Лежащи мами - 49

  • 50 089
  • 1 195
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 818
Бях, но ставах да си направя примерно мюсли или кафе или бързо обяд. От време на време пусках пералня и сгъвах дрехи, оправях миялната. Обаче от вчера бях с менструални болки и стягания и с цял ден ставане само до тоалетна се оправи работата. Та реших до 27ма да лежа само до тоалетна и душ и след това да почна да шетам по малко в нас както преди.

# 31
  • Мнения: 33
Да, почивай си повече
Аз си мисля като ще ми мерят шийката и като ще ми пуска микробиология дали по някакъв начин може да се случи нещо с серклажа😕
След като са ви правили серклаж след колко време ви мериха шийката и ви пускаха микробиология?

Бях, но ставах да си направя примерно мюсли или кафе или бързо обяд. От време на време пусках пералня и сгъвах дрехи, оправях миялната. Обаче от вчера бях с менструални болки и стягания и с цял ден ставане само до тоалетна се оправи работата. Та реших до 27ма да лежа само до тоалетна и душ и след това да почна да шетам по малко в нас както преди.

# 32
  • Мнения: 818
Аз съм с песар, но ще ми я измерват на всеки преглед. Не виждам причина за обратното. А иначе задължителна микробиология всеки месец, защото са чужди тела.

# 33
  • Мнения: 1 024
Аз бях със серклаж. Мереха шийка на 2 седмици и вземаха микробиология.Първият преглед след поставянето беше след 14 дни. Това от 18г.с до 34г.с

# 34
  • Мнения: 375
Да, почивай си повече
Аз си мисля като ще ми мерят шийката и като ще ми пуска микробиология дали по някакъв начин може да се случи нещо с серклажа😕
След като са ви правили серклаж след колко време ви мериха шийката и ви пускаха микробиология?

Бях, но ставах да си направя примерно мюсли или кафе или бързо обяд. От време на време пусках пералня и сгъвах дрехи, оправях миялната. Обаче от вчера бях с менструални болки и стягания и с цял ден ставане само до тоалетна се оправи работата. Та реших до 27ма да лежа само до тоалетна и душ и след това да почна да шетам по малко в нас както преди.
Здравейте, след серклажът правих микробиологии на 2 седмици, защото серклажа сам по себе си е предпоставка за бактерии. И ако такива има, е добре да се открият навреме. Моят съвет е задължително да изисквате микробиология и  отделно да пускате поне веднъж на месец. Успех! 🙂

# 35
  • Мнения: 33
Сега много се притесних😕
Следващия ми преглед е след 2 седмици дано не е късно.
Ами просто вчера ми каза че щом нямам оплаквания, за сега няма нужда😕 но май трябваше…
Сега 2 седмици ще го мисля🥲

Да, почивай си повече
Аз си мисля като ще ми мерят шийката и като ще ми пуска микробиология дали по някакъв начин може да се случи нещо с серклажа😕
След като са ви правили серклаж след колко време ви мериха шийката и ви пускаха микробиология?

Бях, но ставах да си направя примерно мюсли или кафе или бързо обяд. От време на време пусках пералня и сгъвах дрехи, оправях миялната. Обаче от вчера бях с менструални болки и стягания и с цял ден ставане само до тоалетна се оправи работата. Та реших до 27ма да лежа само до тоалетна и душ и след това да почна да шетам по малко в нас както преди.
Здравейте, след серклажът правих микробиологии на 2 седмици, защото серклажа сам по себе си е предпоставка за бактерии. И ако такива има, е добре да се открият навреме. Моят съвет е задължително да изисквате микробиология и  отделно да пускате поне веднъж на месец. Успех! 🙂

# 36
  • Мнения: 218
Един съвет от преминала през лежащият режим- ако доктора е препоръчал да се лежи, не се прави нищо друго! Даже и за хапване в полулегнало положение, до банята и назад. Без перални или каквото и да е, защото самото движение на тялото да сложи дрехи или извади причинява свивания и слягания на корема и маточната шийка, без поседнало положение също, без моп, прахосмукачка или навеждане за съдомиялната…..Н И Щ О !!! Легнала, с леко повдигнати на възглавница крака е най-добре. По- добре е да лежите и да мрънкате колко е скучно, отколкото по средата на бремеността да загубите бебето. Слага се една черта на кое е преоритета за да се стигне до ревящ бебешки финал!
И да, имах две бремености със загуби в късни седмици и трета с много лежане, но с успешен край и здраво бебе родено две седмици преди термин

