Как се казва това цвете? Тема 2

  • 17 089
  • 137
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 879
ее123456, направо завиждам благородно за находките ти в контейнера! Тези хора направо не знаят какви ценности изхвърлят.
Замиокулкасчето е направо чудесно, в магазините цената му е доста висока за такъв размер растение. Прекрасно стайно растение е. Търпи засушаване, през лятото  съм го поливала 2, до 3 пъти в месец в най-големите жеги. Може д се вкорени и от листо, но много бавно. той е с грудки и ги прави доста бавно.  Тази саксия ми се струва малка, на пролет е добре да го сложиш в по-голяма. Ако го пресаждаш, внимавай да не нараниш корените и грудките, не ги разбутвай. Не махай клонките, те се развиват бавно и са много трайни.
"Фикус женшен" може да го сложиш на прозорец ( от вътрешната страна), поддържай му форма на бонсай с подрязване, това им е идеята.  Той е присадка на фикус микрокарпа върху "бутилково дърво", такова, което прави каудекс - дебела коренова шийка. Можеш от изрязаните резници да си вкорениш още фикуси, няма да са така дебели отдолу, но са много красиви.

Ronald, моля те, като имаш цветарско питане, слагай и по една снимка в близък план.

# 46
  • София
  • Мнения: 22 724
Да, стрептокарпус е. Благодаря!

# 47
  • Мнения: 12 115
Аниамо, за отглеждането му е важно да не се полива директно в саксията, а водата да се сипва в чинийката. Добре е да бъде до прозорец, но в никакъв случай да не го огрява пряко слънце. Най-добре в стая със северно изложение.

# 48
  • София
  • Мнения: 22 724
Благодаря ви за името и насоките за правилно отглеждане на цветето. Heart Flowers Hibiscus Вчера ми го подари една възрастна жена. Не знаеше името на цветето. На мен ми беше много познато, но не се сетих за името. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 164
Как се казва това растение?

# 50
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
върбинка=вербена

# 51
  • Мнения: 5 367
Ку-ку, има ли още някой в тази тема? Какво е това растение? Листата му са като на ипомеа, но е многогодишно и огромно. Снимките са от лятото.


# 52
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
с тия лъскави жилави листа бих заложила на някакъв бръшлян.

дописвам се
Цитат

# 53
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
Аристолохия

# 54
  • Мнения: 5 367
Момичета, благодаря! Аристолохия е. Почетох за нея, не ми харесва пък. Хем отровна, хем миризлива Grinning Иначе е много красиво растение.

# 55
  • Мнения: 3 376


Как се казва ?

# 56
  • София
  • Мнения: 1 114

Monstera adansonii, Монстера (млади издънки)

# 57
  • Мнения: 658


Помогнете, моля 🙂 Как се казва?

# 58
  • Мнения: 3 376

Monstera adansonii, Монстера (млади издънки)

Благодаря. Влюбих се в цветето и си го купих. Дано да е лесно за гледане!

# 59
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
Скрит текст:
Помогнете, моля 🙂 Как се казва?
Аихризон, Дървото на любовта

Общи условия

Активация на акаунт