МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 18

  • 47 421
  • 845
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 1 514
kalina1414, вече си бременна, според мен няма смисъл от спермограма. По-скоро на твое място бих направила пренатален тест - след 10 седмица се взима кръв, като в твоята вече ще има и генетичен материал от бебето. Ще се изследва за синдроми и аномалии и ще си 1 идея по-спокойна.
Да пускаш спермограма сега, е излишно. Забременяването е станало с друг материал, може хубав сперматозоид да е оплодил яйцеклетката.

Martinche, най-добре не правете нормална спермограма, а разширена, да имате повече данни.

# 811
  • Мнения: 23
здравейте някой от вас сблъсквал ли се е с диагноза хипогонадизъм /при мъж/ и има ли лечение това?

# 812
  • Мнения: 232
Здравейте, не знам дали коментарът ми е допустим. След успешно забременяване ни останаха 130 капсули Профертил за мъже и 1 блистер Трибестан. Ако някой използва такива добавки може да се свърже с мен. 🙂

# 813
  • Мнения: 135
Здравейте, записвам се, ако не сте ги подарили. Мъжът ми само това не е пил заради цената. Успешна бременност Ви желая.  Да кажа на някои дами, може и това да е полезно. Бяхме на репродуктувен специалист. Каза, че нещата не са толкова зле. Имало голям шанс за естествена бременност. Тъй като при прегледа бях в овулация, каза, че ако бременност не настъпи, ще направя цветна снимка. И другото, което много ме учуди беше, че андрозитолът, който моят мъж пи поне 6 месеца, може да е спомогнал за обратен ефект...  Това никой не ни го беше казал
...

# 814
  • Мнения: 81
Какво смятате за използването на бабини зъби чай при мъжа?Някакви противопоказания .ММ взема Клостилбегит и чай от бабини зъби.Ще има ли ефект от чая?

# 815
  • Мнения: X
Някой правил ли е барокамера за мъжки фактор?

# 816
  • Мнения: 37
какво е барокамера за мъжки фактор?

# 817
  • Мнения: X
Барокамерата си е барокамера, но с цел подобряване на мъжкия фактор ми казаха да направи няколко процедури. Както при спортисти, и при други здравословни проблеми, или за
детоксикация, енергия. Лекар, но инвитро специалист, не андролог ми го предложи. И за това питам някой правил ли е, и има ли подобрение, наред с добавки разбира се, и подходящ начин на живот.

# 818
  • Мнения: 933
Заинтригувахте ме с тази барокамера. Наистина има проучвания, които показват да има положителен ефект върху качеството и количеството на сперматозоидите, ето тук например: https://www.imuno-medica.ro/hyperbaric-oxygen-therapy-in-treatin … ile%20dysfunction
Обаче в проучването са включени по-скоро мъже при които не е открита причина за лошите показатели. Т. Е. Са с незяснен стерилитет.

Тук има още едно проучване: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33201797/

Мисля си, че би помогнало ако мъжът няма сериозен открит проблем или заболяване които да пречат. Но тъй като нямам личен опит ще разгледам още източници да видя дали случайно няма да е полезно и при мъже с ясна причина за стерилитет. Като цяло полезно звучи и може би си струва да се пробва. Зависи каква е и цената де и колко пъти ще се налага да се повтори, да не е колкото едно инвитро.

# 819
  • Мнения: X
При моят мъж е ясно, минало заболяване, много бавно се възстановява спермограмата обаче, макар, че се подобрява, още сме си олигоастенотератозооспермия  от години . Според доктора вече няма обективна причина, освен натрупване на оксадативен стрес. Пие много добавки, витамини. За съжаление моето време изтече, докато чакаме него.

# 820
  • Мнения: 933
Днес попрочетох още малко. Няма хубави изследвания с много хора, повечето проучвания са с по 10-15 човека, и не могат да бъдат репрезентативни. Но с две думи, останах с впечатление, че не може да се очакват чудеса, но в общия случай може малко да ускорят подобрението и да помогнат. Идеята им е точно да помогнат при оксидативен стрес, ако е само това причината. Така или иначе това е процедура, която доколкото разбирам не крие рискове (като операция или инвитро), така че ако финансово не е проблем, може да пробвате.

# 821
  • Мнения: 69
Някой правил ли е барокамера за мъжки фактор?

При нас от личен опит, 10 сесии в барокамера, нямаше подобрение. Ние също сме с мъжки фактор и неизяснена причина за него. Дават, че про яйцеклетката барокамерата има по-добрър ефект, защото тялото се насища с кислород и може да има подобрение в качеството при жените. Поне това ми обясни репродуктивния специалист.

# 822
  • Мнения: 81
До SGC

ММ е ходил на контролен преглед при Велев в Софиямед.Казал му,че има подобрение,но качеството трябва да се подобри.За инвитро били нещата ,за нормално забремняване много трудно.За инвитрото не ни го казват за първи път.Не искам да стигам до инвитро,но какво мога да направя повече ,за да помогна на себе си и на ММ?

# 823
  • Мнения: 125
До SGC

ММ е ходил на контролен преглед при Велев в Софиямед.Казал му,че има подобрение,но качеството трябва да се подобри.За инвитро били нещата ,за нормално забремняване много трудно.За инвитрото не ни го казват за първи път.Не искам да стигам до инвитро,но какво мога да направя повече ,за да помогна на себе си и на ММ?

И аз не исках да стигна до инвитро докато не осъзнах, че догодина ставам на 35 (това беше преди една година) и яйцеклетките ми ще стават все по-негодни… Резултатите на мъжа ми (пушач, не иска и няма как да спре) бяха ту по-добри, ту пак ужасно лоши въпреки добавки и спорт. Не зная какви са твоите аргументи, че предпочиташ да не стигаш до инвитро, но в един момент аз просто приех реалността. На 35 нямам време повече да чакам. С правилната психическа нагласа самото инвитро (стимулацията, пункция и трансфер) мина много по-леко, отколкото си го представях (без да коментирам резултат - чакането и при естествено забременяване е тегаво и неприятно). Успех и кураж!

# 824
  • Мнения: 80
До SGC

ММ е ходил на контролен преглед при Велев в Софиямед.Казал му,че има подобрение,но качеството трябва да се подобри.За инвитро били нещата ,за нормално забремняване много трудно.За инвитрото не ни го казват за първи път.Не искам да стигам до инвитро,но какво мога да направя повече ,за да помогна на себе си и на ММ?

Здравей.

Какви са ви новите резултати? Ние сме месец и малко след операция на варикоцеле и чакаме Cry.
Аз скоро бях на гинеколог за фоликуметрия и ми каза, че с 5% морфология на 50млн концентрация, и резултат двойно+ под нормата за бързо подвижни е само за инвитро. Каза щом искаме да чакаме подобрение, но повечето пъти все се стига до инвитро. Много трудно се оправяла морфология.

Последна редакция: ср, 18 окт 2023, 17:15 от purple_heart

Общи условия

Активация на акаунт