Родени през 🐟☀АВГУСТ 🦜🏖

  • 17 954
  • 794
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 342
Детето на приятелката ми освен, че след ваксината имаше диария, няколко месеца по късно по Коледа лежаха в инфекциозно отделение с ротавирусна инфекция. Изкарая много тежко, влязоха на Коледа и излязоха след Нова година. Аз не мисля да слагам.

# 751
  • Мнения: 606
Да не покрива всички щамове.

# 752
  • Мнения: 537
Не бих сложила никакви допълнителни ваксини. Достатъчно е пълен календара така или иначе. Дори много от тях ако има как бих ги отказала директно. Не съм антиваксър. Лично мнение.

# 753
  • Мнения: 3 966
Само някои щамове покрива, да. Не пази и от ентеровируси, които също си върлуват.
Четох сега за тези три часа, никакъв шанс, хах. Те само увеличават интервалитр в някакъв момент, абсурд сега да го държа гладно, че да спазя някой час. Бебата сутрин прави даже по-големи паузи и ми оставя време да оправя, да поиграя с другите деца, да приготвя нещо за хапване. Привечер вече ме привиква по-често.

# 754
  • София
  • Мнения: 5 622
Ще се побъркам с тия колики. Цял ден е страшен рев, спи за по 20-30мин на гърда или на ръце и се започва отново. Спрях и Лефакса, че както се кълнях в него, така изведнъж и я запече и с мъка вършеше работата. Снощи заспа в 2ч и в 6 беше готова да събуди целия квартал.
Мръън.

# 755
  • Мнения: 696
У нас е веселба, номер 1 се прибра от море със стомашен вирус, цяла нощ повръщане, днес я водих на лекар, мия и дезинфекцирам постоянно и се чудя как да държа всичко деца разделени, доста е трудно, като аз и мм сме двама, а те - три. Сега се моля бебето да хване, че тогава вече не знам какво ще правя, с бебе на 1 месец, сигурно директно в Инфекциозна ще вляза..

# 756
  • Мнения: 537
Ще се побъркам с тия колики. Цял ден е страшен рев, спи за по 20-30мин на гърда или на ръце и се започва отново. Спрях и Лефакса, че както се кълнях в него, така изведнъж и я запече и с мъка вършеше работата. Снощи заспа в 2ч и в 6 беше готова да събуди целия квартал.
Мръън.
Ние сме на инфакол, не плаче но се напъва, стяга го корема. Иначе си върши работата 1-2 пъти на ден. Проблема ми е друг. Иска постоянно да го нося! Или да е в ръцете ми. Не иска да стои изобщо сам за малко поне, почва да мрънка и да плаче. Как процедирате вие в такава ситуация? Аз не го оставям да плаче изобщо? Ама без ръце останах вече...

# 757
  • Пловдив
  • Мнения: 800
Интересно звучи казаното от акушерката за трите часа 🙂 Сега не знам дали минахме някаква криза в растежа (между 3 и 6-а седмица): спи неспокойно през деня, и вместо обичайните седем хранения, ги направи осем. Това беше вчера. Днес е отново като по учебник в часовия диапазон  за хранене 🤭
Ние за 40-те дена нямахме украса. Срам, не срам, изобщо не съм и помисляла.

# 758
  • Мнения: 1 459
Не е задължителна ротавирусната в Англия, всичко е по желание. И аз се чудих за нея. Просто ако не се сложат всички ваксини не ги приемат после в "детска градина ".  Аз ще слагам всичко, замислих се, че англичаните нищо в повече и нищо излишно не дават и не слагат. Едната е 6в1, мисля че е като българската БЦЖ, покрива всичко която тя и още нещо. Другата е за минингит и сепсис, и тази рота вирусната. Слагам ги, дано всичко да е наред.
Ние утре сме преглед, мислех че започват ваксините, но то било следващия път.
На моето момче едната гънка под гушката се зачерви доста. Там той си складира мляко за после "ако забравя" да му дам случайно. Постоянно го бърша мокър нито след баня, нито след хранене съм го оставила. Сега е червено и днес и кожичка се бели. Естествено аз не изчаках до утре и купих това. Кремче на Ла-рош, пише че помага за много неща, рани, охкузвания, раздразнена кожа, включително като Бепантена, за подсичане. В същото време може да се ползва за лице, тяло и уста, от бебета на 1 седмица до възрастни... ЧУДО крем Grinning Сега ме е страх да го намажа, ще питам личната, а вие ползвали ли сте го?


С нищо не съм го мазала досега, и пъпчиците от топлото (имаше по коремчето и врата) , и бебешкото акне. Само по коремчето, и за кратко по лицето се появиха едни много ситни и странни пъпчици, груба и суха (силно казано) сякаш му беше кожата. Това ме накара да сменя Мустелата лосиона и душ гела с Uriage, но утре ги чакам да пристигнат.
Всичко минава от само себе си , страх ме е да го мажа по лицето. С водичка всяка сутрин си го мия, после следват процедури за вадене на сополки ако има, очичките се чистят пак само с вода, даже физиологичен разтвор мноооого рядко слагам.

# 759
  • София
  • Мнения: 5 622
Мазала съм баткото с този крем за бебешкото акне.

# 760
  • Мнения: 466
Това с кърменето на 3 часа много бих искала да го реализирам, но нито ще дам вода на детето, нито ще го мъча да му е дискомфортно докато се храни (визирам грубата кърпа). Това че детето не говори, не значи че трябва да го третираме като втори сорт. На мен не би ми било приятно да се храня на ръбест стол… Може да се побутва, пощипва…има много начини да му се напомни за какво виси на гърда.

Меджик, аз Миша го мажа с крем за лице на welda baby, цялата ми козметика е тяхна, ползвам серията с невен, но има и за по-чувствителна кожа, в приложението излизаше с добра оценка и я продават в Boots, тоест ако свърши няма да се налага да чакам доставка. Но при нас е ветровито от както се е родил, постоянно се сменя температурата и го мажа винаги след баня. Сурин крем не слагам. Лицето мия сутрин само с вода. Той хич не обича да го мокря 😂 Пищи вечер след баня, не знам при вас не се ли чува 😂

На моето дете колиеф за сега не помага от коликите, няма да коментирам колко е сложно да даваш докато освен, че кърмиш, не използваш помпа и шишета 🤣 Утре сме на преглед за жълтеницата, ще питам за  нещо друго.

# 761
  • Мнения: 1 025
Момичета помагайте! Давам да суче, имам коластра като стисна гърдите, но тя само спи. Опитах да си намажа зърната с коластра и да и капна, за да я предизвикам да засуче, имаше ефект, но няма разбуждане. Ако се събуди сама вече е твърде гладна и изнервена и няма засукване... Искам да я слагам редовно,защото усещам гърдите си напрегнати. Започнах малко с помпата да стимулирам, за да слезе по-бързо голямо количество. Гледам да не се паникьосвам, искам да успея. Утре ни е 3ти ден, ако всичко е наред ще ни изпишат на 1ви и вкъщи ще е съвсем друго..

# 762
  • София
  • Мнения: 5 622
Точно така трябва - често слагане на гърда, буди я ти, не я чакай тя да стане, щом се изнервя. Тридневно бебе е нормално да е поспаливо. Когато има силен рев за цица, аз лично гушкам по-плътно към мен, по-силно шъшкам и след малко драма тя засуква.
Според мен на толкова малко бебе коластрата му е достатъчна, предлагай често, бъди спокойна и всичко ще е наред. Внимавай все пак с помпата да не си докараш някоя свръхлактация.

# 763
  • Мнения: 1 459
Вещице и на моето колийф н ему помогна, само се измъчихме с тоя половин час.
С Лефакса сме добре, вече по нормално, знам кога е пика, не изтървам като видя, че му се спи го слагам и заспива сам.
Вчера пак акото беше леко зелено, но и преди е имал еднократно и после пак е нормално. Днес ще кажа и това на личната.
Сега имаме ново 20, яде 90-100 мл и не иска повече, започва да се гърчи, повдига му се като му дам шишето, бута го, или си го слага в устата и стои с отверена уста. Аз миоитрите имах намерение да вдигам от 120както си ядеше, на 130-140 мл. Той и 120 не иска. Обаче не всеки път, да кажем 3 нормални храненеи и 3такива направо се ядосвам.
Вчера 40 мин се опитвахме на 120 мл Disappointed
А е все по буден, главата държи, смее се, следи ни, седи си кротко си вика и рита в леглото, говори си с любимото му стаята Белия гардероб (ще го изместя вече) вчера видя и кучето.

# 764
  • Мнения: 3 342
Мажик акото може да е зелено от колики, ако е имал по сериозни колики.

Някой ползвали памперсите на ДМ или на ЛИДЛ? На Криса и се зачерви дупето и подозирам, че е от памперсите, защото вместо да се оправя се влошава. Баткото беше на около 1м като ми направи същия номер с Памперс. Мисля да вземам на литъл еинджъл, но още не съм намерила кой да ми ги носи вкъщи. Май ще пращам ММ до Владиславово.

Общи условия

Активация на акаунт