НПМГ - тема 8

  • 65 012
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 470
Не знам дали ще преподава на осми клас, но ще бъде класен на 11-ти, според моя източник на клюкини.

Аз чакам да видя кои преподаватели ще поемат часовете по третите профили там. Поне при нас казаха, че няма да е преподавателят, който е бил досега.

Но защо по трети профилиращ предмет ще се търсят нови учители? Дали ще вземат преподаватели от университета?

# 46
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Не знам дали ще преподава на осми клас, но ще бъде класен на 11-ти, според моя източник на клюкини.

Аз чакам да видя кои преподаватели ще поемат часовете по третите профили там. Поне при нас казаха, че няма да е преподавателят, който е бил досега.

Но защо по трети профилиращ предмет ще се търсят нови учители? Дали ще вземат преподаватели от университета?

Не знам дали се търсят, просто конкретно по профилиращия предмет на моето дете, не знам кой учител от НПМГ ще бъде с тях. Няма да са с преподавателя, който е бил от 8. до 10. клас, само това е ясно, каза ми лично на последната родителска среща.  Даже май по два от трите ще е така. Ще имат и преподаватели от университета по всички профили, които ще видим есента. Надявам се да попадне на конкретен екип, но каквото стане. Досега винаги са имали късмет и смените на учителите са водели към по-добро.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 317
Това, с профилите, започва доста да ме притеснява. За третия профил, информатика, директор и зам. директор се мъчеха да откажат хлапетата, защото не са я учили никога, а профилът трябва да надгражда. Преподавателите по Информатика не искали да се захващат с тях. Децата си отстояха профила, но не знам как ще върви, ако няма желание да се преподава. По основните профили също ще сменят преподаватели. Въобще, ще са почти като осмокласници Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: вт, 26 юли 2022, 21:05 от Fair Lady

# 48
  • София
  • Мнения: 7 028
И аз мисля, че с информатиката ще е тегаво за 2 години да се усвои предвиденото в ПП, но аз и не разбирам много.
При нас имаше университетски преподаватели, които преподаваха отделни модули от предмет. По ИТ имаха трима преподаватели - всеки модул си беше с отделен преподавател. По информатика им преподаваха двама едновременно - модулите вървяха паралелно.
Само по математика, г-н Симидчиев е "стара гърмяна пушка" и покри всичко, но пък там часовете са само 5. Гледах, че А и Б клас вървяха май с по няколко преподавателя по математика.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 470
Слъчно, това И клас ли е?

И аз си мисля, че ако дете никога не е учило информатика, този профил може да се окаже труден. Но не познавам деца, които никога не са учили програмиране. Така че, според мен, притесненията са неоснователни.
По-скоро ме притеснява дали часовете за трети ПП са достатъчни. Например профилът “Математика” се изучава с осем часа за А и Б клас, седем за В и пет часа за Д клас. Съответно биологията се учи с осем часа в Д клас, седем за Г клас и пет за В клас. А накрая матурите са еднакви.
Дали не може трите модула да са по седем часа (20 часа за ПП + 1 час ФУЧ) и един допълнителен ФУЧ БЕЛ поне в 12 клас.

# 50
  • Мнения: 21 436
То не беше клюка това за ушагелов...
За момента, за който пише Слънчева, си беше точно клюка.
Когато спечели конкурса беше повече от ясно, че ще се пробва с петокласните паралелки, както бяха ясни и други неща за хората, можещи да четат между редовете.
По-скоро ме притеснява дали часовете за трети ПП са достатъчни. Например профилът “Математика” се изучава с осем часа за А и Б клас, седем за В и пет часа за Д клас. Съответно биологията се учи с осем часа в Д клас, седем за Г клас и пет за В клас. А накрая матурите са еднакви.
Дали не може трите модула да са по седем часа (20 часа за ПП + 1 час ФУЧ) и един допълнителен ФУЧ БЕЛ поне в 12 клас.
На теория ДЗИ са върху задължителните модули, които се изучават с 4 часа седмично. Формално избираемите модули трябва да имат връзка със задължителните с цел надграждане и разширяване, което при една по-широка интерпретация си дава възможности за упражнение. Не е проблем да се реализира 2х7+1х6 и допълване с ФУЧ. Вероятно зависи и от самите преподаватели. При опция за 4 часа ФУЧ в 12. клас е въпрос на възможности и организация какво да бъде предложено и реализирано.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 028
Да, И клас.
За третият профилиращ, мога да говоря конкретно за математиката, времето е точно колко да се преподаде материала. За упражнения в час почти не може да става дума. Симидчиев беше започнал от миналата година, в часовете ФУЧ, да подлага материал за тази. Отделно по информатика бяха минали доста материя от векторите, сега ги пореговориха. 😅
 Не знам как ще се случат нещата в 12 клас, обаче... Разчитаме на школата, която господинът е организирал миналата година за 12 клас, да я повтори пак. Дано!
Много коментирахме, на една РС с ръководството, въпросите за броя и разпределението на часовете на ПП, но не можахме да ги убедим. 😁

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
Имам мейл 😍 Благодарят ми, че сме избрали това училище за детето си, уведомяват ме в коя паралелка ще е, кой ще му е класен, каква смяна ще учи, кога ще има РС...Бреййй, европейска работа😍

# 53
  • София
  • Мнения: 1 283
Слънчева, за математиката изобщо не се притеснясай. Ние ще си ги научим, ще се упражнят и усвоят и ще си ги изпитаме накрая. Всичко ще е точно.

Те само да дойдат при нас!

# 54
  • София
  • Мнения: 7 028
Яна, не се притеснявам. Даже мога да похваля и господина, а смятам и децата се справят добре.
Но някак тези 4 часа минимум, които са предвидени от МОН за ПП са крайно недостатъчни да се усвои тази материя. По-скоро трябва наистина да се преосмисли разпределението на часовете между трите ПП.

# 55
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Имам мейл 😍 Благодарят ми, че сме избрали това училище за детето си, уведомяват ме в коя паралелка ще е, кой ще му е класен, каква смяна ще учи, кога ще има РС...Бреййй, европейска работа😍
И ние имаме. Много яко!
Пише, че ще са втора смяна първия срок. Не пише нищо конкретно за седмицата от 7.09 обаче - дали и тогава ще са втора?

# 56
  • Мнения: 1 092
Относно седмицата от 7 Септември ми обясниха по телефона, че заетостта ще е около 2-3 часа на ден, и може да не са нито сутрин, нито следобед, а в някакво междинно време.
Казаха, че и за тях ще пратят мейл, но в днешния нямаше нищо.
belinda,
Последно ще бъдем ли "съученички" или минахте в химията с английски? Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще бъдем, ще бъдем! Той изобщо се отказа да подава за второ и директно се записа!

# 58
  • Мнения: 4 180
И аз имам хабер. Класен Стоян Терзиев, 2 смяна първи срок.

# 59
  • София
  • Мнения: 12 298
Аз не очаквах първия срок да са втора смяна. Не знам нищо за нито един учител. Надявам се класната да е готина.
Извинявам се за тъпия въпрос, но с тези класни ръководители до 12 клас ли остават или ги сменят по някое време?

Общи условия

Активация на акаунт