Наталия Кобилкина

  • 19 358
  • 414
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 11 478
Сексологът не е задължително да е лекар Simple Smile може да има образование на социолог, психолог, антрополог, лекар, публично здраве . Допълнителна квалификация е сексологията над магистър степен от друга дисциплина.

Аз обаче специалност "сексология" намирам само в медицински университети. Къде има специалност "сексолог", което евентуално е квалификационна степен?

# 391
  • Мнения: X
В медицинските университети не учат само бъдещи лекари, обаче. Предлагат се квалификационни специалности за друг вид терапевти, публично здраве, сексолози.

# 392
  • Мнения: 1 818
Специално сексологът минава през общата медицина първо. Даже не съм сигурна дали не е подвид на психология и психиатрия.

Какво знае Кобилкина за влиянието на определени лекарства, хормонален дисбаланс или липса на разни вещества върху либидото например? Вероятно нищо. Ще препоръча обичайните си хави с клекни и действай.

# 393
  • Мнения: X
Не е. Допълнителна няколкогодишна квалификация над завършено образование е по принцип в регулираните държави.

Психиатрията няма нищо общо със сексологията. Имам приятели психиатри.

# 394
  • Мнения: 1 818
Може ли линк къде гледате тези изисквания.
Да не вкарваме в играта кой какви приятели имал. Психиатър-сексолог е най-логична комбинация.

Но каквото и да говорим, Кобилкина няма нужното образование, иначе пак казвам, щеше да го развява под път и над път.

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 15:45 от .Hazel.

# 395
  • Мнения: X
Заповядай.
https://sasha.org.za/2021/02/04/sexologist-vs-sex-therapist/#:~: … essional%20degree.

Ето, конктетно.


А тези неща, които изброяваш, се учат в обучението по сексология, предполагам. Затова е две или три години.

Психиатър-сексолог ще бъде, ако над специалността психиатрия е завършил специалност сексология, допълнително. Нетипично е за психиатрите да бъдат допълнително сексолози. Те не провеждат психотерапия по принцип, а изписват медикаменти. Психотерапията делегират на психолози.

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 15:51 от Анонимен

# 396
  • Мнения: 1 818
Източник Саша.орг.за.
Сериозно ли?

Ето пример: Естер Перел, автор на Еротичната интелигентност, любим автор по темата

B.A. in educational psychology
Мaster's degree in expressive art therapy from Lesley University in Cambridge, Massachusetts in the United States

Subsequently trained in psychodynamic psychotherapy
Initially worked as a cross-cultural psychotherapist with couples and families. For 13 years she was a clinical instructor at the New York University School of Medicine

И прочее

# 397
  • Мнения: X
Сериозно, да.

Да не би тя да е лекар или психиатър?
Бакалавър психолог, мастър в хуманна специалност и надграждане с терапевтични курсове, които са за психотерапевт даже, не за сексолог. Не виждам как примерът е релевантен. Тук става въпрос за психотерапевт, не за сексолог.

# 398
  • Мнения: 1 818
Някой да е отрекъл надграждането над психологическа специалност?
Линкът не е към сериозен източник, казвам ви го направо.

Между другото, зад добрите спецалисти винаги стоят други, които ги препоръчват. Кои са тези, които препоръчват Кобилкина?

# 399
  • София
  • Мнения: 23 124
Не правите разлика между лекар сексолог и психотерапевт, завършил курс по сексология, и оттам идва спорът.
Първият се занимава с физиологичните проблеми и лечението им, а вторият - с тези на психична основа.

Кобилкина преди ми беше смешна, но откакто гледах едно нейно видео как да обгрижваме "маленкий бананчик", ми стана и гнусна.

# 400
  • Мнения: 9 411
Наталия Кобилкина не прави ли семинари за повдигане на самочувствието? Къде намесихте тук сериозните сексолози и психотерапевти, занимаващи се с проблемни състояния?
Намерила си е ниша жената, щом има достатъчно хора да й плащат да им обяснява, как те са най-прекрасни и заслужават най-доброто, нека си работи.

# 401
  • Мнения: X
Дадох линка, защото хубаво обяснява пътя да се стане сексолог, който НЕ минава задължително през хуманната медицина. Това доуточних, не колко е квалифицирана Кобилкина. Но можете да вземете всеки друг линк от Гугъл за регулираните държави, съмнявам се да прочетете нещо по-различно от това, че сексологията е допълнителна надграждаща квалификация.

Аз разлика правя, наясно съм, че лечението е мултидисциплинарно, и, подобно на психиатър +психолог, екип от лекар+сексолог лекуват заедно сексуалните проблеми по принцип, като поемат различна част от терапията. Спорът беше как се става сексолог.

# 402
  • Мнения: 2 219
Кобилкина - първият сексолог в България?!
Когато д-р Врабчев съветваше списващите във в-к "Лична драма", Кобилкина вероятно все още е била непълнолетна.

# 403
  • Мнения: 19 197
Доктор Врабчев умре.

# 404
  • Мнения: 3 884
Кобилкина е коуч по лов.
Хващаш, тестват, пускаш и после пак.

Общи условия

Активация на акаунт