Завист или друго...?

  • 5 921
  • 178
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 588
Освен това приятелите от детинство на единия партньор рядко стават чак толкова приятни и на другия, те са се запознали в друг етап от живота си, имат общи спомени за детинщини и идиотщини, които го свързват и общуват на ниво, което е супер досадно за половинките им, които ги виждат вече като зрели хора и нито са длъжни, нито им е интересно да се събират с тях.

Ей, това е в топ 3 за отговор на въпроса на авторката!👌🏻
Който не го е изпитал на гърба си не знае каква е досада, даже и в еднополови приятелства.

# 91
  • Мнения: 8 902
Не разбирам драмата дали въпросната жена те харесва при положение, че се виждате три пъти в годината. Ако иска да те харесва, ако иска - не. Живей си живота и толкова.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 18:34 от Like_Smoke

# 92
  • Мнения: 3 779
Прочетох всички мнения и авторови пояснения и мига да сумирам проблема така:

Авторката и семейството й са богати, с множество авоари, активни и пасивни доходи и т.н. стари пари, т.е. още родителите й са имали пари и те с мъжа й надграждат. Софиянци са, поне второ поколение. Авторката е красива и всички жени около нея бледнеят, завиждат й и се страхуват за мъжете си.

Приятелското семейство е бедно, провинциално, комплексирано, с еснафски радости и грижи - нов телефон и проблеми със свекървата. Живеят в курортен град обаче, където авторката ходи минимум веднъж годишно, независимо от безкрайните избори пред нея. Тъй де, има пари, може и на Луната да почива, ако иска.

Авторката е спала с мъжа на въпросната провинциалистка, която не желае близки срещи.

Това е в резюме. Според мен ти специално се държиш високомерно, вероятно пренебрежително, защото мислиш, че си на по-високо ниво от тях. Един вид - къде сме ний, кои бяхте вий. Също, жената по всяка вероятност знае или предполага, че си спала с мъжа й. Такива неща се усещат, глупаво е да се залъгваш, че не знае.

Аз не бих се навирала и мъчила да поддържам отношения с хора, които са ми толкова под нивото и възможностите, също би ми било неудобно да знам, че всички в тая четворка знаят, че съм се праснала с мъжа един-два пъти. Всички освен собствения мъж, де.

Имаш някаква нездрава фиксация върху тези отношения, което е странно предвид това на какви различни нива по хранителната верига сте според твоите описания. Гледайте си гламурния живот и оставете провинциалите на мира.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 36 649
Шерилин, най-близката ми приятелка повече от две години играе абсолютно същата игра с неин близък приятел от детинство и неговата жена. Абсолютно същата. Е, след сума време, огорчения, тъпи ситуации и глупави изцепки, приятелката ми, която е изключително толерантен и широкоскроен човек, която дава безброй много шансове, сложи кръст на този човек и се отказа да поддържа отношения с него, въпреки че се знаят откак са "ходили прави под масата" според твоя израз. Прави си сама изводите. Вие може да сте били много гъсти, но сега тази жена е най-важният човек в неговия живот и ти изпадаш в канала. Хубава, лоша, каквато ще да е. Няма смисъл да насилваш нещата.

# 94
  • Мнения: 14 904
Напълно е възможно да не са никакви демонстрации.
Уиш, може да не ходи, щом не ù е приятно, никой не я кара с пищов в тила, нали? Ама да иде и след 30 мин да задърпа миуто да си ходят си е точно демонстрация. Бих казала - отбиваща номера - ето, вижте, аз съм пич и благоволявам да ви видя, но имам нещо ама ужасно много по-важно от вас, ай чао. Не можеш да питаш защо не е дошла, защото всъщност е дошла...

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 21:41 от Не се сърди, човече

# 95
  • Мнения: X
Да, съгласна съм, че да отиде и да задърпа милото да си тръгват след 30 минути е тъпо.

Всъщност, имам въпрос към Шерилин. Защо изобщо ти пука за отношението на тази жена към теб? Нали сама казваш, че когато сте заедно, тя се държи възпитано? Освен това, с нея или без нея, се виждате с приятеля ти? В такъв случай, наистина ли ти пука дали тя те харесва?

# 96
  • Мнения: 3 211
А тя дали идва да го дърпа след 30 минути или той ѝ е казал да дойде да го спаси, защото и на него не му се стои. Grinning

# 97
  • София
  • Мнения: 13 289
А детето с тях ли идва?
Може да бърза, защото се притеснява да го оставя, защото не иска да товари някой с гледането му и т.н.

# 98
  • Мнения: X
Няма нужда от нападки.

Уиш, поптринцип не ми пука много. Въпросът е, че тя винаги идва с нас и се почва айде да си ходим, че еди си какво и е едно врънкане като малко дете.

Той идва сам ако тя е на работа, тоест няма как да дойде на 100%. И тогава нито се виждаме абс нормално.

Това е просто като тя идва все бързат.  А никога не си намира оправдание да не идва с нас. Аз съм напълно ок тя да не идва, ако не иска, но пък тя идва.

Детето и така, и така. Има баби, като сме се разбирали за вечеря го е оставяла. В други случаи е било и с нас. Детето не мисля, че е проблема, защото и преди да роди имаше такива случки.

# 99
  • Мнения: 1 522
Логично, мацката ревнува. И ти би ревнувала на нейно място.

# 100
  • Мнения: 25 672
Аз не бих се навирала и мъчила да поддържам отношения с хора, които са ми толкова под нивото и възможностите, също би ми било неудобно да знам, че всички в тая четворка знаят, че съм се праснала с мъжа един-два пъти. Всички освен собствения мъж, де.

Първо, тя няма собствен мъж, има там някакво гадже.
Второ, може и той да знае, но да си трае.
Трето, аз вярвам в приятелството между мъж и жена. Но „праскането“ няма място там. Появи ли се „праскане“, край на приятелството. Освен ако не си от хората, които обичат да е@ат приятелите си.

С две думи, единствената завист, която усетих в този казус, е от приятелката към жената на приятелчето. Съжалявам, но това усещам.
За какво завижда ли? Сетете се сами. Някои неща не се купуват с пари...

# 101
  • Мнения: 8 902
Ами като сте толкова близки с този човек, питай го - Защо жена ти не ме харесва Simple Smile

# 102
  • София
  • Мнения: 13 289
След последното уточнение даже спирам да подозирам и ревност. Просто не харесва компанията ти/ви, но не иска да накара мъжа си да ви отреже напълно, понеже е рядко. Идва, защото са семейство и явно се движат заедно, когато единият не е ангажиран. Това, че ти си ок да не идва, няма значение в случая. Ние също се движим заедно със съпруга ми и изключение прави, когато единствено единият от нас има други задължения.

# 103
  • Мнения: X
Деликатен е в общуването. Този въпрос би го накарал да се чувства неудобно.


Бтв, нямам няквко си гадже, имам мъж от повече време, отколкото те са заедно, но това няма знаачение.

Нямам против да не ме харесва жената, просто да не го спира да се виждаме. Аз имам приятелски чувства към него, заедно израснахме. Не знам, вие подобни приятелства нямате ли?
Компанията на мм са такива, от 1 клас заедно повечето в квартала. Много сме близки с тях, аз също и за мен ще е странно да му кажа, че не ги харесвам и да го възпрепятствам да се виждат.

# 104
  • Мнения: 3 779
Не те нападам изобщо, просто резюмирах как звучиш отстрани. Личи едно превъзходство в тона ти. Не казвам, че нямаш основание, не познавам нито теб, нито тях.

Единственото, което ме учудва е защо толкова ти пука, че жената явно те отбягва. Има множество причини да не си й приятна и да не иска да общува с теб.
Основно обаче е, че знае, че си спала с мъжа й и усеща пренебрежителното ти отношение поне към себе си. Ето, сама потвърди, че си по-красивата от двете ви. Дали е така е много субективно, но явно е че ти го вярваш и няма начин да не го изтъкваш.

Както и да е, на твое място бих дала заден и не бих ги търсила. Не сте деца играещи в краката на родителите си, големи хора сте, със семейства, те имат и дете, няма какво да се бутате като не сте желани. Не е възможно всички да ни харесват и с всички да мелим брашно, а при тебе има и утежняващи обстоятелства.

Общи условия

Активация на акаунт