Проблем с млечни зародиши на зъб при 7 годишно дете, съвет за лицев хирург

  • 186
  • 1
  •   1
Отговори
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 745
здравейте, малката е на 7 г и не е имала въобще млечен преден зъб. Преди време бях званяла на лицев хирург в София и той ми каза да изчакам да израстнат постоянни зъби и след това ако има проблем да ходим на прегледи. Другия преден израстна, но проблемния го няма. Направихме панорамна снимка и посетихме лицев хирург във Велико Търново за съвет. Каза ни, че има 4-5 малки зъбчета на мястото пред постоянния /Имало постоянен зъб, но му пречат да излезе/, който трябва да се махнат. Записахме час за септември, като интервенцията ще бъде с местна упойка...Притеснява ме дали не е нужно да бъде пълна упойката с гас или нещо такова. Дали да не търсиме и друго мнение в друг град, моля за съвет/мнение.


# 1
  • Мнения: 13 668
Здравейте
Дъщеря ми нямаше 5 млечен. На местно ниво правихме панорамни снимки но никой не откри проблема. Ортодонтката ни твърдеше че вероятността да няма проблем в тази ситуация е много малка и ни изпрати в Сф на консулт с доц Пламен Станимиров. В Сф видяха че под 4ти  млечен има разпрострян фибром. Направиха ни операция във детска ЛЧХ  към ВМА, Нашата операция беше с пълна упойка, доц Станимиров каза, че каквото и да се вижда на снимката по време на операцията ще стане напълно ясно какъв е проблема. По време на операцията станало ясно че 4ти постоянен няма да порасне защото е враснал дълбоко в костта и се е наложило да го отстранят. Запазиха 5ти постоянен който по-късно израсна и с брекети мръдна ха всички задно зъби напред.
На ваше място задължително бих потърсила второ мнение.

Последна редакция: чт, 11 авг 2022, 23:15 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт