Първите 20 години минаха, а сега накъде?

  • 4 208
  • 119
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 247
Жена ми работи държавна работа и се прибира 8:30 вечерта. Колегите й след 4 всички са по къщите, тя стой в името на държавата.

Каква е тази държавна работа в Германия, където в 16ч затварят, но 1 човек седи до 20:30?

И нали уж в 18ч ти се сърдеше, че не си сготвил?

Май-май ни пързаляш. Laughing

# 106
  • Мнения: 6 106
Разбирам го автора, бил съм с такава жена като неговата, принцеса с хиляда претенции и очакваща да получава всичко на готово, само защото присъства във връзката. Грешката е да се ожениш за такава с очакване, че нещата ще ти се получат. Ми няма начин, като се е вкарал във филма или тегли цял живот, или къса синджира.

# 107
  • Мнения: X
Жена ми работи държавна работа и се прибира 8:30 вечерта. Колегите й след 4 всички са по къщите, тя стой в името на държавата.

Каква е тази държавна работа в Германия, където в 16ч затварят, но 1 човек седи до 20:30?

И нали уж в 18ч ти се сърдеше, че не си сготвил?

Май-май ни пързаляш. Laughing

Ти сега от прокуратурата в Германия ли си? Ние тука обсъждаме екзистенциални въпроси, ти се занимаваш да следиш за разминавания. Успех в живота.

Разбирам го автора, бил съм с такава жена като неговата, принцеса с хиляда претенции и очакваща да получава всичко на готово, само защото присъства във връзката. Грешката е да се ожениш за такава с очакване, че нещата ще ти се получат. Ми няма начин, като се е вкарал във филма или тегли цял живот, или къса синджира.

Мисля, че това е така. Тя е била само дете и са и угаждали много като дете. Аз просто поех щафетата. На 15тата година почнах да се упомням. Не че имам против да се грижа за жена. Просто не мога си обясня че на 40 години някой се грижи за теб и ти не си в състояние да го оцениш. Това е цялата идея. Аз съм се примирил и смятам, че така ще си остане. Исками се да чуя аргуменити в другата теза.

Последна редакция: вт, 23 авг 2022, 13:26 от Анонимен

# 108
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Или тя него 🤔

# 109
  • Мнения: 1 247
Скрит текст:
Жена ми работи държавна работа и се прибира 8:30 вечерта. Колегите й след 4 всички са по къщите, тя стой в името на държавата.

Каква е тази държавна работа в Германия, където в 16ч затварят, но 1 човек седи до 20:30?

И нали уж в 18ч ти се сърдеше, че не си сготвил?

Май-май ни пързаляш. Laughing
Ти сега от прокуратурата в Германия ли си? Ние тука обсъждаме екзистенциални въпроси, ти се занимаваш да следиш за разминавания. Успех в живота.

Като човек, работещ държавна работа в Германия, ми е интересно.

Ти имаш нужда от успех в живота и да намериш себе си, не да изпадаш в шизофренични състояния и да си измисляш живот, опитвайки да го пробуташ тук за истина.

# 110
  • София
  • Мнения: 28 474
Скрит текст:
Разбирам го автора, бил съм с такава жена като неговата, принцеса с хиляда претенции и очакваща да получава всичко на готово, само защото присъства във връзката. Грешката е да се ожениш за такава с очакване, че нещата ще ти се получат. Ми няма начин, като се е вкарал във филма
или тегли цял живот, или къса синджира.
Явно не иска това. Иска да пореве мъжествено в бгмама. И така до следващата регистрация.

# 111
  • Мнения: 12 473
Загуби ме на това, че докато не намериш следващата..,
Имаш ли идея какво значи това?
1. Не обичаш жена си
2. Не обичаш и себе си
3. Нямаш д, да поемеш отговорност за щастието си
4. Не си разбрал най-важното в тоя живот: личното щастие е лична отговорност. И докато не го осъзнаеш, все ще търсиш оправдания за нещастието и неудовлетвореността си.
5. Докато не затвърдиш т.4, все ще попадаш на неподходящи, фалшиви и тн - защото ти си такъв.

