Професия учител - 14

  • 51 951
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
В една снимка:

Проектът на МОН за ваканции и неучебни дни през следващата учебна година.

Да направим равносметка след всички гръмки заглавия за големи ваканции!...

14 работни дни (реална ваканция) + 19 празнични и почивни дни = 33 дни общо ваканция. За една учебна година (без лятната ваканция).

Последна редакция: вт, 26 юли 2022, 14:40 от Вела

# 31
  • Мнения: 1 932
Здравейте група.
Записвам се да ви следя.
Кандидатствам и аз за учител и ходя по събеседвания. След седем такива накрая ме одобриха на едно място.
Имам въпрос. 😃
Казаха ми какви документи да подготвя и много ме учуди, че искат Удостоверение за манту.
Моля споделете къде или кой може да го издаде това?
Аз имам БЦЖ ваксини, но са правени преди години. Сега пак ли трябва да правя такава? Доколкото знам те са си задължителни по имунизационния календар и аз съм ги правила когато им е било времето.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Честито за новата работа!
Манту се прави за здравна книжка. Отидете при личноя, той знае какво да ви издаде.

Здравейте група.
Записвам се да ви следя.
Кандидатствам и аз за учител и ходя по събеседвания. След седем такива накрая ме одобриха на едно място.
Имам въпрос. 😃
Казаха ми какви документи да подготвя и много ме учуди, че искат Удостоверение за манту.
Моля споделете къде или кой може да го издаде това?
Аз имам БЦЖ ваксини, но са правени преди години. Сега пак ли трябва да правя такава? Доколкото знам те са си задължителни по имунизационния календар и аз съм ги правила когато им е било времето.

# 33
  • Майничка
  • Мнения: 12 625
Нали въведоха изискване кандидадите за учители да не са болни от туберкулоза, т.е., ваксината да е валидна. Преди 2 години ни правиха в училище проба Манту към годишните профилактични прегледи.
Във всяка поликлиника правят, отчита се след 2 дни, цената е ок.5лв.

# 34
  • Мнения: 1 932
Нали въведоха изискване кандидадите за учители да не са болни от туберкулоза, т.е., ваксината да е валидна. Преди 2 години ни правиха в училище проба Манту към годишните профилактични прегледи.
Във всяка поликлиника правят, отчита се след 2 дни, цената е ок.5лв.

Благодаря за отговорите.
Ще питам и личната.
Ако ще правя манту и резултата е отрицателен това значи, че ще трябва да се ваксинирам.

# 35
  • Майничка
  • Мнения: 12 625
Вероятно.

# 36
  • Мнения: 1 932
Говорих с личната и тя ме праща в белодробна болница. Звънях там и ми казаха, че на учители взимат храчка и издават удостоверение, че не се водят на отчет. Манту се прави за здравна книжка. Иначе ако искам мога и манту да направя, но само ще ми отчетат резултата. На възрастни ваксина не се слага.

# 37
  • Мнения: 4 025
И аз така мисля, че в случая тестът се прави, за да се провери човек дали не е носител на заразата. Малко странно ми се струва тази ваксина да се поставя на възрастен.

# 38
  • Мнения: 1 909
Здравейте, някой защитавал ли е 4 ПКС в ДИПКУ- Тракийски университет- Стара Загора?
Имам няколко конкретни въпроса, които да задам на лично съобщение. Благодаря много на всеки, който би отговорил!

# 39
  • Мнения: 2 597
Преди няколко години разбрах, че в ПУ точно педагогическите специалности са много търсени от кандидат-студентите. В същото време никой не иска да учи физика и математика, а май се очертава глад скоро за млади специалисти в това направление.
Абсолютно е така!
Наскоро убедих дъщерята на приятелка, която завърши тази година, да се откаже от идеята за ПНУП в ПУ, както и от другата и идея за специалността български с английски и момичето се записа биология с английски. След първо класиране бяха едва 10 деца в тази специалност, интересно ми е финално колко са се записали.

Веднага ще ти кажа, уча математика. Моят курс беше от 12 човека, тоест толкова бяха записани и приети. Реално започнахме 9 човека, в момента сме 3-ти курс останахме четирима!!!!!! Като започвахме чухме, че до 4-ти курс е стигнала само една девойка, тоест ще се дипломира само един студент!!!!!
На път съм и аз да се откажа или да прекъсна поне, понеже нямам никакво време (имам основна работа в друга сфера). Страшно интересно ми е, преподавателите са страхотни, но нямам никаква възможност да посещавам.

# 40
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Скрит текст:
Преди няколко години разбрах, че в ПУ точно педагогическите специалности са много търсени от кандидат-студентите. В същото време никой не иска да учи физика и математика, а май се очертава глад скоро за млади специалисти в това направление.
Абсолютно е така!
Наскоро убедих дъщерята на приятелка, която завърши тази година, да се откаже от идеята за ПНУП в ПУ, както и от другата и идея за специалността български с английски и момичето се записа биология с английски. След първо класиране бяха едва 10 деца в тази специалност, интересно ми е финално колко са се записали.

Веднага ще ти кажа, уча математика. Моят курс беше от 12 човека, тоест толкова бяха записани и приети. Реално започнахме 9 човека, в момента сме 3-ти курс останахме четирима!!!!!! Като започвахме чухме, че до 4-ти курс е стигнала само една девойка, тоест ще се дипломира само един студент!!!!!
На път съм и аз да се откажа или да прекъсна поне, понеже нямам никакво време (имам основна работа в друга сфера). Страшно интересно ми е, преподавателите са страхотни, но нямам никаква възможност да посещавам.

През юни говорихме с млада наскоро дипломирана колежка (не зная точно коя година) с математика и ИТ. Каза, че от нейния курс само 4-ма човека са завършили... Става въпрос за ШУ.

# 41
  • Мнения: 1 489
Здравейте, някой защитавал ли е 4 ПКС в ДИПКУ- Тракийски университет- Стара Загора?
Имам няколко конкретни въпроса, които да задам на лично съобщение. Благодаря много на всеки, който би отговорил!

Здравейте! Дано мога да помогна! Защитих 4 ПКС през есента на 2020г.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Олеее, притеснихте ме . Аз сега подадох за магистратура математика във Великотърновския и се моля да ме приемат, но като чета, не знам дали не е грешка.


Скрит текст:
Преди няколко години разбрах, че в ПУ точно педагогическите специалности са много търсени от кандидат-студентите. В същото време никой не иска да учи физика и математика, а май се очертава глад скоро за млади специалисти в това направление.
Абсолютно е така!
Наскоро убедих дъщерята на приятелка, която завърши тази година, да се откаже от идеята за ПНУП в ПУ, както и от другата и идея за специалността български с английски и момичето се записа биология с английски. След първо класиране бяха едва 10 деца в тази специалност, интересно ми е финално колко са се записали.

Веднага ще ти кажа, уча математика. Моят курс беше от 12 човека, тоест толкова бяха записани и приети. Реално започнахме 9 човека, в момента сме 3-ти курс останахме четирима!!!!!! Като започвахме чухме, че до 4-ти курс е стигнала само една девойка, тоест ще се дипломира само един студент!!!!!
На път съм и аз да се откажа или да прекъсна поне, понеже нямам никакво време (имам основна работа в друга сфера). Страшно интересно ми е, преподавателите са страхотни, но нямам никаква възможност да посещавам.

През юни говорихме с млада наскоро дипломирана колежка (не зная точно коя година) с математика и ИТ. Каза, че от нейния курс само 4-ма човека са завършили... Става въпрос за ШУ.

Последна редакция: ср, 27 юли 2022, 22:23 от ivka ♥ 007

# 43
  • Мнения: 1 037
Олеее, притеснихте ме . Аз сега подадох за магистратура математика във Великотърновския и се моля да ме приемат, но като чета, не знам дали не е грешка.

Ако обичаш математиката (и тя те обича), защо да е грешка.
Ще бъдеш търсен специалист.

# 44
  • Мнения: 4 808
Здравейте! И аз търся работа, след като стана ясно, че титулярът се завръща през септември. До момента има само две-три обяви по моите специалности (история и география), като за двете бройки в едно и също училище разбрах, че може и да не успеят да се сформират паралелки. Още съм с надеждата, че през август ще има повече обяви или ще стане чудо да си остана в училището, където работя сега. Има съмнения, че титулярката няма да се върне или ако се върне, после ще се откаже, но ще стане ясно чак през септември и аз не мога да разчитам на това. От училището ми направиха огромния жест да ме водят на работа до края на август, като през август съм в отпуск, а сега аз давам дежурства. Стоя от 8 до 13 часа, нямам почти никаква работа, само аз съм. През август ще е друг колега, който разбрах, че всяка година дежури по това време.
По въпроса за връзките: в трето училище започвам без връзки, но все по заместване и все благодарение на база данни в сайта на РУО. Но вече много искам да си намеря постоянна работа. Миналата година се сблъсках с голям брой нагласени интервюта, има и много пенсионери, които продължават да работят, знам и за места, които така и не бяха обявени, въпреки че по закон уж са задължени.
Имам възможност да взема трета специалност в СДК с един допълнителен семестър. Бях решила да приключвам с ученето, сега започнах да се замислям дали да не го направя. В нашия град има страшно много учители с ПНУП, български, история, химия, двата университета бълват кадри всяка година. Вчера ми каза зам. - директорката от предното ми училище, че скоро се очаква недостиг на колеги по биология, което ме учуди, а и биологията обикновено върви с химия. Май има недостиг на специалисти по математика, физика и английски. Директорка ми е казвала, че няма специалисти по руски, затова много училища са се отказали от този език. Има ли университет, в който може да се изкара СДК за учител по руски, без да си завършил филология? В нашия университет не може. С Руска гимназия съм и бакалавър по туризъм с първи език руски.

Общи условия

Активация на акаунт