Витамин В12 - тема 9

  • 39 691
  • 802
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 50
Здравейте,отново.Реших да си пусна втори път изследвания ,като този път разширих показателите .Моля за консултация ,дали да приемам допълнително желязо.В момента съм си купила само вит Д на Солгар,понеже този път вит б12 излезе в норма,а в предната лаборатория беше излязъл нисък,откъде ли идва разликата?

# 646
  • Мнения: 3 610
Здравейте,отново.Реших да си пусна втори път изследвания ,като този път разширих показателите .Моля за консултация ,дали да приемам допълнително желязо.В момента съм си купила само вит Д на Солгар,понеже този път вит б12 излезе в норма,а в предната лаборатория беше излязъл нисък,откъде ли идва разликата?
Имате ли почивка след прием на б12 преди самото изследване?Желязо може да приемате да се вдигне.Може да е паднало ако сте приемали ударно Б12 и продължително.

# 647
  • Мнения: 50
Здравейте,отново.Реших да си пусна втори път изследвания ,като този път разширих показателите .Моля за консултация ,дали да приемам допълнително желязо.В момента съм си купила само вит Д на Солгар,понеже този път вит б12 излезе в норма,а в предната лаборатория беше излязъл нисък,откъде ли идва разликата?
Имате ли почивка след прием на б12 преди самото изследване?Желязо може да приемате да се вдигне.Може да е паднало ако сте приемали ударно Б12 и продължително.
[/quote Много благодаря за отговора,аз въобще не съм пила Б 12,а самото желязо вече трета година след като родих все е на долна граница,периодично си пиех преди,но отдавна не съм.Въпросът ми беше дали ЖСК и трансферинът са ми добре?

# 648
  • София
  • Мнения: 3 680
Здравейте
сина ми е с обилен косопад, нисък феритин ,вит Д и цинк
При новите изследвания излезе и ниско ниво на вит В 12 - 507pg/ml- при референтни стойности - 187-883. За неговите 17г. ми казаха, че трябва да е 850/880
Въпроса ми е следния -  как да комбинира пиенето на всичко това?
Знам,че Вит. Д не се приема заедно с желязото, затова до момента пиеше добавките така:
Сутрин- цинк, обяд - Вит Д, вечер - желязо
Може ли препоръка къде да вмъкна витВ12 , за да има ефект и да не се неотрализират всички тези добавки

Благодаря

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 14:32 от vnd

# 649
  • Мнения: 295
Здравейте
сина ми е с обилен косопад, нисък феритин ,вит Д и цинк
При новите изследвания излезе и ниско ниво на вит В 12 - 507pg/ml- при референтни стойности - 187-883. За неговите 17г. ми казаха, че трябва да е 850/880
Въпроса ми е следния -  как да комбинира пиенето на всичко това?
Знам,че Вит. Д не се приема заедно с желязото, затова до момента пиеше добавките така:
Сутрин- цинк, обяд - Вит Д, вечер - желязо
Може ли препоръка къде да вмъкна витВ12 , за да има ефект и да не се неотрализират всички тези добавки

Благодаря
Не може ли сутрин да му даваш В12  (хем ще има енергия) + цинк, след около 7-8 часа Витамин Д и вечерта желязото?

# 650
  • София
  • Мнения: 3 680
То че може - може,но дали са съвместими и не се неотрализират.
Сега чета тук и там и събирам информация, за да видим как да ги приема
Ако разчитам на лекарите- те ще ми дадат пак комбинирани витамини с които 1г- нищо не направихме.
За момента е спрял желязото,за да пусна нови изследвания след 10дни само на него
И искам до тогава да започне В12
Но пък той нали свалял желязото.....
Направо вече незнам...

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 16:34 от vnd

# 651
  • София
  • Мнения: 1 554
Желазото трябва да е далече от прием на млечни и на гладно.

# 652
  • София
  • Мнения: 3 680
Желазото трябва да е далече от прием на млечни и на гладно.
На гладно ли?
Ендокринолога на сина ми каза да го пие след вечеря.....
Направо вече незнам какво да мисля....

# 653
  • София
  • Мнения: 1 056
Аз на гладно го повръщам. Дразни брутално стомаха, пия си го вечер малко преди храната, б12 след обед, така има разстояние между двете.
Така успях да кача нивата, значи работи.

# 654
  • Мнения: 11 846
Вит.В12 до обяд го включи и с цинк и с вит.Д са неутрални, отделно дава енергия и не е препоръчително по-късно от обяд да се приема.

Желязото дразни много стомах и аз и сина ми винаги сме вземали след храна, действа си

# 655
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
Някои храни намаляват усвояването на желязо, пише го в листовката кои, аз нямам проблем със стомаха и го пия вечер преди лягане, да има поне 2 часа след хранене, а Вит Д - сутрин, с кафето и закуската, той е мастноразтворими

# 656
  • Мнения: 45
Здравейте. От скоро чета тук и понеже стана въпрос за прием на желязо и други витамини и минерали, може ли да ми кажете как да включа железен препарат? В момента приемам следните неща:
- сутрин със закуската вит. Д + К2
- с обяда пия хром (за намаляне на апетита)
- след вечеря пия глюкофаж (метформин, тъй като имам ИР)
- преди лягане пия магнезий

При изследванията ми Б12 беше в норма. Ендокринолога ми изписа глюкофаж, но четох, че той понижава Б12 и за това започнах да чета тук. В темата за вит. Д ми казаха, че имам ЖДА, но все още не съм започнала да пия желязо, защото исках да свикна с новия си режим на хранене. Прилагам резултатите си от края на февруари и ще помоля за съвети - имам ли нужда от желязо, какъв препарат мога да пия и кога да го вместя в ежедневието си? Мога ли да го вземам вечер с магнезия или следобяд? Simple Smile

# 657
  • Мнения: 25
Какво значи за по-истински?! Смятате, че някой прави таблетките тук и ги опакова като на Солгар? Има си представителство на марката в София. Отделно като искате по-евтино, пазарувайте от iherb - това е един от най-разпространените сайтове за добавки от където пазаруват хора от цял свят, та спокойно не сме опитни зайчета.
https://www.iherb.com/pr/solgar-sublingual-methylcobalamin-vitam … -60-nuggets/10740

И АРИЕЛ и вносния салам никой тук не го пакетира. Идва си с влошено качество като за Източна Европа.

# 658
  • Мнения: 11 846
Ползвала съм таблетки закупени от тук и от айхърб, разлика не съм видяла.
Щом имате съмнение, търсете си "истински".

# 659
  • Мнения: 3 610
То че може - може,но дали са съвместими и не се неотрализират.
Сега чета тук и там и събирам информация, за да видим как да ги приема
Ако разчитам на лекарите- те ще ми дадат пак комбинирани витамини с които 1г- нищо не направихме.
За момента е спрял желязото,за да пусна нови изследвания след 10дни само на него
И искам до тогава да започне В12
Но пък той нали свалял желязото.....
Направо вече незнам...
Желязото пада ори ударен прием на Б12!Давайте ги с поне 4часа разлика.Б12 сутрин е перфектно за,да може да има сили през деня.Действа като дава много сила и при късен прием вечер не се спи.Въпрос на избор.

Общи условия

Активация на акаунт