# 37
  • Мнения: 57
Аз съм съгласна за лежането. В един момент човек трявба да сложи на кантар кое е по-важно. Аз имам син, роден в 31 седмица. Да, добре е, голям човек е вече, но е страшен стрес да родиш в този период. Не го пожелавам на никого. Така че по-добре е да се лежи максимално. Аз имам и момиченце на три сега, много е трудно с нея да лежа, но се опитвам колкото е възможно. Във всеки случай си, когато мога съм легнала, с възглавница, дори и ям полулегнала, което е бая трудно.
Що се отнася до микробиологиите, моят доктор не ми прави. Каза, че новите конци били “не знам си какви” и не се налагало толкова често. Преди 15 години най-големия риск беше инфекция, но сега нищо не споменава. Та, мисълта ми е, да си слушате докторите и техните препоръки, това в случай, че имат опит с рискови бременности, серклажи и т.н., понеже не всички имат.

# 38
  • Мнения: 818
На мен нито един лекар до момента не ми е наложил пълен леглови режим, нито тези от отделенията, в които лежах, нито АГтата при които се следя. Даже ми казаха цитирам “да не се залежавам” и да си върша леки домакински задължения и кратки разходки навън. Аз обаче сама си наложих лежане след като усетих че дори и тези малко неща ме натоварват. Така че мисля щом сме в тази тема, всички сме я сложи въпросната черта на приоритета 😎

И песара и серклажа са чужди тела за организма и независимо от какъв материал са произведени, рискът от инфекция остава. Да, по-малък е в сравнение от преди 15 години заради новостите в медицината, но няма как да се елеминира напълно и за това трябва да се прави микробиология всеки месец.

# 39
  • Мнения: 33
Здравейте момичета
Да ви попитам дали мога да пътувам с самолет ( по спешност)
С серклаж съм и никога не са ми казвали че само трябва да лежа но за пътуването с самолет не знам дали не е проблем.

Някой от вас пътувал ли е?

Благодаря ви

# 40
  • Мнения: 394
Най-добре питайте следящия Ви АГ. Аз бях с леко скъсена шийка (2.8см в 22г.с.) и ми забраниха всякакво пътуване на 1-2 часа. Още в началото на бременността АГ казваше по-добре 2 часа в самолета отколкото 10 в колата, по-малко друсане ще има.
Здравейте момичета
Да ви попитам дали мога да пътувам с самолет ( по спешност)
С серклаж съм и никога не са ми казвали че само трябва да лежа но за пътуването с самолет не знам дали не е проблем.

Някой от вас пътувал ли е?

Благодаря ви

# 41
  • Мнения: 33
А има ли момичета който са пътували с самолет?

# 42
  • Мнения: 632
Да се включа и аз към стриктно лежащите. Да попитам  има ли такива ,които пият лекарства и пак не им помагат за контракциите? Моите са си леко болезнени или поне аз така ги усещам.Вече имам и болки  в кръста.
Иначе съм пътувала със самолет с първата бременност  и нямах проблем.Дори АГ ми каза само самолет,че иначе с  автобуса  бяха 12часа .

# 43
  • Мнения: 33
Здравей
Пия магнерот и но шпа но си имам контракции по цял ден.
Опитай се да се въртиш като усетиш че почват може да ти помогне.
В коя седмица си?

[/b][/b]
Да се включа и аз към стриктно лежащите. Да попитам  има ли такива ,които пият лекарства и пак не им помагат за контракциите? Моите са си леко болезнени или поне аз така ги усещам.Вече имам и болки  в кръста.
Иначе съм пътувала със самолет с първата бременност  и нямах проблем.Дори АГ ми каза само самолет,че иначе с  автобуса  бяха 12часа .

# 44
  • Мнения: 218
За болки имах предписан индометацин( то също помагаше за спиране), а за спиране на контракции - прокардия ( нифедипин) , като второто го взимах почти до края.

Общи условия

Активация на акаунт