Работа, CV-та, HR-и, съвети - 80

  • 25 305
  • 853
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 30 130
Черна станция, това е ок за хора с високи доходи, които не се притесняват от оставане без работа, болнични или майчинство.

То зависи и каква е работата, де. Ако не е с работно време, а на обем работа, да, възможно е, но, ако длъжността предполага постоянен труд, не е коректно да е различно от трудов договор. Мислех, че са спрели тези практики с изнудване на хората за граждански договори, когато длъжността не го предполага (ако случаят е такъв, де).

В крайна сметка това  е изгодно за фирмата, понеже договарят една заплата, примерно 2000 лв., и с това приключват техните разходи. Ако е на трудов договор, сумата се увеличава с размера на осигурителните вноски за сметка на работодател.

# 46
  • Мнения: 4 195
За останалите ако няма възможност за remote..хмм
От друга страна, за моя изненада, има компании, които влизат в България директно с офис извън София и със заплатите по-високи от софийските.
Абе, ще пада мислене.
Нека си мислят. Хем от много места чувам, че няма кадри, хем не желаят да са гъвкави и да позволяват remote работа. Еми няма и да намерят.

Уточнявам, че говоря за професии, които без проблем могат да се практикуват онлайн. Че в предишната тема заговориха за рецепционисти и лекари.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 674
Да, фрийлансърската работа е хубава в определени ситуации - ако наистина е фрийланс и ако е добре заплатена. В моя случай си беше работа за стандартен трудов договор, от 9 до 18. Вече е затворена страница, но ми се искаше да споделя.
Аз категорично смятам, че изключително много позоции могат да работят 100% дистанционно, но все още има работодатели, които искат физически да си контролират служителите. Преди време ме беше контактнала ХР-ката на една банка за позция много близка до сегашната ми (не фронт офис) и на втората минута от телефонния разговор ми сподели как за тях е пагубно, ако служителят си работи от къщи, защото не било продуктивно. Нямаше втора среща, просто след 2 години, в които единственото, което е интересувало работодателят ми е дали съм си свършила работата както трябва, някой да ми обяснява как ще е пагубно, ако остана един ден вкъщи, ми се струва абсурдно.

# 48
  • Мнения: X
Donna, в нашето обкръжение вече имаме приятели, които съзнателно се изнесоха от София. Работят дистанционно, живеят в близост до малък град, в едно село. Купиха си голяма къща с двор. Селото не е близо до София, поне 300 км са.

Според мен си е възможно, просто зависи в каква сфера си.

# 49
  • Мнения: 4 101
Да, аз също започнах да го умувам, защото хора около мен го направиха и нямаше проблем (поне засега), моята фирма започна директно да наема хора от други градове, вместо да отваря офиси и тн.

# 50
  • Мнения: 2 979
За много по-творчески професии, включително програмирането, е трудно да оцениш количествено свършената работа, а ако не си експерт в областта - направо невъзможно. Валидно е човек да каже, че цял ден е разсъждавал по проблема или е чел публикации. Дали наистина е така или се е размотавал не може да се провери, затова много мениджъри натискат за работа от офис, уж да наблюдават дали реално работиш. Не мисля, че е правилно, но е често срещано и не само в България.

От друга страна, за моя изненада, има компании, които влизат в България директно с офис извън София и със заплатите по-високи от софийските.
Може ли да дадеш примери за такива компании, че ми е любопитно?

# 51
  • Мнения: 4 101
Може ли да дадеш примери за такива компании, че ми е любопитно?
KBC - отвориха shared services център във Варна; нямам представа от точни цифри, но знам, че условията им са много добри.

# 52
  • Мнения: 2 979
Е те нали купиха Райфайзен, та са им придобили всички офиси в София, не е като да нямат и да влизат директно във Варна.

# 53
  • Мнения: 740
КБС от години са собственик на ОББ, ДЗИ и няколко други дружества, центърът във Варна изнесе от София дейности на тези лица.

# 54
  • Мнения: 4 101
Банката и центърът за споделени услуги са отделно, говоря за второто. Освен това KBC са във Варна преди да купят Райфайзен.

# 55
  • Мнения: 1 004
Дона, и аз съм в същата позиция, и моята фирма вече наема от цяла България и скоро ще станат 3 години, откакто не съм в София, а в родния ми град.
За съжаление аз не съм оптимист, че ситуацията ще се запази. Засега въпреки, че няма вече локдауни, ковид още влияе. Имаме нова колежка, дойде от друга фирма, в която пролетта ги събрали по офисите, защото уж няма вече вирус и в рамките на месец над 100 души вече били или в болничен за ковид, или в такъв заради постковид. Буквално не останал кой да работи и тя се махнала.
Проблем за работодателите е и дългият болничен/карантина, но постепено го намаляват. Накрая ще стане обикновен грип и повечето фирми ще върнат хората в офисите.
На мен ми е лесно, защото аз нямам деца и съм в собствено жилище. Това, което правя е да имам винаги една приготвена сума за квартира, ако се наложи да се преместя. Но да купя жилище в нов град и да се подготвя окончателно да живея там не бих, ако не съм сигурна, че ще мога да си намеря работа там.

# 56
  • Мнения: 15 306
Имам един много тъп въпрос - ваучерите за храна част от заплатата ли са?

# 57
  • Мнения: 5 635
Не. Това би значело, че част от заплатата не ти я плащат в пари, а във ваучери.

# 58
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Имаше някаква врътка с ваучерите, защото не се облагат с данък, но и не те осигуряват върху тях. Реално не е рядко срещано (по малките населени места) да дават стотина лева във ваучери, но когато ти казват заплатата на интервюто не уточняват, че сумата е с включени ваучери. Дребни далаверки в общи линии.

# 59
  • Мнения: 15 306
В случая ме тревожи да не пробват шашми при напускане.

Общи условия

Активация на акаунт