МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 18

  • 47 419
  • 845
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 777
Annay, през страница повтаряме, че спермограмата за да е отразяваща реалността трябва да е направена в репродуктивна клиника и материала даден на място.
Бъчваров е ок, за леки случаи се държи адекватно.
Сигурно е поискал да се изследват и хормони?

# 796
  • Мнения: 933
Прав е бил докторът, че спермограма която не е правена в репродуктивна клиника не е валидна. Би трябвало да сте го прочели все някъде из темата, щом казвате, че сте я чели, често го повтаряме това. На ваше място не бих разчитала на този резултат така или иначе. Другото което е в годините се убедих, че е абсолютно невярно, че клиниките си понижавали изкуствено резултатите. Повярвайте ми те си имат достатъчно много пациенти, едвам смогват и часовете се записват с месеци напред, че да са опрели до това да компрометират умишлено резултати. Всякакви мои познати пускаха в различни клиники, ами на хората които са им перфектни спермограмите са им перфектни навсякъде и обратното, на ММ като му е трагична, му беше трагична навсякъде. Така че не вярвайте на това твърдение. За мен първо повторете спермограмата, ако е отново толкова добра, въобще не бих се занимавала да ходя при други лекари. С такава спермограма се забременява почти от раз.

# 797
  • Мнения: 2 561
Дори и да не е даден материалът на място, по-важно е да се изследва в репродуктивна клиника при спазени всички условия! При нас без значение дали е даден на място или не, все един и същ резултата. Единствено трябва да се занесе в рамките на 30 минути и да се държи в допир с тялото. Самите андрозоли казаха, че това няма да има никакво отношение към качеството на материала.

# 798
  • Мнения: 17
За съжаление вече бяхме направили спермограмата и виждайки резултата започнах да търся и да чета темите. Ще последвам съветите ви и ще направим новото изследване в репродуктивна клиника.
Иначе да - пуснал е хормони, микробиология, пкк.

Благодаря на всички, които отделиха от времето си! Simple Smile

# 799
  • Мнения: 27
Другото което е в годините се убедих, че е абсолютно невярно, че клиниките си понижавали изкуствено резултатите. Повярвайте ми те си имат достатъчно много пациенти, едвам смогват и часовете се записват с месеци напред, че да са опрели до това да компрометират умишлено резултати. Всякакви мои познати пускаха в различни клиники, ами на хората които са им перфектни спермограмите са им перфектни навсякъде и обратното, на ММ като му е трагична, му беше трагична навсякъде. Така че не вярвайте на това твърдение.

Март тази година в Щерев - 10% подвижни
Май тази година в ИК София - 45% подвижни

По-напред в темата се коментираха и други случаи на фрапантни разлики в спермиграмите между различни репродуктивни клиники, понякога в рамките на месец.

Та така...

# 800
  • Мнения: 933
И Вие на коя вярвате от двете? И как доказвате с мнението си, че са умишлено занижени/понижени показателите?

В мнението си по-горе твърдя, че клиниките за мен не понижават умишлено резултатите. Може да се получат разлики между различните клиники, но това е най-вече от различните методи, които използват, капацитета на лаборантите да анализират пробата и други фактори. Аз също често съветвам да се пуснат резултати в поне няколко клиники, но не защото се съмнявам, че умишлено манипулират резултатите, а че понякога е възможно да има лабораторна грешка или просто човекът е да е имал моментно лоши показатели.

По-рано в темата съм публикувала мнения, че има научни изследвания, които доказват, че в рамките на 3 месеца, ако един мъж се изследва многократно, ще получи различни стойности и това е съвсем нормално. Не знам Вие за какви фрапантни разлики говорите, но аз не съм виждала на ММ, който има 4-6 млн. сперматозоиди, лаборатория да му покаже 300 млн. и обратното на наши познати, които имат 200 млн. никоя лаборатория не им е показала да има 5-10 млн. Допускам да се е случло на някой толкова голяма разлика, но това не е норма и стандартна практика.

Тези уточнения ги правя за хората, които могат да се подведат и да си кажат: "ооо на нашата спермограма нищо ѝ няма дай да си загубим още Х години в естествени опити, че тея само се опитват да ни излъжат и вземат парите за инвитро". А не за да споря.

# 801
  • Мнения: 84
Здравейте,  ще дам малко информация до къде сме стигнали.
На 01/05 беше Микро тесето на ММ при Башар, паралелно със стимулация за мен при Тургут. Не откриха нищо на операцията- патология Синдром на Сертоли клетки само, в случая нямаше и пункция. Съвета им е да използваме донор. Изчетох доста информация и вчера се върнахме от Истанбул, бяхме при др. Челалетин Перу ( Celalettin Peru). “ Скара” ни се, че сме правили Микро ТЕСЕ без никакво лечение преди това. Изкапе изследвания в две специални лаборатории в Истанбул, като на спермограмата се откриха сперматиди и думите му бяха, че с правилното лечение операцията е щяла да бъде успешна… Спермограмата е направена с някаква камера и имаме снимки на сперматидите.
Сега ММ започва лечение за 3 месеца с хормони и друг вид лекарства и добавки и януари месец сме пак на преглед със спермограма там.
Цените за изследванията и прегледа са доста по ниски от познатите за нас болници и лекари.
Даде ни шанс за успех на 100%, като се стремим към естествено забременяване.

# 802
  • Мнения: 513
Здравейте,  ще дам малко информация до къде сме стигнали.
На 01/05 беше Микро тесето на ММ при Башар, паралелно със стимулация за мен при Тургут. Не откриха нищо на операцията- патология Синдром на Сертоли клетки само, в случая нямаше и пункция. Съвета им е да използваме донор. Изчетох доста информация и вчера се върнахме от Истанбул, бяхме при др. Челалетин Перу ( Celalettin Peru). “ Скара” ни се, че сме правили Микро ТЕСЕ без никакво лечение преди това. Изкапе изследвания в две специални лаборатории в Истанбул, като на спермограмата се откриха сперматиди и думите му бяха, че с правилното лечение операцията е щяла да бъде успешна… Спермограмата е направена с някаква камера и имаме снимки на сперматидите.
Сега ММ започва лечение за 3 месеца с хормони и друг вид лекарства и добавки и януари месец сме пак на преглед със спермограма там.
Цените за изследванията и прегледа са доста по ниски от познатите за нас болници и лекари.
Даде ни шанс за успех на 100%, като се стремим към естествено забременяване.
Здравейте,
Може ли координати на лекаря да споделите?

# 803
  • Мнения: 84
Здравейте,  ще дам малко информация до къде сме стигнали.
На 01/05 беше Микро тесето на ММ при Башар, паралелно със стимулация за мен при Тургут. Не откриха нищо на операцията- патология Синдром на Сертоли клетки само, в случая нямаше и пункция. Съвета им е да използваме донор. Изчетох доста информация и вчера се върнахме от Истанбул, бяхме при др. Челалетин Перу ( Celalettin Peru). “ Скара” ни се, че сме правили Микро ТЕСЕ без никакво лечение преди това. Изкапе изследвания в две специални лаборатории в Истанбул, като на спермограмата се откриха сперматиди и думите му бяха, че с правилното лечение операцията е щяла да бъде успешна… Спермограмата е направена с някаква камера и имаме снимки на сперматидите.
Сега ММ започва лечение за 3 месеца с хормони и друг вид лекарства и добавки и януари месец сме пак на преглед със спермограма там.
Цените за изследванията и прегледа са доста по ниски от познатите за нас болници и лекари.
Даде ни шанс за успех на 100%, като се стремим към естествено забременяване.
Здравейте,
Може ли координати на лекаря да споделите?



Др. Челалетин Перу
https://celalettinperu.com/
https://instagram.com/celalettinperu?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Няма български координатор, комуникацията е на английски с преводач или на турски.

# 804
  • Мнения: 27
И Вие на коя вярвате от двете? И как доказвате с мнението си, че са умишлено занижени/понижени показателите?

В мнението си по-горе твърдя, че клиниките за мен не понижават умишлено резултатите. Може да се получат разлики между различните клиники, но това е най-вече от различните методи, които използват, капацитета на лаборантите да анализират пробата и други фактори. Аз също често съветвам да се пуснат резултати в поне няколко клиники, но не защото се съмнявам, че умишлено манипулират резултатите, а че понякога е възможно да има лабораторна грешка или просто човекът е да е имал моментно лоши показатели.

По-рано в темата съм публикувала мнения, че има научни изследвания, които доказват, че в рамките на 3 месеца, ако един мъж се изследва многократно, ще получи различни стойности и това е съвсем нормално. Не знам Вие за какви фрапантни разлики говорите, но аз не съм виждала на ММ, който има 4-6 млн. сперматозоиди, лаборатория да му покаже 300 млн. и обратното на наши познати, които имат 200 млн. никоя лаборатория не им е показала да има 5-10 млн. Допускам да се е случло на някой толкова голяма разлика, но това не е норма и стандартна практика.

Тези уточнения ги правя за хората, които могат да се подведат и да си кажат: "ооо на нашата спермограма нищо ѝ няма дай да си загубим още Х години в естествени опити, че тея само се опитват да ни излъжат и вземат парите за инвитро". А не за да споря.

По природа съм реалистично-песимистичен и съм по-склонен да приема лошата спермограма - по-добре да предприемеш мерки, без да е трябвало, отколкото да не предприемеш никакви, а да се е налагало.

Но проблем с клиниките има, един от водещите андролози в София потвърди лично пред мен същото и е най-добре мъжете нито да изпадат в паника от лоши резултати, нито да си казват, че е умишлен саботаж с цел клиентела пред кабинетите и оборот за производителите на добавки.

Уви, моментната картина на репродуктивното здраве на нацията сочи, че нещата не са розови и в огромна част от случаите на измерен проблем наистина има такъв.
Но не е и нормално при спермогенеза от около 80 дни да има фрапантни разлики между клиниките при изследвания през месец или два. Аз в крайна сметка не ставам друг човек за това време и каквито и флуктуации да се наблюдават, това са си моите тестиси.

# 805
  • Мнения: 37
Annay, през страница повтаряме, че спермограмата за да е отразяваща реалността трябва да е направена в репродуктивна клиника и материала даден на място.
Бъчваров е ок, за леки случаи се държи адекватно.
Сигурно е поискал да се изследват и хормони?

Здравейте, аз по-рано бях помолил, ако може някой да сподели кой са най-добрите места в София за тези процедури ще съм много благодарен?
...препоръчайте, клиника за мъжко здраве конткретно, /София/ където може да се направи пълен преглед + всички нужни изследвания. Не да се ходи на 2-3 места?
С добри андролози и специалисти.

Нямам идея къде са им най-добри лабораториите?

# 806
  • Мнения: 777
Няма клиника за мъжко здраве. В инвитро клиниките имат лаборатории и андролог.

# 807
  • Мнения: 80
Annay, през страница повтаряме, че спермограмата за да е отразяваща реалността трябва да е направена в репродуктивна клиника и материала даден на място.
Бъчваров е ок, за леки случаи се държи адекватно.
Сигурно е поискал да се изследват и хормони?

Здравейте, аз по-рано бях помолил, ако може някой да сподели кой са най-добрите места в София за тези процедури ще съм много благодарен?
...препоръчайте, клиника за мъжко здраве конткретно, /София/ където може да се направи пълен преглед + всички нужни изследвания. Не да се ходи на 2-3 места?
С добри андролози и специалисти.

Нямам идея къде са им най-добри лабораториите?

За съжаление няма такова място в София.
Ние се изследваме в Геника (в централата в Хиподрума)
За лекари - доктор Милушев в Токуда и доктор Кацаров.
На Кацаров кабинета е в центъра до Петте кьошета.

# 808
  • Мнения: 38
Здравейте момичета! За първи път ще посетим андролог, насочили сме се към д-р Юнаков. Тъй като не сме от Сф и сме затруднени откъм отсъствие от работа искам да сме възможно най-подготвени за прегледа. Може ли да ме посъветвате освен актуална спермограма, какви други изседвания да направим. Извинявам се ако вече е дискутирано в темата. От сърце желая успех на всички 💕🍀

# 809
  • Мнения: 777
Полови и щитовидни хормони, инсулин.

Общи условия

Активация на акаунт