Лежащи мами - 49

  • 46 098
  • 1 144
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 617
Точно 28 г.с. Имам доста  още поне до 36-та.
Да,гледам  да се въртя малко.Иначе като спя получавам  контракции от смяна на позата (ляво и дясно) ,но бързо отминават.Понякога имам и болки.
 Бяха ми казали,че просто имам чувствителна матка ,защото съм дребна и  така ще си карам.Може да съм слаба,но това въобще  не го смятам за индикация ,защото има и по-слаби,които тичат до 9 месец. Имам автоимунно,та може и то да прави  белите..

# 46
  • Мнения: 57
Да се включа и аз към стриктно лежащите. Да попитам  има ли такива ,които пият лекарства и пак не им помагат за контракциите? Моите са си леко болезнени или поне аз така ги усещам.Вече имам и болки  в кръста.
На мен но-шпа и магнезий не ми помагат вече и затова ми изписаха салбутамол. То е бая силно и намалява контракциите, но не са изчезнали напълно, имам си по 1-2 на час, иначе ще са през 15 мин.

# 47
  • Мнения: 33
Аз на следващия преглед ще искам нещо по силно да си имам вкъщи за всеки случай.

Толкова много ме е страх, че нещо може да се обърка и че няма да мога да избутам до края😢

Въпреки че само лежа не правя нищо освен да стана и да отидя до банята и въпреки това контракции, болки и какво ли не а имам още 19 седмици до края, и това време не минава😢😢

# 48
  • Мнения: 906
Мисли позитивно, колкото и да е трудно в този момент. Аз имах множество контракциин от 4-ти месец и с двете си бременности. Към 7-ми месец вече бяха болезнени, цял ден лежах и те си „валяха“. И двата пъти родих в 37-ма и 38-ма седмица. Успех!

# 49
  • Мнения: 33
С този серклаж и толкова много контракции направо не ми се мисли… Моля се да стане чудо❤

# 50
  • Мнения: 617
С този серклаж и толкова много контракции направо не ми се мисли… Моля се да стане чудо❤
Лошото е ,че бавно минава времето ,но съм убедена,че ще стигне бебето до 9ти месец 🤍. Аз от 16седмица съм така.Вече в 28ма влизам  и  съм доказателство,че може да се избута.Все пак страх има много в мен.Особено като получа и менструални  болки става "чудно".
Успех желая!

# 51
  • Мнения: 33
Много ти благодаря!❤
Ще се радвам да стигна даже и до твойте седмици✨
Дори не смея още да правя покупки за бебето от страх нещо да не се обърка и после само да ги виждам тези неща…
Вече и не споделям с близките защото всичи са на мнение че прекалявам с мойте притеснения и само пиша тук ❤



С този серклаж и толкова много контракции направо не ми се мисли… Моля се да стане чудо❤
Лошото е ,че бавно минава времето ,но съм убедена,че ще стигне бебето до 9ти месец 🤍. Аз от 16седмица съм така.Вече в 28ма влизам  и  съм доказателство,че може да се избута.Все пак страх има много в мен.Особено като получа и менструални  болки става "чудно".
Успех желая!

# 52
  • Мнения: 57
Аз на следващия преглед ще искам нещо по силно да си имам вкъщи за всеки случай.

Толкова много ме е страх, че нещо може да се обърка и че няма да мога да избутам до края😢

Въпреки че само лежа не правя нищо освен да стана и да отидя до банята и въпреки това контракции, болки и какво ли не а имам още 19 седмици до края, и това време не минава😢😢
А защо не отидеш за малко в болница? Не е върха, но е по-спокойно. В патологията на Света София (Тина Киркова) е много добре положението - чисто е, ново е, мили са. Там слагат по-силни медикаменти и се намаляват контракциите. Не е решение за дълго, но поне за малко, според мен е вариант.

# 53
  • Мнения: 33
Ами аз миналата седмица бях на преглед и другата пак съм там.
Не ми се влиза в болница защото там се чувствам още по зле, за днес още съм нямала контракции.
Един ден имам повече от другия…
Но ако стане много зле и започна да имам болки, без да се замисля влизам.
( мисля че при мен страха е много по голям от болките 😁)

Аз на следващия преглед ще искам нещо по силно да си имам вкъщи за всеки случай.

Толкова много ме е страх, че нещо може да се обърка и че няма да мога да избутам до края😢

Въпреки че само лежа не правя нищо освен да стана и да отидя до банята и въпреки това контракции, болки и какво ли не а имам още 19 седмици до края, и това време не минава😢😢
А защо не отидеш за малко в болница? Не е върха, но е по-спокойно. В патологията на Света София (Тина Киркова) е много добре положението - чисто е, ново е, мили са. Там слагат по-силни медикаменти и се намаляват контракциите. Не е решение за дълго, но поне за малко, според мен е вариант.

# 54
  • Мнения: 57
Разбирам, да, аз също предпочитам вкъщи, въпреки че като лежах за серклажа, ми беше много спокойно в болницата, още повече че там наистина лежа. Вкъщи все има нещо Simple Smile
Що се отнася до страха, това е едно от най-трудните неща, но аз се опитвам да се боря, защото знам, че с нищо не помага, само вреди. Опитвам се да гоня всякакви мисли на страх. Искам да кажа, че с правилна терапия и лежане, вероятността да се задържи бебето е много голяма. Поне моят опит е такъв Simple Smile

# 55
  • Мнения: 33
Аз като лежах в болницата за серклажа само плачех даже имаше моменти си викам стига вече де, всичко това е за добро.
Сега имам дни в който си казвам няма какво да се обърка и съм много уверена но има и такива в който просто изпадам в депресия иии си чакам да отмине.

Добре че мога да пиша тук и че не съм сама в това положение❤



Разбирам, да, аз също предпочитам вкъщи, въпреки че като лежах за серклажа, ми беше много спокойно в болницата, още повече че там наистина лежа. Вкъщи все има нещо Simple Smile
Що се отнася до страха, това е едно от най-трудните неща, но аз се опитвам да се боря, защото знам, че с нищо не помага, само вреди. Опитвам се да гоня всякакви мисли на страх. Искам да кажа, че с правилна терапия и лежане, вероятността да се задържи бебето е много голяма. Поне моят опит е такъв Simple Smile

# 56
  • Мнения: 209
Само бих ви вдъхнала кураж момичета! Резултата на края на бременноста си заслужава!
Аз си бях направила нещо като график за всеки ден по колко страници да чета книга, от колко до колко тв, храненията в колко часа, с кой кога по телефона, задължителна дрямка/почивка без социални мрежи… и някакси времето го убивах малко по-малко.

# 57
  • Мнения: 33
Момичета да ви питам как си готвите?😁
Аз лягам на дивана и дърпъм един стол за да си режа продуктите😁
Дайте ми някакви идей❤

# 58
  • Мнения: 57
И аз така правя. Но гледам да готвя много прости неща, които не изискват някакви сериозни операции. По-скоро да нарежа неща, да ги сложа и да ги оставя да се готвят. В останалите случаи готви мъжът ми.

# 59
  • Мнения: 12
Здравейте,

Искам да попитам тези от Вас, които са с поставен вагинален песар, кой и къде Ви го поставиха? Може ли да споделите малко повече информация относно самото поставяне и след това имахте ли оплаквания, болки, дискомфорт? Помогна ли Ви да задържите бременността?

Предварително благодаря!
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт