Лежащи мами - 49

  • 50 131
  • 1 195
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 210
Здравейте! На последния преглед АГ измери шийката 17мм( 28г.с.). Спомена че се налага поставянето на серклажна шапка. Някой има ли малко повече информация, това песар ли е или нещо различно?

# 61
  • Мнения: 818
Здрасти, Михаела,

Не знам какво е имал впредвид твоя лекар с този термин. Поставя се или серклаж или песар. Но 28г.с. е доста късно за серклаж или поне аз не съм чувала да се прави тази процедура в толкова късна седмица… най-много до 25та/26та и то пак е на кантар. Може би песар е имал в предвид, въпреки че не знам за този размер шийка дали е удачен 🤷🏼♀ Най-добре говори отново с него за да ти обясни подробно каква точно манипулация иска да извърши.

Здравейте! На последния преглед АГ измери шийката 17мм( 28г.с.). Спомена че се налага поставянето на серклажна шапка. Някой има ли малко повече информация, това песар ли е или нещо различно?

# 62
  • Мнения: 159
Здравейте, и аз съм с препоръка за повече лежане, със скъсена шийка. Искам да питам след повече лежане и прием на медикаменти при някой имало ли е удължаване на шийката в по-късен етап или вече само намалява, благодаря, стискам палци всички да изкарат възможно най-близо до термин

# 63
  • Мнения: 632
Може да се задържи така положението и да няма скъсяване,а може и да се оправи .
Да попитам лежащите какви разходки си позволявате? С кола до магазина ? Не издържам вече.Имам много  контракции,но искам и аз малко въздух.Дори с колата да е до  някоя пейка или магазин. Позволявате ли си?Иначе съм  лежала 95% от времето  юли досега.

# 64
  • Мнения: 818
Edelvais123 аз за съжаление никакви не си позволявам.. освен за преглед, това ми е излизането 🙄 Вкъщи вчера станах за 15 минути да направя мъфини, иначе предимно си лежа и ставам до тоалетна или за вода, храна, да си пусна някое капучино от време на време.. Ей такива малки неща. Поне докато не вляза в 7ми месец ще е така положението, а АГто каза че ще разхлаби режима към 32ра седмица. Тогава уж няма абсолютно никакъв риск за бебето ако тръгне раждане.

# 65
  • Мнения: 33
Здравейте момичета
Аз да ви попитам дали правенето на микробиология или меренето на шийката може да попречи по някакъв начин на серклажа?
Опасно ли е?

Надявам се всички вие да сте добре и ви благодаря предварително!

# 66
  • Мнения: 57
Здравейте, и аз съм с препоръка за повече лежане, със скъсена шийка. Искам да питам след повече лежане и прием на медикаменти при някой имало ли е удължаване на шийката в по-късен етап или вече само намалява, благодаря, стискам палци всички да изкарат възможно най-близо до термин
Може да се удължи шийката, но с яко лежане. Със сигурност по-важно е да не се скъсява повече.

# 67
  • Мнения: 394
Здравейте, и аз съм с препоръка за повече лежане, със скъсена шийка. Искам да питам след повече лежане и прием на медикаменти при някой имало ли е удължаване на шийката в по-късен етап или вече само намалява, благодаря, стискам палци всички да изкарат възможно най-близо до термин
Моята в 22 г.с беше 2.8см. С лежане, излизане само за преглед, Магнерот и Утрогестан се вдигна до 3.5-6см. Сега е пак 2.7см, но вече съм почти в 32г.с. и според АГ е ок. Пак почивам и не правя дълги разходки, но не лежа по цял ден.

# 68
  • Мнения: 153
Здравейте аз също имам проблем с шийката имам загуба в 6 месец и сега разбрах току що че съм бременна след инвитро бях преди време на консултация с ДОКТОР ХРИСТОВ и той каза Екто серклаж след 12 седмица, но сега трябва ли да лежа постоянно преди самия серклаж или важното е след това като вече повече натежава. Благодаря предварително 🙏🙏🙏

# 69
  • Мнения: 57
Здравейте аз също имам проблем с шийката имам загуба в 6 месец и сега разбрах току що че съм бременна след инвитро бях преди време на консултация с ДОКТОР ХРИСТОВ и той каза Екто серклаж след 12 седмица, но сега трябва ли да лежа постоянно преди самия серклаж или важното е след това като вече повече натежава. Благодаря предварително 🙏🙏🙏
Здравей!
Много хубава новина, че чакаш бебе!
Според мен е много важно да намериш лекар, на когото вярваш и можеш да се довериш и ако имаш такива въпроси да се допитваш преди всичко до него.
Ако проблемът, който имаш е недостатъчност на маточната шийка, а то явно е това, според мен, не се налага да лежиш все още. Но ако имаш някакви други оплаквания, особено зацапване или болки е хубаво да си почиваш повече. При мен скъсяването започва към 18-19 седмица, когато явно бебето започва да натежава.

Успех с бременността! Този път до финал! 🙏

# 70
  • Мнения: 1 024
Шийката се оформя и може да се мери след 10г.с, според мен не е нужно да лежиш все още.

# 71
  • Мнения: 153
Шийката се оформя и може да се мери след 10г.с, според мен не е нужно да лежиш все още.



Благодаря ви и сърце успех на всички 🙏

# 72
  • Мнения: 665
Здравейте лежащи мами!

Днес мина моята втора ФМ и докторът измери шийка 36мм., което е ОК, но това, което ме притесни е, че каза е с фуниевидно разширение. Каза, че не съм за серклаж или песар, но трябва да се наблюдава на две седмици. Не каза, че трябва да лежа, а аз в притеснението си забравих и да питам. Има ли някоя мама в подобна ситуация да каже сега само лежане ли трябва или може и леки разходки?

# 73
  • Мнения: 55
Здравейте, мили дами! Записвам се в темичката с пожелание всички да имат колкото е възможно по-спокойна бременност и да се радват на прекрасен финал!
Аз съм още в ранна седмица - 10.5, като вчера бях на преглед и с вагинален ехограф се установи дължина на шийката 3.3 см. Док каза, че за момента е ок обаче изрично подчерта, че трябва да се следи активно с вагинален ехограф до 20 г.с. Тъй като имам предишни 2 загуби в ранни седмици (6-8) каза, че целта е да сме превантивни и да няма изненади. Понеже се замислих повече по въпроса след прегледа (там бях толкова фиксирана в/у това дали ще чуем сърчице пак и живичко ли е), се питам: шийката на матката "развива" ли се като дължина след 10 седмица или не. Малко лаически е вероятно въпросът ми, но изчетох различни теории, та реших да попитам по-опитните дами Simple Smile
Благодаря!

# 74
  • Мнения: 1 024
Моята я мериха след 10г.с, защото до тогава се формира. Аз също в 10г.с с 3.3см, правиха ми и мануален преглед с пръст дали пропуска. Съответно бях с превантивен серклаж. Писала съм назад доста.
Имам предишно скъсяване в 28г.с с първата бременност, затова сега превантивно.

Общи условия

Активация на акаунт