Колко пари месечно давате за храна?

  • 25 239
  • 235
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 986
Аз нямам идея колко даваме за храна, но мксля тоя месец да сметна. Така или иначе
усещам поскъпването - някой беше писал напред, че често оставя 50-60 лева в магазина без да кма нищо кой знае какво насреща.

Двама сме иначе, аз не ям джънк, но приятелят ми яде, макар че от здравословна гледна точка му се карам. Като алкохол у нас той пие бира, аз вино. Ядем доста плодове, кисело мляко, аз салати и сирене. Опитвам се да готвя, но ми е много зле планирането, а и за жалост не съм много идейна.

# 61
  • Мнения: 4 170
Млечните продукти станаха златни, особено сирене и кашкавал.

# 62
  • Мнения: 973
Стремим се да даваме това, което се дава като средно за четириччленно семейство -- около 1100 лв или 550 евро. Това се получава само ако наистина изчисляваме и много внимаваме. Не знам защо, но явно харчим/ядем повече от средното. Ако не внимаваме даваме 2 пъти повече от това...

Това, което ни помага е да купуваме на промоция, сезонни и това, че се храним сравнително еднонообразен тип храни, купуваме и максимално необработени продукти и готвим от скреч много неща.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2022, 14:19 от MariyaHris

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Поне 600 лв е за храна. Повечето за манджата отива.

# 64
  • Мнения: 676
Тричленно семейство сме- около 1200-1300лв даваме само за храна. Не съм правила менюта, но отивам да чета темата веднага. Май ще пробвам, поне за седмица да измисля.

# 65
  • София
  • Мнения: 35 087
Аз правя менюта и все тая. Харча върви и не спира.

# 66
  • Мнения: 6 166
Няма  как. Най-най- евтино е да сготвиш от просто продукти, а това без подготовка, планиране и замръзяване не става.

Ето сега - сметнах го, че няма да ми е по-евтино от 7 лева за 6 зеленчукови бульона, но ще си направя "зимнина" от зеленчуково бульони този уикенд. Освен домашно направени, ще знам и точно какви витамини и минерали съм вложила в заготовката.

# 67
  • Мнения: X
Планирането и замразяването изисква време и фризер.

Вчера бях до магазина, видях пилешко филе на промоция и взех 4 опаковки. Вечерта късно влизам пак и вече беше свършило.

Купих малко повече, но няма да смогна да го замразя, ще го сготвим преди да му изтече срока на годност.

Бульони на кубчета не ядем, защото са боклуци. Би било страхотно домашен бульон.

Аз лично ежедневно съм на лекции след работа и събота и неделя по цял ден. Не ми остава време за зимнини и за кой знае какво готвене.

Вчера купих готвено от обедното меню на едно заведение до нас. Готвят много вкусно, повечето неща им се получават. Две супи и четири основни бяха 33 лв.

# 68
  • София
  • Мнения: 13 075
Домашното консервиране далеч не е на сметка. Нищо не се пести.
Преди няколко дни направих 10 буркана прясна туршия, защото вкъщи я обожаваме. После сметнах продуктите и съпоставих с цената на буркан от магазина. Плюсът е само в това, че знам какво съм сложила вътре и не съм добавяла химия. Всичко друго е минус.

# 69
  • Мнения: 6 166
Не излиза. За съжаление. Особено ако се вземат предвид и часовете труд, които влагаш. Поне знаеш, че това което ядеш е истинска храна.

Последна редакция: сб, 08 окт 2022, 12:02 от Елфичка

# 70
  • Мнения: X
Купена туршия, която е вкусна, не съм яла. Леля ми прави уникална, понякога ме черпи по 1-2 буркана. Аз обожавам туршия, кисело ли е, за мен, моля!

Тази година ще си сложа кисело зеле. Миналата година сложих 2 зелки, експериментални. Станаха топ, но бяха малко. Края на тоя месец купувам бидон и взимам поне  6-7 зелки.

Туршия слагам 2 вида - една не особено трайна, която е за по-бърза консумация. Другата е зелени домати със зелени чушки в буркан, попарват се с марината от сол, захар и оцет.

В апартамент съм и нямам особено голямо място.
Но купена туршия не мога да вкуся.

# 71
  • Мнения: 18 496
Единственият плюс е, че правиш зимнината по свой вкус. Примерно аз не слагам натриев бензоат, не слагам аспирини, не обичам да ми е свръх солено или сладко и т.н.

# 72
  • София
  • Мнения: 22 943
Между 800 и 1000 лв, 4 човека сме, но децата са малки и порциите им не са като на голям човек. Не пушим, не пием почти. Алкохол не помня кога съм купувала за последно, има някакъви бутилки вкъщи, но са подарени. Най-много пари може би даваме за сирене, така като се замисля. 🤣
Много върви. Гледам да готвя почти всеки ден, но сега като се върна на работа и водя 3 пъти седмично дъщеря ми на балет, направо не виждам как ще стане. 🙄
Скъпи меса не купуваме ( в смисъл тези, които по принцип са скъпи- като агнешко и телешко), защото не ги ям и съответно не ги готвя. Поне един път в седмицата правя и нещо постно.

# 73
  • Мнения: 12 473
Стана ми интересно, а всичко което купувате и готвите - изяжда ли се? Или се случва да изхвърляте храна.
Наскоро се стреснах от статистиката - над 1 млрд тона храна се изхвърля годишно и над 50 % от тях е от домакинствата (не от ресторанти, м-ни и тн)

# 74
  • София
  • Мнения: 13 075
От години не ни се е случвало да изхвърляме храна. Явно сме уцелили какво количество изяждаме, без да остава.

Общи условия

Активация на акаунт