Абсолютно доказателство на предния ми пост.
1. Аз не мога да кажа за мен си че не обичам жена ми. а) имам огромното желание и цел тя да е добре и да и се получават нещата, б) желая я сексуално, в) с малки исключения и играя по свирката. Това не е ли любов?
2. Нон сенс, няма смисъл от коментар, няма да се разбере от някой за който "да обичаш себе си" е логически правилно изречение.
3. Трябва да се дефинира каква е щастие.
4. Най-важното в живота, ти не си разбрала. Това което ние можем да управляваме са само и единтвено нашите действия. Любов не можеш да вземеш, можеш да получиш, ако някой ти даде. Ти не можеш да определиш какво някой иска да ти даде, ти само можеш да дадеш любов. В 99% от случайте другата страна с времето свиква и я приема за даденост, а не трябва. Нищо не е  твойте ръце. Измама е че сам можеш да постигнеш щастие.
5. без коментар.

Отговорът ти само потвъждава думите ми..)
Очевидно дори не разбираш какво ти пиша.
А ако си мислиш, че желаенето и ходенето по свирката е любов - да знаеш, че не е..)
Сега кога и как ще научиш какво е, може и да не е в този живот.
Още нещо - ако искаш да имаш любов в живота си - не трябва да я получаваш или даваш, трябва Ти да си Любов. Привличаш само това, което има вътре в теб. Външния свят винаги е отражение на вътрешния.

За протокола - щастливо разведена, омъжена пак и тн.

# 112
  • Мнения: 6 171
Авторът яко ни пързаля. Явно скучае.

# 113
  • Мнения: X
Скрит текст:
Жена ми работи държавна работа и се прибира 8:30 вечерта. Колегите й след 4 всички са по къщите, тя стой в името на държавата.

Каква е тази държавна работа в Германия, където в 16ч затварят, но 1 човек седи до 20:30?

И нали уж в 18ч ти се сърдеше, че не си сготвил?

Май-май ни пързаляш. Laughing
Ти сега от прокуратурата в Германия ли си? Ние тука обсъждаме екзистенциални въпроси, ти се занимаваш да следиш за разминавания. Успех в живота.

Като човек, работещ държавна работа в Германия, ми е интересно.

Ти имаш нужда от успех в живота и да намериш себе си, не да изпадаш в шизофренични състояния и да си измисляш живот, опитвайки да го пробуташ тук за истина.

Нали написах вече, същото в 4 всички си бият камшиците тя остава, имат Кернцаит от 13-16, затова след 16 всички са вег, тя стой. Понякого ходя ядем сладолед в офиса. Тя ходи късно като следобет по някого в 2 часа и не спазва кернцайта. Накрая ще я истърбушат ама не слуша и си знае нейната.

до Angel_wing: Каламбура ти в стил: Обичай себе си. Ти самия си Любов. И останалитите две клишета няма да коментирам.

Последна редакция: вт, 23 авг 2022, 13:37 от Анонимен

# 114
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Става все по-весело...

# 115
  • Мнения: 1 247
Става все по-весело...

Ама добре завърза историята - те у Германия, хората в България що да не му повярват... явно не си е направил рисърча да види, че във форума има немска тема и сме много. Laughing

# 116
  • Мнения: 6 106
Е сигурно едва ли се скъсва от работа до 8 вечерта, по-скоро нещо друго прави, с някой колега.

# 117
  • Мнения: 21 415
Тя като ходи от два часа, как да стои до четири, не вярвам и в Германия в държавните служби да работят по два часа...

# 118
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ирис, някои държ.служители не са на пълен раб.ден, а да кажем 15-20 часа на седмица, вместо 40.
Въпрос на договор.

# 119
  • Мнения: 35 952
Достатъчно по темата, заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт