Камъни в жлъчката - тема 9

  • 33 217
  • 1 034
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 215
Аз се разболях, първо гърлото, сега и кашлица и 2 пъти отлагаме влизането в болница. За сега остава за 21 май... И на мен ми се яде постянно и ям и взех да дебелия. Болката в стомаха в момента я няма. Но пък пъпа се черви нещо и ми опъва... Аман от тоя пъп... Вече се замислям да отида при друг хирург, но трябва да спра да кашлям.

# 751
  • Мнения: 4 100
Да, май не е нормално толкова дълго да не е заздравял тоя пъп. Като кашляш имаш ли болка?

# 752
  • Мнения: 215
Болките са като протъркано, при натиск върху пъпа, при определено завъртане на тялото. Не е при всяко напъване болката.
Да, май не е нормално толкова дълго да не е заздравял тоя пъп. Като кашляш имаш ли болка?

# 753
  • Гърция
  • Мнения: 7
Росица как си?
Pipence, Neffenka как сте, dgidgi, Galia как сте?
  Добре съм, поне така си мисля. Четвърти ден след операцията вдигам вечер 37,4, пия Нурофен и спада. На следващата вечер пак. На някой случвало ли се е? И още нещо. Където се намираше самата жлъчката под шева напипвам едно топче което боли.

# 754
  • Мнения: 289
Здравейте дами аз съм добре имам лека тежест от време на време под дясното ребро. Започнах да хапвам повече неща. Ако нещо не ми понася веднага ми се отразява и тичам в тоалетната. Хирурга ми каза да не вдигам повече от 3 килограма за да не направя някоя херния.

# 755
  • Мнения: 72
Росица как си?
Pipence, Neffenka как сте, dgidgi, Galia как сте?
  Добре съм, поне така си мисля. Четвърти ден след операцията вдигам вечер 37,4, пия Нурофен и спада. На следващата вечер пак. На някой случвало ли се е? И още нещо. Където се намираше самата жлъчката под шева напипвам едно топче което боли.

Аз бих те посъветвала да споделиш с лекаря когато отидеш на контролен преглед, така ще получиш най-точния отговор на всички въпросителни и евентуални препоръки. Предполагам че е нормално все пак всичко е много прясно и търпи промени. Успех и ще чакам да споделиш какво е станало.

# 756
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Възможно ли е от повече хапване на обезсолено сирене да ме боли в областта на панкреаса?

# 757
  • Мнения: 4 100
dgidgi , мисля, че е напълно възможно..Аз снощи за пръв път ядох сурови домати с краставица и сирени и също ме ръчкаше горе в слънчевия сплит.

Geri1122, какво стана с онзи конец, дето стърчеше от раната при пъпа?

Последна редакция: вт, 16 май 2023, 15:33 от pandorina

# 758
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Пандорина,моята болка е в ляво под сърцето и отзад.
Оф,филмирах се,а и съм една паника....от страховете си ще се гътна

# 759
  • Мнения: 4 100
Болката може да е разсеяна. Знаеш, че и при жлъчните кризи болката често се бъркаше със сърдечни проблеми. Но най-вероятно е от храната. То ще се разбере след няколко часа или утре.

# 760
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Добре съм, поне така си мисля. Четвърти ден след операцията вдигам вечер 37,4, пия Нурофен и спада. На следващата вечер пак. На някой случвало ли се е? И още нещо. Където се намираше самата жлъчката под шева напипвам едно топче което боли.
И аз бях така. Точно 7 дни след операцията вдигах следобедите към 37,3 до 37,7 Т. Спадаше сама. Докторът ми обясняваше, че е нормално.

# 761
  • Гърция
  • Мнения: 7
Добре съм, поне така си мисля. Четвърти ден след операцията вдигам вечер 37,4, пия Нурофен и спада. На следващата вечер пак. На някой случвало ли се е? И още нещо. Където се намираше самата жлъчката под шева напипвам едно топче което боли.
И аз бях така. Точно 7 дни след операцията вдигах следобедите към 37,3 до 37,7 Т. Спадаше сама. Докторът ми обясняваше, че е нормално.
 Благодаря Ви! Днес ми е седми ден след операцията,  не знам дали имам или нямам температура. От два дни е точно 37, само вечер. Живея в Гърцияи тук за температура от 37, 1 до 37, 5 казват , че нямаш. Мен това ме дразни много, но може и да е моя грешка. Утре ще ми махат конците, карам вече кола. Обаче с това ядене не знам как ще става. Аз не мога да ям по няколко пъти на ден. Вчера бях целия ден на един банан- то не ми се и яде кой знае колко. И снощи в 23ч огладнях много. Ядох печено пиле, с малко спагети. Почти веднага почна едно къркорене в червата. Днес сутринта се събудих от болка в стомаха, ходих до тоалетна но още чувствам голям дискомфорт. Някакви препоръки? Не беше голяма порция, явно сгрешил. Благодаря много на всички дами за отговорите и на тези които споделят при тях какво и как е. Изключителна подкрепа, информация и разбиране намирам тук. Пожелавам на всички да са здрави, обичани и не спирайте да пишете. Чета постоянно. Забравих да кажа както ми каза Neffinka, че вдигането на температура било нормално, и също топчето което напипвам на мястото на жлъчката. Някой друг има ли нещо подобно?

Последна редакция: чт, 18 май 2023, 15:49 от Росица Кабаиванова

# 762
  • Мнения: 705
Към оперираните преди много време , дали  се хранят с яйца ?

# 763
  • София
  • Мнения: 2 161
Операцията ми беше преди година, спокойно си хапвам яйца. Нямам дискомфорт

# 764
  • Пловдив
  • Мнения: 1 377
Операцията ми беше преди 4месеца точно(на 18.01. т.г.) отдавна си хапвам и яйца,и шоколад,и пържено,пия си и кафе еспресо(между католическия Великден и нашия Великден бях в Италия,колко италианско еспресо изпих и колко италиански сладолед изядох...).След операцията не съм имала никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт