Кратко име за момиче

  • 7 796
  • 231
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 308
За мен Атанска и Стоянка наред с Пенка, Иванка и Станка са изключително морално остарели имена и ако някой ги даде на децата си ги обрича да се срамуват цял живот.
Много хубаво ама това си е твоето лично и леко заблудено мнение. Иванка Тръмп сигурно умира от срам от името си. Или то е друго - чешко звучене. Ако утре се появи някоя Пенка световен шампион или кино звезда - набързо ще ти стане симпатично името. Даже ще се чудиш на себе си как така не си го харесвала. Цялата работа е само да видиш някой млад и симпатичен със съответното име. А с изброените "морално остарели" явно не познаваш никой или само разни стари лели и баби - оттам пренебрегваш имената, че се мъчиш и да го изкараш всеобщо мнение.

# 166
  • Мнения: 25 910
Станка на италиански означава изморена.
Добре е преди да избираме имена, да ги проучим.

# 167
  • Мнения: 5 609
Станка на италиански означава изморена.
Добре е преди да избираме имена, да ги проучим.
И вицът:
- Как се казваш?
- Станка.
- Ама аз не те питам с какво си дошла, а как ти е името.
А за по-горното мнение - ако се появи световен шампион Пенка, ще си кажа - евала, браво на жената, адмирации. Но това не би ме накарало да харесам името й.

# 168
  • Мнения: 1 308
Ако се снима с Брад Пит ще си промениш отношението. Няма нужда да твърдиш обратното - явно не осъзнаваш.

# 169
  • Мнения: 5 609
Ако се снима с Брад Пит ще си промениш отношението. Няма нужда да твърдиш обратното - явно не осъзнаваш.
Хайде аз да знам малко по-добре дали ще си променя мнението и какво осъзнавам. Joy Мерси.

# 170
  • Мнения: 5 826
Много интересни предложения давате и
дори да се отплесвате от темата, ми харесва да ви чета.
Все още не сме решили за името, но до края на октомври, има време.
Така, че всеки ваш коментар може да ми даде решение.

# 171
  • Мнения: X
Много интересни предложения давате и
дори да се отплесвате от темата, ми харесва да ви чета.
Все още не сме решили за името, но до края на октомври, има време.
Така, че всеки ваш коментар може да ми даде решение.

А много ли държите да е от три букви, или може 4? Защото и 4 си е кратко. Някой писа преди мен Нора и много ми харесва.

# 172
  • Мнения: 5 826
Ох, вече и аз не знам
Сега започнаха да ми харесват и Нора, Лора, Мила.

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 3 614
Познавам Пенка, която официално се прекръсти на Пепа, толкова да си го "харесва" името. Да, има остарели и селски имена за мен - Пенка, Станка, Ганка, Донка, Данка, Дочка. Излезли са от обръщение вече. Най - младата Пенка, която познавам е на 38.

# 174
  • Мнения: 6 188
Ами Цонка, Цецка ...

monii, изчисти си съзнанието за определено време и е възможно името само да те намери. Щом имаш и толкова време.

# 175
  • Германия
  • Мнения: 3 469
Определено има повече хубави имена с 4 букви, отколкото с 3.

Имате време, ще го измислите

# 176
  • Мнения: 1 607
Ние решихме окончателно буквално преди раждането съвсем друго от името, което беше всъщност фаворит. Просто така го почувствах, така че правилното име само ще ви намери.
Леко раждане на новата госпожица✌🏻

# 177
  • Мнения: 2 674
Майка се казваше Цонка... Като бях малка ми се струваше много красиво и благозвучно, но когато избирах имена за моите дъщери през ум не ми мина да използвам дори само буквата Ц

# 178
  • SF
  • Мнения: 21 564
Нормално е отплесването в такива теми. За 7-8 страници обикновено са изброени всички възможни и невъзможни предложения, отговарящи на условието - кракто име, чуждо име, име на владетел, име на бог или богиня, име с определена буква. Ако не се отплеснем и не разширим темата, следващите 7-8 страници ще са почти същите като предишните.
Тук поне майката участва, а не ни е зарязала да си изброяваме трибуквени комбинации Simple Smile

От четирибуквените фаворит ми е Нина. Толкова е нежно, изискано, френско дори.
Лора ми е на последно място.

# 179
  • Мнения: 25 910
Като казахте Нина, сещам се за Нина Добрев, която е родена Николина Добрева. Макар че е 89ти набор, дали са и старовремско име. Предтавя се като Нина.

Общи условия

Активация на акаунт