Баланс и оптимизиране на митохондриите в НЕМСКАТА тема (236)

  • 18 481
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Немция
  • Мнения: 6 891
Фъстъците са силен алерген, да.
Майка ми направи преди няколко години неочаквана алергия от фъстъци, купени в България, а никога не е имала преди. Кой знае с какво са били третирани. За щастие реакцията е била поносима.

# 676
  • Мнения: X
Чекнах и аз в нета, пише, че дори и когато отвориш пакет чипс може алергичния да реагира, да не дава Господ! Все пак така им е малко по-спокойно на родителите и на детето в у-ще. Също разбрах, че в erdnussfreie Schule има персонал който знае как да реагира.

# 677
  • Немция
  • Мнения: 6 891
Това в един момент как ще го контролираш, ако е с приятели извън училище или на Klassenfahrt?
Не знам, не може на всички да забраниш да се хранят с определени продукти.
Детето трябва да знае само какво да избягва.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2022, 16:55 от Бибит

# 678
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Може би разчитат на двойно и тройно застраховане - детето знае какво да прави, персоналът също и няма алерген.

Но наистина е хард.
После като почне работа пак ли ще задължат работодателя да е erdnussfrei?

# 679
  • Мнения: 9 365
Аз ще чакам Bienenfrei и Wespenfrei Schule. Нали и те са много опасни, ама надали.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2022, 17:51 от Deni-meni

# 680
  • Мнения: 6 724
Най-интересното е , че не съм чувала за нито едно Drogenfrei

# 681
  • Мнения: X
Фъстъците често са контаминирани с афлатоксини. Новопоявила се алергия може да е реакция към тях, а не към самите фъстъци.

# 682
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Афлатоксините не се ли образуват при неправилно съхранение? (Влага)

Чудя се дали ще направят и полетата erdbeerfrei- и те са силен алерген, при нас училища бол около тях, децата вървят през полето...
Всъщност няма да се учудя, макар по тези пътища  да минават децата с колела, за да стигнат до училището, зимата по тъмно.
Нищо не направиха. Да кажем билет за автобуса да им дадат.
Даже автобусите сутрин на една спирка били толкова пълни, че децата не можели да се качат. Години отне да пуснат в 7:10ч по-голям автобус. Не допълнителен. Просто по-голям.
Но нали изпълнението на Schulpflichtig е при родителите... , на кой му пука.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2022, 19:17 от asyalein

# 683
  • Мнения: 7 295
Много ми се струва пресилено това с фъстъците, ама какво ли друго да очакваме от сегашното общество... Добре, че нямам нищо общо с училищата вече.

# 684
  • Берлин
  • Мнения: 4 495
Нашият полет от Париж беше така обявен. И от изкушенията в целофан (тип сникърс/ не продаваха нищо

# 685
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ами става въпрос за пари:
Ако някой пътник има такава тежка алергия и е предупредил, авиокомпанията, то те трябва да вземат мерки, защото отговорността е при тях.
Билет не могат да му откажат, защото е дискриминация.
Като разпратят мейл с предупреждение да не се внасят такива продукти и приберат сникърса, вече са си вързали гащите.
Дори и да стане нещо: те са взели нужните мерки и няма да изплащат обезщетения.

Аз не вярвам в училищата да скачат до тавана от радост, че трябва да минат през специално обучение И за това. В основното им беше писнало от Hygiene Vorschriften...

# 686
  • Мнения: X
Аз никога като съм си купувала билет не е имало опция да съобщя за алергиите си. А и като съобщя, че голям праз. Някои неща се променят и без пари.

# 687
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Приятелката ми има син аутист.
Тя активно комуникира с авиокомпанията, че детето е disabled и каква точно помощ й трябва.
Като буква, никъде го няма като опция, детето си е мобилно, вербално и т.н, но си е с Pflegegrad 3... 🤷♀

Предполагам, че и алергия, която от минимално замърсяване е животозастрашаваща, също се комуницира проактивно.
Иначе и синът ми има алергия от лешници, но само си губи гласа и то само от сурови и рядко я комуницирам. Той знае, но казва, че рядко има симптоми или неразположения.

# 688
  • Мнения: 1 247
Имам чувството, че някакви странни битки се водят, за фъстъци, за той, тя и те, та дори и за тоалетна хартия, а не се обръща внимание на много по-съществени проблеми.

Като какво пийти днес, аз вече пих навън, сега в нас ще си допродължа малко, лекинко. Чин-чиннннннннннннннннннннннннннн.

# 689
  • Мнения: X
Приятелката ми има син аутист.
Тя активно комуникира с авиокомпанията, че детето е disabled и каква точно помощ й трябва.
Като буква, никъде го няма като опция, детето си е мобилно, вербално и т.н, но си е с Pflegegrad 3... 🤷♀

И майка ми има силно нарушено зрение и аз също комуникирам с авиокомпаниите като пътува. Което не значи, че мога да ги осъдя, ако не й осигурят среда съобразена за незрящи. Няма нищо общо с фъстъците и решението на някои авиокомпании да не ги допускат до борда. Супер лесно е и може да спаси човешки живот.

Нефилтриран Becks пия, много е добър.

Общи условия

Активация на акаунт