Емоционално дете - 2г - ясла

  • 674
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,

Имам едно дете, което скоро стана на 2г. и е в сериозен бебешки пубертет. Изключително трудно се разбираме за лягане на обяд, за ходене на разходки - как, къде, изобщо почти по всеки въпрос е на въпреки. Отдавам това на период на пубертета, но истината е, че от бебе е много емоционален, например искането на храна беше от родилното до много скоро придружено със страхотен рев, сякаш поради непоносимост от този дискомфорт да е гладен, дори и за малко. Не търпи нещо да не се случва по неговия начин. Поставяме граници, надявахме се, че с проговарянето нещата ще станат по-лесни, но уви, все още не са.

Та сега на темата: при такова дете, да кажем по-импулсивно и темпераментно, една идея по-предизвикателно, колкото и да не искам да сравнявам - какво бихте направили, ако парите НЕ са фактор (тоест няма да бутнат семейния бюджет) - бихте ли избрали държавна или частна ясла? Смятате ли, че в яслена възраст в частната ясла биха обръщали достатъчно внимание и налагали граници с емпатия или по-скоро държавната е по-добре, тъй като може би биха били по-строги и донякъде безкомпромисни? Не питам за градината на 3+г, тъй като там възрастовите специфики са по-различни, детето би могло да общува на друго ниво, което вярвам, ще има значение за поведението.

Благодаря, че ме изчетохте, и моля да не обръщаме темата към местата в държавните градини и високите такси на частните. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 352
Честно не да ви кажа, вие сте си втълпили че детето ви е емоционално. Нищо различно не описвате от всяко едно дете на тази възраст. По- скоро обратното е изключение, да съдействат Grinning Освен това бебета изпитват болка, когато са гладни, не просто дискомфорт.
Аз избрах държавна ясла, въпреки че можехме да си позволим частна. За момента няма какво толкова да се оплача. Ама и аз не чакам чудеса. Гледат ги добре. На много неща научиха детето ми. Много зависи от госпожите. Чувала съм, както лоши неща за държавните, така и за частните. Питайте около вас майките за отзиви.

# 2
  • Мнения: 6 149
Проговарянето не означава осъзнаване. На 2 години са така, на 3 също. Светлината в тунела идва по-натам. Абсолютно нормално си ти е детето.

# 3
  • Мнения: 2 352
От моя опит, на 3г е значително по- добре, отколкото на 2г. Има случаи, в които мога да преговарям с детето и разбира и съдейства повече. Е, има и много моменти, в които се тръшка

# 4
  • Мнения: 8 243
Aз не емоционално дете до сега в живота си не съм срещала. Детето ви не е по-различно от хиляди деца. Просто за вас то е лесно извинение.
Не очаквайте яслата или градината да възпитават детето ви. Това си е ваше задължение.
Избрахме ЧГ /детето тръгна 2.3 години/ пред ДГ /Беше прието в ДГ/ по няколко причини. Децата в ДГ бяха 30 в група в частната 15. В ЧГ ги извеждаха всеки ден навън. На снега им обличаха грейки, на дъжда дъждобрани. В държавната казаха че ги извеждат до октомври после през март. В частната ядеше нормална храна, в държавната на съседчето му даваха вафла за следобедна закуска. В частната имаха дневник който учителката попълваше докато децата спят, тоест имахме обратна връзка в държавната нямат време за това.

# 5
  • Мнения: 24
Благодаря за коментарите. Само не мога да се съглася, че децата са еднакво емоционални, еднакво гъвкави спрямо промени и еднакво реактивни. Слава Богу и ние, възрастните, не сме такива. Стана ми малко тъжно, че се възприе така описанието. Но и аз сгреших да давам извадени от контекста и неизчерпателни примери за поведение. Нека затворим темата и лека вечер.

Общи условия

Активация на акаунт