Баланс и оптимизиране на митохондриите в НЕМСКАТА тема (236)

  • 18 478
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 281
От анафилактичен шок, при ненавременна помощ, се умира, независимо от алергия от ядки, ухапване от пчели или друго.
Не е лошо това в училище, ама... хиляди други алергии има. Как тази са избрали? Ще се съглася, че е тенденциозно, пак дано не е.
Докторе, наздраве

# 691
  • Мнения: X
Просто с фъстъците става бързо белята, самата алергия е много разпространена и  не коства нищо да се откажат от фъстъци. Не е мляко, месо или зеленчук, а глупав фъстък, която е ядката с най- ниски вкусови качества. На косъм да питам кой въобще го яде това.

# 692
  • Germany
  • Мнения: 7 950
The most common costly allergy is also one of the most deadly: peanut allergies. Peanut allergies affect approximately 400,000 school-aged children in the United States and are often associated with anaphylaxis, according to the American College of Allergy, Asthma & Immunology.
Често срещана и една от най смъртоносните алергии. Логично е някакси да ограничат продуктите съдъжащи тази ядка, баш в училищата.

# 693
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Фъстъкът принадлежи към бобовите, не е ядка!
Бадемите, шам фъсткът и кашуто също не са ядки.

Всичките ги ям.

# 694
  • Мнения: X
Фъстъкът принадлежи към бобовите, не е ядка!
Бадемите, шам фъсткът и кашуто също не са ядки.

Всичките ги ям.

Още малко удивителни сложи. Peanut. Nut = ядка. И доматът е плод, но хайде да не се състезаваме по биология.

# 695
  • Мнения: 1 247
Фъстъкът принадлежи към бобовите, не е ядка!
Бадемите, шам фъсткът и кашуто също не са ядки.

Кой те пита? Пак изместваш фокуса, да акцентираш върху себе си. Мони е споделила информацията, която аз знам - и то от 100 години. Какви точно е фастък - кой го е грижа? Хората тоалетна хартия нямат, усещай се малко.

# 696
  • Мнения: 1 281
Мони, и така да е. Ама имам пример - колежка в съседния офис с три малки деца през година-две. Двете ги денсибилизираше (не знам на бг така ли се казва) срещу ухапване от пчели. Най-малкото се оказа в болница в много сериозно състояние, щото някой някъде е  блял и не се е сетил да му извади епинефрина, въпреки, че знаят. Та.. гледни точки повече от една

# 697
  • Мнения: 7 062
Доктора вика чин чиннн, да кажа и аз наздраве с едно розенце.

# 698
  • Берлин
  • Мнения: 4 495
И от мен наздраве, скромно с Джеймисън днес. И с кашу, бадеми и макадамия.
Отхвърлиха ми молбата за хоумофис от Бг. Планирах след морето да изкарам до коледните празници, ама ме отрязаха. 🤷♀

# 699
  • Мнения: 1 247
И от мен наздраве, скромно с Джеймисън днес. И с кашу, бадеми и макадамия.
Отхвърлиха ми молбата за хоумофис от Бг. Планирах след морето да изкарам до коледните празници, ама ме отрязаха. 🤷♀

Нищо, поне ти стана ясно, че кашуто и бадемите НЕ СА ЯДКИ. Joy

Не мож' у България да ходиш. Ще ни зае@еш напълно. Нужна си ни тук. Hug

# 700
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Ами Глоу на пчелите няма как да забраним да припарват до двора на училищата, а ядката-боб е много лесно да бъде ограничена и съм сигурна, че на почти никой няма да липсва.
И на мен ми се пие, но като знам, че от една чаша ще ме боли главата утре, ще се въздържа. Наздраве на пиещите!

# 701
  • Берлин
  • Мнения: 4 495
И от мен наздраве, скромно с Джеймисън днес. И с кашу, бадеми и макадамия.
Отхвърлиха ми молбата за хоумофис от Бг. Планирах след морето да изкарам до коледните празници, ама ме отрязаха. 🤷♀

Нищо, поне ти стана ясно, че кашуто и бадемите НЕ СА ЯДКИ. Joy

Не мож' у България да ходиш. Ще ни зае@еш напълно. Нужна си ни тук. Hug

Обичам бързата ти мисъл и чувство за хумор ❤
Пп. Аз затова я чета тая тема-да се обрзовам 😂

# 702
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Докторе, пийвай и гледай да не се задавиш 🤪

Ни биологията, ни лингвистиката меря.
Тук градуси само се мерят и то на напитките 😆

# 703
  • Мнения: X
Алергиите се лекуват, даже и тази към фъстъци. Не знам защо е цялата драма.

PAPURCHE MEHURCHE, кофти. Но май нещо законово са вързани заради застраховки и не знам още какво. Аз смятам да отида декември без много да раздухвам факта, че ще съм в чужбина.

# 704
  • Мнения: 1 281
Така си е, ама и безхаберието и потрес, а би трябвало да е нещо, което подлежи на контрол...
Бърбън имам аз. Отивам до реве-то - не вали, излизам - порой, ама мен не ме страх, тъкмо се изкапах, преоблякох и ще мисля какво и що Simple Smile утре хоум офис
PS изкапах от дъжда, не изкъпах Grinning много ме валя за 200 метра, прибрах се и спря

Общи условия

Активация на акаунт