Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 83

  • 41 888
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 114
Благодаря за бързия отговор! Направо бях изпаднала в паника. Поста Ви успя да ме успокои. Мисля, че сме в една клиника - Афродита.

# 676
  • Мнения: 271
Не знам дали от абортите или от стимулацията,но след след стимулацията май месец,цикълът ми вече е кафяв,а не червен.

# 677
  • Мнения: 10
Момичета, каква е ролята на пироксикама след трансфер? За какво го изписват?

# 678
  • София
  • Мнения: 853
Здравейте,
Предстои ни инвитро. Бяхме в клиниката и лекарят по бързата процедура ни “обясни” стъпките. Останах с усещането, че претупва и бърза да изкара едни свежи пари. Питанията ми са при кратък протокол, колко дни бяхте на инжекции? След инсеминацията продължава ли прием на лекарства? Четох по-назад, че на 3 ден е рано да се трансферират ембриони, така ли е?

# 679
  • София
  • Мнения: 3 847
Момичета, вие на какви вика на FSH започвате стимулацията

# 680
  • Мнения: 114
Погледнах си изследванията и сега видях, че при мен FSH изобщо не е изследван, само LH, progesteron, estradiol на втори ден от цикъла при къс протокол.

# 681
  • Мнения: 915
При мен също FSH не е изследван, а само естрадиол, ЛХ, прогестерон.

# 682
  • Мнения: 148
Здравейте, момичета! Предстои ми стимулация по дълъг протокол, на 4-ти ден от прилагане на ДЕКАПЕПТИЛ съм и се чудя, как да намаля кафето, цепи ме главата, дайте някакъв “пиниз”, как се справихте вие?

По плавно ли да го намаля или да го “кръцна” рязко! Как ви се струв?
Защо ще спирате кафето?

# 683
  • Мнения: 293
Здравейте, момичета! Предстои ми стимулация по дълъг протокол, на 4-ти ден от прилагане на ДЕКАПЕПТИЛ съм и се чудя, как да намаля кафето, цепи ме главата, дайте някакъв “пиниз”, как се справихте вие?

По плавно ли да го намаля или да го “кръцна” рязко! Как ви се струв?
Защо ще спирате кафето?

Здравейте, д-р Станулов ми заяви, че ми разрешава максимум по едно “кафенце” на ден, защото аз пия по две яки “кафища” по принцип🤣.

Та, имах главоболие поради намаляването на кофеина, свикнала съм на едни дози и затова послушах момичетата тук и плавно за 5-6 дни  орязах кафетата до едно. Искам да съм стриктна.

Само това с WI-FI-я не успявам да го приложа, защото работя с чрез него!

# 684
  • Мнения: 215
Какво е това пък сега за wi fi?

# 685
  • Мнения: 293
Какво е това пък сега за wi fi?

Ами, моят репродуктивен специалист ми е дал един лист с изисквания от него за стимулацията, едно от тях е да се ограничи до минимум wi-fi влиянието и излъчването на gsm-а.

# 686
  • Мнения: 216
Какво е това пък сега за wi fi?

Ами, моят репродуктивен специалист ми е дал един лист с изисквания от него за стимулацията, едно от тях е да се ограничи до минимум wi-fi влиянието и излъчването на gsm-а.
Може ли да споделите списъка?

# 687
  • Мнения: 217
Здравейте,
Предстои ни инвитро. Бяхме в клиниката и лекарят по бързата процедура ни “обясни” стъпките. Останах с усещането, че претупва и бърза да изкара едни свежи пари. Питанията ми са при кратък протокол, колко дни бяхте на инжекции? След инсеминацията продължава ли прием на лекарства? Четох по-назад, че на 3 ден е рано да се трансферират ембриони, така ли е?
По къс протокол мисля, че бях 10 дни на инжекции. При всяка жена е строго индивидуално и зависи от това как отговаря организма на стимулацията. А относно трансфера на ембриони на 3-ден, също е много индивидуално и зависи от качеството на ембриона и как се развива. Ако има вероятност да спре се предпочита да се върне на 3-ти ден. Има много успели момичета с 3 дневни ембриони. За инсеминацията не мога да кажа, тъй като не съм имала.

# 688
  • Мнения: 5 079
Здравейте,
Предстои ни инвитро. Бяхме в клиниката и лекарят по бързата процедура ни “обясни” стъпките. Останах с усещането, че претупва и бърза да изкара едни свежи пари. Питанията ми са при кратък протокол, колко дни бяхте на инжекции? След инсеминацията продължава ли прием на лекарства? Четох по-назад, че на 3 ден е рано да се трансферират ембриони, така ли е?

Ние бяхме по дълъг, но стимулацията беше 12-13 дни. Реално не би трябвало да има разлика.
Инсеминация не сме правили, но подозирам, че питаш за пункцията и оплождането. Ако е така, да, приемат се още лекарства по предписание.
Нашият ембриолог във всеки случай препоръча трансфер на пети ден. Според него тридневно ембрионче няма място в матката все още. Факт е обаче, че има много успешни трансфери на трети ден.

# 689
  • София
  • Мнения: 853
Да, трансфера имах предвид. Благодаря за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт