Това едра шарка ли е?

  • 4 154
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 198
В България в немедицинските среди варицелата погрешно е наричана едра шарка, всъщност тя е една от шестте дребни шарки. Единствената едра шарка - вариола - понастоящем е ерадикирана в световен мащаб, но в някои лаборатории се пази като биологично оръжие.

Авторке, от две седмици обривът е бил като на първите снимки, а днес се появиха люспи като на последната снимка ли?
Никакви други придружаващи оплаквания ли нямаш, освен сърбеж?
Казваш розово гелче Дандразол, това не е ли просто шампоан (противогъбичен)? Да разбирам ли, че първо обривите са били само по скалпа и затова са ти го изписали?

Иначе лично на мен ми прилича на розов лишей, но не съм дерматолог. Не знам колко са компетентни джипитата в Англия, но конкретно на тези в България обривите не са им силната страна. Така че както са те съветвали по-горе, най-добре частен преглед при дерматолог.

Ами не, не бяха първо по скалпа, аз и пратих снимки по тялото, но тя ми предписа този шампоан и каза да се мажа с него... За нищо не подейства.

# 16
  • Мнения: 147
Newmomy, значи наистина може да е чисто кожен проблем. А това с намазването с шампоан, при условие, че има крем Кетоконазол не го разбирам. Както и да е. Няма какво да си чешем езиците тук, насочи се възможно най-рано към дерматолог, да започнеш адекватно лечение.

# 17
  • Мнения: 198
Newmomy, значи наистина може да е чисто кожен проблем. А това с намазването с шампоан, при условие, че има крем Кетоконазол не го разбирам. Както и да е. Няма какво да си чешем езиците тук, насочи се възможно най-рано към дерматолог, да започнеш адекватно лечение.

И аз не го разбирам. Толкова ли е трудно да ме прегледа за 5-10 мин.
Колко пъти ги търсих, още чакам обаждане.
Имам чувството, че взеха да парят вече.
Най-ме е страх да не заразя малкия.

# 18
  • Мнения: 2 505
Няма да го заразиш, нали не спите в едно легло и не ползвате едни кърпи.
Смисълът на шампоана е, че се третира цялата кожа. Но трябва малко да постояваш намазана в банята. Дерматолог ми го е предписвал срещу бели петна по кожата, предполагаеми гъбички след едно море.

# 19
  • Мнения: 1 520
Може и гъбички да са. Трябва да се вземе натривка за да е сигурно. Само по вида дори и лекарят не може да е 100% сигурен.

# 20
  • Мнения: 809
На моето дете се появиха подобни пъпки на морето , и понеже при отиване за консултация в близката поликлиника ми пойскаха 250 лв се свързах с доктор в супердок . Отговори ми , че е нахапано щом има в средата като кутикул мисля го нарече . Изписа кремче на кортикостеройдна основа и след 3 дни започнаха да завехнват . Пъпките хаотично ли са или имат някаква подредба ? Ако желаете ще пратя снимка на лично на моето момиче ( оказа се бълха или дървеница ) нахапването при нея инсектен дерматит . Пъпките са парещи / болезнени . След няколко дни започнаха и да сърбят Според мен е нахапано от нещо точно заради тази по тъмната част в центъра на червеното ( пъпката )
П.С. сега като се върнах да погледна снимкитеоще веднъж като пътечка ли са? Или така изглежда

# 21
  • Мнения: 198
На моето дете се появиха подобни пъпки на морето , и понеже при отиване за консултация в близката поликлиника ми пойскаха 250 лв се свързах с доктор в супердок . Отговори ми , че е нахапано щом има в средата като кутикул мисля го нарече . Изписа кремче на кортикостеройдна основа и след 3 дни започнаха да завехнват . Пъпките хаотично ли са или имат някаква подредба ? Ако желаете ще пратя снимка на лично на моето момиче ( оказа се бълха или дървеница ) нахапването при нея инсектен дерматит . Пъпките са парещи / болезнени . След няколко дни започнаха и да сърбят Според мен е нахапано от нещо точно заради тази по тъмната част в центъра на червеното ( пъпката )
П.С. сега като се върнах да погледна снимкитеоще веднъж като пътечка ли са? Или така изглежда

Разпръснати са. Нямам по лицето и имам няколко на бедрото.
Обадиха ми се и ми изписа антибиотик. Каза, че не е шарка, можело да бъде розацея.

# 22
  • Мнения: 2 505
Сигурна ли си, че са ти казали розацея?  Обривът при нея е по лицето.

# 23
  • Мнения: 198
Сигурна ли си, че са ти казали розацея?  Обривът при нея е по лицето.

Хаха точно така ми каза.
Много е смешно, че точно там нямам нищо.
🤭🤣
Тези "лекарии"...
Как така поставят диагнози по телефона и по снимки..

# 24
  • Мнения: 1 475
Без да съм сигурна, че е това, проверете дали не е херпес зостер. (Начален обрив по скалпа, пъпките вървят по пътечка от шията надолу, отляво или отдясно. Тази пътечка ще се разширява( по нерв), независимо че няма типичните струпвания и изливи. При мама така започна и след двегодишно обикаляне по дерматолози, един й вика, ами остана едно нещо, ама едва ли е това. Изписаха и за зостер лекарства, обаче в грешна доза ( малка) и той стана резистентен към всичко. Та след 25+ години борба с тези пъпчици отгоре, дето съсипват нерва отдолу и съответните органи един по един отказват, днес стават точно 3м откакто тази гад победи.
Каквото и да е, да се отървете бързо.

# 25
  • Мнения: 2 505
Зостера  боли, този факт не може да се пропусне.

# 26
  • Мнения: 1 475
Явно може.... когато не е типичен обрив, болка почти няма.

# 27
  • София
  • Мнения: 14 082
Обривът може да е от варицела, не е задължително да има температура. Тъй като си в Англия, има 0.001% да е маймунска шарка.
Не е розацея, при нея няма такива пъпки, а по-скоро зачервени места.

# 28
  • Мнения: 40
Като махнете люспите избиват ли капчици кръв отдолу , ако е така вероятно е псориазис.

# 29
  • Мнения: 198
Като махнете люспите избиват ли капчици кръв отдолу , ако е така вероятно е псориазис.

Не не, кръв няма. Вече са едни сухи петна, люспести.
Предписаха ми антибиотик.
Хубаво щеше да ме прегледат и да установят какво е и как са се появили, но на тях им плащат да си седят в офиса.
Дано не се повтори, защото не знам от парфюма ли е, от басейна ли, някакво насекомо ли или от топлото, защото работя в кухня, където е адски горещо, като сауна, от всякъде лъха на топло.
😑🤔🤔😶

Общи условия

Активация на акаунт