Родени през 🐟☀АВГУСТ 🦜🏖

  • 17 995
  • 794
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 141
А аз само от любопитство да питам, ако бебето след 2ч се събуди гладно и започне да пищи, според тази акушерка какво правим в следващия 1ч?

И аз това я попитах😁
Каза, че ако е сукало ефективно няма как да огладнее след 2 часа. Бях доста скептична, но пробвах позата за кърмене дето тя ми я показа и държах бебчо максимално буден (а не само да примлясква доволно полузаспало). И по 20 Мин на гърда. Сега спи от 2 часа доволен и без рев. Ако устиска още 1 ч ще я призная тая акушерка

# 736
  • Мнения: 537
А аз само от любопитство да питам, ако бебето след 2ч се събуди гладно и започне да пищи, според тази акушерка какво правим в следващия 1ч?
Аз съм на този принцип - бебето гладно ли е, ще яде! Няма час, няма 2 часа. Ако е гладно е гладно. Абсурдно е да стоя и да чакам да мине Еди колко си време а то да пищи! Както всеки човек огладнява по различно време, бебето също е човек!

# 737
  • Мнения: 3 351
А аз само от любопитство да питам, ако бебето след 2ч се събуди гладно и започне да пищи, според тази акушерка какво правим в следващия 1ч?

И аз това я попитах😁
Каза, че ако е сукало ефективно няма как да огладнее след 2 часа. Бях доста скептична, но пробвах позата за кърмене дето тя ми я показа и държах бебчо максимално буден (а не само да примлясква доволно полузаспало). И по 20 Мин на гърда. Сега спи от 2 часа доволен и без рев. Ако устиска още 1 ч ще я призная тая акушерка
Моето сега издържа 3ч ако спи. Иначе не, колики няма. Будували обаче трябва да си хапне преди сън. Каката обаче, която спеше по 20мин, нямаше как да издържи 3ч без да яде и чудо да стане.
Дано да имаш успех и акушерката да е права, но лично мен ме съмнява страшно много.

# 738
  • София
  • Мнения: 2 424
Баткото беше на поискване, като разбрах какво е това де. Кърмихме се 4 години почти. Режим на кърма няма как. То на АМ някои бебета огладняват по-често, няма как гладни да ги държим.

# 739
  • Мнения: 537
Баткото беше на поискване, като разбрах какво е това де. Кърмихме се 4 години почти. Режим на кърма няма как. То на АМ някои бебета огладняват по-често, няма как гладни да ги държим.
Ние сме на АМ но пак няма как да има точен режим! Това с тези часове е ориентировъчно.

# 740
  • Мнения: 141
Не се газирайте де😁
Споделих информация и казах че аз ще пробвам. Не натрапвам на никого нищо.
Много ясно че няма да си държим бебетата гладни

# 741
  • Мнения: 1 238
Прашинке , в поликлиниката няма ли асансьор? Моята педиатърка не дава с количката в кабинета и я оставям отпред.Последния път викнах приятелка с мен , че и аз имам притеснения да не ми я откраднат.
Моето дете в началоти ядешв АМ на по - малко от 3 часа ,за кърма не вярвам всеки път да търпи толкова ,но пробвай , нищо не губиш.Аз украсих с два цвята балони големи с усмивки от пепко, имах и останали от изписването латексови балони , сложих ги в едно кошче люлка.
Хоуп , Еrinne честито!
Аз имам кенгуру , но не мисля да го ползвам.Иначе до поликлиниката с него нищо няма да му стане , но ако застане правилно.

# 742
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 759
Нашата украса ще бъде от изписването ,като ще добавя още някой балон ,тъй като повечето ги раздадохме или спаднаха.Поръчала съм питка ,торта,меденки и други сладки неща .Имам салфетки и картонени чинии от празника за разбиране на пола.Та всичко ще употребя.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 743
  • Мнения: 537
Прашинке , в поликлиниката няма ли асансьор? Моята педиатърка не дава с количката в кабинета и я оставям отпред.Последния път викнах приятелка с мен , че и аз имам притеснения да не ми я откраднат.
Моето дете в началоти ядешв АМ на по - малко от 3 часа ,за кърма не вярвам всеки път да търпи толкова ,но пробвай , нищо не губиш.Аз украсих с два цвята балони големи с усмивки от пепко, имах и останали от изписването латексови балони , сложих ги в едно кошче люлка.
Хоуп , Еrinne честито!
Аз имам кенгуру , но не мисля да го ползвам.Иначе до поликлиниката с него нищо няма да му стане , но ако застане правилно.


