Какво повече НЯМА да купя - 21

  • 93 115
  • 828
  •   1
Отговори
# 765
  • Русе
  • Мнения: 408
Не ги виждам често даже изобщо,
но баща ми гледа биволи.  Знам, че до скоро бяха много,  но доста е намалил бройката, защото се гледат много трудно.  
Колко често и кога за последно някой е виждал биволи?

# 766
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Аз купувам кашкавал, сирене и масло от турските магазини. Добро качество на по- ниска цена. Също масло съм купувала и от италианския маркет, по- добро е от масовото. От Берьозка също купувам, изобщо тези продукти са супер там.
Вече не знам дали остана нещо читаво на пазара.
Къде са тези турски магазини?

# 767
  • Мнения: 10 630
Колко често и кога за последно някой е виждал биволи?
Всеки ден пътувам, в страни от магистралата има стадо биволи... Пасат си 😁 След Пловдив, посока Бургас

# 768
  • София
  • Мнения: 30 209
Скрит текст:
Аз купувам кашкавал, сирене и масло от турските магазини. Добро качество на по- ниска цена. Също масло съм купувала и от италианския маркет, по- добро е от масовото. От Берьозка също купувам, изобщо тези продукти са супер там.
Вече не знам дали остана нещо читаво на пазара.
Къде са тези турски магазини?
Навсякъде в Сф. Дай квартал, за да ти кажем по-точно. Аз не съм супер впечатлена от турските продукти, някои от тях стават, ама не са нещо "уау".

Ето отзиви от мен със снимки, за да не се повтарям.

Скрит текст:
Малко отзиви, макар и да не съм пазарувала лично, донесоха ни ги.

Скрит текст:
Добра лютеница, но не останахме възхитени, както очаквахме.

Скрит текст:
Много добър кашкавал.

Скрит текст:
Добро масло в ужасна опаковка- тънка, която се къса при рязане от маслото.

Скрит текст:
Не ни допадна това сирене.

Скрит текст:
Не лошо мляко, леко кисело, но не сме супер очаровани. Вкисна бързо, което говори, че е истинско.

Скрит текст:
Не се хареса вкъщи.

Последна редакция: пт, 20 яну 2023, 15:05 от missence

# 769
  • Русе
  • Мнения: 408
В Русе има няколко
Аз купувам кашкавал, сирене и масло от турските магазини. Добро качество на по- ниска цена. Също масло съм купувала и от италианския маркет, по- добро е от масовото. От Берьозка също купувам, изобщо тези продукти са супер там.
Вече не знам дали остана нещо читаво на пазара.
Къде са тези турски магазини?

# 770
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
В Русе има няколко
Аз купувам кашкавал, сирене и масло от турските магазини. Добро качество на по- ниска цена. Също масло съм купувала и от италианския маркет, по- добро е от масовото. От Берьозка също купувам, изобщо тези продукти са супер там.
Вече не знам дали остана нещо читаво на пазара.
Къде са тези турски магазини?
Ж;к;Слатина?

# 771
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
За София - ходим в един турски магазин в кв.Дружба, който е точно на входа на зеленчуковата борса, на самият вход е. Отпред са наслагани чували с прах за пране. Има табела “ магазин Ники”. Ако ходите в почивен ден е голяма лудница, страшно много хора има. В работен ден е по-спокойно. Освен млечни продукти, продават и турски сладкиши, баклавата им е страхотна и е от порядъка на 14лв за кг. Има и много ядки, пакетирани неща разни, турско олио, което е много добро. Продават и миещи и перилни препарати и какво ли не още. Обаче покрай турските стоки са наслагани и български също, та трябва да се гледа. Има и разни зеленчукови стоки, не са турски, но са с добро качество. Аз си купих голям пакет със сушени зеленчуци / нещо като на едро/ за готвене, на цена, доста по- ниска от тези в магазина, на българска фирма са. Въпреки смотаната локация, магазина е много посещаван. Някакъв тролей спира там, но не обърнах внимание кой номер беше, ние бяхме с кола, има къде да се паркира там.

# 772
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 716
Тролейн 11 е най-вероятно за Дружба 1. Simple Smile

# 773
  • Мнения: 27 737
Кашкавал (?!) "Беленско"- докарва вкус на картофено нишесте със сол, не усещам особена масленост, а уж е "пълномаслен"...Също така е и трошлив.🤨

# 774
  • Мнения: 883
Кашкавал (?!) "Беленско"- докарва вкус на картофено нишесте със сол, не усещам особена масленост, а уж е "пълномаслен"...Също така е и трошлив.🤨
Но пък като го сложиш да се разтапя така "хубаво" ухае на пластмаса и изгаря отгоре ,надува се и става на кора.
Веднъж се излъгах ,повече не.

# 775
  • Мнения: 27 737
Не съм посмяла още да го запичам, но и аз нещо подобно си представях, че се случва...🤐 Консистенцията е по-скоро на картон, отколкото на пълномаслен кашкавал, разпада се.😮‍💨

Последна редакция: сб, 21 яну 2023, 14:42 от dolce miele

# 776
  • Мнения: 10 089
Много съм ядосана на последните си покупки от Лидъл.
Български ябълки 2 кила в полиетиленова пъстра опаковка от Българево - една четвърт с гнили участъци,
останалите много натъртени. Вкусни са, но почти не стават за ядене.
Круши на промоция, обаче ужасно ухаят на някаква химия.

# 777
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 864
Няма да купя повече Баклава "Хубави неща", защото купих полети със захарен сироп кори. Орехите липсваха.
Скрит текст:
 

# 778
  • Мнения: 3 898
Аз избирам ябълки, круши, домати и други по аромата. Не гледам едри, дребни ли са..
Взех от Била ябълки Фуджи, добри са, не са едри,  но  са вкусни.
Какво повече няма да купя - сирене на мандра Суворово, похвалиха ми го, вероятно има свежо мляко, но при цена от 14лв/кг от буца 600гр над 250гр е вода, меко, пихтиесто чак

# 779
  • Мнения: 10 089
В началото на седмицата си купих ябълки от магазинче зареждано от борсата.
Виждам Златна превъзходна и леко приближавам да ги подуша. Нищо не се усещаше,
но като ги опитах в къщи отврат. Втори път срязах и същото. Знам, че тази година на много места
ябълките не родиха и са по-скъпи, но как ги съхраняват, с какво ги опушват в складовете,
та миришат отвратително? И при зеленчуци ми се е случвало, но като тази година не е било.

Общи условия

Активация на акаунт