Изследване на ХОРМОНИ – 25 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 43 371
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 35 916
По-добре на следващия МЦ, точно на 3 ден от МЦ ( АМХ и Инхибин В)

Може ли да се пусне сега на 6 ден от МЦ или да изчакам следваща менструация да бъдат в един ден?
Скрит текст:

Здравей, Денис! Това са моите изследвания на 3 ден от МЦ на 32г
Скрит текст:
Изследванията на щитовидната жлеза са от преди няколко месеца.
На какво би се дължало нередовната менструация?
Здравей!
Добре са, като цяло.
АМХ е доста висок... дано не е "скрита засега" ПКЯ?! Провери Инхибин В - той е по-обективен... или провери и двата на 3 ден от МЦ ( тълкуват се най-точно/вярно/обективно).
Т4 е малко нисък ( показва Хипофункция на ЩЖ)... ако си на терапия, дозата малко може да се увеличи - консултирай се с лекар. Ако не си на терапия - просто си го имай предвид... при бременност Хипофункцията се проявява много бързо, а отнема доста време докато се нормализират хормоните ( чрез терапията).
Здравей Денис.
За железния панел
Скрит текст:
се пускаше желязо,жск,феритни,трансферин и хемоглобин нали...б12 няма смисъл да пускам защото сега взимам по 1 т . 1000 под езика всеки ден...и фолиева пия...така,че и нея ще пропусна...ендокринолога иска да проверим стойностите на витамин д без да прекъсвам приема от 5 капки на ден...така няма ли да е фалшив резултата?
Здравей!
Да, това е т.н. Железен панел.
За В12 и вит.Д  - спри приема поне за 4-5 дни.
Провери и Хомоцистин-а.

Последна редакция: чт, 01 юни 2023, 21:37 от denis©

# 691
  • Мнения: 1 713
Благодаря Денис...а Хомоцистеинът ще бъде ли обективен докато приемам фолиева киселина...все пак съм в начална бременност и не ми се иска и нея да спирам за 4-5 дни

# 692
  • София
  • Мнения: 35 916
Благодаря Денис...а Хомоцистеинът ще бъде ли обективен докато приемам фолиева киселина...все пак съм в начална бременност и не ми се иска и нея да спирам за 4-5 дни
Да, ще бъде.
За ФК - предположих, че ще се притесняваш и затова не посочих да я спираш ( оставих ти да си решиш).
Посочих само В12 и вит.Д, защото те и без това падат бавно и 4-5 дни за тях не е проблем

За ФК един ден преди изследването я изпий по-рано сутринта (6-7 часа) ... на следващия, когато е изследването не я пий , ще си я изпиеш след като ти вземат кръв... така ще има поне поне 24 часа интервал ... за да се засекат по-обективни нива.... а не тези, които са в кръвта от приема на витамина.
През деня преди изследването приемай поне 3л. вода... защото, когато си в дехидратация (обща за тялото) кръвта е по-концентрирана и показва нереално, по-високи нива на някои елементи ... това често го засичам при желязото Simple Smile, хемоглобина...

Последна редакция: сб, 03 юни 2023, 07:48 от denis©

# 693
  • Мнения: 532
Здравейте,
Какви хормоно е нужно да изследвам при лоша миризма от изпотяване?
1 година след раждането съм, но от няколко месеца усещам, че се случва нещо различно с миризмата.. ужасно е. Нямам други оплаквания. С Хашимото съм, преди месец го проверявах и ТСХ си беше в норма 1.52

# 694
  • София
  • Мнения: 35 916
Здравейте,
Какви хормоно е нужно да изследвам при лоша миризма от изпотяване?
1 година след раждането съм, но от няколко месеца усещам, че се случва нещо различно с миризмата.. ужасно е. Нямам други оплаквания. С Хашимото съм, преди месец го проверявах и ТСХ си беше в норма 1.52
Здравей!
Консултирай се с дерматолог... в повечето случаи причина са различни бактерии по кожата.
Самата пот няма миризма
Ето и една интересна картинка - кои съединения (в резултат на контакта, пот<-> бактерия), какви миризми придават ( на лук, чесън... сяра...)

Друга причина медикаменти, добавки (витамини... напр. В-тата), някои храни ...

# 695
  • Варна
  • Мнения: 436
А хормоните могат ли да са причина за по-обилно изпотяване?

# 696
  • Мнения: 1 251
А хормоните могат ли да са причина за по-обилно изпотяване?

Мисля, че да !
Аз като съм била в стимулация, месец-два след стимулацията, потта ми миришеше ужасно близо4-5 месеца. След това всичко се нормализира и потта ми няма никакъв мирис.

# 697
  • Мнения: 278
Здравейте! Имам съмнения, че имам проблеми с половите хормони. Въпроса ми е - искам да изследвам прогестерон и естроген, проблем ли е че пия хормонални таблетки и те влияят ли на изследването?

# 698
  • София
  • Мнения: 35 916
А хормоните могат ли да са причина за по-обилно изпотяване?
Хормоналният дисбаланс - да, основно по-ниските нива на естроген, а непряко други хормони, които му влияят.... предполагам Simple Smile  Други причини - хипотония , хипертония,  хипогликемия/при ИР, феохромоцитом (на НбЖ) , проблем с ЩЖ ( хипертиреоидизъм), туберкулоза, ендокринни и метаболитни нарушения, неврологични заболявания  и т.н.
Хормонален дисбаланс има при ПМС,  ПКЯ и СПКЯ, премено - и менопаузата и т.н.

Но, се измества темата - въпроса не е за по-обилно изпотяване, а за лошата миризма при изпотяване, поне аз това разбрах Simple Smile


Здравейте! Имам съмнения, че имам проблеми с половите хормони. Въпроса ми е - искам да изследвам прогестерон и естроген, проблем ли е че пия хормонални таблетки и те влияят ли на изследването?
Здравей!
Не е проблем, но когато искаш коментар трябва да посочиш, че приемаш хормони ( какъв е медикамента) и за какво ги приемаш... имало ли е О., как е засечена и т.н.
Предполагам, ще изследваш Е2 и Прогестерон на 7-ми ден след предполагаема О., но ако е нещо различно  и това трябва да посочиш.
Какви са тези хормонални табл. ? Ако е ОК, то няма смисъл да се пускат каквито и да било изследвания, докато се приемат... или, ако е ХЗТ и т.н.
Ако са за ЩЖ... в деня на изследването не се приемат... изпиваш ги след това.

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 08:12 от denis©

# 699
  • Мнения: 278
А хормоните могат ли да са причина за по-обилно изпотяване?
Хормоналният дисбаланс - да, основно по-ниските нива на естроген, а непряко други хормони, които му влияят.... предполагам Simple Smile  Други причини - хипотония , хипертония,  хипогликемия/при ИР, феохромоцитом (на НбЖ) , проблем с ЩЖ ( хипертиреоидизъм), туберкулоза, ендокринни и метаболитни нарушения, неврологични заболявания  и т.н.
Хормонален дисбаланс има при ПМС,  ПКЯ и СПКЯ, премено - и менопаузата и т.н.

Но, се измества темата - въпроса не е за по-обилно изпотяване, а за лошата миризма при изпотяване, поне аз това разбрах Simple Smile


Здравейте! Имам съмнения, че имам проблеми с половите хормони. Въпроса ми е - искам да изследвам прогестерон и естроген, проблем ли е че пия хормонални таблетки и те влияят ли на изследването?
Здравей!
Не е проблем, но когато искаш коментар трябва да посочиш, че приемаш хормони ( какъв е медикамента) и за какво ги приемаш... имало ли е О., как е засечена и т.н.
Предполагам, ще изследваш Е2 и Прогестерон на 7-ми ден след предполагаема О., но ако е нещо различно  и това трябва да посочиш.
Какви са тези хормонални табл. ? Ако е ОК, то няма смисъл да се пускат каквито и да било изследвания, докато се приемат... или, ако е ХЗТ и т.н.
Ако са за ЩЖ... в деня на изследването не се приемат... изпиваш ги след това.
До скоро пиех трирегол, който ми смениха Ясмин, пия ги с цел протекция от кисти, а не с цел предпазване. С един яйчник съм и без тръби.

# 700
  • София
  • Мнения: 35 916
Скрит текст:
Здравейте! Имам съмнения, че имам проблеми с половите хормони. Въпроса ми е - искам да изследвам прогестерон и естроген, проблем ли е че пия хормонални таблетки и те влияят ли на изследването?
Здравей!
Не е проблем, но когато искаш коментар трябва да посочиш, че приемаш хормони ( какъв е медикамента) и за какво ги приемаш... имало ли е О., как е засечена и т.н.
Предполагам, ще изследваш Е2 и Прогестерон на 7-ми ден след предполагаема О., но ако е нещо различно  и това трябва да посочиш.
Какви са тези хормонални табл. ? Ако е ОК, то няма смисъл да се пускат каквито и да било изследвания, докато се приемат... или, ако е ХЗТ и т.н.
Ако са за ЩЖ... в деня на изследването не се приемат... изпиваш ги след това.
До скоро пиех трирегол, който ми смениха Ясмин, пия ги с цел протекция от кисти, а не с цел предпазване. С един яйчник съм и без тръби.
Докато приемаш тези ОК, изследването няма да е обективно.

# 701
  • Мнения: 952
Здравей Денис,

Покрай профилактичните прегледи пуснах и вит. Д защото мин година ми беше нисък, и хормонални от любопитство, тъй като качих доста килограми за няколко години и исках да ги проверя.

На 28 години съм, имам детенце на 4. От както имам цикъл винаги е бил нередовен и счести прояви на поликистоза, след бременността не съм имала кисти, когато са ме преглеждали, но цикълът си остана нередовен и не съм сигурна дали не са се появавали на моменти. Днес на прегледа всичко при АГ е нормално, както и при ехографията на ЩЗ.

От 2 месеца се храня с много по-малко въглехидрати, но имам много застоял начин на живот. Работя от вкъщи и по цял ден съм на компютър. Имам доста малко енергия и нямам сила за нищо след работния ден, предполагам че може би нещо хормонално ми влияе. /наясно съм че трябва да променя активността си/ Имала съм предишни периоди, в които съм спазвала подобни по-ниско въглехидратни режими и цикъл се появяваше веднага, пия мио инозитол. И сега като започнахх режима скоро след това ми дойде цикъл след дълго закъсняване, но от тогава въпреки режима не се е появявал. Гинеколожката каза че имам лигавица и се очаква да дойде.

Извинявам се за дългото обяснение, но се старая да съм максимално точна, за да могат изследванията да се разчетат коректно. Изпращам изследванията от днес и много ще съм благодарна да получа обратна връзка:

ПКК:



Хормони:

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 18:20 от 🐟 Дори 🐟

# 702
  • Мнения: 264
Здравейте! Имам лека хипофункция на щитовидната жлеза, без прием на медикамент TSH беше под 4. Заради планиране и пое бременност от около 2г приемам л-тироксин, като последно приемах 75мг. Сега родих и се чудя дали да го продължа и същата доза ли остава. Ще се видя с лекаря ми (др Начев) като че изпишат но се чудя междувременно какво да правя. Ако някой има сходен опит ще съм благодарна да сподели.

# 703
  • Мнения: 8
Здравейте,
Моля за помощ!!! Не мога да се свържа с лекарката и не знам какво да правя.
Днес е 1ви ден от закъснение и след положителен тест сутринта, направо отидох на кръвен + прогестерон.
Стойностите на прогестерона направо ме шокираха, а имаме уговорка да започна Утрогестан...
Има ли причина да се притеснявам? 

Ще съм много, много благодарна ако има някой по-компетентен, да даде съвет. Sob

# 704
  • Мнения: 1 103
Здравейте,
Моля за помощ!!! Не мога да се свържа с лекарката и не знам какво да правя.
Днес е 1ви ден от закъснение и след положителен тест сутринта, направо отидох на кръвен + прогестерон.
Стойностите на прогестерона направо ме шокираха, а имаме уговорка да започна Утрогестан...
Има ли причина да се притеснявам? 

Ще съм много, много благодарна ако има някой по-компетентен, да даде съвет. Sob


Не е толкова висок прогестерона. Вижте мерната единица. Pregnancy 1st trimester: 11.2 to 90.0 ng/mL or 35.62 to 286.20 nmol/L. Pr

Общи условия

Активация на акаунт