Вегетарианска тема - 17

  • 40 453
  • 601
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 192
Здравейте!
Тъй като темата е кулинарна и е за вегетарианци, искам да ви попитам знаете ли от къде мога да си купя замразена бакла? Не съм я пробвала, но ми попаднаха няколко рецепти с нея и много искам да ги пробвам. За съжаление обаче не мога да я намеря в магазините.

# 62
# 63
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Леща яхния с много зеленчуци.
Глазирани моркови с джинджифил и сусам.
Салата айсберг, чери домати, зелен лук и дресинг за салата “Цезар”.
Топли сандвичи с яйце и моцарела, поръсени с шарена сол.
Малки питки със сладко от ягоди намазани.
ММ си направи шопска салата с препечени филии за вечеря снощи, че приятел донесе прекрасни домати.
Грозде, круши, ягоди. Тиквени семки и сурово кашу, печени лешници.

# 64
  • Мнения: 6 017
Ир, как приготвяш глазираните моркови? Интересно ми е и соса Цезар. Simple Smile Ако решиш да споделиш.

От мен едни веган Малиново – кокосови кето пръчици

# 65
  • Мнения: 1 418
Мигла, много се радвам, че ви харесват хлебчетата. И у дома често приготвям- много са бързи, а и обичаме вкуса на овесените ядки.
Готвих зелен боб и грах с мноого копър накрая. Толкова много ни хареса, че скоро пак ще приготвя.
Колсло приготвих един ден с ябълки.
Мъжът ми пък приготви салата от зеле с ментов дресинг- необичайно, но различно и вкусно.
Споделям днес веган лабнето, което приготвих от домашно заквасено веган кисело мляко.

Веган лабне



Правих и мармалад от сливи без захар

# 66
  • Мнения: 592
Леща с картофчета.
Броколи с чеснов сос.
И едни пълнени чушки си съчиних- срязани надлъжно и напълнени с киноа+царевица+качота.
Довечера ще спретна сладкиш с праскови, много ми се харчеше предишния път Satisfied

# 67
  • Мнения: 9 903
А как приготвяш чесновия сос, Feliche?

Аз мога да се отчета с пърженица - съдържа настъргани едро картоф, тиквичка, нарязани лук, морков, чушка, грах и 2 яйца.
Кремсупа тиквички, която никой не иска, защото е зелена.
Къри зелен фасул, тиквичка и морков.
Онзи ден rice rolls с каквото имах+glass noodles и ги изядоха веднага.

# 68
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Габриела, сосът за салата Цезар е готов и го купувам от тук, ранч.
Глазираните моркови - сипвам  в тиган сусамено олио малко, и когато е готово прибавям бейби моркови. Захлупвам с капак и от време на време разтръсквам тигана, за да се разместят. Покафеняват и леко омекват, слагам готов дресинг за мариноване, който в общи линии съдържа маринован джинджифил, сусамено семе, териаки сос и малко чесън. И някакви азиатски подоравки. Много използвам тукашни готови сосове за овкусяване, чета внимателно съдържанието им обаче.
Прясно зеле с домати и много копър.
Варени яйца и доматена салата.

# 69
  • Мнения: 592
А как приготвяш чесновия сос, Feliche?
Онзи ден rice rolls с каквото имах...

Класика- кисело мляко, чесън, копър и зехтин и всеки си полива колкото иска.

А какво всъщност сложи в тези ролца, че и на мен ми се търкалят едни. Те само се намокрят и пълнят, нали?

Накълцала съм една зелка на обяд да я сготвя.
Снощи имах поръчка за домашно Корни, отдавна не бях правила, но се изумих от резултата. Запичат се леко на тиган и се объркват с мед овесени ядки, бял и черен сусам, слънчогледови и тиквени семки, пшеничен зародиш и малко оризов протеин, но може и без него. После слагам в тавичка хартия, изсипвам сместа, отгоре пак хартия и натискам равномерно с чаша. След час е готово да се реже Simple Smile

# 70
  • Мнения: 6 017
ir74, ще пробвам и аз да приготвя, като сложа джинджил и чесън на око и ще внимавам с чесъна, че последно време не го понасям много. А имам моркови и ми е интересно какво ще се получи. Благодаря.
А ти като казваш тук - къде се намираш? Явно при теб има разнообразие от продукти.

От мен едно Сладко от дюли без захар

# 71
  • София
  • Мнения: 5 247
Днес имам крем супа целина.
Кюфтета от елда.
Салата домати с каламата.
Бананов шейк.

# 72
  • Мнения: 9 903
В rice rolls слагам каквото намеря. Глас нудълс винаги, към тях настъргани или на ивички зеленчуци - моркови, чушка, лук(задушени леко), овкусено тофу(лидълско), може бъркано яйце който обича, пресни краставички на ленти, зелен лук и кориандър или друго зелено. Задушените продукти може да са в малко соев сос или терияки.

Между другото задушени овкусени краставици, поръсени със сусам, съм приготвяла по корейска рецепта, става и за салата(като изстине), и за топла гарнитура.

# 73
  • Мнения: 7 756
Страхотни идеи ми давате с последните постове, особено тези с азиатска насоченост. Направо тръгнах да търся къде има опция за запазване. Hug

# 74
  • Мнения: 592
Да и за мен азиатското и по- скоро корейското е много интересно, дъщеря ми ще е във възторг Simple Smile Ще потърся това с краставицата, защо не, след като и тиквички те ги готвим така.
Днес: палачинки, тиквички с ориз, имам една глава целина, ще спретна и една зеленчукова супичка.

Общи условия

Активация на акаунт