Facebook / Фейсбук – 6

  • 38 831
  • 737
  •   1
Отговори
# 495
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 966
Какво значи, когато коментарите под публикация са само имена вместо текст, примерно:
Иванчо: Марийка
Петърчо: Герганка
Герганка: Станка

(Иванчо, Петърчо и Герганка са авторите на коментарите, но всичко което "казват" е само нечие име) Това някакво тагване ли е? Публикацията беше на фирма, не лична страница и останах с впечатление че коментиращите просто тагват и свои приятели за да видят този пост, нещо като реклама. Как всъщност става така, че вместо текст на коментар излиза само нечие друго име?

# 496
  • Мнения: 1 482
Доколкото разбрах е точно това, реклама.

# 497
  • София
  • Мнения: 7 987
Какво значи, когато коментарите под публикация са само имена вместо текст, примерно:
Иванчо: Марийка
Петърчо: Герганка
Герганка: Станка

(Иванчо, Петърчо и Герганка са авторите на коментарите, но всичко което "казват" е само нечие име) Това някакво тагване ли е? Публикацията беше на фирма, не лична страница и останах с впечатление че коментиращите просто тагват и свои приятели за да видят този пост, нещо като реклама. Как всъщност става така, че вместо текст на коментар излиза само нечие друго име?
Сама сте си отговорила на въпроса

# 498
  • Мнения: 2 789
Въвежда се @ и после се пише име на приятел, така излиза само таг.

# 499
  • Мнения: 58
Може ли да се изпрати анонимно съобщение по месинджър и да си скриеш акаунта? И да не може да се разбере по никакъв начин от кой е ?

# 500
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
С фалшив профил, да.
Друг начин не знам.

# 501
  • Мнения: 58
Когато пишеш от фалшив профил дори да е, ако си пишеш от мобилното устройство може ли да се проследи от къде и кой ай пи адрис и местонахождение е писано или си има трикове за това?

# 502
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 353
Може ли да се изпрати анонимно съобщение по месинджър и да си скриеш акаунта? И да не може да се разбере по никакъв начин от кой е ?
Вариант да се направи нов профил с измислено име и без снимка, в който не е качвано и споделено нищо или поне не Публично, за да не се разберат интересите на човека. Както и да не участва в групи или да е харесал страници. Пълна неактивност. Иначе няма анонимност при съобщенията, както да речем в някои групи публикуваш като анонимен потребител.
Когато пишеш от фалшив профил дори да е, ако си пишеш от мобилното устройство може ли да се проследи от къде и кой ай пи адрис и местонахождение е писано или си има трикове за това?
Не.

# 503
  • Пловдив
  • Мнения: 5 157
Чак страшно ми стана какво толкова ще се пише.

# 504
  • Sofia
  • Мнения: 15 641
Заплахи или изнудване, според мен. Само за такива неща някой би тръгнал да издирва по IP-адрес.

# 505
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 353
Чак страшно ми стана какво толкова ще се пише.
Да, да. +1 Grinning

# 506
  • Мнения: 3 502
Или да информира нечия съпруга, че мъжът ѝ си има любовница. Grinning

# 507
  • Мнения: 1 940
Здравейте,
Когато правя публикация на стената си със снимки, в процеса на писане, решавам, че искам по-късно да довърша и се възползвам от опцията Запази чернова. Но къде се губят тези чернови? Никога не съм ги намирала и всеки път се налага да пиша всичко отначало.

# 508
  • Мнения: 2 789
Не се губят никъде.
Веднага се появяват, натискайки иконката за нова публикация.
Това от телефон, от компютър не знам как е.

# 509
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Влизам във фб от две устройства. Едното е на уайфай само. Ако му сложа сим карта за да ползвам и мобилни данни, ще ми иска ли ново вписване във ФБ? И въобще на другото устройство ще се получи ли някакво известие?

Общи условия

Активация на акаунт