягват ме, защото ми завиждат. Обикновено обаче, хората избягват други хора, защото не харесват въпросните други хора, защото са им досадни, арогантни, нетактични, нямат общи интереси (това по същество е повторение на "скучни са ми"). Или просто не смятат, че трябва непременно да следват партньорите си като сянка на срещите им с приятели от детинство.

По-интересно е как Ви хрумна, че се касае точно за завист. Ако човек измисли първо такава причина, би трябвало завистта да му е сериозна тема - съзнавано или не.

# 50
  • Мнения: 1 033
Дали си обвързана или не, не пречи на това тя да ревнува. А за София мисля, че всички си го мислят. Аз съм от там, но се омъжих на 400км, от там. Е, тук всички говорят за София, все едно е Еверест. Едва ли не, още с отиването и започват парите. Е, да, ама не. И там има хора, които се борят да свържат двата края.

# 51
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 282
Голяма драма за хора, които виждаш 3 пъти годишно. Нали има родители и сестра, виждай се с тях. Тази фиксация води до мисълта, че жената има право/ повод да ревнува. Не се бутай, където не си желана.

# 52
  • Мнения: 5 480
Каква завист, откъде-накъде? Ревност си е това. И както някой каза, жената е усетила, че е имало нещо между вас. Вие може да си мислите, че никой не знае, но тези неща се усещат. Преди години ходихме с мъжа ми на гости при негови приятели от детството, аз не бях ги виждала никога. Седнахме, жената сложи кафе, сладки и се опита да завърже разговор с мен, докато мъжете говорят. Тя и мъжът ми си казаха точно две-три думи, общи приказки, свързани с работата на единия. Еййй, наострих се цялата, вярвате ли? Нито поведението им беше близко, нито имаше някакви специални погледи или тон и т.н. С излизането от апартамента, веднага питах кога и какво е имало между тях - е, бях познала. Били на 17-18, било еднократно, хлапашка история някаква. Така че спри да се вреш и да разсъждаваш, жената е усетила и не те иска наоколо. И аз нямаше да те искам покрай мъжа си с такова напиране за контакти.

# 53
  • Мнения: 164
А има ли вероятност да си от тези хора, които не понасят да не са харесвани?
Всячески да се опитват да се харесат на някого, но от толкова напъване понякога да минават границата? Ти искаш от нея да те уважава, доколкото разбрах. Тя такива задължения към теб няма, само защото ти и семейството ти сте близки със семейството на съпруга й. Някои хора просто не си пасват. Не виждам нито ревност, нито завист. Виждам една семейна жена, която явно си поема грижата за домакинство, деца, работа, докато мъжът й пие кафе три пъти годишно с хора, които на нея не са й никакви. И аз бих го предпочела. Това не е неуважение. Щом изискваш от нея да те уважава, уважи и ти нея, като я оставиш да избира с кого да общува и да не ти се върти на пета, само защото на теб не ти изнася. Радвай се, че все пак се виждаш с твоя приятел. Тя много лесно можеше да не му позволи да има срещи с теб.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 14:10 от Brielle

# 54
  • Мнения: X
Spiritlight, не знам къде видя напиране? По-горе писах колко често ходим ние натам или те насам. Да звъннеш един телефон, че си в града и ги каниш на кафе не е особено напиране.

Аз не съм ревнива попринцип. Сигурно сте прави за едно, защото не съм си мислела,че е ревност.

# 55
  • Мнения: X
Не си струва толкова мислене и зор за виждане три пъти годишно. Може да ревнува, може просто да не те харесва. Много важно.

# 56
  • Мнения: 1 281
Просто е нещо от миналото, за което никой от нас не говори и не показва,  че изобщо се е случило.

Извинявай, това май не го разбрах. Смисъл вие с тоя пич сте имали отношения различни от само приятелство? Ако е така, направо се учудвам, че жена му изобщо му дава дори да те вижда. Бях останал с впечатление, че сте само приятели от приятелски семейства.
Хората може да имат нормални отношения, не забранително-разрешителен режим.

# 57
  • Мнения: 1 580
За три пъти в годината не виждам кой знае какво приятелство плюс, че в нейната компания за половин даже не е и “виждане”.

Контактът кажи-речи ще си го поддържате чрез родителите и това е. Ако имате деца, независимо коя от двете двойки, става още по-сложно и рядко.
Не бих си го слагала на сърце дали ми завижда, ревнува и изобщо причината, че не ме харесва. Не вярвам и на теб тя да ти е особено симпатична, така че сте квит.

# 58
  • Мнения: 1 522
Хората може да имат нормални отношения, не забранително-разрешителен режим.

С колко бивши на твоя мъж сте семейни приятели и си хортувате, ходите на гости и си купонясвате? Щото теоретично всичко е възможно.

# 59
  • Мнения: 2 052
Баш. И явно като двойка са решили или да ги виждат за кратко, за да не ги обидят и да не внасят напрежение в отношенията на възрастните, или съпругът да се вижда с тях отделно, когато желае да е за по-дълго от време на време. Звучи като съвсем нормално, неизискващо прекалени усилия решение.

Шерилин, а ти какво мислиш за тази жена? Допада ли ти, приятно ли ти е в нейната компания, като седнете заедно върви ли ти приказката с нея? Все пак тя е отделен човек, не някакъв придатък към приятеля ти от детинство, би следвало за 5 години да имаш някакво мнение за нея.

# 60
  • Мнения: X


Шерилин, а ти какво мислиш за тази жена? Допада ли ти, приятно ли ти е в нейната компания, като седнете заедно върви ли ти приказката с нея? Все пак тя е отделен човек, не някакъв придатък към приятеля ти от детинство, би следвало за 5 години да имаш някакво мнение за нея.

Момичето е много комуникативно и аз също съм. Като цяло си говорим доста като седнем някъде. Получава се добър разговор. Иначе да, имам мнение за нея, нито е глупава, нито е проста. Напротив, добър човек е, интелигентен. Но сякаш средата ѝ влияе лошо, дори клюкарства понякога, което на мен не ми харесва. Говори ми за разни трети хора, за свекърва си (която нали разбирате, че аз познавам от дете и е странно да ми говори лошо за нея).
Това ми е правело впечатление, много се оплаква от майчинството, колко е трудно, колко е сложно. Бърза да ми се похвали с разни злободневни неща - купила си нов телефон, разни подобни.

Сигурно сега ще ме попитате "като е добър човек, как пък ти завижда?" Ами така, има хора, които не са лоши  в себе си, не желаят злото, но винаги има едно такова "лесно ѝ е на нея, има си еди си кво, работи за мн пари или нещо подобно". Но явно не е завист, а ревност, както казвате.

Иначе имаме теми на разговор и не бих казала, че ми е по-приятно ако я няма. Аз я намирам за нормален човек,  уважавам я като съпруга на моя приятел и толкова.

# 61
  • Мнения: 19 848
Чак пък толкоз мисли за някого дето виждаш 3-4 пъти в годината за по кафе... Не си заслужава енергията и ресурса.
Ревнува мамуната и му мели после. Той затова бърза да приключи като е с нея.
Свиркай си и да се оправя.

# 62
  • Мнения: 1 299
Хората може да имат нормални отношения, не забранително-разрешителен режим.

С колко бивши на твоя мъж сте семейни приятели и си хортувате, ходите на гости и си купонясвате? Щото теоретично всичко е възможно.

С 2, едната беше поканена на сватбата ни и наскоро бяхме на гости на нея и съпругът ѝ Smile С другата се виждаме по-рядко, откакто роди. Познавам си го и виждам, че нямат чувства, така че не ми пречи. Не съм от най-ревнивите.

# 63
  • Мнения: 2 052
Ама те имат и дете... Ами ясно става защо не винаги имат много свободно време - не с всяко дете можеш да седнеш за дълго на кафе и да си кажеш спокойно приказката, както и не винаги има кой да го гледа за дълго, докато се виждаш с някого.

