Моля за съвет, да задържа ли второто бебе или да направя аборт

  • 7 244
  • 159
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21 446
Има ли нещо друго, което те притеснява в отношението на мъжа ти - обиди, ревност, да ти е посягал, да те държи без пари например и да му се отчиташ за какво харчиш, страхуваш ли се от него? Семейството му как се държи с тебе? Майката на двете му деца в какви отношения е с него, той грижи ли се за децата си, идват ли при вас?

# 46
  • София
  • Мнения: 23 096
Недейте да съдите по себе си, дами. В някои общества обичаите са други и други неща са редни / нередни по подразбиране.
По тази логика авторката няма от какво да се оплаква след като се е събрала с мъж от друг етнос.

# 47
  • Мнения: 856
Тоя ако ми се беше паднал на мен, не знам какво щях да го направя.. Няма как някой да ми забранява да излизам. Попаднал е на кротка жена, която да тормози и която не смее да му се опълчи. Подлъгал я е да забременее, за да я върже вкъщи и да я командва и тормози цял живот, защото с две деца и без работа ще бъде напълно зависима от него, ако не направи нещо.
За аборта съвет не бих ти дала, защото това е много лично и важно решение, което трябва да вземеш сама. Детето във всички случаи няма вина за грешките на родителите си. Ако мислиш, че ще можеш да се справиш сама с две деца, роди го. Според мен обаче не трябва да стоиш с този човек, дори и да решиш да родиш бебето, защото ще те тъпче и тормози цял живот и с времето ще стане още по-зле. Аз такъв мъж не бих търпяла.

# 48
  • Мнения: 5 228
Наистина бебето няма вина, но ако го роди, няма ли чрез него да бъде свързана с мъжа, от когото я съветваме да се освободи?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Аборт и по- бързо намиране на работа.

Недей да прекъсваш взаимоотношенията със семейството си точно заради този мъж. Не е нормално да не можеш да излезеш да се разходиш със собствената си сестра. Мисли и занапред, евентуално дали би се справила сама с отглеждането на 2 деца когато ситуацията вкъщи стане нетърпима, защото ми се струва, че рестрикциите спрямо теб ще се увеличават. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 298
Наистина бебето няма вина, но ако го роди, няма ли чрез него да бъде свързана с мъжа, от когото я съветваме да се освободи?

И аз така мисля. Монументална глупост е било да спира хапчетата, след като тя самата не иска второ дете в момента, и е жалко да се прекъсва бременност заради това. Но аз не бих родила от такъв мъж, защото после цял живот ще съм свързана с него и не се знае какви мизерии може да направи в бъдеще.

# 51
  • Мнения: 856
Наистина бебето няма вина, но ако го роди, няма ли чрез него да бъде свързана с мъжа, от когото я съветваме да се освободи?
Ще бъде, но за това се мисли по-рано.. Ако беше на 17-18, бих я разбрала, но на 27 г. с малко дете и развод зад гърба си, да допуснеш такава грешка.. Най-лесно е да махне бебето, но аз съвети да направи аборт не бих й давала.
Трябва да реши сама какво иска и кое е най-правилно за нея.

# 52
  • Мнения: 2 052
Обаждаш се тук:

https://www.profamilia.de//

Това е Beratungsstelle, където могат да те консултират по всякакви правни и медицински теми в твоята ситуация. Не губи време и ако не си още с достатъчно добро ниво на езика - вземи си придружител, който да ти превежда.

# 53
  • Мнения: 5 228
Скрит текст:
Наистина бебето няма вина, но ако го роди, няма ли чрез него да бъде свързана с мъжа, от когото я съветваме да се освободи?
Ще бъде, но за това се мисли по-рано.. Ако беше на 17-18, бих я разбрала, но на 27 г. с малко дете и развод зад гърба си, да допуснеш такава грешка.. Най-лесно е да махне бебето, но аз съвети да направи аборт не бих й давала.
Трябва да реши сама какво иска и кое е най-правилно за нея.
Съгласна съм, но ако тя можеше сама да вземе решение, нямаше да се допитва до непознати във форум.

# 54
  • Мнения: 856
Ами на мен лично би ми тежало на съвестта да кажа на някого, дори и на непознат, да направи аборт и той да ме послуша, защото това е съдбоносно решение и грях, който вероятно ще плаща цял живот. Ако пък го роди, също ще си носи последствията, защото ще е свързана с този човек за цял живот. Изборът й е много труден.
Тук хората могат да й дадат някакви съвети, но не могат да решат вместо нея. Сама трябва да разбере кое е най-правилното за нея и да вземе решение, а не да слуша непознати хора.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 782
Точно защото авторката сама ще вземе решението, с чисто сърце ще споделя, аз какво бих направила. При тези червени "светлини", не бих родила и бързо се измъквам от връзката с този. Нито ще искам детето да расте в такава среда, нито пък да се върна у дома с две деца. Да, ще работи авторката, но и ще има нужда от помощта на близките си - е, по-добре едно дете да обгрижват.
Не оспорвам, че е било глупост да не мисли овреме, но това е било назад във времето, сега трябва да се минимизират загубите от ситуацията.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 36 602
...това е съдбоносно решение и грях, който вероятно ще плаща цял живот.

Как точно?

# 57
  • Мнения: 856
...това е съдбоносно решение и грях, който вероятно ще плаща цял живот.

Как точно?
Няма как да ти отговоря на този въпрос.. Не съм Господ. Всеки човек плаща за греховете си, а това е един от най-големите, но да не задълбавам в темата.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Ако религията я спираше по някакъв начин, тази тема изобщо нямаше да съществува. Така че да не намесваме Господ и плащането на грехове щото доволно много народ си живее честито и богато с извършени далеч по-лоши неща. И аман вече с тоя предразсъдък за абортите.

# 59
  • Мнения: 2 645
Аз залагам за аборт. Още едно дете съвсем ще те рестриктира от свободен начин на живот. Смятай, че с 2 деца няма да можеш да излизаш сама дори и да ти позволи!
Но тук не е това проблема, де. Аз не бих родила в нито един от вариантите!
И това ти го пиша като майка на 2 деца в стабилен брак и достатъчно житейски опит. Дори не ми искам да си помислям как бих се справяла с грижите в нестабилен брак или сама!

Общи условия

Активация на акаунт