Благодаря за коментара, ще пробвам да отида пък каквото стане с една дума. Най-много да изгоря с една количка ... 🤣

# 744
  • Мнения: 3 351
Не се газирайте де😁
Споделих информация и казах че аз ще пробвам. Не натрапвам на никого нищо.
Много ясно че няма да си държим бебетата гладни
Да споделиш после дали става и точно как. Ще е полезна информация.
Те и тук акушерките твърдят, че трябва на 3ч да яде, но лично познавам акушерка, която кърмеше на по малко от 2ч иначе малкия вдигаше блока на главата си. В началото се пробва както са я учили, ама много бързо се предаде.
Нашата педиатърка с каката казваше да и давам да яде когато иска. Била е на 4-5 месеца като я питах как да махна нощните хранения. Тя ядеше много пъти през ноща. Докторката каза, че толкова малко бебе на кърма няма как да няма нощни хранения, ако искам да ги разредя да пробвам да я залъгвам с вода, но според нея е по добре да си храня детето, и че като дойде момента тя сама ще си ги намали.

# 745
  • Мнения: 320
Честито бебче Erinne, бъдете здравички.

За кърменето педиатъра ми каза да се опитам да го кърмя на 3 часа, но си зависи от детето. Ако се събуди час час и половина преди времето за ядене да му предлагам водичка, така или иначе е хубаво да пие и вода, но ако забележа, че иска повечко вода да му предложа кърма, защото може да е гладен.
Относно времето за кърмене и 10 мин са достатъчни, аз кърмих пред педиатъра и тя каза че ако суче така както пред нея и 10 Мин са му достатъчни.
Но това за грубата пелена ме уби, преди да раздразните кожата на бебето, плобвайте ако се унесе да го щипкате по ръчичките и крачетата. При Ники действа и като си играя с ушето му.
За 40-то смятам да отидем в някоя сладкарница, но има още много време

# 746
  • Асеновград
  • Мнения: 1 383
Ние днес бяхме на педиатър, всичко е наред, Тери е качил доста.🤭 за месец малко над 1 кг, и затова ни увеличи дозата вит Д, на 4 капки дневно защото расте бързо.🥹

Педиатърката ми каза да си помисля за ваксината за ротавирус, тъй като не е от задължителните, но е препоръчителна, вие мислите ли да слагате? Доколкото разбрах, на повечето бебчета я слагат, тя се капе с капки в устата, не е с инжекция. И лекарката каза че в Англия е задължителна, при нас все още е по желание. Аз мисля да я сложим.

# 747
  • София
  • Мнения: 5 623
И на мен ми е абсурдно това с тричасовия режим. Не съм го ползвала с баткото, сега пък няма шанс. Това е моето мнение.

Ротавирусна няма да слагам. Баткото получи странична реакция - силна диария.

# 748
  • Мнения: 606
Аз ще я искам рота вирусната, защото с каката я пропуснах, а тя го кара и беше някакъв ужас да я гледам с 40 градуса температура. Диария като вода. На всеки напън да направи нещо или да плаче излизаше струя. Накрая си докара и пикочна инфекция и лежах с нея седмица в педиатрията на Гешев. После още 2 седмици пи антибиотик и 6м добавки, за да по оправим пикочно отделителната система. Не го пожелавам на никой. А да получи силно разстройство след нея е много често срещана реакция. Това е жива ваксина. Мн добра хигиена трябва и в останалите  от семейството при смяна на памперса, за да не прихванат и те.

Последна редакция: вт, 30 авг 2022, 16:25 от i.skela

# 749
  • Мнения: 1 025
Рота ваксината не защитава ли само от определени ротавируси, тоест не покрива всички щамове и може и с ваксина пак да боледуваш?

Общи условия

Активация на акаунт