Явно сте на различни етапи, с различно ежедневие. Ще дойде време, ще имате повече общи теми и така.

# 64
  • Мнения: 1 281
Хората може да имат нормални отношения, не забранително-разрешителен режим.
С колко бивши на твоя мъж сте семейни приятели и си хортувате, ходите на гости и си купонясвате? Щото теоретично всичко е възможно.
С 2 мои бивши. Негови бивши не познавам, или поне не съм уведомена, че са такива.
Няма как да толерирам опити някой да ми се наложи или аз да си позволя да наложа на някой с кого да се или не се вижда.

# 65
  • София
  • Мнения: 13 142
Ама те имат и дете... Ами ясно става защо не винаги имат много свободно време - не с всяко дете можеш да седнеш за дълго на кафе и да си кажеш спокойно приказката, както и не винаги има кой да го гледа за дълго, докато се виждаш с някого.

Явно сте на различни етапи, с различно ежедневие. Ще дойде време, ще имате повече общи теми и така.

И това е възможна причина.
Ние сме с много деца, но нашите все са били сравнително спокойни. Наскоро се видяхме с приятелска двойка, с която преди да имат дете и в бебешката му възраст бяхме неразделни. После решихме, че те са се отдръпнали и се дръпнахме и ние. Оказа се много грешно нашето възприятие. Детето им се оказа хиперактивно и за 2 ч. среща не можахме да седнем и за 5 мин. Пихме кафе в движение и постоянно тичахме нагоре-надолу из парка, а после ми трябваха няколко часа в легнало положение, докато дойда на себе си.
За човек без деца сигурно би било още по-трудно да асимилира подобен ангажимент.

И да допълня за завистта. Поработи върху себе си. Очакването някой да ти завижда и затова да не те харесва е много детинско. От опит знам какво е завист в детските години, защото съм точно от тези, на които животът им е поднасял само шербет със златна сламка, но след пълнолетие не съм отдавала нечие нехаресване на това как съм била гледана като малка. Човек със самочувствие не се притеснява да не бъде харесван и не търси оправдания за това.
И още нещо. Аз и съпругът ми сме деца на приятелски семейства и знам какви са отношенията в такива случаи, вкл. с родители, братя и сестри + половинките им. Затова ми звучи като чиста ревност, дори да няма общо със случилото се някога между вас. Ревност от това, че се познавате отпреди нея дори може да е. Съвсем подсъзнателна и нищо повече. Но като партньор аз съм от тези, които не крият нищо от половинката си и не бих крила забежка, колкото и отдавна да е и колкото и свободни да сме били с човека.

# 66
  • София
  • Мнения: 35 098
Аз пък тъй шаснах едно далечно познанство, че като се задоми момата за един льольо и идваха на Софията, очакванията бяха за срещи всеки път, уговорки, промени, не днес - утре, не в 15 в 18 - изтощителна работа.
Пък и съпруга беше тотален простак.
Иначе и вкъщи е преспивала, чудесен човек.

# 67
  • Мнения: 238
Голяма ли е разликата в доходите ви? Ако да, близко приятелство би било трудно възможно. Хората най-лесно и естествено общуват с хора с подобен на техния социален статус.
Ако за едното семейство купуването на нов телефон е събитие, докато другото се чуди на каква екзотична почивка до отиде през лятото, нищо чудно че няма много желание за прекарване на дълго време заедно. Това обаче изобщо не означава, че хората завиждат или не са добронамерени.

# 68
  • Мнения: 14 844
Аз напълно разбирам откъде е мисълта за завистта в случая и ми е странно, че другите не виждат, но според мен не е завист тук, а ревност.

# 69
  • София
  • Мнения: 38 490
Ама те завистта и ревността са като сестри близначки. Най-елементарното - завижда й, че е по-красива и ревнува мъжа си от нея. Че е по-готина, по-успяла... И т.н.

# 70
  • Мнения: X
Има разлика в доходите,  не е малка. Не сме милионери или богаташи, но със сигурност сме по-стабилни материално. Не е нещо, с което парадираме пред тях или се хвалим. Те не знаят с какви заплати и пасивни доходи сме. Споделяли са ни техните, да кажем, че има сериозна разлика.

За нас просто не е важно да си купуваме вещи от рода на телефони, караме с по един телефон, докато не се счупи, не сменяме всяка година с нов, просто защото не ни радва. Не смятаме, че кола или телефон са някакъв признак на статус. Дори не ми прави впечатление колко ми е стар телефона, искам да работи, да си ползвам нормално приложенията и да снима.

# 71
  • Мнения: 21 450
Мисълта за завистта очевидно е, защото според авторката съпругата на приятеля има основание за такава - авторката е с богат, или високопоставен баща и е свикнала да гледа от височината на положението си приятелското семвйство, освен това като дългогодишна приятелка на съпруга с общи спомени от десетилетия се прокрадва увереността, че има някакви права на основание на общото минало. Също така е очевидно и пренебрежението към свестната но семпла съпруга с проблеми със свекървата и дребни радости като нов телефон.
Освен това ми се вижда доста лошо изиграно удивлението, че отношението на съпругата може да не е завист, а ревност, след като очевидно това се очакваше да напишем и това е и първата мисъл на всяка жена, спала със съпруга на друга, пък и да не е спала, това е първата мисъл при такава динамика - приятел от детинство и съпругата му, която не проявява ентусиазъм за срещи.

В заключение, авторке, не ти вярвам, че се чудиш защо жената не иска да се вижда с тебе, приеми го по май-ласкателния за теб начин, вероятно затова си пуснала и тема. Приятелството ви с въпросният мъж отдавна вече не е нещо, на което би трябвало толкова да държиш, така или иначе явно връзката е между предишното поколение, а вашето е било следствие.  От еднократния ви секс не е произлязло нищо - освен, ако сега внезапно се досетиш, че той е искал нещо повече, а ти не.

След последния пост стана ясно и че едното семейство е на хора с високи доходи и култура, които не робуват на материалното, а другите някакви мизерни еснафи с ниски заплати, е какво искаш повече, при това превъзходство, дето го демонстрираш отвсякъде, жената е нормално да не иска да се вижда с тебе.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 16:18 от Iris04

# 72
  • Мнения: 14 844
Мда, както провинциалистът Драганчо може да се засегне, че е...семпъл...само защото говори с Иванчо от София, никой друг не може.

# 73
  • Мнения: 18 298
Замислих се мога ли да стана близка приятелка с баджаначка? Ами, не. Все тая един път, два пъти или трийсет пъти са се консумирали, със или без чувства. Ще се държа любезно при среща, но да се сближавам - не.
За темите за разговор - телефон, свекърва, трудности с детето - ми това са нормални теми, жената се старае да поддържа разговор. За творбите на Пикасо и "Тоска" ли искате да си говорите? Ние тук в СО за какви възвишени неща говорим обикновено?

# 74
  • Мнения: 6 131
Авторката не ми звучи като да гледа от високо на това бедно провинциално семейство, но пък е разбираемо защо мисли, че може да е завист. Щото не е единичен случай някой да си мисли, че го гледат от високо само щото другия е по успешен или роден в по заможно семейство. Да кажем, лични наблюдения.

# 75
  • София
  • Мнения: 35 098
Тая детайлна мъка за три срещи годишно 🤦🏼♀

# 76
  • Мнения: 21 450
Може жената просто да се подтиска от толкова великолепие, дошло от София, напоследък наистина малко понамаля драмата, откакто на село срещаш повече дошли си за отпуската от Лондон и Барселона, отколкото от София, ама все пак...
Аз по съвпадение съм точно в малко полукурортно планинско село - вечер на площада внуците пердашат на английски и не знам как се разбират с бабите, при които са доведени. Да си софиянец вече не е каквото беше.....

