Витамин В12 - тема 9

  • 39 494
  • 802
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 14
Този памук от шишето го махнах и изхвърлих.

# 631
  • Мнения: 11 823
Аз също като започна да ползвам - махам и хвърлям.

# 632
  • Мнения: 50
Здравейте,включвам се и аз с питане към вас.Това са ми изследванията,за първи път пускам б12.А желязо си пия през няколко години,когато падне съвсем.Та с тези резултати ходих на хематолог и ми казаха,че нямам нужда да пия нищо.Съмненията ми за б12 са,че от близо година взех да забравям съвсем леко,по конкретно имена на хора .

# 633
  • Мнения: 11 823
Нисък е В12,трябва прием. Но в предвид дефицитите и симптомите, проверете как е щитовидната жлеза

# 634
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Здравейте.
От няколко дена съм на инжекции Б12 през ден, но ЛЛ не ми каза да си изследвам допълнително желязо и фолиева киселина. Ако ги пусна резултатите дали може да са грешни?
Скрит текст:

# 635
  • Мнения: 1 102
Аз продължавам с моите бодежи и иглички изтръпвания Sweat вече си мисля да не е МС,  но са двустранни симетрични и не са на пристъпи.
Втпросът ми е за желязото и вит Д. Според вас трябва ли да приемам желязо, докато приемам б12 известно време. Желязо и феритин са ми в норма но на долната граница. Вит.Д също ми е на долна граница, но го изследвах след като го бях започнала 😐 според вас по колко капки вигантол да приемам? Ето това са ми резултатите:
25OH vitamin D 23.9ng/ml (20.0-43.0)
Feritin 12.32ng/ml (10-200)
Iron (Fe) 12.5µmol/l (9.0-30.4)
MCHC ми под нормата.

# 636
  • Бургас
  • Мнения: 4 057
Аз също съм със желязо, феритин и вит.D на долни граници и приемам и желязо, и вит.D, редувам ги през ден, вит.D по 10000 IU -  20 капки Вигантол,  заедно с него и вит.К,  а желязото го приемам заедно с вит.С ,вит.В12 ми  е добре и засега само го следя, не пия допълнително, ако почне да пада към долни граници - почвам и него, сле 3 месеца ще изследвам пак как е положението

Последна редакция: вт, 28 мар 2023, 10:41 от bur02

# 637
  • Мнения: 845
Аз пия вит .Д на Солгар 1х1 таблетка на ден
Плюс смарт хит желязо 1х1 капсула на ден
Сорбифер дурулес 2 х1 таблетка .
Б12 не пия нищо защото за сега резултата бил добър.
Попринцип Солгар витамин д някой дали е пил от тези таблетки на тази фирма.
Хематоложката ми каза ,че уж със вигантола нямало как да покача вит .Д
Изписа ми ампули от Турция да се купят.
Но моята Гинеколожка ми препоръча тези на Солгар.
Лекарката ми каза да ги пия до началото на Май месец.
Ще видим тогава дали изобщо има някакъв резултат от приема им.

# 638
  • Мнения: 1 102
И яз чета, че на някои не им действа вигантола, но на мен преди ми е покачвал хубаво, за това не искам да го сменям, щом ми действа и цената е добра.

# 639
  • Мнения: 25
Момичета, моля за мнение. На жена ми са резултатите. На 38 е.

# 640
  • Мнения: 5 849
Момичета, моля за мнение. На жена ми са резултатите. На 38 е.


Дай повече информация, щом търсиш мнение. С каква цел са пуснати изследванията? Жена ти има ли към момента някакви диагнози?
При нея е налице хипофункция на щитовидната жлеза - трябва да направи и ехография, ако не е все още.

# 641
  • Мнения: 4 994
Има сериозен дефицит на в12

# 642
  • Мнения: 25
Има само епизодични схващания на краката. Следи си жлезата и си я лекува. И нещо друго да ви пиам. Тъй като съм с дефицит на В12 приемам Солгар метилкобаламин за смучене. Имам приятели в Испания и Германия и реших да поръчам от там уж за по-истински. Много е странно - установихме, че тези държави такива таблетки не се предлагат. Да не сме опитни зайчета пак...

# 643
  • Мнения: 11 823
Какво значи за по-истински?! Смятате, че някой прави таблетките тук и ги опакова като на Солгар? Има си представителство на марката в София. Отделно като искате по-евтино, пазарувайте от iherb - това е един от най-разпространените сайтове за добавки от където пазаруват хора от цял свят, та спокойно не сме опитни зайчета.
https://www.iherb.com/pr/solgar-sublingual-methylcobalamin-vitam … -60-nuggets/10740

# 644
  • Мнения: 5 849
Хората вече търсят конспирации навсякъде...

Общи условия

Активация на акаунт