Витамин В12 - тема 9

  • 40 094
  • 802
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 911
Според мен не.

# 721
  • Мнения: 770
Здравейте, бихте ли ми помогнали в избора на Омега 3 с повече DHA? Досега никога не сме приемали и нямам никакви представа…другите добавки, които ще пие детето(14г) са вит. B12, витамин D и магнезий. Ще правя поръчка от сайта на Айхербал, може би нещо от там? Прикачвам снимки на изследванията

# 722
  • Мнения: 1 838
След като стигнах горна граница на витамин Д с вигантол по 10 капки на ден сега трябва ли да намаля дозата? По колко капки да приемам?

Определено трябва, предозиране също не е добре. Дано е приеман и витамин К2, че такава висока доза всекидневно. Поддържащата доза е 2-4 капки.


По колко пръска и за какъв период? Магнезий взема ли?
Изпръсках едно флаконче...3 впръсквания сутрин ..пиех магнерот...направих почивка 20 дни и изследвах..знам,че една опаковка е малко,но мисля,че поне малко трябваше да се вдигне

Да, би трябвало да се вдигне поне малко. Аз за 2,5 месеца вдигнах много добре. Или продължаваш още една опаковка и пак проверка, или сменяш препарата понякога с препаратите е индивидуално. Аз и от Вигантол съм доволна и от БетерЮ, но на всеки човек действа различно.
Мисля да пробвам с вигантол...според теб 10 капки на ден + 1т к2 100 mcg ,добре ли е?

# 723
  • Мнения: 2 286
juja_, виж в темата за Айхерб, Денис какво ще каже за омегата. Препоръчвала е такава за деца.
Каза, че детето не обича да го бодат, но ако не след 3, то след 6 месеца, направете поне 3 седмици почивка и вижте пак витамините и желязото.

# 724
  • Мнения: 124
миналата седмица

Днес.
В шок съм. Моля ви някакво мнение. 164 съм висока и съм 51 52 кг. От къде може да е проблема

# 725
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте, нужно ли е б12 и витамин д да се изследват сутрин на гладно? Влияят ли се от храната?

# 726
  • София
  • Мнения: 1 039
Може ли мнение за стойностите на витамините? Според ендокринологът и фолиевата, и вит. Б12 са ок. На мен ми се струва, че с лек дефицит...

# 727
  • Мнения: 11 911
Да, в лек дефицит са и двете трябва да се вдигнат още.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 039
Мисля да си взема Неофолик мета и спрей B12 на better you, но каква да е дозата. Според ендокринологът ми всичко е точно, няма нужда от добавки..

# 729
  • Мнения: 11 911
Ами може Неофолик 1-2 месеца по 1 таблетка. В12 или 3 (900мкг)или 4(1200мкг) впръсквания, опаковката ще стигне за 1,5-2 месеца, после почивка поне 20 дни и от двете и се провери пак.

# 730
  • Мнения: 7 075
миналата седмица
Скрит текст:

Днес.
В шок съм. Моля ви някакво мнение. 164 съм висока и съм 51 52 кг. От къде може да е проблема

От кое си в шок, не разбрах? Това, което забелязах, е ниските стойности на В12 и най-вече на фолиева киселина. Затова ли става дума? Ако да, правила ли си генетично изследване за тромбофилия, в чийто пакет влиза MTHFR? Може това да е причината за ниските стойности на фолиевата. При мен фолата беше още по-нисък - 4,49, при същите референтни - от 10,4 до 42,4 nmol/L, а В12 беше под долната реф. граница. Изследвай и хомоцистеин при тези стойности.
Имай предвид, че не само при тази мутация MTHFR, но и при други проблеми вит.В12 и фолиевата киселина може да не се усвояват добре. Например при приемане на някои лекарства, като ИПП ( нексиум, пулсет и другите от този тип), някои антидиабетни лекарства. Също при някои проблеми със стомаха - увреждане на лигавицата.

Последна редакция: пт, 12 май 2023, 13:51 от Diorela

# 731
  • Мнения: 182
Здравейте, преди няколко дни пуснах да проверя стойностите след 25 дни почивка от 3 месечен прием на желязо и витаминD
Самоцитирала съм се отдоло за да не се повтарям.
Виждам,че пак е паднал B12,ще възобновя приема му със спрейчето на Better You.
Но при взимане на желязо и витамин D къде да го вместя като прием за да не си влиаят със желязото?


Здравейте,
Днес пуснах контролни изследвания с 18 дневна почивка след три месеца прием на желязо,витамин D и B12.
Шокирана съм,че желязото ми е дори по-ниско.Бях чела някъде,че B12 влияе и понижава желязото.
Дали това е причината,ако някой е запознат моля да сподели.

А това са резултатите от август преди приема.

# 732
  • Мнения: 11 911
В12 до обяд, че дава енергия, а желязото вечер.

# 733
  • Мнения: 78
Здравейте!Моля за коментар и съвет за следващите резултати.Отнасят се за жена на 29 години. За сега  личният лекар  е изписал само желязо.Като гледам и В12 е много ниско,а и това TSH не е ли високо?

# 734
  • Мнения: 2 286
Тсх-то е високо.
А, с този хемоглобин, хематокрит, и да не ги изреждам, за мен жената е за добър хематолог. Само желязото няма да оправи нещата най-вероятно, може би поне и хубава диета ѝ трябва. Б12 не е чак толкова ниско, по-важно е да вдигне желязото, но докато се вдига то, ще пада Б12 най-вероятно.
Ако не е в град с добри лекари, в Хийли се намират много добри хематолози за онлайн консултация, на приемливи цени.

Общи условия

Активация на акаунт