# 77
  • Мнения: 18 499
Търсят се ласкателни и утешителни обяснения на нещо съвсем просто - другата жена не вижда причина да поддържа контакта, накратко - не я кефиш. Не би трябвало да е чак такава драма, това са нормални неща - с един се разбираш, с друг - не, с трети не се понасяте и т.н.

# 78
  • Мнения: 7 264
Просто не те харесва, тя си знае защо. Аз не бих дълбала и бих се дистанцирала.

# 79
  • Мнения: 1 327
Честно казано не мисля, че ѝ е споделил, за да не си докара излишни проблеми.
Не е необходимо да споделя, усещат се тия работи. Веднага хващам с женския радар, коя как гледа ММ.

# 80
  • Мнения: 1 522
Богата бивша - това е доста солиден аргумент за ревност. Ако си и 9-10ка на външен вид, а тя някоя 5ца....ходи и обяснявай, че само искате да сте приятели.

# 81
  • Мнения: X
Моля ви да не ме изкарвате голямото добро утро, защото не се правя на такова. Имам приятели от всякакви градове и села, никога не съм съдила за тях по това от къде са.

С мм имаме приятели, които живеят в чужбина. Връщат се предимно лятото или за Коледа. Винаги имаме време за тях. Нормално е да се виждаме с тях като са тук, дори се стараем да им отделяме повече време, защото са тук за кратко. А не си мисля “ей, дойдоха си от чужбината и се правят на велики”, защото не е така.

Обясних, че сме от различни градове, за да сте наясно, че и разстоянието е важно. Разбира се, че с приятелите, които са тук се виждаме по-често и това е нормално.

# 82
  • Мнения: 14 844
Тая детайлна мъка за три срещи годишно 🤦🏼♀
Точно в трите срещи е проблемът. Не са тръгнали да ги дърпат да ходят на тригодишно околосветско, а детето да го хвърлят на някого. Не е приятно да искаш да се видиш с някого, когото не си виждал от месеци, и някой трети да ти прави излишни селски демонстрации.

# 83
  • Мнения: 6 131
Освен тва тя явно държи на него, за тва и е криво от цялата ситуация. И аз имам приятели, с които се виждаме веднъж на няколко години, ама пак всичко си е като едно време. Така че 3те срещи в годината не са толкова от значение.

# 84
  • Мнения: 21 450
Моля ви да не ме изкарвате голямото добро утро, защото не се правя на такова. Имам приятели от всякакви градове и села, никога не съм съдила за тях по това от къде са.

С мм имаме приятели, които живеят в чужбина. Връщат се предимно лятото или за Коледа. Винаги имаме време за тях. Нормално е да се виждаме с тях като са тук, дори се стараем да им отделяме повече време, защото са тук за кратко. А не си мисля “ей, дойдоха си от чужбината и се правят на велики”, защото не е така.

Обясних, че сме от различни градове, за да сте наясно, че и разстоянието е важно. Разбира се, че с приятелите, които са тук се виждаме по-често и това е нормално.

По същество ти ни задаваш въпроса "Ама защо жената на приятеля ми не иска да се види с с мен , аз съм толкова готина, комуникативна, не се надувам и с мъжа и сме такива приятелчета?" И ни караш да гадаем, като все буташ натам, че вие сте много готини, макар и заможни и за приятелите ви душа давате, поддържате такива от сто години и винаги сте на линия като ви призоват,  а тая патка не ще един път в годината да излезе с вас. Като при това тя не спира мъжа си а просто не иска да идва и тя.

Вариантите са два - ревнува мъжа си, който, подозирам, след още десет страници ще се досетиш, че като деца е бил влюбен в тебе и си несбъднатата му любов (или полусбъдната) и тая нещастница страда като ви гледа на една маса, и втори вариант - не те харесва,  не и е приятно, насилва се, откача от досада, даже и една вечер и идва много и като чуе, че ще идвате казва на мъжа си - о не, пак ли,   иди сам, моля ти се, аз съм заета. Избери си кое ти допада повече

# 85
  • София
  • Мнения: 35 098
Тая детайлна мъка за три срещи годишно 🤦🏼♀
Точно в трите срещи е проблемът. Не са тръгнали да ги дърпат да ходят на тригодишно околосветско, а детето да го хвърлят на някого. Не е приятно да искаш да се видиш с някого, когото не си виждал от месеци, и някой трети да ти прави излишни селски демонстрации.
И вторият да ти каканиже извинение след извинение, ама ти да рупаш отново и отново.

# 86
  • Мнения: X
Тая детайлна мъка за три срещи годишно 🤦🏼♀
Точно в трите срещи е проблемът. Не са тръгнали да ги дърпат да ходят на тригодишно околосветско, а детето да го хвърлят на някого. Не е приятно да искаш да се видиш с някого, когото не си виждал от месеци, и някой трети да ти прави излишни селски демонстрации.
Напълно е възможно да не са никакви демонстрации. Аз ненавиждам да се срещам с хора, с изключение на 2-3 души. За останалите си гърча мозъка какви извинения да си намеря, така че да не обидя човека. Посмъртно няма да си губя времето да се срещам с хора, с които нямам желание да общувам. Достатъчно им е учтивото ми извинение, поднесено с възпитан тон. Повече не дължа никому и изобщо не смятам да се напрягам дори веднъж годишно. Имам пълното право да искам или да не искам да се виждам с хора и не ми дреме за техните желания, ако не са от 2-3-та души на този свят, за които ми пука.

# 87
  • Мнения: 21 450
Освен това приятелите от детинство на единия партньор рядко стават чак толкова приятни и на другия, те са се запознали в друг етап от живота си, имат общи спомени за детинщини и идиотщини, които го свързват и общуват на ниво, което е супер досадно за половинките им, които ги виждат вече като зрели хора и нито са длъжни, нито им е интересно да се събират с тях.

# 88
  • Мнения: 18 499
Wink Има и нещо друго - приятелите от дълго време, особено от детинство, често ревнуват от партньорите, особено, когато се стигне до брак. Така да се изразя, по-меко.

# 89
  • Мнения: 10 801
А пък аз не вярвам в платоночни приятелства между мъж и жена, сигурно и въпросната съпруга също не вярва. И е права Grinning За авторката забивката може да е било пиянско изпълнение, а мъжът още да е тайно влюбен в нея.. или не особено тайно. Както казаха сума хора, усещат се тези неща.

Иначе, авторке, напрягаш се за излишни неща. Освен ако не си влюбена в него, не виждам повод за драма, че се виждате рядко или не се виждате, и в каква конфигурация...

# 90
  • Мнения: 1 580
Освен това приятелите от детинство на единия партньор рядко стават чак толкова приятни и на другия, те са се запознали в друг етап от живота си, имат общи спомени за детинщини и идиотщини, които го свързват и общуват на ниво, което е супер досадно за половинките им, които ги виждат вече като зрели хора и нито са длъжни, нито им е интересно да се събират с тях.

Ей, това е в топ 3 за отговор на въпроса на авторката!👌🏻
Който не го е изпитал на гърба си не знае каква е досада, даже и в еднополови приятелства.

# 91
  • Мнения: 8 883
Не разбирам драмата дали въпросната жена те харесва при положение, че се виждате три пъти в годината. Ако иска да те харесва, ако иска - не. Живей си живота и толкова.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 18:34 от Like_Smoke

# 92
  • Мнения: 3 770
Прочетох всички мнения и авторови пояснения и мига да сумирам проблема така:

Авторката и семейството й са богати, с множество авоари, активни и пасивни доходи и т.н. стари пари, т.е. още родителите й са имали пари и те с мъжа й надграждат. Софиянци са, поне второ поколение. Авторката е красива и всички жени около нея бледнеят, завиждат й и се страхуват за мъжете си.

Приятелското семейство е бедно, провинциално, комплексирано, с еснафски радости и грижи - нов телефон и проблеми със свекървата. Живеят в курортен град обаче, където авторката ходи минимум веднъж годишно, независимо от безкрайните избори пред нея. Тъй де, има пари, може и на Луната да почива, ако иска.

