Професия учител - 14

  • 52 120
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Дама от морето, за СДК не знам, но магистратира към Шуменския бях гледала преди време, но се отказах.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 3 610
Директорка ми е казвала, че няма специалисти по руски, затова много училища са се отказали от този език.
От руския се отказаха много преди да им липсват кадри, така стана и с немския почти. Първи чужд повсеместно е английски, а за втори слагат според кадрите, които имат. При нас, с пенсионирането на учителката с немска филология, закриха профила и дотам. Аз лично съм малко скептична, че може да се разчита на СДК по руски за повече успех с намирането на работа.

# 47
  • Мнения: 5 279
И аз лежах на това рамо, че ще  приключваме с руския и ще заменят масово с английски, бо в област Сливен вече 3та обява излиза за учител по руски и нито една за учител по английски.

# 48
  • Мнения: 1 493
В Стара Загора и Сливен е трудно за началните учители, защото университетите годишно бълват по 50-70 завършили,а училищата не са много.
В Стара Загора училищата не са никак малко, все пак говорим за цялата теритирия, обявите в РУО са за свободни работни места за Област Стара Загора. Уни бълва доста кадри, друг е въпроса за качеството им..... Ако сравняваме с по-големи градове като Пловдив, София, Варна, Бургас, са малко.

# 49
  • Мнения: 5 279
В сайта на Тракийския има само 4-5 Сдк-та годишно, бакалаври и магистри колкото искаш...

# 50
  • Мнения: 2 005
Здравейте, имам въпрос относно възстановяването на сумата за придобито ПКС - има ли някъде конкретни срокове, в които това да се случи? Четох, че срока е удължен, но в сайта на МОН данните за контакт не са актуализирани не знам от кога 🤦
Още през декември съм представила всичко необходимо на директорката, но възстановяване на средства няма 🤔

# 51
  • Мнения: 423
Здравейте!
Вече имам уверение за завършена бакалавърска степен.
В началото на ноември започнах работа по заместване в едно малко училище и искам да попитам следното нещо: след като съм получила уверението през юли, кога ще се актуализира заплатата ми? Директорката ни ще се върне от отпуск в началото на септември, което според мен означава, че именно тогава ще й дам уверението и тя ще актуализира трудовия ми договор. Не съм осовободена за лятото, бях в отпуск, сега давам дежурства, ако има значение.

Последна редакция: пт, 29 юли 2022, 07:25 от Galina198

# 52
  • Мнения: 6 137
Реално с получаването е трябвало да подадеш заявление и приложено входираш уверението. Подаваш още утре щом си на работа.

# 53
  • Мнения: 1 066
В Стара Загора училищата не са никак малко, все пак говорим за цялата теритирия, обявите в РУО са за свободни работни места за Област Стара Загора. Уни бълва доста кадри, друг е въпроса за качеството им..... Ако сравняваме с по-големи градове като Пловдив, София, Варна, Бургас, са малко.
Училищата в Стара Загора не са никак малко, но тенденцията е броят им да намалява, а някои и сега са със затихващи функции. Реално напливът е за 3-4 училища.
В същото време много млади хора решават, че работата като начален учител е най-късият път да се доберат до що-годе прилична заплата.
Скоро станах свидетел на любопитен разговор. На неформално събиране млада дама се опитваше да убеди присъстващия директор на училище, че много иска да работи като учител. Нямала диплома, щото не си била взела държавния изпит, ама - голяма работа - на тия, които си взели изпита, също не били им дали още дипломите, така че било все едно Simple Smile

# 54
  • Мнения: 423
Реално с получаването е трябвало да подадеш заявление и приложено входираш уверението. Подаваш още утре щом си на работа.
Благодаря много!

# 55
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз лежах на това рамо, че ще  приключваме с руския и ще заменят масово с английски, бо в област Сливен вече 3та обява излиза за учител по руски и нито една за учител по английски.
Ела в Ямбол. Тук все още се търсят учители по АЕ. Stuck Out Tongue Winking Eye
Ние с руския и немския засега нямаме проблем, италианския го махаме, че колежката ще се пенсионира. Но английският ще ни трябва.

# 56
  • Мнения: 5 279
Харесвам Ямбол много, но ще ми е далече да пътувам всеки ден. А и при тея горива...

# 57
  • Мнения: 4 808
В област Бургас руският все още е на почит, заради туризма. В момента има поне пет обяви за учители по руски. То и всяко училище си прави свои комбинации, историята уж върви с география или БЕЛ, географията с история, но гледам, сега има обяви: география с български, география с биология. Аз открих информацията, която ме интересува: във вту има СДК за учители по езици, включително и руски, но трябва да притежаваш едно от трите неща: диплом за завършена филология, сертификат минимум В2 или хорариум от следването минимум 450 ч. и успех минимум 4,50. Най-търсени в Бургас за момента са май учителите по математика.

# 58
  • Мнения: 5 279
А за СДКта за занималня чували ли сте? Дали някъде има такива курсове?

# 59
  • Мнения: 3 640
Не знам дали са нужни въобще. Във всички училища в моя град за занималня изискват учител по общообразователен предмет в съответния етап на обучение.

Общи условия

Активация на акаунт