Наталия Кобилкина

  • 19 357
  • 414
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: X
Тя просто в БГ няма голяма конкуренция според мен, само на това се дължи популярността й (и на провокативните секс разяснения и коментари в ефир). В една по-конкурентна среда, като англоговорящите, рускоговорящите платформи, тя просто няма шанс, защото конкуренцията се старае в пъти повече от нея.

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 17:58 от Анонимен

# 361
  • Мнения: 1 382
Тя просто в БГ няма голяма конкуренция според мен, само на това се дължи популярността й (и на провокативните секс разяснения и коментари в ефир). В една по-конкурентна среда, като англоговорящите, рускоговорящите платформи, тя просто няма шанс, защото конкуренцията се старае в пъти повече от нея. Това е и причината тя да не е пробила в руския ефир значително, лично мнение, не ангажирам никого с него. Аз се интересувам от съвети по принцип, но Кобилкина не ми е избор изобщо. Но аз владея свободно три чужди езика и това ми дава възможност да си пресявам и избирам източниците.
Аз се сещам за Юли Тонкин
Академия Щастлив живот, Стояна Нацева
и другите, като Голева, Алгафари....но Кобилкина има и ресурса за по-голяма организация.

# 362
  • Мнения: X
Е, да, но тези не са сексолози и се занимават по-скоро с личностно развитие. Връзките са малка част от семинарите им.

# 363
  • Мнения: 1 112
Тя и Кобилкина не е предимно сексолог, ама дали ги интересува спишващите какво всъщност прави тя?

Темата беше за споделяне на опит за семинари и курсове. 90% от мненията са на хора, които не са и не възнамеряват да посещат курсове (или каквото и да е друго), а само разводняват.. Всеки сам си решава какво да прави с времето, но защо трябва да се спами и хейти?

# 364
  • Мнения: 1 382
Какъв сексолог е Кобилкина, сексолог е Д-р Бостанджиев и още една докторска.

# 365
  • Мнения: X

Сексолог се води по образование. Колко добър е друг въпрос.

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 02:59 от Анонимен

# 366
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 910
Моливчето вдясно виждате ли го?! Всеки може да пише и редактира в Уиипедия. А удивителната горе - "тази статия е написана в стил прессъобщение, медийно представяне или реклама'. Ако иска и наследница на Елизабет II може да се пише.

# 367
  • Мнения: X
И като всеки може да редактира в Уикипедия не е вярно, така ли? Навсякъде я представят по медиите като сексолог. Сериозно ли твърдите, че не е такъв? Авторът на книгата “69 съвета за секс”?

# 368
  • Мнения: 19 197
Моливчето вдясно виждате ли го?! Всеки може да пише и редактира в Уиипедия. А удивителната горе - "тази статия е написана в стил прессъобщение, медийно представяне или реклама'. Ако иска и наследница на Елизабет II може да се пише.

Курсовете по сексология са като следдипломна квалификация с дължина от 1 месец до семестър или 2 максимум, може и онлайн. И ставаш квалифициран сексолог . Румен Бостанджиев го помня, като бях дете. Може и чисто документално по онова време да е бил по-слабо квалифициран от Кобилкина като сексолог.

# 369
  • Мнения: 1 817
Авторът на 69 съвета за секс сама си е признавала, че е била дълги години невежа по темата и покрай това тръгнала да се обучава.
Но това е древен руски обичай, следван и от Капитонова и подобни, да твърдят, че когато ТЕ тръгнали да учат нещата, ги разбирали по-добре от останалите.
Ако ги слуша човек, ще се чуди защо изобщо Фройд с единствената  си съпруга и докторски дипломи се е занимавал със секс, при условие, че рускините са водещите експерти

# 370
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 910
Признавам я само, ако получи Нобелова награда за секс Joy

На днешно време сульо и пульо за ментори, коучове, фасилиатори и др. бла-бла. Всеки и всичко предлага като курсове. Тапии хвърчат като салфетки в чалготека. Всеки може да напише и издаде книга. Ако няма дар слово - наема ghost writer (друг тайно му пише книгата).

Може ли линк към университета, който Кобилкина е завършила?! Линк, не име.

# 371
  • Мнения: 19 197
Признавам я само, ако получи Нобелова награда за секс Joy

На днешно време сульо и пульо за ментори, коучове, фасилиатори и др. бла-бла. Всеки и всичко предлага като курсове. Тапии хвърчат като салфетки в чалготека. Всеки може да напише и издаде книга. Ако няма дар слово - наема ghost writer (друг тайно му пише книгата).

Може ли линк към университета, който Кобилкина е завършила?! Линк, не име.

Пише, че е завършила Южний университет в Ростов на Дон и е клиничен психолог. Оттам нататък да изкара някаква легитимна платена специализация по психология към някой от университетите, не е нито сложно, нито трудно, нито дълго като обучение. Така че аз не виждам смисъл да лъже, все пак не твърди, че е специализирала неврохирургия.

# 372
  • France
  • Мнения: 13 050
Бизнесът на Кобилкина е продаване на надежда. Не е провеждане на терапия. Хората се надяват, че като дадат едни пари, направят съвестно едни "домашни" и животът им ще се промени. Някои имат нужда точно от това зрънце позитивна енергия за да съберат сили за да се задействат и да викнат Неволята. Лошото е, че при много други има още по-тежко разочарование.

# 373
  • Мнения: 1 817
Ако Наталия беше клиничен психолог, мислите ли, че нямаше да го изтипосва навсякъде, вкл. и като диплома.

# 374
  • Мнения: X
Не съм й PR на Наталия, че да й защитавам квалификациите. Споделям информацията, налична за нея, както и известното от тв изявите й - първият сексолог в БГ я водят.

Не, че не уважавам тази професия, със сигурност има хора с нужда от помощ, които се обръщат към сексолози, но напоследък един куп сексолози в Инстаграм се навъдиха, дузина подкастове на тема секс и какво ли още не. Та, както при всичко, човек трябва да отсява на кого гласува доверие според мен, било то за семеен терапевт/ дейтинг коуч, или сексолог.

Общи условия

Активация на акаунт