Авторката е спала с мъжа на въпросната провинциалистка, която не желае близки срещи.

Това е в резюме. Според мен ти специално се държиш високомерно, вероятно пренебрежително, защото мислиш, че си на по-високо ниво от тях. Един вид - къде сме ний, кои бяхте вий. Също, жената по всяка вероятност знае или предполага, че си спала с мъжа й. Такива неща се усещат, глупаво е да се залъгваш, че не знае.

Аз не бих се навирала и мъчила да поддържам отношения с хора, които са ми толкова под нивото и възможностите, също би ми било неудобно да знам, че всички в тая четворка знаят, че съм се праснала с мъжа един-два пъти. Всички освен собствения мъж, де.

Имаш някаква нездрава фиксация върху тези отношения, което е странно предвид това на какви различни нива по хранителната верига сте според твоите описания. Гледайте си гламурния живот и оставете провинциалите на мира.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Шерилин, най-близката ми приятелка повече от две години играе абсолютно същата игра с неин близък приятел от детинство и неговата жена. Абсолютно същата. Е, след сума време, огорчения, тъпи ситуации и глупави изцепки, приятелката ми, която е изключително толерантен и широкоскроен човек, която дава безброй много шансове, сложи кръст на този човек и се отказа да поддържа отношения с него, въпреки че се знаят откак са "ходили прави под масата" според твоя израз. Прави си сама изводите. Вие може да сте били много гъсти, но сега тази жена е най-важният човек в неговия живот и ти изпадаш в канала. Хубава, лоша, каквато ще да е. Няма смисъл да насилваш нещата.

# 94
  • Мнения: 14 844
Напълно е възможно да не са никакви демонстрации.
Уиш, може да не ходи, щом не ù е приятно, никой не я кара с пищов в тила, нали? Ама да иде и след 30 мин да задърпа миуто да си ходят си е точно демонстрация. Бих казала - отбиваща номера - ето, вижте, аз съм пич и благоволявам да ви видя, но имам нещо ама ужасно много по-важно от вас, ай чао. Не можеш да питаш защо не е дошла, защото всъщност е дошла...

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 21:41 от Не се сърди, човече

# 95
  • Мнения: X
Да, съгласна съм, че да отиде и да задърпа милото да си тръгват след 30 минути е тъпо.

Всъщност, имам въпрос към Шерилин. Защо изобщо ти пука за отношението на тази жена към теб? Нали сама казваш, че когато сте заедно, тя се държи възпитано? Освен това, с нея или без нея, се виждате с приятеля ти? В такъв случай, наистина ли ти пука дали тя те харесва?

# 96
  • Мнения: 3 189
А тя дали идва да го дърпа след 30 минути или той ѝ е казал да дойде да го спаси, защото и на него не му се стои. Grinning

# 97
  • София
  • Мнения: 13 142
А детето с тях ли идва?
Може да бърза, защото се притеснява да го оставя, защото не иска да товари някой с гледането му и т.н.

# 98
  • Мнения: X
Няма нужда от нападки.

Уиш, поптринцип не ми пука много. Въпросът е, че тя винаги идва с нас и се почва айде да си ходим, че еди си какво и е едно врънкане като малко дете.

Той идва сам ако тя е на работа, тоест няма как да дойде на 100%. И тогава нито се виждаме абс нормално.

Това е просто като тя идва все бързат.  А никога не си намира оправдание да не идва с нас. Аз съм напълно ок тя да не идва, ако не иска, но пък тя идва.

Детето и така, и така. Има баби, като сме се разбирали за вечеря го е оставяла. В други случаи е било и с нас. Детето не мисля, че е проблема, защото и преди да роди имаше такива случки.

# 99
  • Мнения: 1 522
Логично, мацката ревнува. И ти би ревнувала на нейно място.

# 100
  • Мнения: 25 609
Аз не бих се навирала и мъчила да поддържам отношения с хора, които са ми толкова под нивото и възможностите, също би ми било неудобно да знам, че всички в тая четворка знаят, че съм се праснала с мъжа един-два пъти. Всички освен собствения мъж, де.

Първо, тя няма собствен мъж, има там някакво гадже.
Второ, може и той да знае, но да си трае.
Трето, аз вярвам в приятелството между мъж и жена. Но „праскането“ няма място там. Появи ли се „праскане“, край на приятелството. Освен ако не си от хората, които обичат да е@ат приятелите си.

С две думи, единствената завист, която усетих в този казус, е от приятелката към жената на приятелчето. Съжалявам, но това усещам.
За какво завижда ли? Сетете се сами. Някои неща не се купуват с пари...

# 101
  • Мнения: 8 883
Ами като сте толкова близки с този човек, питай го - Защо жена ти не ме харесва Simple Smile

# 102
  • София
  • Мнения: 13 142
След последното уточнение даже спирам да подозирам и ревност. Просто не харесва компанията ти/ви, но не иска да накара мъжа си да ви отреже напълно, понеже е рядко. Идва, защото са семейство и явно се движат заедно, когато единият не е ангажиран. Това, че ти си ок да не идва, няма значение в случая. Ние също се движим заедно със съпруга ми и изключение прави, когато единствено единият от нас има други задължения.

# 103
  • Мнения: X
Деликатен е в общуването. Този въпрос би го накарал да се чувства неудобно.


Бтв, нямам няквко си гадже, имам мъж от повече време, отколкото те са заедно, но това няма знаачение.

Нямам против да не ме харесва жената, просто да не го спира да се виждаме. Аз имам приятелски чувства към него, заедно израснахме. Не знам, вие подобни приятелства нямате ли?
Компанията на мм са такива, от 1 клас заедно повечето в квартала. Много сме близки с тях, аз също и за мен ще е странно да му кажа, че не ги харесвам и да го възпрепятствам да се виждат.

# 104
  • Мнения: 3 770
Не те нападам изобщо, просто резюмирах как звучиш отстрани. Личи едно превъзходство в тона ти. Не казвам, че нямаш основание, не познавам нито теб, нито тях.

Единственото, което ме учудва е защо толкова ти пука, че жената явно те отбягва. Има множество причини да не си й приятна и да не иска да общува с теб.
Основно обаче е, че знае, че си спала с мъжа й и усеща пренебрежителното ти отношение поне към себе си. Ето, сама потвърди, че си по-красивата от двете ви. Дали е така е много субективно, но явно е че ти го вярваш и няма начин да не го изтъкваш.

Както и да е, на твое място бих дала заден и не бих ги търсила. Не сте деца играещи в краката на родителите си, големи хора сте, със семейства, те имат и дете, няма какво да се бутате като не сте желани. Не е възможно всички да ни харесват и с всички да мелим брашно, а при тебе има и утежняващи обстоятелства.

# 105
  • София
  • Мнения: 13 142
Дали го спира или сам се спира не се знае. Нито има общо с теб. Те са семейство и техните отношения са водещи.
Приятелските чувства са след семейството и е редно да уважаваш това.
Между другото, аз съм в ролята и на приятелката от детството, и на съпругата. Женена съм за най-добрия си приятел от детството и имам достатъчно опит през годините.
Просто за някои двойки възпрепятстването няма общо, когато половинката ти е приоритет. Тогава няма спиране или пускане, а единствено желание да си с половинката.

# 106
  • Мнения: 14 844
А тя дали идва да го дърпа след 30 минути или той ѝ е казал да дойде да го спаси, защото и на него не му се стои. Grinning
Ама тя не идва специално да го спасява, както виждаш - отива уж на кафе/бира и почва да го дърпа да си ходят.

По принцип такова поведение е най-малкото невъзпитано, и то ако става дума за хлапета в предпубертет; при зрели хора си е чиста простащина.
Според мене жената иска да ограничи контактите ви до нула, като същевременно се мъчи да не го прави съвсем прямо и безпардонно, защото ще изглежда тя лоша, проста, ревнива, завистлива, бедна, провинциалистка и пр.
При тези обстоятелства, ако ти гъкнеш, че ситуацията не ти е ок, изглеждаш пълна идиотка и там всички други епитети, които ти лепнаха. Ако пък си замълчиш и се разкараш сама - за нея ще е перфектно.

Иначе те разбирам, на мен също ми беше адски обидно, ама щом приятелството струва толкова - живи и здрави да са.

# 107
  • София
  • Мнения: 13 142
Те реално не са точно приятели, а деца на приятелски семейства. Все едно да очаквам сестра ми и девер ми да са близки приятели, понеже родителите ни са изключително близки и дори на тази им възраст 75+ са неразделни. Е, не е така, още повече и с факта, че и ние със съпруга ми ги свързваме допълнително. Всъщност, събират се само покрай нас и за разни поводи на родителите ни, но не са изобщо близки, докато с нас са близки много и едните, и другите. А дори бизнесите ни са в съседство. Не са на една вълна и това е.

# 108
  • Мнения: 1 522
Те реално не са точно приятели, а деца на приятелски семейства. Все едно да очаквам сестра ми и девер ми да са близки приятели, понеже родителите ни са изключително близки и дори на тази им възраст 75+ са неразделни. Е, не е така, още повече и с факта, че и ние със съпруга ми ги свързваме допълнително. Всъщност, събират се само покрай нас и за разни поводи на родителите ни, но не са изобщо близки, докато с нас са близки много и едните, и другите. А дори бизнесите ни са в съседство. Не са на една вълна и това е.

Абе щом са спали заедно, че чак и тема за тях е написана във форума, не са съвсем непознати. Никой не пише тема във форум за бай Пенчо на село дето го вижда веднъж годишно на събора.

# 109
  • Мнения: X
Фивър, не е точно така. Били сме си много гъсти с годините. Излизали сме, споделяли сме, помагали сме си. С други деца на приятели на нашите не съм се виждала с години, нито сега ще ги позная ако ги видя.

Преди имахме възможност да прекарваме много време ваканциите, разбира се, че сега сме големи работещи хора, не очаквам това. Просто описвам, за да се добие представа.

# 110
  • Мнения: 14 844
Как не са точно приятели?
Смисъл, не мога да съм приятелка с децата на приятелите на майка ми и баща ми, ами те са просто ... някакви си там, случайни преминаващи?

# 111
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Вие сте приятели, те са двойка. Приоритетите са ясни. Първо половинката, после приятелката. Така е и така ще бъде. Свиквай.

# 112
  • София
  • Мнения: 35 098
Няма чуденка тук, има точка.

# 113
  • София
  • Мнения: 13 142
Намеси ли се секс, приятелството съвсем изчезва.

Шерилин, сестра ми и девер ми също са били така през годините. Просто с времето всеки е по пътя си и със семейството си, което е най-важното, хем те други отношения не са имали никога. Ако не бяхме съпрузи, ние отдавна да сме се разделили като приятели също.
За мен с годините приятелите се изместват от семейството и така е нормално. Другото е застой някакъв.

# 114
  • Мнения: 18 530
Ако тя не те харесва за приятелка и да си лафите, няма как да се срещате семейно.

# 115
  • Мнения: 6 131
Виждам, че избягваш фактът, че сте си лягали, макар и инцидентно, вероятно защото не му отдаваш голямо значение,  но при него може да не е така. Може да го е усетила и да си е признал като го е притиснала. От там вече всичко отича при вас. Приеми го, много от приятелствата от детството се разпадат в по зряла възраст, особено след като се изпоженят и се намесят други хора. Така стана и при мен, с мой приятел с който израснахме заедно още от първи клас.  Неща които преди нямаха значение като материални възможности, работа и др си казаха своето и приятелството ни се разпадна някъде в 30те ни години. Нормално е, не си го слагай на сърцето.

# 116
  • Мнения: 25 609
Намесят ли се семейство и деца, нещата вече не са предишните.
Имах подобна случка с приятелка. Случайно разбрах, че мъжът ѝ я упреква за всеки конфликт между тях, че аз съм виновна. Не само че нямах нищо общо и дори не подозирах, но и съвсем умишлено и съзнателно се дистанцирах от нея в името на тяхното семейство.
Не помогна. Разведоха се, защото не аз бях проблемът.
Със същата тази приятелка сложихме край на приятелството, когато се намесиха синовете ни. Аз не можах да преглътна факта, че синът ѝ тормозеше моя син и започнах да ги избягвам, тя пък взе, че се обиди.
Въпрос на приоритети. За мен мъж и деца са над приятели от детството, училището и университета.
А при вас?

# 117
  • Мнения: 14 844
При тебе проблемът не са приоритетите, а сбърканите хора.
То май поначало това е проблемът.

# 118
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Не съм чела цялата тема , само в началото.Не те харесва ,едва ли ревнува,не желае да общува с теб .Затова кафето е толкова кратко.

# 119
  • Мнения: X
Fever, разбирам какво имаш предвид. Въпросът е, че човек има и приятели, и семейство. Не казвам, че едното не е приоритет. И не смятам, че когато имаш семейство спираш да имаш приятели. Нормално е и фокус да се измести, и срещи да се разредят.

Някои от коментиращите четат избирателно. Ако пусна тема "мъжът ми не ме пуска да излизам и се сърди, ако се виждаме с моите приятели", ще кажете зарежи го, тоя те ограничава.

Грам не съм пуснала темата за да ме ласкаете и да получавам валидации и т.н. Попринцип мнението на непознати от форум, които не познават и мен не е нещо, което да ползвам за да си галя егото. По-скоро да видя друга гледна точка на ситуацията.

# 120
  • София
  • Мнения: 35 098
Някак, цял форум с една гледна точка, ама ти си се хванала за твоята.

# 121
  • София
  • Мнения: 13 142
Шерилин, всяко семейство и всеки човек е различен. Ти очакваш всички да имат твоите възприятия.
Приеми, че за някои хора приятелството спира след семейството или дотолкова се измества, че остава само мил спомен. Особено ако и двамата партньори не гледат еднакво на отношенията с приятеля.

# 122
  • София
  • Мнения: 2 566
Сигурна съм, че вече съжаляваш, че пусна темата. Може да я ползваш като сверка на реалността за самата себе си. Много рядко кма хора, които понасят арогантно отношение, а ти звучиш арогантно… Уточненията за пари и месторождение са ненужни и показват по какво съдиш за хората. А пък за другата част от вашето приятелство с този човек даже няма да коментирам.

# 123
  • Мнения: 21 450
Авторке, приятелството като се виждате в най добрия случай един път в годината и без това няма как да се поддържа. То си е било с времето, а ти си се хванала по някаква причина за него, но нещата вече са приключили. То от самото начало приятелите са били семействата ви, а децата просто сте си играли заедно, за да им е на тях по-удобно, после сте поддържали ваканционно лятно приятелство, но всяко нещо е с времето си.приятелят ти ме е вече момчето с което сте се чукали пияни а семеен мъж който държи на жена си. Остави нещата така и толкоз.
На мен ми е странно и какво всъщност искаш, да купонясвате като сте там ли, хората вече си имат други приятели, на жената по начало явно не си и приятна, мъжът прави някакви опити, но когато жена му е свободна по-добре да е с нея и   така.

# 124
  • Мнения: 14 844
Другия път пусни верно тема от името на ограничавана съпруга.

Някак, цял форум с една гледна точка, ама ти си се хванала за твоята.
Аз съм уникална, ни мъ брой.

# 125
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Ами друго е. Просто ти се опитваш да си намериш оправдание за това, че някой не те харесва и не иска да си прекарва времето в твоята компания. Ти си мислиш, че ти завиждат, защото си по-добре, докато те просто може да мислят че си зле в нещо друго извън материалното, най-елементарното е че им е доскучало ¯\_(ツ)_/¯ Приеми, че има хора които си намират по-интересни занимания другаде и също не си губи времето в човъркане кой какво защо, тяхна си работа, ей го свят шарен, има забавления всякакви.

# 126
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Жената на приятеля ти с които си правила секс знае за това.За това не те иска в обкръжението си.Мазохист ли си ,че се буташ там където не те желаят?  Мъжът ти знае ли ,че сте били интимни с въпросния ти приятел?

# 127
  • София
  • Мнения: 35 098
Някъде явно е казано, че тя го ограничава в срещите им ли?
Разбрах, че той си търси извинения и отказва, когато приема е с половин уста и половин кафе.
После на жена му беше приписано качество да го скапва кат гнила круша, когато присъства и тя. Още, че е злоблива и клюкарлива с ниски доходи провинциално мислене.

Направо, не знам защо Шерлин държи да им се причинява….

# 128
  • Варна
  • Мнения: 1 782
Друго - досадата да поддържаш контакт отвреме навреме. Какво имате да си кажете? Каквото и вълнуващо да се е случило, като го предаваш с 5 месеца закъснение, емоцията не е същата, . Вашите срещи са протоколно=любезни. Даже от свекърва не може да се оплаче момичето Smiley (впрочем ти забравяш, че едно е да ти е позната, друго свекърва някоя дама).
Малко ревност - този твой приятел ясно ли е дали е забавен/усмихнат... вкъщи или се отпуска само навън? Може пък да ревнува от това (може, ама и за другото се е усетила, 100%)
Завист - вероятно има малко такава.  Никой от нас не ви знае битието - доколко ти, стъпвайки върху основата излята от баща ти си вложила усилие за постигане на личните си цели. 

Та, от всичко по малко - със сигурност нещата са на доизживяване, което си е и естествения край.

# 129
  • Мнения: 3 770
После на жена му беше приписано качество да го скапва кат гнила круша, когато присъства и тя. Още, че е злоблива и клюкарлива с ниски доходи провинциално мислене.

Направо, не знам защо Шерлин държи да им се причинява….

Е, как, защо, бе Горджи?
Там провинциал, беднотия, еснафщина и като отиде авторката направо пръска светлина и сексапил, така че да им стигне на ония за цяла година.

Пък и старият приятел да види какво е изтървал като направи сравнение в реално време.

Арогантност се лее на талази и после защо жената не искала да общува. Да не е луда?

# 130
  • Мнения: 14 844
Казано е, че като е сам, няма проблеми, но като е с нея, тя го дърпа да си ходят. Ако изобщо успее да излезе.

Интересна ми е широко възприетата в темата гледна точка да се омаловажава приятелството им. Вашите приятели така ли ги отсвирихте и решихте, че не са ви важни, след като ви взе мъж? И защо в други теми мъж с такова поведение е нарцис, отровен, токсичен, комплексар, но като е жена от малък градец , е права задължително?

# 131
  • Мнения: 25 609
Грам не съм пуснала темата за да ме ласкаете и да получавам валидации и т.н. Попринцип мнението на непознати от форум, които не познават и мен не е нещо, което да ползвам за да си галя егото. По-скоро да видя друга гледна точка на ситуацията.

Ами, виж я, де.
Нямаш работа в чуждо семейство, пък ако ще да сте се праскали с единия от тях още преди да сте се родили.

# 132
  • Мнения: 21 450
Сега се сещам, понеже и аз като авторката съм била изпращана в провинцията всяко лято за ваканцията, че беше много актуално да си имаш гадженце от местните, обаче голям потрес настъпваше, като стане ясно, че зимъска младежът води паралелна любов.
Впрочем на мен баба ми не ми даваше да се сближавам, големееше се, така да се каже. Даже се опитвам да си представя как на местна провинциална почва се е осъществил потаен секс, това е почти немислимо.

# 133
  • Мнения: 3 770
Нарциса, ти прочете ли, че автората е изчукала приятелчето от детските години и сега ни лук яла ни лук мирисала, се чуди и мае защо провинциалната му жена не я харесвала?

Защото тук не става дума за приятелство, ами за еване без извинение. Знае ли жената, ако се напият пак какво ще й скимне на Шерилин да прави. Има прецедент дето се вика.

# 134
  • Варна
  • Мнения: 1 782
Стига де, авторката ни е сипала много информация, каквото се е сетила, че да коментираме максимално обективно. Едва ли си е дала сметка, че на моменти звучи високомерно (приемам,че е добронамерена в желанието за контакт). Мисля, че наистина й бяга моментът с промяната в отношенията: приятели е едно, задомени приятели с половинки - друго,

# 135
  • Мнения: 5 480
Абе потаен секс, само те си мислят, че е потаен. Даже май само авторката си мисли, че е потаен, всички други знаят. Аз обаче не видях дали отговори на въпроса дали нейният мъж знае за потайния секс със другарчето.

# 136
  • Мнения: X
Нямаш работа в чуждо семейство, пък ако ще да сте се праскали с единия от тях още преди да сте се родили.
Т.е. общуването с приятели от детството е навиране в чуждо семейство? И защо е този речник, все едно Шерилин лично мъжа ти е изчукала?

# 137
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Да ама ония били от провинциален обаче курортен градец. Не се знае колко са зле финансово. Намирисва ми на нещо покрай морето, Созопол примерно, Несебър или нещо такова. В крайна сметка България не е само София, може да се живее добре и в други части, не само в столицата.

# 138
  • Мнения: 21 450
Авторке, сега ми идва наум, че може нещата да не са чак толкова зле, може пък да не понасят мъжа ти?

# 139
  • София
  • Мнения: 35 098
Нарцисо, баш ли ти написа, че са ни взели и сме затъпели?

Нямаш работа в чуждо семейство, пък ако ще да сте се праскали с единия от тях още преди да сте се родили.
Т.е. общуването с приятели от детството е навиране в чуждо семейство? И защо е този речник, все едно Шерилин лично мъжа ти е изчукала?
Абе, друго са си навирали.

# 140
  • Мнения: 25 609
Нямаш работа в чуждо семейство, пък ако ще да сте се праскали с единия от тях още преди да сте се родили.
Т.е. общуването с приятели от детството е навиране в чуждо семейство? И защо е този речник, все едно Шерилин лично мъжа ти е изчукала?

Их, ама как ме разконспирира! Респект!

# 141
  • Мнения: 14 844
Нарциса, ти прочете ли, че автората е изчукала приятелчето от детските години и сега ни лук яла ни лук мирисала, се чуди и мае защо провинциалната му жена не я харесвала?

Защото тук не става дума за приятелство, ами за еване без извинение. Знае ли жената, ако се напият пак какво ще й скимне на Шерилин да прави. Има прецедент дето се вика.
Прочетох. Нае*али са се, преди тя да се загаджи още, доколкото помня тя е с мъж от 7-8 години, а другарчето се е загаджил много след нея. И какво?  
'Като се напият' е яка фантазия... Ето още по-яка - четворка.
Просто си злобеете тука на общо основание и само доказвате правотата ù. Това, че тя е спала някога с приятел, не означава , че 10 години по-късно жената на приятеля не е проста завистлива аграрна пръчка.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 22:07 от Нарцùса

# 142
  • София
  • Мнения: 35 098
Да преминат на тайна връзка и готово, бе.

Не знам какъв е зора да се тикаш там, където не си желан. Ама наистина!

# 143
  • Мнения: 14 844
Не се тика. Поддържа приятелство.
Ама матриархката май е отсякла, че вече като семеен човек тоз приятел е длъжен да има семейни ценности. Никакви приятели от ваканцията на 2001ва, те и без това не са били истински. Нищо, че 21 години след това го търсят.

Гордж, между другото, баш ти ли защитаваш тази простащина?

# 144
  • here and now
  • Мнения: 4 227
Случвало ми се е и без да съм се сексила с приятеля.
Ми ревнува си жената и тва е.
Ние си живеем в едно село. Има за какво да ми завижда, но реално просто ревнува.

# 145
  • София
  • Мнения: 35 098
Я да чуем Шерлин тогава, колко пъти той/те са я канили на среща Relaxed

# 146
  • Мнения: 1 726
И ти си жена, знаеш ги тия неща, имаме интуиция, усетила се е. Другото, може би не й е приятно някоя жена да е твърде близка с мъжа й. Може да я дразни начина по който комуникираш с мъжа й. Много зависи какво ти е поведението към него.
Имала съм подобен случай, бях на мястото на жената. Въпросната приятелка на ММ се опитваше да се покаже колко класи е над мен. И то по един такъв деликатен начин. Постоянно натъртваше колко време били приятели, колко спомени имали заедно. Опитваше да кокетничи. И всичко това без много приказки, с женски тактики. Толкова завоалирано и "добронамерено" го направи без мъжете да се усетят. Искаше да покаже колко по-важна е от мен за него. Та си представям нещо подобно.

# 147
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Абе потаен секс, само те си мислят, че е потаен. Даже май само авторката си мисли, че е потаен, всички други знаят. Аз обаче не видях дали отговори на въпроса дали нейният мъж знае за потайния секс със другарчето.
Не не отговори.За сега я няма.Може и да не отговори,ако не и отърва.Може да се е навряла в някои ъгъл да се срамува.

# 148
  • Мнения: 1 522
Я постави въпроса пред мъжа си, ама с всички факти. Кажи - ние с тоя се праскахме, знам, че ти го приемаш да сме си приятели с него, ама я кажи как нея да я убедим. Твоя мъж предполагам знае всички факти, нали. Евала на пича, че е толкова широко скроен, наистина евала - не се майтапя.

# 149
  • Мнения: 21 450
Нарциса, ти прочете ли, че автората е изчукала приятелчето от детските години и сега ни лук яла ни лук мирисала, се чуди и мае защо провинциалната му жена не я харесвала?

Защото тук не става дума за приятелство, ами за еване без извинение. Знае ли жената, ако се напият пак какво ще й скимне на Шерилин да прави. Има прецедент дето се вика.
Прочетох. Нае*али са се, преди тя да се загаджи още, доколкото помня тя е с мъж от 7-8 години, а другарчето се е загаджил много след нея. И какво?  
'Като се напият' е яка фантазия... Ето още по-яка - четворка.
Просто си злобеете тука на общо основание и само доказвате правотата ù. Това, че тя е спала някога с приятел, не означава , че 10 години по-късно жената на приятеля не е проста завистлива аграрна пръчка.

Естествено, че  жените на приятелите,  с които сме спали са прости аграрни пръчки, които ни завиждат, това си е по подразбиране Simple Smile

# 150
  • София
  • Мнения: 13 142
Аз не си представям да тикам мъжа ми да пие бири и кафета с някой, с който съм имала (дори и еднократна) забежка. Адски неуважително ми е. Най-вече спрямо самата мен.

# 151
  • Мнения: 3 770
Я постави въпроса пред мъжа си, ама с всички факти. Кажи - ние с тоя се праскахме, знам, че ти го приемаш да сме си приятели с него, ама я кажи как нея да я убедим. Твоя мъж предполагам знае всички факти, нали. Евала на пича, че е толкова широко скроен, наистина евала - не се майтапя.

Я! Какъв хубав съвет! Как не ни хрумна досега?

Предлагам на Мерилин веднага да го последва. Ние тук можем само да гадаем, но вярно, че щом мъжът й има всички факти, приел е, че е било едно чукане по приятелска линия и може да даде най-добрата гледна точка и съвет. Пък и няма да е ревнив и завистлив като аграрната пръчка (по Нарциса) или като някои съфорумки тука.

# 152
  • София
  • Мнения: 35 098
Аз, щото съм аз, с баджаначки на лаф панаир няма да седя.
И изобщо няма да ми пука за нечии емоционални трели по безгрижната младост.
Не бих мешала и никога не съм мешала минало и настояще, самоуважавам се.

# 153
  • Мнения: 1 522
Не знам какво ще стане ако на масата някой, който не знае за еднократната афера, каже някой сексуален майтап, включващ участниците. Ще има доста неловки погледи. Аз лични също не съм общувал с бивши на моите жени, нито те са общували с мои бивши.

# 154
  • Мнения: X
Аз не си представям да тикам мъжа ми да пие бири и кафета с някой, с който съм имала (дори и еднократна) забежка. Адски неуважително ми е. Най-вече спрямо самата мен.
С едно много бивше гадже поддържаме приятелски контакти и до днес. Семейно. Нямам идея дали той е казал на сегашната си жена, че е бил гадже с мен, но иронията е, че към днешна дата аз харесвам нея повече от него. Нищо неуважително към никого не виждам в отношенията ни. В крайна сметка, с него сме били гаджета преди да познаваме сегашните си партньори.
П.П. Уишмастъров знае, че сме били гаджета. Не се притеснява по простата причина, че и двамата знаем кои сме и какво сме един за друг.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 22:35 от Анонимен

# 155
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Между другото, имала съм подобно преживяване преди бая години. Първото ми сериозно гадже, с което изкарахме 10 години, имаше близка приятелка. Да, тя имаше също сериозно гадже и не, сигурна съм, че не са се ощастливявали нито преди моята поява, нито след нея. Обаче адски го ревнувах от нея. Не стандартната ревност, защото си личеше, че привличане няма и от двете страни, а от това, че се разбират добре, че се чувстват добре в компанията си и някак аз не се усещах като да съм по-важна от нея. Е, с времето нещата се наместиха, но бая го тормозих, докато това стане. Иронията е, че ние в един момент скъсахме с него и животът ни понесе в различни посоки, но пък с нея си останахме приятелки и се виждаме редовно, когато тя се върне от чужбина.

# 156
  • Мнения: 14 844
Естествено, че  жените на приятелите,  с които сме спали са прости аграрни пръчки, които ни завиждат, това си е по подразбиране Simple Smile
Колкото и усмивчици да сложиш, няма да те извадят от оправдателния режим.

Към авторката - назад някой се мъчеше да те е*ава, че ще се изкараш първата любов на твоя приятел. Понеже и това пък го играх от първо лице в ролята на 'половинката' - можеш да обмислиш варианта този твой стар другар наистина да те харесва и затова жена му да изпитва нужда да ти сече по махленски.

# 157
  • Мнения: 7 945
напили се били и прекрачили границите на приятелството, без чувства....страшно успокоително звучи, наистина Joy

# 158
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз не мисля, че той я харесва. Щеше да инициира повече срещи насаме, нямаше да влачи половинката и щеше да удря контра, когато тя реши след половин час да го вдигне да си ходят.

# 159
  • София
  • Мнения: 35 098
Живее го живота и му дреме за шерилиновите вълнения.
Ако е искал да поддържа и запази това приятелство е щял.

# 160
  • София
  • Мнения: 13 142
Приятелство за 2-3 пъти кафе годишно си е обикновено старо познанство. Няма нужда да се влагат прекалено емоции в него.

# 161
  • Мнения: X
Напълно съм съгласна, Фивър. И Шерилин вкарва излишни и необясними за мен емоции за нещо, което не е особено важно, но и доста от опонентките ѝ се удавиха в емоции. Да се чудиш и маеш защо ли...

# 162
  • Мнения: X
Хора, не, той не ме харесва. Минали са повече от 10 г от въпросната случка. Те също са инициирали срещи, обикаляли сме по разни места четиримата на разходки, разбира се преди детето повече. Сега ги разбирам, че са с малко дете, няма как да е като преди. Затова повече кафета, виждане в градчето.

