Наталия Кобилкина

  • 19 352
  • 414
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 19 196
Тя навсякъде пише, че е клиничен психолог. Така или иначе, оказва се, че в България сексологията не е регулирана като професия и изисквания:
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/6470687

# 376
  • Мнения: 1 816
Не съм й PR на Наталия, че да й защитавам квалификациите. Споделям информацията, налична за нея, както и известното от тв изявите й - първият сексолог в БГ я водят.
Първият български сексолог е бащата на д-р Румен Бостанджиев, който създава сектор "Сексология" в МА.

Не съм и аз ПР на Наталия, но тя е вероятното дъно в системата на обучените професионални сексолози.
НЕ познавам психолог, който да я уважава.

# 377
  • Мнения: 1 379
[quote author=кукумицинка link=topic=1476892.msg47266282#msg47266282  Румен Бостанджиев го помня, като бях дете. Може и чисто документално по онова време да е бил по-слабо квалифициран от Кобилкина като сексолог.
[/quote]

Доц. Румен Бостанджиев, дм, хайде да не сравняваме несравними неща, доктор, психолог, какви ли не квалификации, академии, Оксфорд, преподавател в университета и т.н. всеки може да прочете в Интернет.

# 378
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Пише, че е завършила Южний университет в Ростов на Дон и е клиничен психолог. Оттам нататък да изкара някаква легитимна платена специализация по психология към някой от университетите, не е нито сложно, нито трудно, нито дълго като обучение. Така че аз не виждам смисъл да лъже, все пак не твърди, че е специализирала неврохирургия.
Къде го прочете?!
Кобилкина навсякъде казва, че е завършила друг университет

# 379
  • Мнения: X
Не съм й PR на Наталия, че да й защитавам квалификациите. Споделям информацията, налична за нея, както и известното от тв изявите й - първият сексолог в БГ я водят.
Първият български сексолог е бащата на д-р Румен Бостанджиев, който създава сектор "Сексология" в МА.

Не съм и аз ПР на Наталия, но тя е вероятното дъно в системата на обучените професионални сексолози.
НЕ познавам психолог, който да я уважава.

Възможно е. Д-р Бостанджиев за първи път го научавам от вас. Наталия от години е позната на широката публика като сексолог, а аз, като част от нея, не да съм се интересувала изобщо, може би затова се пишат такива неща. А компетенция й изобщо не искам да я коментирам или защитавам. По-назад в темата съм писала, че ми е непонятно защо хора с проблеми се обръщат към нея, а не към редови психолог без тв фанфари.

# 380
  • Мнения: 1 816
Еми някои хора предпочитат клоун да им донесе пица, вместо да вечерят в ресторант.
Вкусове всякакви

# 381
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Просто много хора вярват в чудеса и искат бързи промени в живота си. И смятат, че ще цъфнат и вържат с една книжка и/ил едно курсче.

Ако си била момиче, подценявано и мачкано в детството , нямаш самочувствие,нямаш здрави лични граници, попадаш на кофти партньори, работодатели, приятели?!.... как точно 1 курсче ще ти отвори очите и ще станеш баси обортната пичка с голямо самочувствие?! Мухълите ще изкапят и ще бъдат заменени от принцове, които ще се бият за ръката ти ?!

# 382
  • Мнения: 19 196
Пише, че е завършила Южний университет в Ростов на Дон и е клиничен психолог. Оттам нататък да изкара някаква легитимна платена специализация по психология към някой от университетите, не е нито сложно, нито трудно, нито дълго като обучение. Така че аз не виждам смисъл да лъже, все пак не твърди, че е специализирала неврохирургия.
Къде го прочете?!
Кобилкина навсякъде казва, че е завършила друг университет



ЮЖНЫЙ УНИВЕРСИТЕТ (ИУБиП)
Частное образовательное учреждение высшего образования "ЮЖНЫЙ УНИВЕРСИТЕТ (Институт Управления, Бизнеса и Права) - за същия ВУЗ става дума

Живеем в такова време, че много хора без образование успяват да продават уроци и курсове, и даже не виждам механизъм, с който това да се забрани в ютюб, социалните мрежи и като цяло в интернет, а и офлайн. Сетете се, че има "специалисти", които учат зрителите си как да си оправят веждите, бюста и носа, гледайки видеста им. Винаги има вратички как да не попадаш под ударите на закона, дори и там, където има някакви регулации. Няма да се представяш като медицински специалист, ами като коуч, нещо от ранга на астролозите... лице със свободна професия. С което не твърдя, че Кобилкина няма образование, завършени курсове и пр. Не съм й виждала дипломите и сертификатите.

# 383
  • Мнения: X
С риск да прозвучи снизходително, колко хора с образование не стават и не вършат работа, а какво остава за онлайн сертификатите, ютюб специалистите и прочее. Все по-трудно е да се пресяват качествените специалисти.

# 384
  • Мнения: 19 196
Имам позната, която се определя като специалист по стреса на работното място. Не знам дали има подобни лицензирани курсове за квалификация, аз мисля, че няма, но позната ми с това се издържа на практика, работодателите плсщат. Провежда групови занимания със служители във фирмата или някъде на тиймбилдинг, където учи служителите как да се справят със стреса, различни техники от йога и пр., как да реагират в определени често срещани ситуации. Явно има доволни клиенти, щом я търсят, че някои и периодично (редовно).

# 385
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Дано учи и работодателите как да не предизвикват стрес у служителите 😁

# 386
  • Paris
  • Мнения: 271
Защо след като не я харесвате пишете в темата? Аз като не харесвам някого не си губя времето да се занимавам да обсъждам дори.
Има хора тук, които се интересуват както виждате и искат да обменят информация на тази тема.

# 387
  • Мнения: 25 808
Ако хората, които не харесват Кобилкина, спрат да пишат в темата, тя от дискусионна ще се превърне в рекламна.
И тогава или Кобилкина ще трябва да си плати за рекламата, или темата ще бъде заключена, а може би и изтрита. Simple Smile

# 388
  • Мнения: 11 468
Уточнявам, че СЕКСОЛОГЪТ е лекар! /като психиатърът/
Кобилкина няма недицинско образование. Тя може просто "да погледне" Wink

Също университета там споменатия в Ростов на Дон има образователни програми за "психология в образованието" ...

# 389
  • Мнения: X
Сексологът не е задължително да е лекар Simple Smile може да има образование на социолог, психолог, антрополог, лекар, публично здраве . Допълнителна квалификация е сексологията над магистър степен от друга дисциплина.

Ако аз толкова харесвам някого и искам да посещавам неговите семинари, не бих се впечатлявала от мненията на други хора. Социалните медии, вкл. форумът, дават отлична възможност за скрол по желание.

Общи условия

Активация на акаунт