Хич не съм казала, че живеят зле. Нормално семейство, доколкото знам водят читав начин на живот. Не гледам на тях като на някакви недостойни бедняци, както се опитвате да го изкарате. Ако  смятах, че не са ми на нивото, дали щях да искам да си запазваме отношения?


ММ знае. Широкоскроени сме. Аз даже сама съм излизала с негова бивша с подобно приятелство. Тя е женена за негов приятел. Живеем блок до блок. Виждали сме се двете на кафе (сами), също така излизаме с компанията, бяхме канени на сватбата им и като имат рд или друг повод за сбирка винаги сме канени. Имаме нормални отношения, тя е доста приятна, имаме си приказка, лафим си като се видим. Нямам проблем с предишните им взаимоотношения. ММ също няма проблеми с въпросния приятел. Познава и родителите му, знае колко сме близки и сме ходили доста пъти на гости у тях с него.


# 163
  • Мнения: 1 522
Уау, наистина сте доста широкоскроени. Евала. Но явно тя не е - може да не е заради случката, може просто да не я кефиш. Има и такива хора. Може причината да е нея. Може ти да тълкуваш грешно сигналите й. Единственият сигурен начин е (като сте всички толкова близки и широкоскроени) - отиваш и поставяш ребром въпроса - така и така - забелязвам, че все много бързате, това създава в мен впечатлението, че не ме харесваш. И имам чувството, че ми завиждаш. Ако ти е толкова близка и широкоскроена като теб, не би трябвало да ти зявижда и да се окаже някво недоразумение и всичко да тръгне по мед и масло. В противния случай пак е добре - тя ще направи скандал или нищо няма да каже, но повече няма да чуеш за тях. И така ще разбереш - че не ви заслужават - защото не са широкоскроени. Все печелиш.

# 164
  • София
  • Мнения: 35 098
Промяна на обстоятелствата, това е.
Както вече казах, различни етапи, различни приоритети.
Пък тя, ако не те харесва в крайна сметка и си крънка семейството - няма какво да се буташ.
Мъжът, ако държи - ще те задържи.

# 165
  • Мнения: 3 250
Те вече са заедно около 5 г., така че не се познаваме от скоро с нея. Имали сме време да се опознаем, когато още бяха гаджета сме излизали по-често. Откакто се ожениха, сякаш му сложи примка. Имам предвид по отношение на нас, няма как да знам за другите.
Аз имам приятел от преди те да са заедно, винаги ходим с него и тя е наясно, че съм обвързна.

За ревност не ми е хрумвало, честно. Общо взето с него си имахме една история, за която никой друг не знае. Не вярвам да й е казал. Било е много отдавна преди да бъдем обвързани и беше веднъж-два пъти. Не мисля, че дори подозира.
Жената просто не те харесва.
Какво толкова.
И в крайна сметка като знаеш за тази ви "история" защо се натискаш да си с това семейство?

# 166
  • Мнения: 7 945
човека се прибира с любезната си жена, да ѝ обърне внимание насаме, вместо да предпочита компанията на приятелката си...
завист може да е, като нищо...

# 167
  • Мнения: 14 844
Ех, че добър мъж. Само не разбрах защо жената трябва да му напомня да я прибере след две любезни глътки.

В личните отношения кройка няма - ни тясна, ни широка. Шер, твоят мъж е приключил. Ако не беше (моят бивш не беше)...е, нямаше да ти е особено приятно.

# 168
  • София
  • Мнения: 35 098
Защото му е жена.
За три срещи годишно тиган с глава да срещаш…..

# 169
  • Мнения: 18 298
Между другото, имала съм подобно преживяване преди бая години. Първото ми сериозно гадже, с което изкарахме 10 години, имаше близка приятелка. Да, тя имаше също сериозно гадже и не, сигурна съм, че не са се ощастливявали нито преди моята поява, нито след нея. Обаче адски го ревнувах от нея. Не стандартната ревност, защото си личеше, че привличане няма и от двете страни, а от това, че се разбират добре, че се чувстват добре в компанията си и някак аз не се усещах като да съм по-важна от нея. Е, с времето нещата се наместиха, но бая го тормозих, докато това стане. Иронията е, че ние в един момент скъсахме с него и животът ни понесе в различни посоки, но пък с нея си останахме приятелки и се виждаме редовно, когато тя се върне от чужбина.
Щеше ли да ревнуваш, ако това беше мъж? Т. е. не приятелка, а приятел?

# 170
  • Мнения: 14 844
Защото му е жена.
За три срещи годишно тиган с глава да срещаш…..
Значи жената може да е пръчка, а мъжът не може да е нарцис?
Още чакам някой да каже как е пратил верните си приятели по ягодите, щото... приоритети.

# 171
  • Мнения: X
Хора, вие колко пъти се виждате с приятелите си, които живеят в чужбина? Аз рядко, понякога веднъж годишно. Приятелка не си беше идвала 2 г. Разбира се, че като си е тук звъни. Не се чуваме всеки ден иначе. Нормално е с хората, с които не си в близост физически (един град примерно) да се виждате рядко. Приятелството не се определя от честотата на срещите.

Имаме доста приятели навън, не ги смятаме за по-малко верни и истински, от тези, които са в квартала. Но с тези в квартала излизаме през ден. Нормално. Затова Горджи, три срещи с някой може да са достатъчни и пк да сте близки в сърцата.

# 172
  • Мнения: 7 264
От уважение към мъжа ми и към мен самата не бих му разказвала старите си интимни истории, нито бих го вкарвала в такава компания. Без финес, неморално.

# 173
  • Мнения: 1 522
Защото му е жена.
За три срещи годишно тиган с глава да срещаш…..
Значи жената може да е пръчка, а мъжът не може да е нарцис?
Още чакам някой да каже как е пратил верните си приятели по ягодите, щото... приоритети.

Ами бая приятелства се разпадат с времето. Особено ако живеете в различни градове. Като цяло лично аз това филмово приятелство дето сте дупе и гащи - аз не съм го виждал. Поне в моя живот - имам приятели, ама да кажа, че сме като кръвни братя. Така че какво значи верни приятелства - тя даже не е казала, че пичът й е сред най-близките приятели, а че техните бащи били приятели и те покрай тях. А и той пичът дори не я е пратил в трета глуха. Те реално си общуват, ама тя иска и неговата жена да се разтапя от това приятелство.

Мацка - принципно с приятелите, които са близки, се излиза по-често сами, отколкото със семейството. Така че - тя с тоя пич-приятел да си излизат заедно.

# 174
  • София
  • Мнения: 35 098
Защото му е жена.
За три срещи годишно тиган с глава да срещаш…..
Значи жената може да е пръчка, а мъжът не може да е нарцис?
Още чакам някой да каже как е пратил верните си приятели по ягодите, щото... приоритети.
Не ние, живота ги праща.
Нагледно.

# 175
  • Мнения: 21 450
Ами те естествено се получават нещата - ако половинката ти не харесва, или скучае, или няма време и желание да се виждате с твои приятели или се виждаш сам, или с времето отпадат.

# 176
  • София
  • Мнения: 13 142
Имам/е приятели, че и роднини в други страни и градове. Поддържаме контакт по интернет и по телефон. Когато те идват или ходим ние, се виждаме само при отсъствие на други семейни планове, които са с приоритет. Никога не си променяме програмата с цел виждане с някой, който в момента е свободен, но ние не сме. Приоритет са ни децата ни, нашите отношения, родителите ни, семейството ни и приятели са в периферията, защото обичайно те не идват конкретно при нас, че и ние да си жертваме плановете. При наличие на свободно време се виждаме или ако специално идват да ни гостуват. Иначе не.

# 177
  • Мнения: 14 844
Нищо не съм пипала, то самò се счупи - Марийка, 5 и созополска-мама, 28.

# 178
  • Мнения: 46 515
Заключвам по желание на автора.

Общи условия

Активация на акаунт